Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Didytai, Hop tye és társaik

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Didytai, Hop tye és társaik

    Tudom, hogy itthon még nem túl elterjedtek ezek a típusú hordozók, de talán érdemes lenne egy helyre gyűjteni a róluk szóló infokat, tapasztalatokat!
    Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

    #2
    jó ötlet a külön topik

    és társaik alá mik tartoznak? csak kivi vagyok, nekem csak a lanás tai jut eszembe még, meg a bondolino, de annak van már topikja asszem

    mi didytait próbáltunk Dorotival nemrég -köszönet a HordozóHáznak a kölcsönzési lehetőségért- és nekem nem tetszett Már mikor láttam és még nem volt belevaló gyerekem sem volt szimpi igazán, de kipróbálva sem jöttem rá, hogyan lehet ez jó, de lehet csak béna voltam.
    Click image for larger version

Name:	002-crop.jpg
Views:	1
Size:	116,4 KB
ID:	4817017
    Viki
    Lányaim L(9), J(7) és D(4)

    Comment


      #3
      ugyanezt a didytai-t próbáltam én is anno, bár jóval nagyobb gyerekkel.
      valószinűleg ez az eva még a régi variáció, tehát az újak jóval profibbak, kényelmesebbek - gondolom.

      nekem szintén nagoyn alacsonynak tűnt a body rész, és az egész szerkezet nem tetszett. biztos nálam is bejátszott a bénaság, egyáltalán nem vagoyk MT fan vagy szekértő, sőt! tulképp utálom a meitait. A didy és a hoppe kicsi babákhoz is alklamas tai-okat fejlesztettek ki, a kendős kivitel nagoyn szép, de fogalmam sincs, hogyan tudnám (magamnak) kényelmessé tenni...

      a fotón extra hülyén kötöttem, deréknyomós lexi twisstel. de egyszerűen nem birtam szépen kiteriteni... na meg magasan is van a gyerek nézzétek el kezdő MT-s csacskaságomnak. (itt Dani 1+fél éves)
      Utoljára szerkesztette KKRISZTI; 2011.11.03., 13:22.

      Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

      Comment


        #4
        hülye kérdés: ez kendős mei tai topik akar lenni? vagy mit kell érteni a társaik alatt?
        Eszter + M (2010/01) és A (2015/10)
        Eladó kendőim Átalakult kendők ésatöbbi
        H.t. Keveset vagyok net előtt!
        Értékeléseim

        Comment


          #5
          Nem, Eszter, ez nem kendős mei tai topik. Ezek kendő alapanyagú hordozók, abban különböznek a kendős mei taiként emlegetettektől, hogy semmiképp sem párnázott a vállpántjuk (tehát nem mei tai pánt) és nincs a body rész semmivel bélelve, hanem két réteg kendőanyagból van. Ezek alternatívái a csatos hordozóknak pici babákhoz
          Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

          Comment


            #6
            töröltem
            Utoljára szerkesztette zsofec; 2011.03.01., 21:41.
            Zsófi
            Marci (1999.augusztus) Vera (2008.június)

            Comment


              #7
              Zsófi, miért törölted?
              Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

              Comment


                #8
                Azért ,mert lanáról írtam és nem tudom, hogy írhatok- e róla.
                Zsófi
                Marci (1999.augusztus) Vera (2008.június)

                Comment


                  #9
                  Nálam most van egy Hop tye kölcsönben (Zsuzsmuzsnak hála), van egy saját Didy tai-om és egy Bondolinom. A 3 közül nekem az utolsó a legkényelmesebb, messze ver minden más SSC-t, amit próbáltam eddig. Az első kettő pár napja van nálam, még én sem találom igazán a nyitját...
                  Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                  Comment


                    #10
                    zsofec eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Azért ,mert lanáról írtam és nem tudom, hogy írhatok- e róla.
                    Értem (olvastam egyébként, amit írtál, csak elsőre nem esett le, hogy a tanf.vezetőség miatt ez gond lehet )
                    Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                    Comment


                      #11
                      Lujza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nem, Eszter, ez nem kendős mei tai topik. Ezek kendő alapanyagú hordozók, abban különböznek a kendős mei taiként emlegetettektől, hogy semmiképp sem párnázott a vállpántjuk (tehát nem mei tai pánt) és nincs a body rész semmivel bélelve, hanem két réteg kendőanyagból van. Ezek alternatívái a csatos hordozóknak pici babákhoz
                      Köszi, így már értem esetleg beírhatnátok az 1. hsz-be, hogy mik is ezek az ilyen hozzám hasonló tudatlanoknak
                      Utoljára szerkesztette feszther; 2011.03.01., 22:14.
                      Eszter + M (2010/01) és A (2015/10)
                      Eladó kendőim Átalakult kendők ésatöbbi
                      H.t. Keveset vagyok net előtt!
                      Értékeléseim

                      Comment


                        #12
                        Nekem az vált be, hogy úgy kötöm,mint egy hátul körülkötöttet, csak a kendő vagyis MT pántok a vállam alatt jönnek és nem fölötte. De a popsi részen ugyanúgy szépen elrendezem, kiterítem a szárakat. Nagy gyerenél nekem így kényelmes.
                        Kicsi babánál simán úgy vinném a szárakat, mint a batyunál.
                        Tudom benne vinni a lányomat elég sokáig, mondjuk azt nem bánom, ha inkább kendőben alszik el. Azt szeretem benne, hogy kicsi, de mégis jól tart és kétvállas hordozó. Nagyobb gyereknél praktikusnak gondolom, mert nálunk pl az van, hogy mindenképp sétálva akar elindulni, de egy idő azt akarja vegyem fel. Ölben meg nem bírom már hosszútávon.
                        (Gondolom ezek minden kendős mei-tai-ra igazak. Mármint a topik szerinti kendősökre. )
                        Zsófi
                        Marci (1999.augusztus) Vera (2008.június)

                        Comment


                          #13
                          Nekem a Didytai NAGYON tetszik. Főleg az új változat. Valahol olvastam, hogy a kendő és a karikás után ez adja a legoptimálisabb lábtartást kisebb babának, és az állítható terpesz is szuper. Itt látszik a régi és új közötti különbség: http://www.stillen-und-tragen.de/for...f=103&t=115302
                          Akinek van ilyen, tudna segíteni? Didytaiban fel van húzva a baba térde köldökmagasságba? Sima MT-ben én ezt nem tudom beállítani.. Miben különbözik ez egy kendős mt-tól? Milyen anyagból van?
                          Köszi!
                          Ági és Sára (2011) + Luca (2014)

                          Comment


                            #14
                            a hop-tye hány kg-ig használható? a 14 kilós lányommal még próbálhatjuk?
                            Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

                            Comment


                              #15
                              10 kg felett hosszan nem kényelmes. De attól függ, mint jelent neked a "próbálni".
                              pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
                              Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
                              hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
                              a XIII. kerklub ÚJ topikja

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X