Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

későn hazaérkező apák --> fenekestül felforgatott napirend

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    későn hazaérkező apák --> fenekestül felforgatott napirend

    Akció
    Arra gondoltam többen lehetünk itt, akinek a családfői kései órán érkeznek haza, amivel akár felébreszthetik a csemetéket vagy akár teljesen felforgathatják a "normális" napirendjét a családnak. Beszélgessünk!
    Utoljára szerkesztette csillaging; 2015.01.07., 00:32.
    Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
    van soproni klub!

    #2
    A férjem ma 22.40-kor végez és 2-kor kelt.

    Mi emiatt pl. sosem aludtunk együtt a gyerekkel. Ha kellett, mentem ágymellé matracra......8-12 hetes korukig meg különszobában aludtam velük.

    Holnap itthon, de csütörtökön megint így.
    És mindig máshogy kel/jön haza.

    Buszsofőr
    N.V.A. és Mi, akik egyfelé toljuk a szekeret!
    Monori klub

    Comment


      #3
      Egy sorstárs! Mona Mi egy ágyban alszunk, mindannyian nyilván ezért is kibeszélendő téma számomra, mert nehezen evickélünk benne.

      Akkor kezdem a mi történetünkkel:
      Sárim féléves korában a férjem egy "carrier switch"-csel elment a vendéglátásba dolgozni, ami hazaérésben 10-11-12 órát jelent, vagyis bőven a gyerek alvásidejében ér haza, ami míg baba volt a lányom nem különösebben zavart bele a napirendünkbe, sőt profitáltunk is belőle mert az irodai 8 órákat napi 10-12 órákra cseréltük így a héten hárim-négy nap is itthon volt Apa. De úgy egy éve, belekerültünk egy ördögi körbe, amióta már csak délután egyszer alszik Sári, azóta szépen lassan óráról órára csúszott el a gyerek délutani és esti elalvásának ideje, így az ébredésünk is 10! órára csúszott. A legbosszantóbb az ha egész nap azon dolgozom, hogy ma pedig a gyerek emberi időben, mondjuk kilenckor lefekszik (mert másnap korábban kéne kelni), akkor az apja érkezésekor (mondjuk 11-kor) kipattan az ágyból és pörög kifulladásig, ilyenkor a menet eltart néha hajnali egyig is, ilyenkor a tőrömbe tudnék dőlni. Sokszor elfogadom ezt az állapotot, mert a kései érkezés után a férjemnek is jól esik nem hétkor kelni, de sokszor nagyon dühös vagyok, mert mire észhez térünk elmegy a nap fele. Alkalmazkodtunk a férjem ritmusához, hogy együtt lehessünk minél több időt, de a világ egy másik óra alapján működik
      Utoljára szerkesztette csillaging; 2015.01.06., 23:19.
      Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
      van soproni klub!

      Comment


        #4
        Párom vagy éjfélre ér haza, vagy hajnal 3-kor, illetve reggel 8. Én a leánnyal alszok egy ágyban, apa meg a gyerek szobájába dől be. De apa nagyon csöndes. Nem kelünk fel.

        Comment


          #5
          Hajni, sztem (hacsak nincs vlmi olyan dolgod,amit reggel kell intézned) ne aggódj ezen. Meg van kb 1 evetek, h ennyit együtt legyetek, mikor Sári oviba megy, nem fog tudni felkelni az apjához, túl fáradt lesz.
          Kati

          Comment


            #6
            Jaja ezt en is igy gondolom, hogy ha majd lesz egy intezmeny az eleteben nem lesz ilyen jellegu problemank.
            Nalunk a fo konfliktust az jelenti, hogy neha az "apa mindjart hazaer"bol tullendul a holtponton Sari es tulporog, aztan van eleg gyakran olyan, amikor ez engem is atlendit a sajatomon es elaltatom ejfelig bezaroan en meg ejjeli bagolykodom hajnalig :/ szoval ilyenek miatt erzem, hogy lassan tarthatlan a dolog. Ill. januarban hetente fogunk jarni 9-re, rettegek, hogy fogjuk abszolvalni.

            Szoval ti azzal vedekeztek az ejszakai megebredes es a napirend kavarodas ellen, hogy kulon alusztok? Nagyon onzo dolog, ha en a kozos alvast preferalom inkabb, valahogy ebbol nem birok feladni
            Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
            van soproni klub!

            Comment


              #7
              vegyem ki a fenekestül felforgatott napirendet a topik címéböl és akkor többen leszünk?
              Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
              van soproni klub!

