Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

XIII. kerületi Babahordozó Klub (3. felvonás)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    XIII. kerületi Babahordozó Klub (3. felvonás)

    Akció
    TUDNIVALÓK A KLUBRÓL
    A klubot minden pénteken 10 órától 12 óráig az Angyalföldi Gyermek- és Ifjúsági Házban, a lépcsővel szemben lévő emeleti teremben tartjuk.
    Cím: XIII. kerület, Dagály utca 15/a

    A klub ingyenes, köszönet az AGYIH-nak!

    Várunk oda minden kismamát, kisbabást, nagybabást, nagymamát és apukát meg nagypapát is.

    FONTOS: a klub szervezője Tóth-Kállai Fruzsi és Pynky
    A klub teljesen demokratikusan működik, ami azt jelenti, hogy bárki bármibe beleszólhat, felvethet témákat, ötleteket. Viszont, sajnos a demokrácia "hátulütője" hogy mindenkinek "dolgoznia" is kell a kitalált projektekben, hiszen nincs senki, aki helyettÜNK megcsinálna bármit is.

    Mi történik a klubban?
    Havonta egyszer-kétszer szoktunk vendéget hívni előadni, bármilyen témában, ami felvetődik és töbeket érdekel. A maradék péntekek pedig beszélgetéssel, bandázással telnek el.
    Vannak saját játékaink, és miközben a gyerekeink játszanak (néha visszajönnek cicizni vagy bújni), mi beszélgetünk. Sokszor "semmi különösről", csak a mindennapjainkról és az élményeinkről.

    Rendszeresen hívunk vendégeket: hordozás, kötődő/válaszkész nevelés, természetesség, eszség, homeopátia, szoptatás témakörben. Ha téged is érdekel ez vagy akár valami egészen más, írd meg a topikba és ha másokat is érdekel, megszervezzük, elhívjuk a szakértőt.
    Nagyon örülök annak, hogy a klub 4 éve alatt nagyon jó társaság kovácsolódott össze, remélem, fejlődünk tovább is

    Szeretnénk olvasókört is, majd kialakul.
    (Egyelőre ez nem alakul...)

    A KLUB NEM TANFOLYAM. Szívesen mutatunk hordozóeszközöket, lehet próbálgatni, cserélgetni is szoktunk. De a klub nem helyettesíti a tanfolyamokat, ezért kérünk, hogy hozzánk inkább csak barátkozni, beszélgetni gyere, kötéseket nem tanítunk.

    A klubnak vannak olyan tagjai, akik babahordozási tanácsadók. Szívesen javítanak kötést vagy beszélgetnek veled a hordozással kapcsolatos kérdéseidről, de a klubba ők is elsősorban barátkozni jönnek.
    (zsofizsofi, merozsa, pynky, Tóth-Kállai Fruzsi, Frei Zsuzsi, Palágyi Kata)

    Hogyan juthatsz el oda?
    A klub az Árpád híd metróállomástól 2 saroknyira van, ezért bármilyen jármű jó, ami oda érkezik. 1-es villamos (a Népfürdő u. megálló van közelebb), 105 és 115-ös busz, ezen kívül még a 120, 32, 26, 34, buszok.

    Facebook oldal: https://www.facebook.com/13kerhordozoklub

    A klub története: 2009 februárjában találtam ki, hogy nagyon szeretnék (helyben is) találkozni más mamamikkal, értelmes és tartalmas időtöltésre.
    Ezért hoztam össze az első klubot a kerületi Családsegítőben, ahol nagy szeretettel fogadtak minket. Ott működött a klub fél évig, de kinőttük a helyiséget, és szeptembertől a Vízöntő Pinceklubba költöztünk. Ott sokkal nagyobb tér volt a gyerekek számára, bababarátabb volt a helyszín. Majd, amikor a XIII. kerületi "viszonyok" átalakultak és a Vízöntő megszűnt, a Gyermekházban kaptunk helyet.

