Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szent István Kórház

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    A senki fia helyzetet pusztán arra értettem, hogy van-e ott orvosod.
    Nem ismerem az általad említett orvost, nem szeretném az esetleges érdemeit elvitatni, csak akkor nem értem, hogy ha szakmailag nem ért egyet, akkor mit miért csinált eddig......
    A második bekezdésedben a leirtakat pedig maximalisan megértem .
    Anita, B(2012) és A(2014) édesanyja
    "A gyermekvállalás: hatalmas döntés. Döntésed arról, hogy a szíved ezentúl a testeden kívül fog szaladgálni, örökre."

    Comment


      Sifra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Hú, fogalmam sincs, mikor jutok el egy laborba (18. hét végén), mert ezért nem rángatok át egy nagyit reggel 6-ra, ahhoz sincs szívem, hogy emiatt máshol aludjon Á., a párom meg nem érne be munkába, vagy csak ha bazi korán kelek. Marhára nincs kedvem.

      Ili, "kinéztem" most magamnak egy jónak tűnő dokit, Serfőző Lászlót, ha érdekel, beszámolok a személyes tali után! Remélem, beváltja reményeimet, mert unom már ezt a keresgélősdit.
      Katica, köszi, érdekel. Bár tovább olvasva a topikot, jól értem, hogy ő sem vállalt el? A sok monogram és az kevés alvás még mindig bekavar nekem és a szövegértésemnek+ memóriámnak....

      Emőke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ha még nem voltál első trimeszteres vérvételen, akkor csak az van. Elvileg, ha már az új rendszerben jelentkeztél a védőnőnél (július 1 után), akkor a kiskönyvedhez kell hozzátűzni valamilyen papírt, amin rajta van az összes vizsgálat, ami térítésmentesen jár a várandóság alatt. Ezzel a papírral elvileg mehetsz az sztk-s rendelésekre és mindent megcsinálnak Neked a megfelelő időben.
      Viszont nem tudom, hogy a gyakorlatban ez mennyire indult már így be, szóval szerintem a védőnődnél tudsz infót kérdezni erről. Meg arról is, hogy a 16. héten lenne az AFP, de azt ugye most megszüntették. Viszont azzal együtt van a Hep.B, meg a luesz és azt nem tudom, hogy azt most hova tették.
      Köszi a választ!
      Nekem júli 1 előtt állapították meg, de védőnő csak aug 5-én tud fogadni először. Akkor én vajon a régi vagy új rendszer gondozottja leszek? Ez a csatolt papír, hogy mi jár ingyenesen vajon jogosít arra is, hogy körzeti doki írjon vizsgálatokat fel? Nem tudja valaki véletlenül?
      B lepkehimlős volt a tizedik hetemben, körzetis mondta, hogy csak nőgyógyász küldhet Parvo b IGG IGM vizsgálatra ingyen. Na, nekem sztks nőgyogyim nincs, 12 trolijegy lenne a látogatás meg a vérvétel és eredményért utazás, megcsináltattam magánban 6ezerért a körzeti rendelőben, mert így nem ment még rá vagy 6 órám is pluszban el. Pedig elég lett volna jog a körzetinek, hogy nézethet ilyen esetben védettséget. (jajj, de régóta fizetem a tbt)

      Sifra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Anita, értelek, de szerintem most tévedsz. :virág:
      Nem senki fia vagyok, hiszen tudták-tudják, ki a nőgyógyászom, aki ráadásul egy név a szakmában. Ezenkívül S konkrétan az elmúlt hónapok eseményeire hivatkozva mondott nemet.
      A Bajcsy-s tippeket köszönöm, alszom még rá párat, mert - egy pár hetes időszakot leszámitva megint azt érzem, hogy egy kh se tudna nekem megadni azt a biztonsagerzetet, amit igényelnek. És most már ott tartok, hogy a puszta tény, h elkerülom, az is nagyobb biztonságot jelentene. Akkor is, ha egyedül maradnék.
      Drukkolok, hogy találj megnyugtató megoldást, és teljesen megértem az érzéseidet, azt hiszem, . Bár nekem nem a vbac, hanem lombik, ami kizár a bábai gondoskodásból, de szeretnék most sikeresebben segítőket magam mellé szerezni, mint B-nél... És nagyon örülök, ha megosztod velem a híreid, akár privátban. Én most egy új nevet kaptam az Imrében, de lehet hogy őt is már lekéstem. És eddig Istvánban gondolkodtam, az Imréről az utóbbi időkben elég gyatra híreket olvasok, a főorvos váltás óta.

