Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

negatív beszólások - frappáns válaszok (szoptatás)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    Engem inkább aggódó kérdések érnek mostanában a várandósság miatt. Tudom, hogy komolyan aggódik pl. anyósom, hogy "nem nő rendesen a gyerek" a hasamban, az orvosom a keményedésekért aggódik (amik nem nagyon vannak), a párom, a védőnőm és anyám nem nyaggat, úgyhogy ez tök jó támogatás. De pl. a játszótéren evidencia, hogy "hamarosan leválasztod, nem?", mert ki hallottt már olyat, hogy kettőt szoptatni?! Erre mindig azt mondom, hogy nem tudom még, hogy hogyan alakul, de kettő cicim van, talán nem véletlenül.
    De nem is ezt akartam leírni, hanem a harapással kapcsolatban, mindig azt mondom, hogy nem hülye ez a gyerek, mert tudja, hogy pl. a szívószálból sem jön semmi, ha összeharapja, a cici is ugyanígy működik.
    Livi

    Comment


      #17
      Jó, akkor nem pikleremmis, hanem cernys, ez a merev, tisztaságmániás, haddsírjon, órarend, nehogy elkényeztessük, feküdjön csak a kiságyában...
      már nem vagyok mamami
      csakazolvassa@freemail.hu -- itt megtalálsz
      minden jót!

      Comment


        #18
        Akartam egy meddig szoptassunk vagy hasonló topikot nyitni, de látom itt is megy a téma.
        Azért akartam, mert mostanában nyaggat a férjem, hogy válasszam el Villőt. 20 hónapos a csajszi, hmm, izé... már majdnem 21, és még szopizna sokat és még többet. Az tény, hogy a napi 10 cicireugrást én sem viseltem már el, ezt be is szüntettük. A férjem azzal érvel, hogy szemmel láthatóan fáradt vagyok, a kövkez baba előtt kellen regenerálódnom, azzal, hogy Villő igényeit kielégítem az új gyerek elől vonom meg az erőimet, Dini is látja, hogy szabad anyán csüngeni, és meg is teszi, két gyerek lóg folyamatosan rajtam, stbstbstb.... Van benne igazság, nem mondom.
        És én csak olyanokat tudok erre mondani, hogy de szüksége van rá, még nem megy, majd eljön az ideje és akkor sima ügy lesz, most harcolni kellene, és hogy ez olyan anyai érzés, amivel egy férfi, legyen bármennyire empatikus pasi és jó apa, nem tud mit kezdeni.
        Mit csináljak szerintetek?

        o
        Orsi

        Ölbebaba

        Comment


          #19
          Szerintem tarts ki az anyai ösztöneid mellett. Szopizzatok úgy, ahogy mindkettőtöknek jó (ha nem akarod 10-szer, szabj korlátot, nagyon hamar elfogadják) Szerintem nem vesz ki a nagy gyerkőc szoptatása sokat az anyai szervezetből, simán lehet vállalni a várandósságot is, persze figyelni kell, nekem az elején nagyon érzékenyek voltak a melleim, de Misi nagyon óvatos volt, mikor kértem, hogy finomabban csinálja. Na meg a keményedések, de szerintem jobb ha informálódsz, mint a meggyőződésed ellenére elválasztod. Akkor úgysem fog elválni, ha te nem akarod igazán.
          Szerintem kérdezd meg apát, őt zavarja-e, hogy még mindig szopik a gyerkőc? Nem lehet it a baj? Néha az apáknak is ciki, hogy a nagy gyerek szopizik. Néha az én férjem is tett erre kísérletet, de aztán nem erősködött.
          Ilka

          Comment


            #20
            Livi! Szerintem ne hallgass anyósra, orvosra, ismerősre! Ha van tejed, és élvezed még a szoptatást, akkor folytasd!
            Fontos, hogy mindenkinek jó legyen.
            Nekem már fájdalmas volt a 2-3. hónaptól és lassan el is fogyott a tejecske, talán pont a kellemetlenség miatt. Pedig nagyon szerettem szoptatni!!! Tomi viszont nagyon okosan, ügyesen megértette.

            És ha megszületik a 3., lehet ám kettőt egyszerre, tandem! Nem nagy dolog, csak tudni kell a nagynak, mikor szabad. Szerintem igy nem is fogja nehezen fogadni a legkisebbet, ha ő is megkapja még a mamit egy kis időre...

            Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

            Comment


              #21
              Orsi,
              Szerintem is hagyd Villőt! Ahogy ügyesedik, tágul a világa, egyre elfoglaltabb lesz, magától csökkenhet a szopik száma, és legfeljebb napi két-három alkalom marad. A reggeli-esti odabújások nagyon meghittek tudnak lenni...
              Dini fiú másképp csinálta annak idején?

