Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Kérdések zöldfülű hordozósoktól

    Már több topikban felmerült az igény, hogy szükség volna egy ilyen topikra.

    Csinálok a kérdéseknek helyet. Válaszolunk, ha tudunk

    Pár info összeszedve:

    Itt van egy lista a hordozókendők megkötési módjairól:

    http://www.mamami.hu/cikkek/hordozas...modok/#more-45

    És itt lehet hordozókendő oktatókra lelni:


    http://www.mamami.hu/forum/showpost....postcount=6995
    Utoljára szerkesztette bodzaboris; 2012.11.28., 00:42.
    Varda

    Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

    Az igazságnak sok arca van

    #2
    ez nagyszerű ötlet!
    bár én még nem kendőzök, de tervezem
    Viki
    Lányaim L(9), J(7) és D(4)

    Comment


      #3
      Akkor nyitom én a kérdések sorát!

      Eddigi próbálkozásaink alkalmával (kétemberes kendőfelvétel apára) a pici (2 hetes) mindig féloldalas lett a kendőben (elől keresztezett) - az egyik lába mindig lejjebb volt, a kis teste is nyiklett-nyaklott, pedig mi úgy éreztük ennél szorosabbra már nem lehet húzni.

      Kérdés:
      - Hogy lehet elérni, hogy egyensúlyban legyen?
      - Egy ilyen picinél egyenesnek kell lennie a törzsnek (mármint, hogy ne oldalirányba görbüljön, hanem kifelé domborodjon), vagy ez normális ?
      - Ha a külső szár egyik fele laza, hol kell pontosan húzni rajta?
      Juli

      Comment


        #4
        Varda,már egy hete törpölök egy ilyen topikon,csak még nem hagytak annyi időt,hogy elindítsam.(Petrababám)
        De van Aki egy hullámhosszon van velem
        Minden gondolatom így teljesüljön
        GyöngyeszBencus 2002/12 16 és Petra 2008/04 28 anyája
        Mivel már nagyon ritkán járok erre kérlek próbáld velem a facebook oldalamon felvenni a kapcsolatot,köszi

        Comment


          #5
          Juli! Picinek nem lenne szabad oldalra billenie. Igazan segiteni nem tudok, mert nalunk is ez volt a duplakeresztessel. Az egyetlen megoldas amit talaltam az, hogy zsebeskeresztezettet kötöttem (WCC, WKT). Abban mindig biztonsagban volt es nem is nyeklett oldalra. En ugy is ereztem, hogy azt sokkal könnyebben lehetett feszesre huzni (Hoppediz leiras szerint kötöttem meg).
          Tan mas többet tud segiteni.
          Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

          Comment


            #6
            Megint nyűgös volt evés után, felkötöttem, most sikerült nem csáléra kötnöm. Azért a szárak így is lazák voltak, pont ott, ahol a baba fejét kellett volna tartaniuk, de nem tudtam szorosabbra húzni, egyáltalán nem tudtam rajta állítani. Újra kellett volna kötnöm asszem. A Nandut ilyen nehéz utánigazítani? Sajnos nem tetszett Lidinek, öt percig tűrte, aztán öt percig toporzékolt, érezhetően szabadulni akart a helyzetből, így levettem. Még mindig nem alszik, de legalább nem üvölt, iszonyat álmos mégsem tud elaludni.

            Zsuzsa, megnézem akkor ezeket a kötözési módokat is (bár asszem a zsebeskeresztezetthez pont rövid a 4 méteres Nandum), nem adom fel az elsőnél, remélem nem végleg mondott nemet a hordozásra a csemete.
            Juli

            Comment


              #7
              En annyit tudok segiteni, Juli, hogy nem csak a szeleket kell meghuzni a kendon, hanem "felcsipkedni centinkent" es ugy huzogatni, hogy mindenhol feszes legyen. Ertheto???

              Amikor huzod a kendot a keresztezeshez, akkor nem csak a szeleit huzod, osszefogva, hanem "huzogatod" a "centiket". Jujj, hogy magyarazzam maskent?
              Utoljára szerkesztette missbl; 2008.08.27., 14:23.
              Judit, Noémie (2007), Ábel (2010) és Sacha (2014) mamája

              Comment


                #8
                Háááát...nem nagyon. Felcsipkedni centinként amikor megköti az ember vagy már azután, hogy a gyerek a kendőben van és utána kell igazítani? Attól tartok nem tudom magam elé képzelni.

                Apropó, nem akarna valaki olyan videót csinálni, hogy milyen módszerekkel lehet lazítani a kendőn/levenni a gyereket?
                Juli

                Comment


                  #9
                  Juli! Ha a keresztezett kötés rövid kendős változatát kötöd, akkor azt nem lehet utólag állítani, azt előre kell fixre kötni, és utána jön bele a baba.