      Bocs, h ilyen hosszú voltam.
      I+= +

      Comment


        Babácska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A senki fia helyzetet pusztán arra értettem, hogy van-e ott orvosod.
        Nem ismerem az általad említett orvost, nem szeretném az esetleges érdemeit elvitatni, csak akkor nem értem, hogy ha szakmailag nem ért egyet, akkor mit miért csinált eddig......
        A második bekezdésedben a leirtakat pedig maximalisan megértem .
        Ja, értem, hogy értetted.
        Na, csak ez most patthelyzet, mert így hogy legyen orvosom?
        (Ez olyan, mint az álláshirdetések, ahol 3-5 év tapasztalattal vesznek csak fel, de hogy legyen tapasztalata valakinek, ha majdnem az összes álláshirdetés így kezdődik?)
        A nőgyógyászom, dr U. már jó 15 éve nem szüleszt, így is kerültem hozzá, mert a húgom anyukája is hozzá jár, sőt, 23 éve a húgom még nála is született a "Söfiben". Onnan került át az Istvánba, csak közben az onkológia elkezdte sokkal jobban érdekelni. Á-nal az Istvánba akart navigálni, csak én hülye, valamiért nem azt választottam, és most, hogy egyértelmű volt, hogy István, ő adta meg az említett befolyásosabb sznő számát.
        S-t nem ismerem, csak telefonon beszéltem vele és így tartok most itt, ahol.
        S kétszer is elmondta, hogy beszéljek a nőgyógyászommal, de tényleg elment a kedvem tőle. Miért, mit tud csinálni? Semmit. Nem akarok vhova benyomva lenni, annak sosincs jó vége, nincs jó szájíze a dolognak.
        Majd januárban felhívom, hogy köszi, megszültünk, jól vagyunk, csá.
        beati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Katica, köszi, érdekel. Bár tovább olvasva a topikot, jól értem, hogy ő sem vállalt el? A sok monogram és az kevés alvás még mindig bekavar nekem és a szövegértésemnek+ memóriámnak....

        Drukkolok, hogy találj megnyugtató megoldást, és teljesen megértem az érzéseidet, azt hiszem, . Bár nekem nem a vbac, hanem lombik, ami kizár a bábai gondoskodásból, de szeretnék most sikeresebben segítőket magam mellé szerezni, mint B-nél... És nagyon örülök, ha megosztod velem a híreid, akár privátban. Én most egy új nevet kaptam az Imrében, de lehet hogy őt is már lekéstem. És eddig Istvánban gondolkodtam, az Imréről az utóbbi időkben elég gyatra híreket olvasok, a főorvos váltás óta.
        Amúgy a lombikbaba miatti kizárás meg tényleg nagyon gáz, a vbac-nél lehet károgni, de a lombiknak legtöbb esetben semmi köze a várandósság és szülés lefolyásához!

        Kíváncsi vagyok azért én is az Imrés névre, habár tényleg nincs bennem motiváció, hogy bárkit megkeressek és az Imre rendszere engem se vonz, sőt...
        Utoljára szerkesztette Sifra; 2014.07.26., 10:37.
        SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
        Kérdezd az edzőt!

        Comment


          Sifra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Amúgy a lombikbaba miatti kizárás meg tényleg nagyon gáz, a vbac-nél lehet károgni, de a lombiknak legtöbb esetben semmi köze a várandósság és szülés lefolyásához!

