Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű textilpelenkázóktól

Összecsuk
This topic is closed.
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Igen a Mimimanóban nagyon drága a mosószóda, sőt a Müllerben is drága.
    A Szabolcska Mihály utcában is olcsó.
    Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

    Comment


      lnd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A Szabolcs vagy Szabolcska utcában (talán inkább utolsó) kimérve adnak mosószódát.
      Tegnap vettem mosószert: sodasan, ismeritek? 100%ig lebomlik, enzimmentes. E volt a legolcsóbb, remélem nem azért mert rossz. Most találomra raktam a gépbe ezt és hozzá mosószódát, remélem jó lesz az arány. És elfelejtettem a dobba tenni, majd legközelebb.
      A Sodasant is ott vetted? Az elég közel van hozzánk (pár megálló bkv-val Köszönöm a "privit", válaszoltam
      Anna, aki Csenge (05.06.11.) és Soma (07.10.25.) anyuja.

      Comment


        Horror a pelusban

        Lemaradtam vagy 12 oldallal,majd pótolom...
        Hát itt meg mi történt...?
        Pár napja megpirosodott a kuki meg a zacsi is,szellőztünk szinte egész nap,de maradt a színe nagyjából...aztán másnapra szebb lett.
        Most meg hámlik az egész,baromi ronda
        Teljesen megijedtem,mikor tegnap reggel megláttam...
        Hát csak megnézte doki néni tegnap.
        Szerinte gombás lehet(fürdésnél kicsit kipirosodott itt-ott,amúgy most nem piros,csak megkeményedett a felület a száraz bőrrétegtől,többet is birizgálta tegnap az illetékes szenvedő alany a szerszámot,gondolom húzódik picit.)
        Szóval most Canestent kell kenni,tegnap este meg ma délelőtt.
        Viszont amúgy gombát nem 3-4 napig kell kezelni?
        Dr.néni szerint ilyesmi előfordulhat ,nem a textilpelus a hibás,de most teszem folyton a polárt bele,biztos,ami biztos.
        Ma nem viszket már úgy látom és mivel nem volt extra nyűgi(csak kicsit anyásabb)nem hiszem hogy fájt volna neki.

        Volt már ilyen valakinek?Mitől múlt el?Kiújult?
        Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

        Comment


          Szia Illaberek!

          Lehet, hogy nektek is olyan van mint nekünk volt? csak nekünk a pirosságon túl csúnya kis pattanások és piros foltok voltak az egyik combtövénél. nekünk is gombát mondott a doki, de hidrokortizonos kenőcsöt írt (amit a mai napig nem értek igazán ), amitől aztán kb 5 nap alatt elmúlt minden. én mondjuk éjszakára adtam rá eldobhatósat, mert akkor sokat pisil, ne legyen sokat nedvesen, meg nagyon sűrűn textileztem nappal. én tetrázok és akkor vasalva lettek, biztos ami biztos. Azóta minden rendben, szerencsére, de azért kenem az alsó felét olívaolajba kevert teafa olajjal minden este.

          Remélem minden rendben lesz, drukkolok nektek!
          magdi

          Márk (2008) Erik (2011) Alex (2015)

          Comment


            Hogy vált be az olivaolajos popsikenés? Azt felszívja a bőre vagy rákenődik a textilpelenkára? Én is gondolkodom rajta, hogy kipróbálom, de még nem mertem belevágni, pedig van itthon bőven hozzávaló

            OFF: Magdi, hogy sikerült a repülés?
            Juli

            Comment


              én kenem vele minden este, és ha ki is jön egy-két pötty, azok nagyon hamar (max24 óra) elmúlnak. csak vékonyan kenem be egy pici vattával, valamennyit persze beszív a pelenka, de a bőrén is marad, sokszor lehet rajta érezni hogy olajos, amikor kibontom.

              re off: minden oké volt, kár volt izgulnom, márk két etetést leszámítva végig aludta az egész hercehurcát
              magdi

              Márk (2008) Erik (2011) Alex (2015)

              Comment


                Ez a popsiolaj pontosan mire jó, miért jobb, mint vm terészetes krém? Az a baj, hogy én a teafaolaj szagát nem nagyon bírom. Már akartam is kérdezni, hogy öblítéshez mit lehet még teafaolajon kívül rakni. Én levendulát használok, más ötlet?

