Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Többemberes babák

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    beati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Kati! Sikerült a költözni ezek szerint. jó nagy meló és változás lehetett. Kezdik megszokni?

    Az EgyszerűBb gyermekkor sok jót mond tényleg.

    Ági nincs ötletem... ; ( a szuletese milyen volt? Én B nehezsegeinek eredojet az erőltetett siettetett szulesztesben, másrészt genetikaban latom. (Aspi gyanú)


    Az felelmetesnek hangzik h a kotodoen nevelt gyerekek érzelmileg lassabban ernek. Egyuttalvastol ovtak azzal h barátnő tanítványa 15-16? évesen nem osztalykirandul mert csak szülőkkel alszik még mindig. Enyém 3-3,5 évesen aludt a szobájában. Aztán visszajott. KB mint aki egy életre így tervezi Zs is mint egy radar. Kimegyek netán tíz percre, ébred visít. . Elrontom?
    Mi lesz tíz évesen, v 16 évesen?
    Sajnos Menyus is erőltetve, oxitocinnal burokrepesztéssel, könyökléssel jött a világra Az a helyzet, hogy minden más területen a kötődő nevelésről szóló szakirodalom érveit beigazolódni látom, vagyis hogy amit nem erőltetek, azt a maga idejében könnyen és stabilan megoldja, mondjuk egyedül a szoptatással nem tudtam addig várni, amíg magától abbahagyná, túl erős volt a vágyunk a kistestvér iránt..... de sokszor eszembe jut, hogy úgy kellett volna csinálni, de aztán meg az, hogy mégsem, mert ennek a babának jönnie kellett, és csak így tudott jönni, és semmiért sem adnám azt, hogy jött... szóval nehéz Az adott pillanatban mindenesetre az a döntés tűnt helyesnek. Az biztos, hogy még jó ideig velünk fog aludni, mégpedig ilyen intenzíven, éjszaka is többször felsírva ölelésért..... de azt nehéz elhinnem, hogy 13 évesen is így lesz még... nem akarom hinni
    Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

    Comment


      Felhozom, hátha másnak is segít...
      Én most 2 könyvet olvasok és úgy érzem nagyon sokat segítenek megérteni a nagyot. Mert szerintem ő többemberes rendesen... Az egyik a "Já.tékos nevelés", amiben tök jó dolgokat írnak a játékokról, közös játszásról, tünetekről. A másikban viszont 95%ban ráismertem a nagy viselkedésére, ez az "Ele.ven kölykök". Még nem tudok beszámolni, hogy mennyire sikerülnek a javaslatok, de már csomó mindent értek (őt is magamat is). És az a néhány ötlet, amit kipróbáltam már, beváltak. (de még csak a felénél járok, mert jó hosszú) És jó, hogy kicsit látom a közös kiutat...
      Judit, T (2013), L (2016), R (2019)

      Comment


        A mamami.hu oldalon született pár gondolat a témával kapcsolatban egy pszichológus által. Itt találjátok: https://mamami.hu/csalad/neveles/tobbemberes-a-babam/

        Comment



          Sziasztok Anyucik!