          Kíváncsi vagyok azért én is az Imrés névre, habár tényleg nincs bennem motiváció, hogy bárkit megkeressek és az Imre rendszere engem se vonz, sőt...
          Igen, ez nagyon igaz. 13 év, 7szeri nekifutás, sok sok lent és kudarc, nulla siker, sok segítség, aztán végre pozi teszt, de utána nagykönyv szerinti várandósság. Rutinból felvágtak volna, de sikerült a lombikos dokinak egy orvosi indokot tálalni (műtét, hólyagsérülés, sok összenövés), ami miatt elgondolkodott a hüvelyin, és meggyőzte magát . Végül nem ő vezette a szülést mert mégsem volt khi háttere (telkin kívül, oda meg, khmm, hát nem akartam menni...), így 8. hónapban adott át kollégának. Az tény, hogy ennyi küzdés után én nem átlagos pszichével és lazasággal készültem szülni, ezért nem is tudtam igazán felkészülni. Kellet szinte ahhoz 8 hónap, hogy elhiggyem, valóra válik a __lehetetlen__... Amire 16 évesen nulla esélyt adtak, majd 19 évesen kb pár százalékot. És később se sokkal többet... Szinte kitanultam a szakmát, és sok segítőt állítottunk hadrendbe sok fronton, de megérte. Egy fantasztikus kis Ember a gyümölcse. Ennyiben megértem a kizáró okot. De ez szerintem kezelhető volna. És ettől tényleg nem vagyok igazán"veszélyforrás". Kicsike vérnyomás emelkedésen kívül a legvégén, minden nagykönyvi volt végig, végre, az előzményekkel szöges ellentétben.
          Mondjuk azt gondolom, pont a bábai gondoskodás az, ami ezeket a lelki gátakat legjobban tudhatja oldani, netán gyógyítani, szemben a túlzott medikalizációval.. (t.i.Hogy én már megint beteg és alkalmatlan vagyok...)
          .. Szóval kitolás... jó hasbakönyöklős..
          Csak arra vágyom, kísérjenek, segítsenek, de ne kaszaboljanak, és emberhez méltón érkezhessen a pici, és én is embernek érezzem magam a folyamatokban, nem egy tárgynak, vagy betegnek, vagy valami alárendelt akárkinek. És ha gond adódik, akkor is biztonságban legyünk, amennyire a tudomány mai állása engedi. A szülés mindenképp rizikókat rejt. De ne gerjesszük a fölös beavatkozásokkal.
          Na, de ez már filozofálás.

          Imre: G O.r.solya
          I+= +

          Comment


            Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de GO-hoz csíkos teszttel kell menni, 12. hét után kb nulla az esélye, h vállal, de persze meg lehet próbálni

            A kizárás szerintem lombik esetén totál érthetetlen és a szokásos (rossz) orvosi logikát (vagy inkább logikátlanságot) takarja. Mert oké, hogy nagyon sok küzdelem áll egy lombik baba mögött (ezt a részt elképzelni sem tudom és minden elismerésem, aki végigcsinálja ), de ettől még egy lombik baba és egy spontán baba "értéke" között nincs különbség. Másrészt pedig ettől a "császár rejt kevesebb kockázatot" dumától a hátamon feláll a szőr. Aki ilyet vagy ehhez hasonlót mond, annak szerintem fogalma sincs arról, hogy mit jelent szülni... (hozzáteszem: természetesen lehetnek olyan speciális esetek/betegségek, ahol a császár a biztonságosabb, de ez azért elég ritka...)
            SK Andi - Ádám (2010.05), Levente (2011.10), Nóra (2014.03)
            Eladó Pediped cipők, fiú-lány
            A privim betelt, kotu08 kukac yahoo pont com-ra írj

            Comment


              Huhh, ettől nem nyugodtam meg. De köszi az infót. Akkor kutatok tovább.
              I+= +

              Comment


                az uzsokiban ja? Allitolag o most az uj potencial, meg,van ak tibben...

                hmm vajon nyuvatabbra is kizaro ok a lombik? egyebjent nem ertem mikyen alapon vannak kizarva, milyen kickazatit jelentenwk foleg hogy eleve csaszarra akarhak itelni oket??!!
                Vicus és E. + Z klubunk
                privi helyett: vicababaprivi kukac gemel
                totális szisztemdán itt elérsz hetven-héthetvenkilencnegyvennyolcvannégy

                Comment


                  Beati: Nem tudom, hogy így most melyik rendszerbe fogsz kerülni. Én csak azért tudom ezeket az infókat, mert én is védőnő vagyok, de mivel nem területen dolgozom, ezért nem tudom, hogy a gyakorlatban ez most hogy valósul meg. Még nagyon az elején tart a dolog és nem jutottak el hozzám erről infók. Főleg, hogy nyári szünet van és ilyenkor iskolavédőnőknek nincs értekezlet.
                  A papíron amit a kiskönyvhöz kell majd csatolni, azon csak azok a vizsgálatok vannak rajta ami egy normálisan zajló, egészséges várandóság esetén kellenek. Ettől függetlenül viszont szerintem szükség esetén a háziorvos, vagy a nőgyógyász tud beutalót adni olyan vizsgálatokra is amiket írtál. És akkor azok is ingyenesek.

