Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Ez annyira egyedi, hogy az anyának kell kitapasztalni. Az enyémnek semmi baja nem volt, ha pl káposztát vagy babot ettem, de a tejtermékeket teljesen el kellett hagynom, és a csokitól is hasfájós volt.
    Azt mondják leggyakrabban a tej a ludas, de vannak listák a neten ahol jól össze van szedve minden, azaz tényleg minden azok alapján semmit nem lehet enni. Kipróbáltam. Hetekig csak krumplin meg kenyéren éltem úgy kétségbe voltam esve a hasfájósságtól. Ami hidd el nem a legjobb étrend szoptatás alatt.
    Rosemary és B (2013.12.12)

    Comment


      Tényleg felesleges ilyen listákat olvasni, mert az alapján szinte semmit sem lehetne enni. És valóban teljesen egyedi, hogy kinél mi okoz problémát, sajnos egyedileg kell kitapasztalni. Nálunk pl. a paprika volt a legnagyobb bűnös, a borsó kisebb mennyiségben (levesben) mehetett, de a főzelék már gondot okozott, a tejjel nem volt probléma. Kb. 3 hónapos koráig kellett odafigyelni. Szóval teljesen egyedi a dolog.

      Comment


        Gondoltam, hogy ezt írjátok, én is tudom, hogy egyedi, csak arról nincs már fogalmam sem, főleg mi okozhat problémát. A csoki tutira nálunk is, mert tegnap csokis piskótaroládot csináltam, na az nem jött be a babának. De a borsótól nincs különösebb baja. Azért majd keresek ilyen listát, legalább tudjam, hogy amit ettem, abból melyik okozhatott hasfájást a babánál. Szóval alapvető élelmiszerlistát keresek majd, de ettől még enni fogok mindent. Tejet napi 1, néha 2 pohárral iszok.
        Fiam 5 éves, lányom 1 éves

        Comment


          Rosemary eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok!

          Most, hogy a kis manócskám végre leszokott a harapdálásról, rákapott a mellbimbó csavargatásra. Szoptatás alatt benyúl a ruhám alá és tekergeti a másik mellbimbómat. Ha elveszem a kezét vissza nyúl. Ha határozottabban nem engedem neki pl lefogom a mellem akkor abba hagyja a szopit és el kezd sírni. Így szoktam neki hagyni, mert nagyon rossz alvó és ettől hamar megnyugszik. De nekem nem túl kellemes. Van hasonló tapasztalatotok?
          Esetleg valami ötletetek, hogy hogy lehetne leszoktatni erről?
          Azta, de idegesítően ismerős...nálunk nemrég szokott le róla, nagyon nehezen viseltem én is. Mi azt csináltuk, hogy folyamatosan mondtam, hogy simi, mert fáj. Nálunk ez bevált, mert bármire mondjuk, hogy fáj, nagyon megijed, hogy fájdalmat okoz és sírva sajnálja. Adtam néha a kezébe egy csücsköző kis rongyit vagy játékot (gondoltam, lehetne alvó állatkája egyben), de nagyon nem örült annak.
          Most minden elalvásos szopinál az a rituálé nálunk, hogy tartja mindkét lábát és kezét szopizni, aztán jön a szájacskája.
          Kitartást, csak szisztematikusan szóljatok rá mindegyre, eleinte nekem is nagyon sírt, aztán észrevételnül kimaradt. Épp most eszméltem rá, hogy már nem szokása. (megkönnyebbült, homloktörlős szmájli)
          Eszter, egy virágszemű lányka (2013) és két egypetéjű ikerlegény (2016) édesanyja. - 3 év alatt 3

          Comment


            Rongyiról egyenlőre hallani se akar. Következetesebbnek kéne lennem, csak néha már olyan fáradt vagyok, hogy inkább hagyom, csak aludjon már el...

            Cimi! Kitartás! Emlékszem, nekem nagyon nehéz volt az az időszak. Ami gyakran okoz még gondot az a szoptatós tea! És esetleg próbáld meg pár napra teljesen elhagyni a tejet hátha javul.
            Rosemary és B (2013.12.12)

            Comment


              A tejet megpróbálom elhagyni, hogy úgy mi lesz. Szoptatós teát nem iszok már régen, csak ott állnak a konyhapulton. Köszi! És ha az ujjadat odaadod a kis kezébe, az nem lenne jó neki? Azt csavargathatná, nem fájna.
              Fiam 5 éves, lányom 1 éves

              Comment


                igény szerint szoptatás

                Sziasztok!

                Harmadik babámat szoptatom, most 2 hónapos. Elbizonytalanodtam, hogy valóban jó-e az igény szerinti szoptatás, lehet hogy igazuk van azoknak, aki azt a nézetet képviselik, hogy a ráetetés hasfájást okoz. Első két babámat is ígény szerint szoptattam, hasfájósak voltak kb. 3 hós korukig, de nem mondom, hogy ettől
                Kislányom 1 hónapos koráig egyáltalán nem volt sírós, azóta rengeteget sír nappal, és elég régen (kb. egy hónapja) nyugtalanító a széklete: leggyakrabban zöldes-sárgás, sokszor mocsár zöld, de nem nyúlós, nem bűzös, inkább híg, és nagyon gyakran van ez a zöld híg, hol kevés, hol több kaki. Nagyon sokat pukizik, ilyenkor fröccsen belőle a híg kaki. Sokan azt mondják, ez a túl gyakori etetéstől van.... Szívesen hallgatnám tapasztalataitokat, tanácsotokat.