          Egy másik fórumon(alvással illetve nem alvással kapcsolatos) javasolták ezt a fórumot. Gyors körvonalazom miért is írtam először és most is. A kisfiam aki már 10 hónapos, az elejétől fogva elég rossz alvó rengeteget sírt és még most is sokszor sír és rengetegszer ébred éjjel. Velünk alszik a kiságya a miénk mellett van le van véve a rács a mi oldalunkon szóval olyan, mintha egy ágyban aludnánk, de mégse. A problémám az, hogy kicsi korától fogva ringatva alszik el majd még kB 30 v 40 percig az ölembe és úgy rakom le magam mellé a helyére, ha szerencsém van alszik tovább , ha nem megébred és kezdjük elölről. Óránként kel éjjel, de van, hogy 40 percenként, van olyan is, hogy alszik egybe 2 órát is. 🤷🏼‍♀️A Nappali altatás is gáz, mert elringatom, de csak úgy alszik, ha törökülésben vagyok és az ölembe fekszik. Próbáltam a tanácsot, hogy a szopi párnát tegyem a feje köré nem jött be, labdán azt hiszi játék van, hordozót és a babakocsit utálja abban egyáltalán nem alszik. Adamo babahintába meg ideig óráig aludt azóta inkább csak ugrál benne nagyon ritka, ha el tudom benne altatni. Ahogy leteszem fel kel, ha nem rögtön de kB 10-20 perc után aztán vissza altatom és ez megy így. Ezért maradt az ölemben. Volt már minden ide oda vittem költöztünk egyik szobából a másikba. Nem volt jó semmi. Most nehezebb tudom, mert jönnek a fogak is, a mozgásfejlődés és a szeparációs szorongás is. Eddig azért viszonylag meg volt a napi ritmus 6 körül kelt, utánna 9 körül aludt egyet kB 1 órát aztán utánna legközelebb 13 és 14 óra között aludt egyet ami általában 1.5 óra volt majd este 17 és 18 között egy kisebb 30 perces alvása volt. Ez az óra átállítással el is szállt. Most 5:10 v 5:30 kor kel ritkán tudom vissza altatni max 6 ig alszik. Napközben az első alvás kB 2.5 v 3 órára van attól függ h mennyire nyűgös. Itt még viszonylag könnyen elaltatom viszont általában 30 perc múlva fel kel és nem akar vissza aludni viszont egyfolytában nyügis , sirdogál. Dél körül hozom újra aludni itt már egy kín szenvedés az altatás nem akar elaludni akkorse ha előbb hozom akkor se ha később csak nagyon nehezen van h itt is fél óra után fel kel. Akkor megpróbalom vissza altatni, de van h alszik 1.5 órát. Aztán innen megint az van, hogy sok a hiszti délután már semmi se jó, de nem akar aludni már később és tiszta hulla ritka ha el tudom egy kicsit eltatni, de kB 18 körül már be hisztizik sír fáradt látszik rajta itt megetetem és próbálom elaltatni és ez megint maga a pokol most általában az van h meg issza a tápszert és bekakil persze addigra mire lenyugtatom h aludni tudjon akkor pelus csere és már kezhetem is elölről. Szerintetek miért alszik el ilyen nehezen mostanában és miért ébred fel fél óra után? Éjjelente óránként nagyon ritka ha 2 v 2.5 óránként kel. Ejjel 2x eszik. A meleg hideget figyelem. Nem tudom mit tegyek de már kivagyok ha altatni kell mert nagyon nehéz is cipelem, ringatom és rossz, h sokáig tart. Mit tegyek, hogy jobban tudjon aludni?
          Minden homeopátiás cuccot próbáltam Viburcol kúp, Chamomilla vulgaris 15 CH, Calmacare egyik se használt 😟🥺

          Comment


            Írsz arról hogy a gyermeked milyen habitusú alváson kívül? Elnézelődik? Zavarja a tele pelenka vagy nem? Érdeklődik a külvilág felé? Kíváncsi? Bírja az új ingereket? Ijedős? Félős? Nagyon ragaszkodik hozzád vagy elfogadja az apukáját vagy más személyt aki felveszi esetleg játszik vele.
            Ha elmentek otthonról akkor is beszél/halandzsázik vagy csendes lesz? Ha te egyedül viszed valahová, akkor csendesebb lesz?

            https://www.libri.hu/konyv/sears_wil...-kisbabat.html

            Ezt a könyvet ajánlom addig is elég barátságos dolgokat írnak benne, nem sírni hagyós vagy ilyesmi.

            De egyébként én is nehezen alszom el, legalább fél óra kell hogy az ágyban csak az agyam lenyugodjon. Még emlékem is van arról hogy anyu mellettem volt mikor altatott kilenc éves voltam, akkor volt pocakban az öcsém
            Illetve nagyon sokféle tapasztalatom van a témában, meg feladta egy-egy gyerekem a leckét. És az egyik gyermekem neurológusa adott pár nagyon jó javaslatot.

            "Azé a világ, aki teleszüli"
            2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

            Comment


              Szia! 🙂
              Köszönöm a választ a könyv ajánlót. Meg nézem 🙏 habitusra mondanám, hogy igen aktív, impulzív, amíg kicsi volt vagyis kisebb kB 6 hónapos koráig el vokt a férjemmel és a mamával is. De altatni általában én szoktam
              Nagyon ragaszkodik hozzám, de ezt mégis értem hisz mindig velem van. KB 7 hónapos kora örül elkezdődött nála a szeparációs szorongás és senkivel nem volt el, ha nem voltam ott. Ha megyünk valahová nyitott mosolyog kommunikatív az emberekkel barátságos meg oda is kéretőzik, akár ha ismeri az illetőt, de inkább nálam van és úgy haverkodik. Amikor kB 5-6 hónapos volt nem igazán barátkozott, de ez ma változott sokat. A pelus sztem nem zavarja azt elég gyakran cserélem,de sose lehet tudni. Amúgy én is nehezen alvó vagyok viszont gyerekkoromról úgy emlékszem, hogy akkor kimondottan jól aludtam. Csak így felnőtt koromra illetve a munkámmal járó 24 órás ügyeletekkel borult nálam a pihenés,alvás. Sose aludt a végig az éjszakát az elején kB 2 óránként kelt és evett. Napközben aludt, de ha ébren vokt sokat sírt amellett nagyon érdeklődő volt mindig is. Nyughatatlan minden pillanatban zizeg jön megy egy pillanatra se áll meg. Még nem indult el, de erőlteti mindig mindenhol fel áll kapaszkodva. Hamar meg unja a dolgokat. Igazából ami a legnehezebb az éjszakai állandó felébredés óránként. Nappal is nehéz vele mert csak az ölembe alszik tehát amikor alszik itt ülök vele és mikor fel ébred akkor próbálok mindent csinálni de hát nehéz fel kézzel porszívózok addig a kezembe van ugyanez a főzés is sokszor a kezembe van, mert nem tudok ide oda rohangálni. Van egy utazó ágy abba néha bele teszem egy egy játékkal pár percig el van aztán sír. A babakocsiba is csak rövid ideig van el nem tudok vele órákat sétálni sírni kezd és ki akar szállni. Amúgy nagyon okos, játékos, aktív kisfiú. Csak nehéz vele így egyedül. 😪