                  Comment


                    Egyébként én is nagyon elkeserítőnek látom a mai egészségügy helyzetét. A főiskolán megtanítják (szülésre és anyaságra felkészítés órán), hogy mennyivel jobbak a függőleges testhelyzetek a kitolási szakban, illetve tanultunk a gyöngéd születésről is (ha olyan körülményeket biztosítanak, pl. csend, fél homály stb., akkor a babák úgy születnek meg, hogy nem is sírnak fel), meg hogy a hasba könyöklés mennyire veszélyes (ezt szülészeten tanultuk). És még írhatnék csomó ilyen dolgot. Erre kimegy az emberlánya gyakorlatra és mit lát? Hát baromira nem ezt. És akkor még furán néznek rám az emberek, amikor mondom nekik, hogy én nem a szüléstől félek, hanem attól, hogy mit fognak velem a kórházban csinálni.
                    Majd az idő meghozza, hogy jó döntést hoztam-e orvos ügyben. De már attól is jobban érzem magam, hogy elkerültem a váci kórházból.

                    Sifra: Próbálj meg pozitívan gondolkodni. Tudom, hogy nehéz, amikor az ember folyton a falnak ütközik. De a pozitív gondolkodással pozitív dolgokat vonzol be. Én legalább is hiszek ebben.

                    Comment


                      Emoke: decemberben szult egy lany a vaci korhazban ha jol tudom csak szulesznovel, a korulmenyekhez kepest egesz jol, a hipnoszules oldalan fent is van a tortenete, az utolso pillanatig ketseges volt hogy hol es kivel szul, elso baba, es nem igazan bizott senkiben.
                      Vicus és E. + Z klubunk
                      privi helyett: vicababaprivi kukac gemel
                      totális szisztemdán itt elérsz hetven-héthetvenkilencnegyvennyolcvannégy

                      Comment


                        Emőke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sifra: Próbálj meg pozitívan gondolkodni. Tudom, hogy nehéz, amikor az ember folyton a falnak ütközik. De a pozitív gondolkodással pozitív dolgokat vonzol be. Én legalább is hiszek ebben.
                        Köszönöm, tök pozitív vagyok, ma éjjel pl szülésről álmodtam, ami villámszülés volt. Miért ne lehetne nekem is ilyenem, hátha olyan jól sikerül majd a hipnoszülés begyakorlása, hogy egyszer csak már kitolok...
                        Most én is úgy vagyok vele, hogy mindjárt félidősen gőzöm nincs, mi hogy lesz, de ennek ellenére mégis egyre kevésbé izgat, sőt, egyre nyugodtabb vagyok (vagy pont ezért, mert nem látok orvost/kórházat?).
                        Bent nem fog maradni attól, hogy nem vállal el senki.

                        Amit a tanultakról írsz, az meg elkeserítő, legfőképpen az a része, hogy hallgatólagosan jóvá van hagyva ez az egész (elmélet-gyak. ellentmondása) és azt sugallja, hogy amit tanulsz, az tökmindegy, hiszen úgyis teljesen más lesz a gyakorlat. Az egész úgy ahogy van, hiteltelenné válik ettől.
                        SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
                        Kérdezd az edzőt!

                        Comment


                          beati,
                          nekem azt mondta az orvos, hogy csak a júl.1. után fogant babák kerülnek az új terhesgondozási rendszerbe.

                          Comment


                            Köszi a válaszokat Mindenkinek!
                            Képzeljétek, egy héttel hamarabb tudott ma fogadni a védőnő, már ma. Szóval van kiskönyvem. Még a régi. De még senki nem kapott itt az újból, még nem is látták. Tehát itt most nálunk az van, hogy amíg meg nem érkezik az új, addig mindenki a régit kapja, és úgy tűnik, az alapján is gondozzák. De a gondozási tervről már pl az AFPt lehúzták. Viszont az meglepett, hogy azt mondta, hogy négyszer kell találkoznunk, az új szerint csak háromszor, de legyen négy. Ez meglepett, annyi adminisztrálni valójuk van enélkül is...

