Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Rövidítések hordozókkal, hordozással kapcsolatban

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    Réka: köszönöm, hogy javítottad-bővítetted a listát!
    Mi a különbség a BC és az FFC között?
    Viki
    Lányaim L(9), J(7) és D(4)

    Comment


      #47
      Az a különbség, hogy a BC-nél a gyerek lába elől fel van húzva és becsomagolva a kendőbe, az FFC-nél pedig kilóg.

      Comment


        #48
        Réka: tényleg, fotókat néztem mindkettőről de nem tűnt fel ez a különbség köszönöm, hogy írtad, msot már tudom
        Viki
        Lányaim L(9), J(7) és D(4)

        Comment


          #49
          Öszinten szolva szerintem a kifele nezöket hagyjuk ki (erröl mar fent is vitatkoztunk).

          Es a ?=Kenguru seitlich-t
          ?=Hüftschlinge-t nem ugy ertettem, hogy az a robin's hip carry, hanem, hogy nem tudom hogy hivjak angolul illetve magyarul bocs, hogy fereerthetö volt
          Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

          Comment


            #50
            Zsuzsmuzs, én úgy tudom, hogy a Robin's hip carry az tényleg a Huftschlinge, és erre még nem találtunk magyar elnevezést. A kanguru seitlich pedig gondolom a csípőkenguru, nem?

            Comment


              #51
              Ha már így előjöttek a kötések...

              van aki valami speckó kötést használ?

              Mert ahogy látom van 2-3 elöl, talán 2-3 hátul, és 1-2 csípő, amik közkedveltek, a többi csak egyszeri kipróbálás szinten megy. Vagy tök rosszul látom?
              Csöppke, Dominik (2006), Lőrinc (2008) és Sebestyén (2011) anyukája

              Csöppkeblog Csöppkendő

              Comment


                #52
                Tenyleg? Ismet tanultam valami ujat

                Igen, az a csipökenguru

                Csöppke! Vannak azert akik hasznalnak "furcsa" köteseket, pl. varda SHBC-ben hordoz haton. Mondjuk mi tenyleg csak elöl WKT-t neha kengurut, hatul meg batyut hasznalunk.
                Szerintem akkor szokas különleges köteseket hasznalni, ha a "hagyomanyossal" valami gond van.
                Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                Comment


                  #53
                  mi az az SHBC? nincs a listán
                  Viki
                  Lányaim L(9), J(7) és D(4)

                  Comment


                    #54
                    zsuzsmuzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    SHBC= Secured High Back Carry
                    tessek
                    Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                    Comment


                      #55
                      ó köszönöm
                      Viki
                      Lányaim L(9), J(7) és D(4)

                      Comment


                        #56
                        őőő... hol vannak ezekről a képek?
                        Dius vagyok
                        Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                        Comment


                          #57
                          Lányok, dolgozgattam ezen megint egy kört, jó rég nem nyúltunk hozzá. Hozzuk össze az 1.0 verziót és kirakom cikknek, mert szerintem sokan keresnék ezt az infot!
                          A teljesen zizi különlegességeket kivettem, ez legyen a standard kötések listája, angol, német magyar megnevezés + rövidítés. Alá pedig odatenném celesztina teljes listáját amiből ABC szerint ki lehet keresni a rövidítések megfelelőjét. Voilá, kötésenciklopédia.
                          Ha befejeztük akkor meg elkezdhetünk illusztrációkat gyűjteni a kötésekhez.

                          Berózsaszíneztem a még megszakértenivalókat! Ezzel a tibetivel még mindig nem tudtam mit kezdeni, most ez egy batyu variáció, vagy az egyéb háti kötések alá menjen?

                          Elöl hordozás:

                          CC = cradle carry = Wiege = bölcsö
                          CCC = cross cradle carry = Kreuzwiege = keresztezett bölcsö
                          FWCC = front wrap cross carry = WKT = Wickelkreuztrage = zsebes keresztezett
                          PWCC= pocket wrap cross carry = WKT Variante = kívül zsebes keresztezett
                          FCC = front cross carry = Doppelte Kreuztrage = elöl kereszt csomó elöl
                          SCC = short cross carry = Kreuztrage = Rövid keresztezett
                          ??? = Kangaroo = Känguru = Kenguru

                          Csípőn hordozás:

                          HC = hip carry= Hüftsitz = egyszerű csípőn hordozás
                          HCC = hip cross carry= Kreuztrage seitlich = csípőn keresztezett
                          Hip Kangaroo = Känguru seitlich = Csípőkenguru
                          RHC = Robin's Hip Carry = Hüftschlinge = Hurkolt csípőkötés

                          Háton hordozás:

                          Batyu variációk:
                          Ruck or R = rucksack carry = Rucksack = batyu/sima háti
                          UTB Ruck = rucksack tied under the bum = Kraxe =batyu popsi alatt kötve

                          Tib or T = Tibetan carry = Tibetisch = Tibeti

                          Háti keresztezett variációk:
                          BWCC = back wrap cross carry= WKT-hinten = háti zseb
                          BWCC w/CB or BWCC(CB) = back wrap cross carry with chest belt = háti zseb mellkaspánttal????
                          BWCC w/BS or w/BP (Ruck-X) = back wrap cross carry with backpack straps = WKT Rucksack = háti zseb batyu pántokkal

                          Egyéb háti kötések:
                          Double hammock = ??? = háti duplo
                          Rebozo Carry = Einfache Rückentrage = Egyszerű háti / rebozo háton
                          SHBC= Secured High Back Carry = biztosított magas háti
                          Torso carry (ugye ez az???) = Afrikanische Rückentrage = Afrikai háti
                          WPBC or WPC = wiggle proof back carry = izgés-mozgásbiztos háti
                          Utoljára szerkesztette kattix; 2009.01.06., 16:45. Oka: nem álbatyu, hurkolt csípő
                          Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
                          1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

                          Comment


                            #58
                            UTB Ruck = rucksack tied under the bum = Kraxe = álbatyu? batyu popsi alatt kötve?
                            ez nem álbatyu!
                            ez az álbatyu: http://www.youtube.com/watch?v=nRcu6zViRxM (Szilva mutatta)
                            Dius vagyok
                            Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                            Comment


                              #59
                              Köszi Dius, én még ezt életemben nem láttam... javítom a fenti hszben.
                              Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
                              1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

                              Comment


                                #60
                                Engem is Szilva tanított. A 2es Katjámmal megy is (nem reinforced, de ez), csak lóg az egyik lába benne mindig..
                                Dius vagyok
                                Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X