                Comment


                  Nem vagyok szopis tanácsadó, csak azt írom amit tapasztaltam. Az egyik ami eszembe jut, hogy nem váltogatod túl gyakran a cicit? Ha túl gyakran cseréled, akkor a tejcukorban gazdag első részét, kapja, ami felfújhatja, tekereghet tőle rendesen. Én úgy csináltam, ha szopi után kicsivel újra kérte, akkor ugyanazt a mellet kapta vissza, így hozzájut a zsírosabb hátsó tejhez is. A másik ötletem az allergia, ami már nehezebb eset. Legdurvább a tej. Iszol tejet? Illetve ami még meglepően hangzik, a szoptatós teától is görcsölt a nagy nekem.
                  B & B & R & B

                  Comment


                    Szopis tanácsadóval beszéltél már? Azért a szakember az szakember.
                    B & B & R & B

                    Comment


                      nautilus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Szopis tanácsadóval beszéltél már? Azért a szakember az szakember.
                      Köszönöm Nautilus. Beszéltem LLL tanácsadóval, u, azt mondta mint Te :-)
                      Hogy túl gyorsan váltogathatom a cicit. Egy időre kizártam a tejtermékeket, de nem lett jobb. Mikor újra elkezdtem enni, akkor viszont rosszabbul volt, hogy ettől... ? Megpróbálom amit mondtál, hogy u.azt a cicit adom vissza. Arra kíváncsi lennék, mit mond egy szakember arra, hogy meg tudja-e emészteni a baba ami a gyomrában van, ha mindig rátöltődik egy kis tejecske. Kell-e neki idő az emésztésre? Én a cicit nem tudom megvonni tőle, nem is akarom, mert látom hogy rám, a cicire, erre a megnyugvásra van szüksége. Csak ez a pocifájás, és zöld kaki múlna!

                      Comment


                        akkor jó. Azért örülök, hogy nem mondtam rosszat.
                        A tejtermék megvonásnak kell idő, míg az allergén kiürül, meddig diétáztál? Csak a tejet mellőzted, vagy minden mást is. Szinte mindenben van tej sajna, ebben két tejérzékeny (no meg tojás) gyerek után profi vagyok. A másik: citrusfélékkel, hogy állsz? Nagy B nek véres hasmenése volt 5 hósan a multivitamin gyümilétől amit ittam.
                        B & B & R & B

                        Comment


                          Az anyatej gyorsan emésztődik, nem gondolnám, hogy ez lenne a probléma.
                          B & B & R & B

                          Comment


                            Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Sajnos abba kellene lassan hagynom 21hós kislányom szoptatását, mert a 20hónapja tartó diéta ami az ő allergiái miatt van,teljesen lemerítette a szervezetemet. Nagyon lefogytam,a gyomrom régóta fáj,minden baja van és nekem is minden más probléma jön ki.Többen tanácsolták már a szoptatás abbahagyását,hogy megerősödjek és helyreálljon az egészségem.Nagyon nem szerettem volna/nem szeretném ezt tenni, de egyre jobban félek nekem lesz bajom belőle.Már napközben csak alváshoz szopizik,viszont éjszaka sokszor ébred,kb.3x -4x.Nem nyugszik meg csak a cicire,cumi nem kell neki, víz semA fokozatos elválasztás vagy a hirtelen kevésbé megterhelő mind a babának mind az anyukának? Lelkileg, hogy lehet ezt feldolgozni? Most nem tudom lesz e még babám valaha, ezért ez kicsit többről is szól nekem most. Tudnátok segíteni?
                            Köszönöm szépen!
                            Ági
                            Bálint 2007.március 17. ,Barnus 2010.december 21. és Gréti baba 2013. január 27. anyukája

                            Comment


                              Lányok! Egy barátnőm kérdését tolmácsolnám,átmegy-e a vaspótlás az anyatejbe? Szóval lehet-e úgy vasat pótolni valamennyire egy babánál,hogy anyuka szed vaskészítményt? A védőnő szerint nem,de kíváncsi lenne más véleményre is,köszi!
                              Edit vagyok, Évus 7,5,Lacus 6 és Olivér 4 anyukája

                              Comment


                                Szerintem (és ez csak infókból összerakott véleményem, nem értek hozzá), ez úgy van, hogy van egy adott mennyiség, ami az anyatejbe be tud kerülni és maximum úgy működik, hogy ha anyánál kevés a vas és emiatt ez a mennyiség csökken, akkor ha szed vasat, akkor több lesz. De szerintem plusz vasat nem lehet az anyatejbe tenni. Viszont kizárólag igény szerint szopizó babának elég kell legyen az anyatejből felvehető vas. De lehet, hogy tévedek,aki ért hozzá, majd mond okosabbat.
                                Kata,Elsőm:Gábor (2012.07.17.)mosolysaláta, akaratgombóc:büszkeszmájli És az ikrek 2015.10.04.Fikarsznyi Fülöp és Inci-finci Vince privihelyett: makrancoskatamail kukac gmail pontcom

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X