                            Emőke, amit írsz, az teljesen biztató lenne, hogy miket tanultatok, de valóban, a valóság olyan messze áll ettől... Remélem, sikerül jó segítőket találnod!!
                            Én sajnos nem voltam elég tájékozott kellő időben. Illetve igen, mert volt listám a doki számára, csak épp véghezvinni nem sikerült.
                            A hasbakönyöklésről (na, jó, alkar támasz és nyomás, mert volt már aki szó szerint értette), nekem annyi tapasztalatom lett, hogy B masszív feszes izomtónussal született, "kiflizett", 18 alkalommal kellett D.é.vé.ny A-hoz járni vele kezelésre,( KISS-II. szindrómája miatt), és hát nem véletlenül üvöltött szegénykém kb 8 hónapos koráig iszonyatosan sokat. (7,5 hósan felállt, majd kb úgy maradt, és végre meggyógyult pár hét alatt a rejtett refluxa)... Utána már nem sírt annyit. Ha lehet, ezeket a köröket második babóval kihagynám.
                            Bocs, már megint offoltam. Lőjetek le nyugodtan, ha sok a személyes részlet.
                            I+= +

                            Comment


                              beati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nekem júli 1 előtt állapították meg, de védőnő csak aug 5-én tud fogadni először. Akkor én vajon a régi vagy új rendszer gondozottja leszek? Ez a csatolt papír, hogy mi jár ingyenesen vajon jogosít arra is, hogy körzeti doki írjon vizsgálatokat fel? Nem tudja valaki véletlenül?
                              B lepkehimlős volt a tizedik hetemben, körzetis mondta, hogy csak nőgyógyász küldhet Parvo b IGG IGM vizsgálatra ingyen. Na, nekem sztks nőgyogyim nincs, 12 trolijegy lenne a látogatás meg a vérvétel és eredményért utazás, megcsináltattam magánban 6ezerért a körzeti rendelőben, mert így nem ment még rá vagy 6 órám is pluszban el. Pedig elég lett volna jog a körzetinek, hogy nézethet ilyen esetben védettséget. (jajj, de régóta fizetem a tbt)
                              A 26/2014 EMMI rendelet a várandósgondozásról a következőket mondja:
                              "1.§. (2) A várandósgondozás akkor kezdődik, amikor a szülész-nőgyógyász szakorvos a méhen belüli várandósságot megállapítja, a rizikó-besorolást elvégzi és erről a várandós részére igazolást ad."

                              "7. Záró rendelkezések
                              12. § Ez a rendelet 2014. július 1-jén lép hatályba.
                              13. § Az e rendeletben foglaltakat azon várandósok esetében kell alkalmazni, akik számára az 1. § (2) bekezdése szerinti igazolást e rendelet hatálybalépését követően adták ki.
                              14. § Hatályát veszti a terhesgondozásról szóló 33/1992. (XII. 23.) NM rendelet."

                              Ezekből következik, hogy teljesen mindegy, hogy a védőnő mikor fogad. Az a lényeg, hogy a nőgyógyász mikor állapította meg a méhen belüli várandósságot. Tehát ha ez neked július 1. előtt volt, akkor rád még a régi rendelet vonatkozik.

                              A csatolt papír, ami egyébként még nem került ki a nyomdából, csak az új rendelet szerinti ajánlott vizsgálatokra használható beutalóként. Ha az egyéni történéseid miatt szükség van egyéb vizsgálatra, akkor azt, hogy a házi orvos, vagy a nőgyógyász utalhat be ellenanyag szint vizsgálatra, azt egyéb jogszabály szabályozza. Ebben az orvosoknak kell naprakésznek lennie.

                              Comment


                                Hitetlenkedve olvasom az Istvános protokollt vbac esetére. Nem lehet az alternatív szobát használni? Nem lehet vízben vajúdni és szülni?

                                Én végül a Bajcsy-t választottam VHÁ-val és nemcsak hogy enged vízben vajúdni, de azt mondta, hogy ha nincs semmi gond szülhetek is vízben. Ehhez képes kissé elmaradottnak érzem az annyira istenített István kórház hozzáállását...
                                Anett, a bájos Emma és az újszülött Hanna anyukája, hordozási tanácsadó
                                Ha betelt a privim írj e-mailt az elena pötty mamami kukacka gmail pötty com-ra!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X