Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mamami Girasol II: Szivárványos

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Mamami Girasol II: Szivárványos

    Miután meglesz a mamamis girasol kendőnk, szeretnék egy szivárványosat is szövetni. Az első tervezgetős topikban már sokat agyaltunk rajta, most itt folytassuk.

    Augusztusban vagy szeptemberben tervezem szövetni, tehát szeptember/októbe rmagasságában érkezne Budapestre. Előrendelés úgy lenne, ahogy a mamamisnál.

    Egyelőre nem vagyok biztos benne, hogy szavazást fogok róla kiírni, még filózom ezen. Most így szavazás nélkül érdekelnének egyelőre a preferenciáitok, kinek melyik tetszik legjobban az alábbiak közül és miért az?

    A fonalak ezek lennének:


    A tervek:
    1.


    2.


    3.


    4.


    5.
    Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
    1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

    #2
    Mindenképp ilyen sötétre szeretnéd? Nekem egy kicsit komor, fakó. Borult az ég a szivárvány mögött
    Eszter
    Emma (8), Benedek (6), Zselyke (2,5) és Kende (0) főállású anyukája

    Comment


      #3
      Persze így is nagyon szééép
      Eszter
      Emma (8), Benedek (6), Zselyke (2,5) és Kende (0) főállású anyukája

      Comment


        #4
        Kompromisszumkeresés van a színek megtartása (sárga sárga maradjon), és a sötét-világos között. Ahhoz, hogy megmaradjanak a színek valami semleges, tehát szürke vagy fehér keresztszál kell, de ha fehér, az meg nagyon kifakítja a kendőt. Akkor már inkább egy szürke árnyalat szerintem, az jobban beleolvad mindegyik színbe, mint a fehér. A másik, hogy a terv képeken a szín egy elméleti szín, a valóságban világosabb, ha megnézed a fonalas képet.
        Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
        1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

        Comment


          #5
          Praktikus okokból sem rossz, ha nem fehér az alapszín.

          HÉDI
          Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

          Comment


            #6
            Hát igen... meg ugye az Avalon Rainbow már létezik mint fehér alapú szivárványos.
            Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
            1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

            Comment


              #7
              (Te miért nem alszol? ) Mind szép, de nekem itt is ugyanaz a leosztás tetszik, mint a Mamami Girasol I.-ben.
              PRIVIT CSAK IDE: madelka(pont)mamami(kukac)gmail(pont)com
              Anna, Marci, 8 és Lencsi, 5 majommamája

              Comment


                #8
                És ami még felmerült, hogy a Katjához hasonlóan valami barnás legyen a keresztszál? A Katja színei szép élénkek, ha a kék sötétebb fonal, mint a Katja kékje, akkor a sötét rész is megmarad, de a színek élénkebbek lesznek. Egyébként 2 4 5 nálam a favorit
                Ja, azt ne várd, hogy megindoklom, miért az tetszik, ez van és kész
                Na jó: az elsőn túl vékonyak a színes csíkok, így nincs ténylegesen szivárvány jellege nekem, a hármas meg nem tudom, talán azért, mert több egyforma színű vastagabb csík van oldalt.
                Utoljára szerkesztette danann; 2009.07.08., 08:19. Oka: indoklás
                Anya az összeomlás szélén és az állatkert: dilipók, hisztibéka-királynő és sipító kissárkány
                Ha úgy érzed, személyemnek, véleményemnek túl nagy jelentőséget tulajdonítasz, gondolkozz el, a hiba vajon melyikünk készülékében lehet.

                Comment


                  #9
                  Nekem tetszett a mamais színű, de úgy gondoltam, hogy a szívárványos HÛHA lesz. De nagyon komor, nekem is. A hosszirányú szürkéket nem lehetne kivenni belőle, vagy nagyon megritkítani?
                  Adri Anyuka és AnnaMelinda

                  Comment


                    #10
                    Azért a monitorok torzítását is vegyük figyelembe, a "hosszirányú szürkék" valójában kékek.
                    Igen, a bézs keresztszál még játszhat a világosszürke helyett, de kivárnám mit csinál a mamamisban a színekkel, és akkor meglátjuk... A szürke semlegesebb mint a bézs...
                    Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
                    1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

                    Comment


                      #11
                      Ja, és a háttérszín (ami ugye kék) helyett lehet más is, ha van jó ötlet...
                      Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
                      1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

                      Comment


                        #12
                        Nem, nem, a kék maradjon!!!!!!
                        Anya az összeomlás szélén és az állatkert: dilipók, hisztibéka-királynő és sipító kissárkány
                        Ha úgy érzed, személyemnek, véleményemnek túl nagy jelentőséget tulajdonítasz, gondolkozz el, a hiba vajon melyikünk készülékében lehet.

                        Comment


                          #13
                          Nekem zöld háttérrel jobban tetszene!
                          Adri Anyuka és AnnaMelinda

                          Comment


                            #14
                            Vagy türkizkék...
                            Adri Anyuka és AnnaMelinda

                            Comment


                              #15
                              Nagyon szépek!
                              Szerintem kék maradjon a háttér, az ég is kék a szivárvány mögött.
                              Nem baj, ha markánsabb a kék szín, azzal a kendő is élénkebb lesz.
                              Nekem az 1-es és a 2-es tetszik, ezek kicsit rafináltabbak, és jobb, ha nagyobb benne az egyszínű sáv, mert úgy nem olyan vibráló az egész.

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X