Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

BLWiki - avagy BLW (Baby-led Weaning - igény szerinti hozzátáplálás) Lexikon

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #91
    Baresz, nagyon jók és érthetőek a tippek az első ételekre. Csak így tovább
    Utoljára szerkesztette zephyrus; 2012.03.03., 22:43.

    Comment


      #92
      Baresz! Már nagyon vártam a kezdő ételeket, mert nálunk is lassacskán aktuális lesz a dolog. Ugyan még zöldfülű vagyok a témában, de nekem nagy segítség ez az összefoglaló.
      Anett - Villő anyukája

      Comment


        #93
        Banett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Baresz! Már nagyon vártam a kezdő ételeket, mert nálunk is lassacskán aktuális lesz a dolog. Ugyan még zöldfülű vagyok a témában, de nekem nagy segítség ez az összefoglaló.
        Jövünk még mással is hamarosan.

        Comment


          #94
          zephyrus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Jövünk még mással is hamarosan.
          Anett - Villő anyukája

          Comment


            #95
            tufli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            mint láthatóan nem hozzá értőnek....
            allergiás reakcióból több féle van, nem csak a piros lesz a popsi ill. pöttyös a gyerek tipus, hogy egy hét kihagyás után újra próbálkozol, meg kisadag és emelem...
            van olyan allergia pl. mogyoróra vagy bármire akár, amikor gégeduzzanat alakul ki azonnal, értsd néhány percen belül és fulladást okozhat, no én arról beszéltem

            sajna nincs MT, oszt megint itt vagyok

            mogyoró, mint az egyik legdurvább allergizáló cucc még véletlenül sem szerepel a listában.

            jó, hogy van időd fülecskét vagy mit hámozni, még mindig nagymamaám a fő blw-s tanácsadom
            tufli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            várom a linket a topik indítójától
            még mindig megtalálod a linkeket a 2. hsz-ben.

            Zsu, köszönöm! sokat köszönhet az a lista neked!
            anett, remélem, valami kis hasznát veszed majd
            baresz és Igi
            BLWiki - azaz az igény szerinti táplálás (BLW) lexikon
            TAMINA

            Comment


              #96
              tufli: a Wiki többi részében (a 2. hozzászólás a topik elején) részletes listát találsz arról, hogy mit nem célszerű adni a kezdetekben, Kerülendő első ételek szócikk alatt.
              Ott többek között megtalálod a mogyorót is, mind fulladásveszély, mind durva allergia szempontjából.
              Amúgy az ennyire durva allergiás reakciók általában nem előzmény nélküliek (tudtommal), legtöbbször előfordulnak a családban, vagy tejen keresztül is problémát okoznak: ha megfigyeled, Baresz a hozzászólás legelejére írta, hogy a családi, egyéni sajátosságokat kell elsősorban figyelembe venni bármilyen hozzátápláláskor, mert óriási különbségek vannak abban, hogy kinek mit mikor bír a szervezete.

              Egyébként szerintem sincs semmi baj a hallal, leszámítva a környezeti ártalmakat, viszont errefelé ez az uralkodó hozzáállás, hogy érdemes vele vigyázni, és mivel ez egy wiki, tehát valamilyen szinten felvállalt, publikált (noha kollektív) vélemény, ezért érthető, hogy az ember óvatosan fogalmaz a vitatottabb kérdésekben.

              Viszont ez a fajta hozzáállás, hogy láthatóan anélkül, hogy megnéznéd, mi is folyik ebben a topikban, idejössz és abszolút személyeskedő, magaslóstílusban leosztasz mindenkit triviális dolgok miatt, hmm… nem valami konstruktív. Szóval légy szíves ha belekötsz valamibe (ami teljesen jó és fontos), akkor előtte tájékozódj, hogy nem-e találod fel véletlenül a spanyolviaszt.