                  Az elöl kereszt elöl csomózott verzióját jól lehet állítani babuval együtt is. Ez úgy működik, hogy magadra veszed a kendőt és elöl kötsz egy szimpla csomót. Beleteszed a babát, és mikor benne van, kikötöd a szimpla csomót és addig húzod magadon a kendőt, amíg megfelelően szoros nem lesz, a szárak külön-külön is állíthatók, és a kendő szárainak mindkét szélét is meg tudod húzni egyesével. Ha eléág szoros, akkor megkötöd a kendőt újra. Elég szokott lenni a szimpla csomó, de duplát is köthetsz, ha úgy biztosabbnak érzed.

                  Nem tudom, Te mekkora méret vagy, nekem elég 4 méter ehhez a kötéshez, én kb. 160 cm vagyok, és 64 kiló.
                  Varda

                  Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                  Az igazságnak sok arca van

                  Comment


                    #10
                    Mikor aludnia kéne, és álmos, és kendőbe tetted, próbálj vele mászkálni úgy 20 percet a lakásban. Arra meg szoktak nyugodni a síró babák.
                    Varda

                    Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                    Az igazságnak sok arca van

                    Comment


                      #11
                      Lilulo kar

                      Sziasztok, jaj, de jo topik, pont erre vagytam!! Nekem is van egy kerdesem: Lilit haton hordom, vagy batyuban, vagy a hati zsebes keresztezettel. A Batyut tanfolyamon tanultam Szilikonnal, es mar akkor mutattam neki, hogy ha honalj alatt viszem a kendot (tehat nem a nyakanal, mert o mar hat honapos lesz), akkor a karjai fel percen belul elkezdenek lilulni. Pedig nem huzom tul szorosra a felso szalat, szoval, nem szoritja el a karjat. Ezen csak ugy tudok segiteni, hogy a kis konyokei polipkarjaimmal elkapom, es berakom a kendobe, ugyis szopizza az ujjat, igy legalabb a szaja elott van pont. De vicc nelkul, nem tudja valaki, mi van ilyenkor, mas baba is lilul? O meg egy aldott jo baba, sosem sir, meg akkor sem, ha lila a karja,szoval, nem tudom. Szeretnem ha kint lehetne a karja, mert ugy jobban kilat, mintha a nyakanal megy a kendo. Koszi az otleteket elore is. Jut eszembe, megjott az uj Girasol kendom, most szarad mar, majd kiprobalom azzal is, bar ha jol emleksze,m a tanfolyamon a kolcsonlanaban is lilult.
                      Kiskrumpli, a Francia Babahordozasi Egyesulet (AFPB) okleveles oktatoja

                      es gyerekei: Jules (2006.04.23), Elise (2008.03.01) & Léonard (2011.01.24)

                      Elado francia gyerekruhak nagyon olcson, keresd a topikomat!

                      Comment


                        #12
                        Eszembe jutott meg egy kerdes: a Girasol kendonek nincs jelolve a kozepe. Ki hogy jelolte sk? Esetleg foto is van rola? a ferjem megigerte, hogy megjeloli, mert en antitalentum vagyok a varrasban, de nem tudom, hogy mit csinaljon, valami cimket varrjon, vagy hogy is. koszi az otleteket!
                        Kiskrumpli, a Francia Babahordozasi Egyesulet (AFPB) okleveles oktatoja

                        es gyerekei: Jules (2006.04.23), Elise (2008.03.01) & Léonard (2011.01.24)

                        Elado francia gyerekruhak nagyon olcson, keresd a topikomat!

                        Comment


                          #13
                          Lehet hímezni is a közepére valamit, pl. egy pontot, vagy karikát , de egy címke is megteszi.

                          A liluló karra sajnos nincs ötletem, úgy hangzik, mintha elszorítaná a vérkeringést a karjában a kendő, de furcsa, hogy miért pont a karjában. A tanfolyamon nem mondtak semmit?

                          Addigis, míg ki nem derül, miért, próbáld úgy kötni, hogy bent van a keze, de nem a nyakánál, hanem a vállánál fut a kendő felső széle.
                          Varda

                          Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                          Az igazságnak sok arca van

                          Comment


                            #14
                            En is csak azt tudom mondani, hogy kössd be a karjat. Ha nem lat jol ki akkor kösd magasabbra. Benit egy eves koraig mindig ugy kötöttük, hogy bent volt a karja es jol kilatott. Valojaban csak azert szoktunk at mert a klubban valaki kerdezte, hogy miert kötöm be a karjat es nem tudtam mit valaszolni ra.
                            Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                            Comment


                              #15
                              Zsuzs, akkor szerinted ez nem egy régi Girasol, ami még más szövésű, meg vastagabb, mint az újak? Merthogy az újanak van középjelölése. Meg Kiskrumpli kendője túl olcsónak tűnt. Nehogy megijedj, Kiskrumpli, nincs semmi baj a kendőddel, Zsuzsnak is volt régi típusú!
                              Rebaba blog

                              email: hellorebaba@gmail.com

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X