    Rendezvényeink:
    2009 őszén a II. Nemzetközi Babahordozó Hét keretében meghívtuk hozzánk Szabó Verát, aki elismert szaktekintély babahordozási berkekben. Beszélgetős előadása nagy sikert aratott. A vendégek próbálhattak babahordozó eszközöket és tanácsadás is volt.
    2010 tavaszán a klub részt vett a kerületi Születés Hete rendezvényen, hordozási és pszichológiai tanácsadással, hordozóeszköz-próbálási lehetőséggel.
    2010 őszén pedig ismét részt vettünk a III. Nemzetközi Babahordozó Hét megszervezésében, kétnapos rendezvényünk volt, szerintem nagy sikerrel. Nagyon jó visszhangja volt, és még a Fókuszba is bekerültünk vágóképek erejéig
    2011 tavaszán - immár teljesen önállóan- szerveztük meg a Születés Hete kerületi rendezvényét nagyon színvonalas programokkal. Több klubtagunk is ennek kapcsán jött hozzánk először
    2011 júniusában a klub meghívást kapott a kerületi védőnőktől a kerületi Egészségnapra, ahol sok családdal találkoztunk.
    2011 őszén megszerveztük a IV. NBH kerületi rendezvényét.
    2011 utolsó klubnapján jótékonysági vásárt tartottunk egyik tagtársunk megsegítésére, nagy sikerrel.
    Ezután hagyományosan minden évben részt veszünk a Nemzetközi Babahordozó Héten illetve a Születés Hetén, és minden karácsony előtt jótékonysági vásárt szervezünk egy nemes célért.
    Utoljára szerkesztette pynky; 2015.10.01., 14:12.
    pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
    Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
    hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
    a XIII. kerklub ÚJ topikja

    #2
    Új topik

    Lányok: a mamami szerver kímélése és a régi topik hosszú és áttekinthetetlen volta miatt indítottam most az új topikot.
    Minden a régi, lehet jönni

    Régi topik: XIII. kerületi Babahordozó Klub (2. felvonás)
    pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
    Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
    hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
    a XIII. kerklub ÚJ topikja

    Comment


      #3
      Kutatók éjszakája program

      Én már tudom mi lesz a perinatális szaktanácsadóképzés által megszervezett program a Kutatók Éjszakáján!
      Nagyon jópofa, izgalmas, egyéni és feltöltő lesz

      Helyszín: ELTE PPK Pszichológiai Intézet, Affektív Pszichológia Tanszék
      Budapest, VI. ker. Izabella u. 46.

      Pontos infókat hozok amikor meghirdetik a honlapon!
      Én is ott leszek, ha minden úgy alakul, gyertek ti is.
      pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
      Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
      hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
      a XIII. kerklub ÚJ topikja

      Comment


        #4
        A szept. 5-ei téma szuper (pynky átmásolhatnád ide is), tervezek menni.
        Eszter, Lázár (2009.08.24.) és Simon (2013.03.07.) anyukája

        Eladó könyv: Lelki köldökzsinór - beszélgetek a kisbabámmal

        Comment


          #5
          Szeptember, a mozgás hónapja
          5-én Anyaként a mozgás...
          beszélgetés a mozgás, sport fontosságáró Szmrecsányi Zsuzsi (Aktívmami), Bálint Katica (Bike with Baby) és Nyilasy-Szilbernhorn Niké (canne) edzőkkel

          Aktívmami
          Bike With Baby
          Canne

          Tervek:
          19-e még képlékeny

          Október, a hordozás hónapja
          a dátumok és előadások még alakulnak

          November, szoptatás hónapja
          a dátumok és előadások még alakulnak


          December, a várakozás hónapja
          a dátumok és előadások még alakulnak
          (de lesz dúlás előadás biztosan)
          Utoljára szerkesztette pynky; 2014.08.26., 21:54.
          pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
          Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
          hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
          a XIII. kerklub ÚJ topikja