              Comment


                kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Írsz arról hogy a gyermeked milyen habitusú alváson kívül? Elnézelődik? Zavarja a tele pelenka vagy nem? Érdeklődik a külvilág felé? Kíváncsi? Bírja az új ingereket? Ijedős? Félős? Nagyon ragaszkodik hozzád vagy elfogadja az apukáját vagy más személyt aki felveszi esetleg játszik vele.
                Ha elmentek otthonról akkor is beszél/halandzsázik vagy csendes lesz? Ha te egyedül viszed valahová, akkor csendesebb lesz?

                https://www.libri.hu/konyv/sears_wil...-kisbabat.html

                Ezt a könyvet ajánlom addig is elég barátságos dolgokat írnak benne, nem sírni hagyós vagy ilyesmi.

                De egyébként én is nehezen alszom el, legalább fél óra kell hogy az ágyban csak az agyam lenyugodjon. Még emlékem is van arról hogy anyu mellettem volt mikor altatott kilenc éves voltam, akkor volt pocakban az öcsém
                Illetve nagyon sokféle tapasztalatom van a témában, meg feladta egy-egy gyerekem a leckét. És az egyik gyermekem neurológusa adott pár nagyon jó javaslatot.
                Szia! 🙂
                Köszönöm a választ a könyv ajánlót. Meg nézem 🙏 habitusra mondanám, hogy igen aktív, impulzív, amíg kicsi volt vagyis kisebb kB 6 hónapos koráig el vokt a férjemmel és a mamával is. De altatni általában én szoktam
                Nagyon ragaszkodik hozzám, de ezt mégis értem hisz mindig velem van. KB 7 hónapos kora örül elkezdődött nála a szeparációs szorongás és senkivel nem volt el, ha nem voltam ott. Ha megyünk valahová nyitott mosolyog kommunikatív az emberekkel barátságos meg oda is kéretőzik, akár ha ismeri az illetőt, de inkább nálam van és úgy haverkodik. Amikor kB 5-6 hónapos volt nem igazán barátkozott, de ez ma változott sokat. A pelus sztem nem zavarja azt elég gyakran cserélem,de sose lehet tudni. Amúgy én is nehezen alvó vagyok viszont gyerekkoromról úgy emlékszem, hogy akkor kimondottan jól aludtam. Csak így felnőtt koromra illetve a munkámmal járó 24 órás ügyeletekkel borult nálam a pihenés,alvás. Sose aludt a végig az éjszakát az elején kB 2 óránként kelt és evett. Napközben aludt, de ha ébren vokt sokat sírt amellett nagyon érdeklődő volt mindig is. Nyughatatlan minden pillanatban zizeg jön megy egy pillanatra se áll meg. Még nem indult el, de erőlteti mindig mindenhol fel áll kapaszkodva. Hamar meg unja a dolgokat. Igazából ami a legnehezebb az éjszakai állandó felébredés óránként. Nappal is nehéz vele mert csak az ölembe alszik tehát amikor alszik itt ülök vele és mikor fel ébred akkor próbálok mindent csinálni de hát nehéz fel kézzel porszívózok addig a kezembe van ugyanez a főzés is sokszor a kezembe van, mert nem tudok ide oda rohangálni. Van egy utazó ágy abba néha bele teszem egy egy játékkal pár percig el van aztán sír. A babakocsiba is csak rövid ideig van el nem tudok vele órákat sétálni sírni kezd és ki akar szállni. Amúgy nagyon okos, játékos, aktív kisfiú. Csak nehéz vele így egyedül. 😪

                Comment

                Mamami portál footer

                Összecsuk

                Friss bejegyzések

                Összecsuk

                Cikk a mamami portálról

                Összecsuk

                szivárvány
                Betöltés...
                X