Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szent Imre kórház

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Bobóka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jöttem örömködni Pár napja szült a barátnőm az Imrében, első baba, farfekvéves, természetes úton Cs.Cs. volt a doki, M.G. a szülésznő annyira örülök ennek az egésznek

    És elkezdtem reménykedni is: hátha engedtek egy kicsit a gyeplőn a nagy port kavart Vass Gabi ügy óta...
    azta, de jó, nagyon ügyes és hihetetlen, hogy ezt lehet!!
    Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


    ÁLOMJÁRÓ CD
    születésnaptár
    babahordozási tanácsadó vagyok

    Comment


      Hahó !
      Most készülök első gyermeket szülni okt. közepén a Szent Imrébe várom mindenki tanácsát tapasztalatát - főleg csecsemős ügyben mivel erről most hallok olvasok először.Köszönöm
      Eszter, a gyönyörű Lea (14.10.22.)boldog anyukája

      Comment


        Sziasztok!
        én is bejelentkezem, okt. közepe-vége felé készülök szülni az Imrében (4. gyerek, az első kettő Uzsoki, a harmadik István) Gutmann Orsolyával.
        Végigolvastam a topikot, köszönöm az infókat, résen leszek a gyermekágyon
        GO egyébként azt mondta, hogy a szülészeten kifejezetten javult a helyzet a nyári botrány hatására.
        mostanában újra vagyok

        Comment


          Kedves OOla_2008!

          Teljesen kezdő vagyok én is GO-nál fogok szülni jó hír hogy javul a helyzet -van valami megosztható tapasztalatod egy első babát várónak?????????
          Köszi
          Eszter, a gyönyörű Lea (14.10.22.)boldog anyukája

          Comment


            Kedves Esztervezess,
            GO-nál jó kezekben leszel Ha van rá lehetőséged, olvasd el Marie Mongan: A szülés, ahol én irányítok c. könyvet (rendelőben is meg lehet venni, 3000 ft). Van még pár alapmű, ha érdekel, szívesen leírom, h nekem melyek voltak a leghasznosabbak.
            Tanácsok közül a legelső és legfontosabb: a babádnak joga van ahhoz, hogy minden helyzetben ott legyél mellette. Pl. ha ki akarnak küldeni azzal, hogy most vért vesznek tőle, és mindenkinek jobb, ha te kint vársz, vagy egyenesen azt mondják, h nem engednek be, mert ez a szabály, akkor azt nem szabad elhinni és ragaszkodj a jelenlétedhez, meg fognak törni. Akármilyen fájdalmas végignézni, ahogy sír vagy ellenkezik, a jelenléted védi őt, biztonságot ad neki, és nem utolsósorban szemtanúja vagy annak, ami történik, tehát utólag nem tudnak átverni (sajnos előfordul). Ha te nem vagy olyan állapotban, hogy ezt megtehesd, akkor más rokon is megteheti helyetted.

            Ja, persze olvasd végig ezt a topikot! Nekem is új helyzet lesz, nem voltam még itt, az itt megosztott gyermekágyas tapasztalatok sajnos inkább rosszak, mint jók, szal nem árt jól felkészülni..
            Szoptatással nekem nem volt gond, de arra is fontos felkészülni, elolvasni valamelyik alapművet, és semmiképpen sem hinni azoknak a csecsemősöknek, akik azt állítják, hogy nem szabad minden nyikkanásra cicit adni. Szabad és kell is, attól indul be a tejtermelés. És a tej nagy része éppen szoptatás közben termelődik (és azonnal meg is evődik ), szal azzal sem kell foglalkozni, ha nevetséges a kifejt mennyiség..

            Elsőre ezek tűnnek a legfontosabbnak, de semmit nem tudok rólad, így nehéz bármilyen tanácsot adni mindenkinek más a fontos, a jó..
            kérdezz!

            ja, az alap: én natgyon sokat tanultam itt, a mamamin. Elsőre biztosan átláthatatlannak tűnik, túl sok az infó, a topik. Én mégis arra bíztatlak, hogy jól nézz körül a fórumon - és egyelőre hagyd a piacteret, sok időt vesz el, és a beszélgetések fontosabbak..
            mostanában újra vagyok

            Comment


              egyetértek

              bár én most úgy döntöttem, ügyeletesnél fogok szülni... de mivel már úgyis 4. lesz... a csecsemősöket meg max kiosztom, ha olyanom van
              Viri, aki UNICEF kékben pompázik és a 4 gyerek libasorban...
              a gimnazista, az általános iskolás, az óvodás és a bölcsődés...

              Comment


                Szia Viri

                hát igen, jó esetben a 4. gyerek az negyedik szülés is, az már megnyugtató tapasztalat!
                nekem ez csak a második szülés lesz (első kettő császár), és az első nem ment pikk-pakk, plusz óriásbabák nőnek bennem (4,6-4,7 kg). Szal nekem kell az Orsi
                mostanában újra vagyok

                Comment


                  Kedves OOLA_2008!
                  köszönöm a választ igazán kicsit tényleg el vagyok veszve ezen az oldalon olvasgatok meg néha kérdezek hol válaszolnak hol nem , de te igen és ez nagyon köszi. Picit gondolkodom aztán jönnek a kérédések. szép napokat : Eszter
                  Eszter, a gyönyörű Lea (14.10.22.)boldog anyukája

                  Comment


                    oola_2008 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                    hát igen, jó esetben a 4. gyerek az negyedik szülés is, az már megnyugtató tapasztalat!
                    nekem ez csak a második szülés lesz (első kettő császár), és az első nem ment pikk-pakk, plusz óriásbabák nőnek bennem (4,6-4,7 kg). Szal nekem kell az Orsi
                    Szia Oola_2008! Jól értem, hogy te két császár után szültél természetes úton? Azta! De jó ilyet hallani! A Szent Imrét és GO-t VBAC terén is jónak találod?