          Comment


            #6
            Pynky gratula, jó kis tematikus hónapok. El sem hiszem, B. oviban "egyedül", ott maradt kb. másfél órára. Tök sok dolgom lenne, most meg itt kattogok, hogy mit csinálhat. Még a herpeszem is kijött az izgalomtól. Tökre szereti, nem tudom, hogy meddig tart a lelkesedése, hétfőn kezdtük. Ami viszont meglepő, hogy kis B. meg keresi, mondogatja, hogy, B. elment, annyira aranyos.
            B & B & R & B

            Comment


              #7
              Ja, ha kell zenélős program decemberre, rakhatsz be egyet, természetesen, ha van rá igény.
              B & B & R & B

              Comment


                #8
                Pynky, nagyon tetszenek a főcímek most olvastam a háziasszonyosdit is, a következőre én is benevezek.
                Jövő héten kinek van kedve állatkertbe v holnemvoltparkba jönni? (persze nem pénteken...)

                Comment


                  #9
                  nautilus: ne aggódj És az természetesn, hogy az ember olyan mikor elmegy a gyereke, mint a csibéjét vesztett kotlós

                  Katy: oké és köszi Írom majd az októberieket.
                  pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
                  Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
                  hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
                  a XIII. kerklub ÚJ topikja

                  Comment


                    #10
                    Pynky, tökjó ez a tematika, téged már feltöltött a nyár

                    nautilus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Pynky gratula, jó kis tematikus hónapok. El sem hiszem, B. oviban "egyedül", ott maradt kb. másfél órára. Tök sok dolgom lenne, most meg itt kattogok, hogy mit csinálhat. Még a herpeszem is kijött az izgalomtól. Tökre szereti, nem tudom, hogy meddig tart a lelkesedése, hétfőn kezdtük. Ami viszont meglepő, hogy kis B. meg keresi, mondogatja, hogy, B. elment, annyira aranyos.
                    Nálunk a legkisebb zavartan néz körül pl. du. alváskor, amikor a lányok oviban vannak, majd rám néz, hogy "ez komoly? csend van?", amúgy meg szétunja magát egész nap...

                    nautilus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ja, ha kell zenélős program decemberre, rakhatsz be egyet, természetesen, ha van rá igény.
                    igeeen van igény!
                    Andus + Borcsi + Pammi + Vencel + Lelle
                    karban-tartok.hu kötődő nevelés a mindennapokban

                    Comment


                      #11
                      Ja, és Pynky, az aláírásodban a klubos topik linkje még a régi
                      Andus + Borcsi + Pammi + Vencel + Lelle
                      karban-tartok.hu kötődő nevelés a mindennapokban

                      Comment


                        #12
                        Katy holnap megyünk Tandihoz a little lamb cipőcskét próbálni B.nek. Szeretnéd, hogy elhozzuk a tiéteket is? A Béke téren oda tudom adni. Csak csóresz vagyok, és nem tudom a tiédet is kifizetni. Vagy próbálni is szeretnéd, mert akkor tárgytalan. Dannnan a tietekét is elhoznám, csak nem derült még ki, hogy melyik marad. Katy, ha igen légyszi levelezd le Tandival, és írj nekem privit, reggel még nézek fórumot.
                        Holnap ovi B. nek izgulok nagyon, szorítsatok. Én is szurkolok minden új ovisnak, és sulisnak. Gyereknek, és Anyának is.
                        B & B & R & B

                        Comment


                          #13
                          No inkább privit írtam, az biztosabb.
                          B & B & R & B

                          Comment


                            #14
                            nautilus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            No inkább privit írtam, az biztosabb.
                            Válaszoltam, nagyon köszönöm, ha elhozod!!!

                            Comment


                              #15
                              Rendben.
                              B & B & R & B

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X