Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Suttogók

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Rozmaring, láttam. jó volt. olyan volt mintha a tegnapi kerekasztal beszélgetés folytatása lett volt. nekem furcsa volt az időzítés, de lehet csak véletlen egybeesés.
    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

    Comment


      én nem találom a honlapon, segít valaki?
      Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

      http://emilialkot.blogspot.com/

      Comment


        Most néztem meg. Egy egész generáció,akiket így neveltek!
        Anyáinkat is.Kell-e csodálkozni azon,hogy most nehéz nekik elfogadni a kötődő nevelést?Hiszen akkoriban nem nagyon tehettek mást.A legszörnyűbb az volt,hogy olyan propagandát csináltak,hogy tulajdonképpen azt hitték,hogy a legjobbat teszik a gyereknek,és nem nagyon tudtak mit csinálni,hiszen dolgozni kellett.És ahogy a bevezetőben is elhangzott,sokan máig sem tudják ezt megbocsájtani maguknak.

        Én hálás vagyok,hogy most élhetek,és most szülhetek gyereket.Bízom benne,hogy mire unokáim születnek,már jobb lesz a helyzet a szülések körül is.Mind kórházi,mind otthonszülés tekintetében.És bár még mindíg ezek a régi rossz dolgok vannak az egészségügyi rendszerben,hiszek abban,hogy egyre többen vagyunk/leszünk,és mindez megváltozik.

        És ha elfáradunk a vég nélküli szoptatásban,babázásban,gondoljunk arra,hogy legalább MI MEGTEHETJÜK!! Úgyhogy kapjuk fel a kis gyerkőcöket,öleljük meg,és puszilgassuk meg őket!!!
        Döme és a lurkók.

        Comment


          Döme: hol nézted meg? hol lehet megnézni:
          Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
          lekvárok, dzsemek, receptek

          Comment


            Nekünk van digit.műsor rögzítő kütyünk,felvettem,mert este későn volt.Rozmaring írta az RTLklub.hu-t,próbáld meg,(én mondjuk nem találtam,de nem vagyok egy nagy internetes,szaki.) Sok sikert!
            Döme és a lurkók.

            Comment


              http://www.rtlhirek.hu/video/34022
              Andi
              Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

              Comment


                andi: köszi!!
                Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                lekvárok, dzsemek, receptek

                Comment


                  Én is néztem a műsort. Szinte végig görcsbe rándult a gyomrom, hogy miket műveltek szegény babákkal felsőbb utasításra. Semmi érzelem, csak rutinos cselekvések a baba körül.
                  Remélem sokan megnézték a felettünk lévő generációból a műsort, és elkondolkodnak rajta, hogy miért is kellett így nevelniük minket.

                  Én hiányoltam kicsit az adásból, hogy bemutassák a kötődő nevelést, hogy hogyan is kellene bánni a babákkal ahhoz, hogy megkapják azt, ami alapvetően jár nekik.
                  Timi
                  Zs(2006.04.)L(2008.03.)Z(2010.08.)

                  Comment


                    Csatlakozom hozzátok. Láttam a műsort, és többször gombóc folytogatta a torkom, majdnem sírtam, mikor láttam, hogy szegény babát tömi a cumisüveggel, aki csak szorítja a kis száját, a tej, vagy tápszer pedig folyik a nyakába.
                    Meg akkor is, mikor egy nagyobbacska fiúcskát etettek a konyhaasztalnál. Etettek? Ugyan már! Tömtek. Ő meg sírt. Óóóóó, de szörnyű!
                    És igen. A végére vártam valamit legalább W. U. Renátától, hogy mond valamit a kötődő nevelésről, igény szerinti szoptatásról. Lehet, hogy akart is, de ennyi időbe épp, hogy ez belefért.
                    Valóban az a legszörnyűbb, hogy anyáink, nagyanyáink el is hitték, hogy ez így jó. Mi mást tehettek volna. Valószínű, Anyukám ezért sem képes az érzelmei, szeretete kimutatására. Na jó, ez már egy másik topic lenne.
                    Gabi (Bence, Janka Freya és Luca Sára)
                    Születésnaptár Free Geréb Ágnes! A szülés valódi természete

                    Privi helyett: dako pont gabriella kukac gmail pont com

                    Comment


                      Igen, én is pont ezt mondtam, hogy hálás vagyok, hogy nem akkor voltam anya. Most sem könnyű az árral szemben úszni, de azért lehet. Max. kicsit hülyének néznek. És én is vártam a műsor alatt, hogy megmutatják mi lenne a jó a babának. De lehet, hogy pont ezt nem akarták. És a másik, ami felvetődött bennem, hogy talán 20-30 év múlva a mi gyermekeink is néznek majd egy ilyen műsort, és nekünk lesz bűntudatunk vm miatt, amit társadalmi nyomásra tettünk a gyerekünkkel, mert bemagyarázták, hogy az úgy jó. Legyen az szüléssel, oltásokkal, iskolával, oktatással, neveléssel, bármivel kapcsolatos dolog. Ez az össznépi hipnózis, amiben élünk, bármit képes elhitetni! Ijesztő!
                      3 gyermek anyukája

                      Comment


                        Csatlakozom!
                        Teljesen kiborított amit láttam!Szörnyűség!
                        Hála a jó égnek, hogy én Itt és ÍGY szülhettem, és ÍGY nevelhetem a gyermekem!
                        És igen, nekem is hiányzott, hogy mondjanak legalább pár szót arról, hogy mennyire más és jobb a mostani tudatos kötödő nevelés!!!!
                        Kende 2008/02/17 ,boldog anyukája:

                        Anita

                        Comment


                          Dehogynem volt róla szó. A végén mondták: a gyerekre odafigyelés kell és törődés.
                          Mondjuk az ilyentől meg azért megy föl bennem a pumpa, mert amikor a kéthetes gyerekemmel ott álltunk, és 6 órát sírt egyhuzamban, akkor a fejemre kenhettem a filmben is emlegetett divatos nevelési könyvek tanácsait meg az egész törődést is
                          (Mondjuk ez most nem kapcsolódik szorosan a műsorhoz...)
                          Nőkért.hu

                          Bogi vagyok, két gyerek anyja

                          Comment


                            Hát ez elég sovány, én inkább a kötődő nevelésre, vagy a CC-re gondoltam, mint ellenpólus. Erről is eshetett volna pár szó. De nem baj, nem az volt a cél, hogy megmondják a frankót, csak meg akarták mutatni mi a rossz!
                            3 gyermek anyukája

                            Comment


                              Szerintem meg nem kellett abszolút, ez nem gyereknevelési műsor volt, azt mutatták meg, hogy valójában mi volt az ideológiai háttér. Így is belecsúsztak a 70-es évekbe, a kisgyerekekkel egyedül maradó nők témájába - ez szerintem egy külön műsort is megérdemelne.
                              Nőkért.hu

                              Bogi vagyok, két gyerek anyja

                              Comment


                                ami még fura volt, hogy a nő mondta hogy Pikler Emi rossz és náci, erre következő fordulatban Ranschburg J, pedig hogy félreértették, és példaértékű... ??
                                Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                                lekvárok, dzsemek, receptek

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X