              Comment


                #8
                Mi együtt aludtunk, akkor költözött másik szobába férjem,mikor Luca minden éjjel fel2ig-fel 4 ig üvöltött, ő meg 5 kor kelt...
                Kati

                Comment


                  #9
                  Mi 1 szobás lakásban lakunk és apa alapból este 8ig dolgozik, kb 9kor ér haza, ha nem csúszik be vmi. Ha nem sikerül eddigre az altatás ( 90%ban nem) akkor kulcs zörög, szem kipattan, gyerek rohan apa elé, vele vacsorázik még egyet alvás kb másfél óra múlva. Közben meg reggel bölcsi. Amikor éjszakás, akkor előtte nap meg utána is nappal nagyjából csendben lenni, mert apa alszik. Egyelőre beletörődtem.
                  Andi--Abigél (12/11/29) anyuja

                  Comment


                    #10
                    Ha jol sejtem Andi akkor nalatok is az van, hogy csakazertsem alszik Abi, hogy megvarhassa az apjat :/ mi kabe ejfel korul jutunk el az agyig, felporog Sari az apjatol. ma is maminbabara akartunk menni 10-re de 9-kor meg boven ment a szunya, olyannyira, hogy ebreszteni nem volt szivem en azt latom bajnak fokent a reggeli programok nehezkessegen tul, hogy a delutani alvasok olyan kesore csusznak, hogy hat fele ebred fel Sari es a sotetben sem neki sem nekem nem futja semmi ertelmesre, szoval erezzuk mennyi ido van hiaba vagyunk csuszasban, sajnos a harmat nem tudjuk delnek kezelni es a hatot meg harom oranak, mert sotet van, szoval onnan mar csak lezengunk
                    Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
                    van soproni klub!

                    Comment


                      #11
                      Nálunk többnyire azután ér haza a férjem, hogy a gyerek elaludt. Közel van a bejárati ajtó hozzá, de nem ébred fel. Korábban gyakrabban előfordult, hogy ha altatás közben ért haza apa, gyerek szeme kipattant, és még 1-2 órát Apával kellett játszani. Most üzembiztosabb az alvása, van, hogy akkor is elalszik, ha zörög a kulcs a zárban, legfeljebb hangosabban mesélek akkor, hogy ne arra figyeljen. Fürdés előtt nézi vágyakozva az ajtót, és közli, hogy apa nincs itt, de azért elalszik. Ha nagyobb lesz, el tudom képzelni, hogy direkt megvárja, de most jó. Vagyis nem jó, hogy nincs este se egy segítő kéz itthon, de legalább a napirend nem borul.

                      Comment


                        #12
                        Mennyi idos a picur?
                        Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
                        van soproni klub!

                        Comment


                          #13
                          Sziasztok! Beköszönök én is...

                          Nálunk is sokszor nagyon hasonló a helyzet mint amiket leírtok, szóval maximális együttérzésemről tudlak titeket biztosítani.

                          Nekem az egyik fájdalmas pont az volt régen, amikor végre leraktam a gyereket aludni és én is épp eldőltem volna mint egy zsák és pont akkor érkezett haza a párom. És akkor lealltunk megbeszélni a dolgokat és csak ment-ment az idő nekem meg lefekvés után szinte azonnal kelni kellett az ébredő gyerekhez. Másnap olyan voltam akkoriban, mint egy zombi. Aztán elmúlt ez a korszak is.
                          Igyekszem nem stresszelni azon, hogy apjuk mikor ér haza. Amikor már látom, hogy fárad a lány, akkor rátelefonálok a páromra, hpgy mikorra várható.
                          Ha fél órán belül, akkor megvárjuk.
                          Ha egy óra múlva, akkor fürdetek és utána várjuk meg.
                          Ha több mint egy óra, akkor meg altatok is. Olyankor Petra nálunk is mondogatja, hogy apa dolgozik, nekem meg a szívem szakad meg közben.

                          Nagy mozgásterünk viszont nincs mert reggelente kelnunk kell dolgozni menni.
                          Kíváncsi vagyok, két gyerekkel hogyan fogom majd az estéket szervezni. Szerintem leginkább sehogy...
                          Dana
                          2017-ben is lesz könyves kihívás!
                          Könyves kihívás topic

                          Comment


                            #14
                            Na gyűlünk Nekünk legalább reggel nem kell korán kelnünk épp ezért lendültünk át a ló túlsó oldalára...

                            jaj amit Dana írsz, hogy végre elvégezted a "dolgod" ledölnél, de megjön apa, átbeszélitek a napot, végre ledölnél újra, de jön az "újabb műszak", milyen nagyon ismerősen cseng
                            Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
                            van soproni klub!

                            Comment


                              #15
                              csillaging eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Mennyi idos a picur?
                              19 hónapos.

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X