Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mei tai varrás saját kezűleg

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    csisza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Majusvan! meg szeretnem kerdezni hol lattal csattot a varosban? es ott lehet-e kapni azt a fekete vastag anyagot, amit a csatton at szoktak huzni.
    nagyon hajlok a csattos fele...
    Este írom privátba, ne gyarapítsuk itt szentgyörgyi helyismerettel a topikot
    Melinda, Dani legény (2009 április) anyája

    Comment


      Csatos mei-tai

      Első mei-taim elkészült, nagyon kényelmes, lehajtható fejtámasszal, kényelmes szivacsos derékpánttal. 14 kilós fiamnak és 3 hós lánykámnak is szuper
      Mellékletek
      Lilla, a 8 éves Bendegúz, a 6 éves Csenge, és a picibaba Bálint mamája

      Comment


        Ügyes vagy!
        Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
        "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

        Comment


          Bendemama eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Első mei-taim elkészült, nagyon kényelmes, lehajtható fejtámasszal, kényelmes szivacsos derékpánttal. 14 kilós fiamnak és 3 hós lánykámnak is szuper
          (bejön a színösszeállítás )
          ...

          Comment


            lelőhely

            Sziasztok!

            Segítséget kérnék: hol szoktátok venni az anyagokat(sávoly stb.)Biztos írtatok már.. (III.ker, Szentendre környéke érdekelne leginkább, de ha ott nem tudtok, akkor egyéb Bp.) Esetleg olyan hely, ahol olcsóbb?

            Nagyon köszönöm!
            Judit
            Judit-Soma(2004),Janka(2006),Boróka(2009)

            Comment


              Keletinél a sarkon van egy hatalmas méteráruüzlet (Máté textil talán), én ott vettem a sávolyt teljesen emberi áron
              ...

              Comment


                Köszönöm!
                Keletinél melyik sarkon? Melyik irányban?
                Judit-Soma(2004),Janka(2006),Boróka(2009)

                Comment


                  Kerepesi és a Rottenbiller sarka (vagy az már nem a Rottenbiller? Az az utca ami a pont felüljáró mellett párhuzamosan fut - nem a cipőboltnál hanem pont szemben vele a Kerepesi túloldalán - talán már a Fiumei út?) (na szóval ha a Kerepesin állsz és a Blaha felé nézel akkor a bal felső sarok)

                  Bocsi, én "képek"/épületek alapján szoktam tájékozódni, borzalmasan rossz vagyok utcanevekben
                  ...

                  Comment


                    ITT találod ezt az üzletet. Ahogy belépsz az ajtótól jobbra vannak ezek a szövetek.
                    Amire figyelni kell, én legalábbis jól beégtem, hogy csak kp lehet fizetni, úgy kellett összevakarnom a pénzt és azóta is lógok nekik 20 forinttal
                    Eszter (újra hajlítgatok) és ovis Matyi
                    Kavalkádunk

                    Comment


                      jajj a kártyás fizetés tényleg gáz, nálam is volt már, hogy rohangálnom kellett automata után...
                      ...

                      Comment


                        [QUOTE=winchike;842018]ITT találod ezt az üzletet. Ahogy belépsz az ajtótól jobbra vannak ezek a szövetek.


                        Először csodálkoztam, hogy miért írod, hogy a boltban merre vannak, aztán megnéztem a honlapot és rájöttem. Úgy nézem van választék bőven textilekből..
                        De miért nem építették közelebb hozzánk?
                        Na, azért majd megpróbálok eljutni.

                        Köszi a segítséget!
                        Judit-Soma(2004),Janka(2006),Boróka(2009)

                        Comment


                          hihi ez nekem olyan igazi álmaim anyagboltja, talán jobb is, hogy apa és gyermek kint várt a kocsiban rám, különben még mindig ott lennék
                          Eszter (újra hajlítgatok) és ovis Matyi
                          Kavalkádunk

                          Comment


                            Vettem anyagot. Nem az a klasszikus sávoly szövésű, de azt mondta a "néni", ezt nyugodtan vihetem, biztosan elég erős. Ez is munkaruha anyag, de nem lászanak annyira a "ferde csíkok"(sávoly), de ha nagyon akarom bele tudom képzelni... Szóval nem olyan sima szövet, amin függölegesen, vízszintesen futnak a szálak... A néni szerint Hajnalka a "fedőneve" és munkaruha anyag. Ismeri valaki?

                            1.) Szerintetek jó lesz?
                            2.) 2 réteget vegyek ebből+1 réteg dekor?
                            3.) Ti a több réteg anyagot úgy rakjátok egymásra, hogy a sávolyozás (van ilyen szó?) más irányban legyen az egyes anyagokon? Szóval elforgatva, vagy egy irányban is lehet?

                            Hu, érthető egyáltalán mit akarok?
                            Judit-Soma(2004),Janka(2006),Boróka(2009)

                            Comment


                              Somama, jó lesz az is! Én a csatosunkat abból csináltam, mert Fehérváron is csak sima munkaruhaanyagot lehetett beszerezni. Valahol itt a topikban van róla kép..
                              Én a bodyt csináltam két réteg szövet + a dekor máshol csak egy réteg anyag volt és simán bírja. Ja és egy irányban szabtam nem fordítottam el.
                              Jó varrást, kérünk képet ha kész lesz!
                              Eszter (újra hajlítgatok) és ovis Matyi
                              Kavalkádunk

                              Comment


                                Sziasztok!
                                kesz lett a mei tai.
                                anyagkoltseg kb 2000ft(+800ft az auto alaku gombok...)+ 2 csattot a kengurumrol bontottam le, mert nem kaptam ekorat...(5cmt az ovre es masfel cmes az osszekoto pantra)
                                mindket oldala hasznalhato, mindket oldalon nem latszik varras
                                csattos
                                mindenhol a fekete pant(amin a csattok vannak) a testhez hozza van fogatva
                                es erosen kenyelmes!
                                amit maskepp csinalnek az, hogy nem tennek a testbe vatelint, sajnos tettem.
                                ujat nem szandekszom varrni(mondjuk ezt is en terveztem, szabtam, osszeraktam es apukam ult a varrogepnel )
                                minden kep az elso hordaskor keszult, sztem meg 4 honaposan kicsi a fiam a hatulhordashoz.
                                koszonok minden segitseget!
                                ps: honnan tudom, hogy anatomiailag jol tartja a fiam? mondjuk erosen elvezi, egy mukk sincs benne...
                                ps2: mikortol lehet haton hordani?
                                [IMG] [/IMG]
                                Utoljára szerkesztette csisza; 2010.06.05., 14:02.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X