              Nálunk is még szopizik a kiskoma, és így is rendben vannak a leleteim a ketteskével. Majd megmondom a párodnak is...!
              Ági
              Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

              Comment


                #22
                Magica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Orsi,
                Majd megmondom a párodnak is...!
                inkább ne még azt hinné, hogy itt cikizem őt. Pedig nem is

                Dini sokkal kevésbé volt cicifüggő. Ami érdekes, mert sokkal anyafüggőbb érzelmileg. De a cici kb másfél éves korától már nem volt igazán téma, ilyen idősen már nem is szopizott.
                Viszont teherbe esni csak a szoptatás teljes befejezése után tudtam.

                o
                Orsi

                Ölbebaba

                Comment


                  #23
                  rozmaring, Kriszti, kiraktam új topikba a szoptatás - teherbeesés témát: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=295
                  Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
                  1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

                  Comment


                    #24
                    Szia Livi!

                    A kettő egyszerre szoptatásához visszatérve, végre kamatoztathatom sokgyermekes tapasztalataimat! Szóval én rendszerint szoptattam kettőt is egyszerre, de a leglátványosabb az első fiúnk volt, akit egy kicsi időre sem lehetett elválasztani a babavárás alatt sem, csak a termetes pocakomtól nem tudott egy kis ideig, de mikor megszületett az öccse minden további nélkül újra keztük, nem zavart sem engem sem őket! Az igaz, hogy nem mondtuk senkinek, még a védőnőnek sem, mivel otthon szültem, így a nőgyógyász sem zaklatott, az hasbabáról meg annyi, hogy Zádor 4900 gr jött a világra, úgy hogy a bátyát végig szopiztattam!
                    Orsi

                    Comment


                      #25
                      Köszi, Orsi, minden jó tapasztalat számít.
                      Livi

                      Comment


                        #26
                        Lanyok, annyira jó a történeteiteket olvasni!
                        Nekem ez, annak ellenére, hogy harom gyerekem van, és mi is harman vagyunk testvérek, olyan ismeretlen vilag! Soha nem is tudtam elképzelni, milyen lehet, ha valakinek egyszerre kettő kicsi gyereke van, köztetek pedig olyan is van, akinek nem is kettő kicsije van egyszerre. És csodalatosan csinaljatok.
                        Én mindegyik gyerekem egész kis koratól mentem vissza dolgozni, egész mas igy a mi életünk.
                        Andi
                        Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

                        Comment


                          #27
                          Ahogy Jázmin egyre nagyobb, gyakrabban találkozom a kérdéssel, hogy átalussza -e már az éjszakát. Mostanában azt szoktam válaszolni, hogy igen, amikor nem szopik, akkor alszik!
                          Móni, Jázmin és Kincső anyája

                          Comment


                            #28
                            A legutálatosabb kérdés: Jé, tényleg még szopiztatod? És van még tejed?
                            Nem értem, hogy nők hogy nem bíznak magukban, hogy nem fogják fel, hogy nem azért van mert én egy jó fejős tehén vagyok, hanem azért mert nem tápszerezek és ettől több termelődik! Régebben még elmagyaráztam, hogy neki is lenne, ha ne ma cumi meg a teás-cumisüveg lógna a gyerek szájában, ha nem a cici, de most már legyintve és mosolyogva mondom, hogy igen van még tejem!
                            Erre az a válasz, hogy de jó neked!!!!!!!! Nem értem!!!!!!!!!!!!!!
                            Orsi

                            Comment


                              #29
                              3 éves elmúlt a kisfiam, amikor (magától) elválasztódott. A 3 év alatt rengeteg beszólást vagy "csak" furcsán nézést kaptam, amiatt, hogy igény szerint szoptatok. Frappáns válaszom nem igazán volt, de azért kitartottam.
                              Majd biztos több dolog is eszembe jut, most hirtelen a "de jó neked!!!!!!!!"-ről:

                              - Milyen szerencsés vagy, hogy ennyi tejed van.

                              Abból a szempontból tényleg szerencsés vagyok, hogy amikor várandós lettem, épp egy olyan magazint vettem az újságosnál, amiből értesülhettem arról, hogy nem csak 4 óránként lehet mellre tenni egy babát... Sőt!
                              (merthogy se védőnőtől, se gyerekorvostól ilyet nem hallottam )
                              Franci, Zsombi és Gergő anyukája

                              Comment


                                #30
                                ...és igen, igen, nekem is tök jó érzés olvasni ezeket a történeteket...
                                ...és bár nincs személyes tapasztalatom, de
                                ÉLJEN a VÁRANDÓS- és TANDEMSZOPI!
                                Franci, Zsombi és Gergő anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X