              Amúgy egy ilyen durván eltérő véleményekkel terhelt (gyakorlatilag ahány ország, annyi szokás + minden második táplálkozáskutató-gyerekorvos-stb mást gondol erről meg arról), és ennyire nagy egyéni különbségeket kerülgető témában (tényleg az a fajta dolog, hogy amit az egyik ember vígan megemészt, az kifekteti a másikat) mi a manótól lesz az ember tévedhetetlen hozzáértő? Áruld el nekem a receptet, mert néha jól jönne a naaagy megmondóemberségemet egy kicsit megalapozni!

              Na viccet félretéve, ez a topik amúgy nem egészen a blw-ről való csevegésről szól, arra inkább a BLW- isz ht tapasztalatok topik való.
              (http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=30)
              Itt kb. azokat írjuk össze kisebb szócikkekben, ami kérdések folyamatosan fölmerülgetnek a blw-topikban az újak részéről, az ott felmerült tapasztalatok és a szakirodalom alapján.
              Szóval ha van valami jó vitatémád ezzel kapcsolatban, akkor vsz inkább menjünk át oda, ne annyira szemeteljük tele ezt a topikot.

              Amúgy nem tudom, nincs valami mód arra, hogy a topik címe alá belinkeljük azt a bizonyos hozzászólást, hogy minden oldalon megjelenjen, h „érdemes ezeket elolvasni mielőtt belecsapsz a lecsóba”? Mert én ha benyitok egy topikba, nem kezdem végigolvasni az elejétől (jó én pont igen, de nem mindig és a legtöbben a végére mennek az aktuális hsz-ekhez), de ha virítana vmi a tetején hogy ez fontos, akkor csak tán szánnék rá némi időt.
              Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
              Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

              Comment


                #97
                a topik címét már nem tudom módosítani, valami más megoldáson érdemes gondolkodni, hogy az emberek tudják, hogy itt érdemes az elejét böngészni. (mindenki az aláírásába beteszi?

                egyébként, azt hiszem, 10 oldalnyi "hosszú" topikot nem akkora kihívás elolvasni az elejétől...
                Utoljára szerkesztette baresz; 2012.03.04., 12:37.
                baresz és Igi
                BLWiki - azaz az igény szerinti táplálás (BLW) lexikon
                TAMINA

                Comment


                  #99
                  Jaaaa, azt hittem saját gyerekről van video. Viszont még így is hasznos, tök jól összeszedted

                  Comment


                    Pandaanyuci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Jaaaa, azt hittem saját gyerekről van video. Viszont még így is hasznos, tök jól összeszedted
                    nem, nem. saját gyereket nem teszek fel, max zártba
                    ami miatt összeszedtem:
                    - látszik, hogy különböző korú babák hogyan nyúlnak az ételhez (marokra pl)
                    - látszik, hogy mikkel próbálkoznak
                    - látszik, milyen méret és forma az ideális
                    - iszonyú viccesek
                    baresz és Igi
                    BLWiki - azaz az igény szerinti táplálás (BLW) lexikon
                    TAMINA

                    Comment


                      erised eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ez csak annyi, hogy a héj egy része rajta marad a körtén. Én se próbáltam még, de sztem jó ötlet. Valszeg azt szépen tudná fogni és a héjatlan részét enné.
                      napeersze

                      bár lehet, h más gyerek így enné, nálunk tuti ott kezdi el harapni, ahol a héját meghagyom és így tiszta maszat is lesz meg van mit "köpködni"
                      Petra vagyok Hargita(2011.01.30) és Nimród(2013.06.10.) anyukája
                      ClauWi hordozási tanácsadó tej- és tojásmentes
                      Vándor gyapi Zara Eladó batyu, karikás

                      Comment


                        baresz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        nem, nem. saját gyereket nem teszek fel, max zártba
                        ami miatt összeszedtem:
                        - látszik, hogy különböző korú babák hogyan nyúlnak az ételhez (marokra pl)
                        - látszik, hogy mikkel próbálkoznak
                        - látszik, milyen méret és forma az ideális
                        - iszonyú viccesek
                        Főleg az iszonyú viccesek rész az ok amiért megnéztem őket Meg nekem érdekes ha marokra fognak a kölkök, mert az enyém ujjal csippent

                        Comment


                          Pandaanyuci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Meg nekem érdekes ha marokra fognak a kölkök, mert az enyém ujjal csippent
                          azér, mer a tied lyány, az enyim meg gyerök

                          nálunk kérem szépen olyan nincs, hogy valami nem kalapács

                          bezzeg Esztike a hajszálat felszedte a földről mászás közben, majd közölte: dobki!