                Comment


                  Cseso: Sodasant Rózsadomb centerben vettem 1850 Ft-ért, valószínűleg ez drága helynek számít, de most ide jutottam el.

                  Comment


                    Illaberek! a plusz 12 ooldalról valószínúleg én tehetek, rengeteg hülye kérdést tettem fel. irulos, de most már kicsit kiokosodtam:.

                    Comment


                      Ez a pirulós arc nem sikerült.

                      Comment


                        Megint én. Amikor még a pelusokat néztegettem neten, vhol olvastam valakiről, hogy mossa a popsitörlőkendőket és utána nem teregeti ki, mert nincs annyi ideje, hanem rögtön be egy dobozkába, ott ráönt talán valami olajat és onnan használja fel. Nem tudjátok, ki lehett vagy hogy hol találom meg, hogy pontosan mit is csinált a kendőkkel, mit löttyintett rájuk és milyen kendőkre?

                        Comment


                          lnd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Megint én. Amikor még a pelusokat néztegettem neten, vhol olvastam valakiről, hogy mossa a popsitörlőkendőket és utána nem teregeti ki, mert nincs annyi ideje, hanem rögtön be egy dobozkába, ott ráönt talán valami olajat és onnan használja fel. Nem tudjátok, ki lehett vagy hogy hol találom meg, hogy pontosan mit is csinált a kendőkkel, mit löttyintett rájuk és milyen kendőkre?
                          Ind, én így csinálom. Meg írtam is róla, lehet, azt olvastad. Mosóhálóban mosom őket (a kakisakat nem, azokat kidobom), a mosóhálóban száradnak meg. Aztán a popsitölőkendők (Nivea, de gondolom, az mindegy) dobozába beleteszek kb. 2 maréknyit, rá kb. 1,5 dl deszt vízben elkevert 15 csepp Aromax bőrápoló olajat (amit babáknak is ajánlanak), összenyomkodom, hogy egyenletesen nedves legyen, kb. 3 napra elég. A következő mosásnál mosom akkor is, ha maradt még. Csapvízzel is lehet, de azt azért naponta cserélném. Azóta egyébként sokkal szebb a popsija, komoly popsipirosodás nem is volt, pedig most 6 foga jött ki egy hónap alatt. A kendők vegyesek, többnyire Nivea törlőkendők.
                          Clea (Zsófi, 2007. október 20.)

                          Comment


                            Sajnos Dani popójára csúnya pirosság, ekcáma jellegű foltok is jelentkeztek
                            Nem tudom, mitől. Amúgy lanolinnal kenem, de nem javul. Éjjelre a selyembetétet is ráadom, de nem múlik. Mit csináljak??? Hilfeee!

                            Azt hittem, a frosch mosószer miatt, ezért le is álltam vele. Most csak mosószóda van, meg ecet. Illóolaj teafa, levendula. ennyi.
                            De a kukija fölött furán sebes-piros. Nem vérzik, gennyezik, de durva a felülete, 2-3 db pármilliméteres foltocska.
                            A zacsi alatt, farpofák között pedig erős piros, néha elhalványul, de nem tűnik el.

                            na, valaki segitsen!

                            Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                            Comment


                              Kriszti, mi tavasszal küzdöttünk vagy másfél hónapig a pelenkakiütéssel. Két dolog oldotta meg - sokat javult a popsitörlőkendő váltással (akkor még nem hasznosítottam újra), de az igazi áttörést az hozta, hogy kiderült, hogy tojásallergiás. Mióta én sem eszek tojást, ritka, hogy kiüsse valami, és akkor is gyorsan elmúlik.
                              Clea (Zsófi, 2007. október 20.)

                              Comment


                                Köszi Clea,

                                mi nem is használunk popsitörlőt,m ert cap alatt mosom...Lehet, hogy a viz maitt?????
                                Az viszont lehet, hogy a tej miatt. nagyon sok tejem iszom, már én is sokallom, de úúúúgy szeretem! Kb. 1 litert/nap!
                                Szóval most megpróbálok csökkenteni, aztánmeglássuk.
                                De az ekcéma-jellegű bibikre mit javasoltok? Szteroidot nem akarok!!!! Dokinéninek meg sem mutiztam a sebet (bár a pelusát nagoyn imádta, mégse vette észre, kcisti rossz már a szeme biztos, öregecske

                                Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X