                    Comment


                      Oola szerencsem volt es jo dokim... de mar o sincs az imreben
                      Viri, aki UNICEF kékben pompázik és a 4 gyerek libasorban...
                      a gimnazista, az általános iskolás, az óvodás és a bölcsődés...

                      Comment


                        Nicoe,
                        igen, de 2011-ben, azóta sajnos sokat romlott az akkor sem fényes helyzet. Noha második császár utáni szülés esetén az egy császár utáni szüléshez képest a statisztikák szerint a kockázat emelkedése elhanyagolható, Mo-n valamiért telejesen más kategóriának számít a két császár utáni szülés, gyakorlatilag nem engedik.

                        GO maga is császár utáni szülő, támogatja is, de úgy tudom, két császár után ő sem vállalhat (bár kérdezni mindig érdemes, állítólag javul a helyzet az imrében). Az én vba2c-m nem nála volt, hanem Ujvári Attilánál az Istvánban. Engem azért tudott most elvállalni 2 cs után, mert azóta már volt egy hüvelyi szülésem is.
                        GO-ról eddig csak jókat hallottam, beavatkozásmentes szülés párti, partnerként kezel, fiatal (kb. 38) és nő
                        A személyes tapasztalataim is nagyon jók eddig.
                        mostanában újra vagyok

                        Comment


                          oola_2008,

                          engem még csak egy császár után érdekel a vbac, csak olyan jó volt olvasni, hogy ilyen is van. Pedig nem kellene ennek ilyen kirívó esetnek lenni, mivel ahogy te is írod, a kockázat csak minimálisan növekszik két császár utáni szülés esetén is. De jelenleg még az egy császár utáni szülés is nagy dolognak számít, pedig azt szerintem még csak külön kategóriaként sem kellene kezelni, esetleg egy kis plusz odafigyelést igényelne, annyira minimális a plusz kockázat egy normál szüléshez képest.
                          Az Istvánnal és Ujvári Attilával van valami probléma, hogy most mást választottál?

                          Comment


                            Nice,
                            Van itt külön vbac-topik is, csak asszem csak akkor látod majd, ha elérted az 50 v 100 hszt! Abban nagyon sok tapasztalat, infó gyűlt össze, mondjuk jó hosszú is..

                            Ujvarival két gond van:
                            1. drága és iszonyat sokan járnak hozzá. Sztem csak akkor érdemes, ha tényleg csak ő jelenti a választ a problémádra (nekem ilyen volt a 2 cs utáni szülés)
                            2. Nem igazán tesz különbséget hüvelyi és természetes, háborítatlan szülés között. Nála a választóvonal a hüvelyi és a császár között van.

                            Mindezektől függetlenül nagyon hálás vagyok neki, hogy asszisztált a tervemhez, rajta kívül csak pár ember van (volt), akik ma Mo-n két császár után vállalnak. Ezért nagyon fontos jól dokit választa
                            mostanában újra vagyok

                            Comment


                              sziasztok!
                              dejó, hogy ennyien szültök hamarosan az Imrében!
                              én 3 hónapja szültem ott már 3adszor. sajnos érezhető volt a kórházi helyzet romlása. de én is jó kezekben voltam (GO és VG!!!). A szülés szép volt és méltó egy új élet fogadására.

                              viszont gyerekágyon még durvult a helyzet. már kötelező cumisüveget tartania baba kocsijában, amikor kitettem, rámszólt a csecsemősnővér. 24 órán át békén hagyják a babát, utána viszont ha betolod a csecsemősökhöz, akkor tápszert nyomnak belé. (én 2.éjjel közepén szerettem volna pár órára betolni, hogy alhassak, mert a drágám folyamatosan üvöltött. nővérke legalább korrekt volt és megmondta, hogy itt hagyhatom, de akkor tápszert kap. én meg mondtam, hogy akkor inkább nem, és kivittem magammal. szobatársaim biztos nem örültek, ők betápszerezték, így aludt a babájuk... aztán a 3.napon fordult a dolog, addigra már volt elég tejem a babámnak, ő aludt nagyokat, a táposak meg nyűglődtek. és még1 emlék: amikor már éjjel 4 óra tájt mászkáltam fel, alá a folyosón, hogy ne sírjon a babám és tiszta zombi voltam, a rossz szememmel csak azt láttam, hogy van egy fehér ruhás angyal a folyosón, aztán kiderült hogy VG az ügyeletes, lelket vert belém, annyira megnyugtató volt a jelenléte és bíztatása! úgy szeretem!)

                              szóval azt láttam, hogy aki bizonytalan, azt ráiránítják a tápszerezésre, szopiban nem segítenek (szobatársaimnak sem bíztatták).
                              de minden másban jó ott lenni, jófejek a dokik, szülésznők.

                              Comment


                                Bett VG mar nincs...

                                Faludi nincs... Horvath doki nincs...

                                ismeri valaki Jeney Krisztinat? SZTKban hozza kaptam idopontot... ivy 2 honappal a szules elott mar nem fizetnek senkinek
                                Viri, aki UNICEF kékben pompázik és a 4 gyerek libasorban...
                                a gimnazista, az általános iskolás, az óvodás és a bölcsődés...

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X