                          (meg ne sértődjön senki, nálunk tényleg ilyen viccesen jön ki, hogy a lány kicsi, törékeny, profi finommotorikával, a fiú meg mint a faltörő kos, nem kikerül, hanem átgázol rajta, mindent erőből, lendülettel csinál)
                          Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
                          privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

                          Comment


                            nálunk megy a csippentés, meg az ökölbe fogás is. az még régebben volt, mára szépen tud fogni.

                            ja és nálunk is ott lesz beleharapva almába körtéba ahol ott marad a héj. aztán meg nem tudunk vele mit kezdeni
                            baresz és Igi
                            BLWiki - azaz az igény szerinti táplálás (BLW) lexikon
                            TAMINA

                            Comment


                              Metanoia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              hát, akkor ne add neki az, hogy ki mit mennyire érzékeny, az nagyon-nagyon egyéni dolog. vsz ha ő ilyen érzékeny féle-fajta leányzó, akkor nektek érdemes ráérősre venni a hozzátáplálást mint olyat, és csak nagyon minimálisakat adni még az ismerkedős fázisban, gyakran főzni natúrságokat, amiből tud enni.
                              (még csak kilenc hónapos ha jól látom, feltételezem tejezik még ezerrel, bőven nem szükséges még minden étkezéskor ennie veletek, csak ha olyan van amiről tudod, h nem üti ki…)

                              A bors amúgy elég erős illóanyagot tartalmaz (attól csíp), az simán kicsípheti a bőrét (a sótól nem hinném h baja lenne, azt az ételek önmagukban is tartalmaznak eleget, max. megszomjazik tőle/nem eszi meg, ha túl sós neki a cucc). Esetleg megpróbálhatod, h legközelebb nem raksz a levesbe borsot, ill. a saját adagotokat külön utóízesíted (vagy az ízesítés előtt kiszedsz neki valamennyit – így lényegében nem kell ténylegesen külön főznöd).
                              De ha a kaki csípősségén kívül nincs gondja a dologgal, akkor esetleg megpróbálhatsz eczni vele legalábbis kakiügyben, és akkor nem érintkezik vele semennyire sem
                              Ja, persze, azóta nem adok neki egy-az-egyben felnőtt kaját.

                              Meg az is persze, hogy szopik még, naná, csak munka meg egyebek miatt kell, hogy egyszer-kétszer apja adjon neki szilárdat.
                              Én Rozival nagyon keményen csináltam a darabost, most azért máshogy van, mert nem mindig érek rá sajnos, hogy blw-zzünk, meg tényleg van, hogy kell neki mennyiség (a szilárd kaját későn kezdtük, úgyhogy most még nincs mennyiség), amikor nem vagyok ott. Amúgy az a tapasztalatom, hogy Julkó simán elutasítja a kanállal adott, összetört cuccot is, ha van benne olyan, amit nem szeretne annyira megenni, persze mindig van mellette valami darabos, és választhat, hogy a markából eszik darabost, vagy épp elfogad pár kanál puhább cuccot.

                              Ec-zünk. Ezért sincs annyi időm a blw-re
                              Van, hogy ici-pici kaka kijön, nyögdös, akkor észreveszem, és a többi bilibe megy, de az az ici-pici is, ami alig érintkezik a bőrével, az is ki szokta néha csípni.

                              És pont azóta van ekcémája, amióta elkezdtük a hozzátáplálást, és én hülye, bolti cuccal kezdtem, ami bio almapép volt, de akkor is .
                              Zsófi a vicceske CsupaRozi 080820 és Juliskabab, az erőgép 110520

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X