Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Babahordozó hét a XIII. kerületben

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    szuperek vagytok lányok!!!!!!
    Nathaly
    Lili & Anna

    Comment


      #17
      Életképek olcsósitva:
      Dvd-ről vagy számgépről vetitenénk folyamatosan a képeket.
      Szükség van tv-re számgépre vagy dvd lejátszóra a helyszinen biztos van, talán kölcsön adják. Kellenek még fotók, indithatunk egy topikot itt, ahol kérnénk fotókat a kedves, lelkes Mamamiktól. És kell vki aki ezt összeszerkeszti, esetleg átirja.
      Asszem ennyi, sajna nem értek hozzá, csak ötletelek.

      Mondjuk ha nem ezt, akkor a tv-n/kivetitőn mást is lehet vetiteni. Pl amolyan Power Pointos bemutatót az "ősi" tradicionális hordozókról, amit már egyszer beszéltünk a topikban.
      Ildikó

      Comment


        #18
        Zsani a kötésbemutatóért:

        Zita, lapos mellkasú apukák.
        Ildikó

        Comment


          #19
          cukorborsó: ötletelj csak, szuper Megkérdezzük a kivetitési lehetőséget.

          Éjjel eszembe jutott, hogy azért gondoltam kiállítani a hordozós kabátokat, hogy meg tudják tapogatni, megnézhessék, hol a lyuk, hogy készült stb. Hogy lássák, mennyire nem ördöngösség.
          De ettől embereken is bemutathatjuk, csak mondom, honnan jött az ötlet.

          Olyan, mintha kihalt volna a XIII. ker. klub
          pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
          Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
          hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
          a XIII. kerklub ÚJ topikja

          Comment


            #20
            Gyorsan, mert 1. Emma nyűglődik, 2. mindjárt indulni kéne...

            Mai megbeszélés Gertivel (az új klubért felelős néni a gy.házban):
            - elmondtuk mit szeretnénk, mit tudunk adni, mindenre azt mondta, hogy jó, és semmiről nem tudott semmit. De nagyon kedves, készséges hölgy.
            Előreláthatólag mindent megtesz a rendezvényért. Azt mondta, hogy a péntek du-nal lehet gond, mert akkor vannak tanf-ok. De még nem tudni.
            (ha addig Nati nem irja bővebben, akkor hétfő éjjel beirom részletesebben)


            MÁS: megkérdeztem szrekuc-ot, aki mandolinozik, hogy nem jönne-e el. Bevallom, csak egyszerű zenélésre gondoltam. De irt vissza, és azt irta, hogy tudnak táncházat, gyerekes-éneklőset, leülőset, mindenfélét.
            Azt irtam neki vissza, hogy megbeszéljük itt, aztán keresem.

            Na, mennem kell
            pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
            Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
            hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
            a XIII. kerklub ÚJ topikja

            Comment


              #21
              Sziasztok, ne haragudjatok, hogy beledumálok, de talán tudjátok használni az infót: ha ugyanarra gondolunk, Domokos Tamás, aki a szőrkontaktusos videót csinálta. Ő nagyon otthon szülés ellenes és nem nevezném kicsit sem alternek. Két éve egy konferencián (ahol bemutatta a filmet) adtunk elő ő is és én is, és hát sikerült neki bemutatkoznia alaposan....de a sajtóban is meg lehet találni a véleményét. Nagy érdeme valóban, hogy az apákat engedi bőr-bőrkontaktusba tenni, de többet ne várjatok tőle...mégegyszer elnézést, hogy beledumáltam....
              Csörgő Szülőhangoló

              Comment


                #22
                hú a mindenit, pynky és társai! ti még nagyobb fába vágtátok a fejszéteket, mint én az EMK tanffal!
                a tavalyi is egy kósza topicötletként indult???? nem semmmi!

                pontosan nem tudom, még mit vállalnék, de valamit szívesen! egyenlőre még nem gondoltam át, csak fellelkesültem.....

                minden esetre követem a topicot, aztán bedobom, amim van!
                Kriszta vagyok, fiam Boldi , aki imád velem bringázni
                Dél-budai klub

                Comment


                  #23
                  most látom, hogy két ilyen topic van. nem vágom, hogy hogy is van ez!?
                  ez egy kistesója a nagytesónak (NBH, a Kesztyűgyári) vagy miiiiiiiiiii?
                  Kriszta vagyok, fiam Boldi , aki imád velem bringázni
                  Dél-budai klub

                  Comment


                    #24
                    így van
                    Gerda, cukkerpiszkafa és cukkergombóc

                    Nagy zsibvásár itt

                    Comment


                      #25
                      szilikon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok, ne haragudjatok, hogy beledumálok, de talán tudjátok használni az infót: ha ugyanarra gondolunk, Domokos Tamás, aki a szőrkontaktusos videót csinálta. Ő nagyon otthon szülés ellenes és nem nevezném kicsit sem alternek. Két éve egy konferencián (ahol bemutatta a filmet) adtunk elő ő is és én is, és hát sikerült neki bemutatkoznia alaposan....de a sajtóban is meg lehet találni a véleményét. Nagy érdeme valóban, hogy az apákat engedi bőr-bőrkontaktusba tenni, de többet ne várjatok tőle...mégegyszer elnézést, hogy beledumáltam....
                      Andi, köszi az infót!!! Ezt továbbítom a kp-i progi szervezőinek is, ha nem gond, hátha számít...
                      Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
                      Zita mama oldala
                      Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
                      Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
                      Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
                      Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

                      Comment


                        #26
                        Rukamani eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        most látom, hogy két ilyen topic van. nem vágom, hogy hogy is van ez!?
                        ez egy kistesója a nagytesónak (NBH, a Kesztyűgyári) vagy miiiiiiiiiii?
                        Igen. A szülő a National Babywearing Week, a nagytesó a központi program a Kesztyűgyárban, és a sok kistesó közül az egyik vagyunk mi.
                        Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
                        Zita mama oldala
                        Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
                        Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
                        Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
                        Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

                        Comment


                          #27
                          Pénteki megbeszélés Gertrúddal!

                          Eddig Erika volt a "felelőse" a kerületi klubnak, de mivel a kolleganője (Krisza - Erika "párja" volt a Vízöntőben, együtt jöttek a gyerekházba) most babát vár, elment betegállományba, valamint jött egy új (Ő Gertrúd) alkalmazott is csütörtöki értekezleten újra osztották a feladatokat és a klub Gertrúdhoz került! Ahogy Zsani is írta, nagyon kedves és készséges hölgy, szimpatikus.

                          Klub: megbeszéltük, hogy szeretnénk, péntekenként 10-től 12-ig a klubot szeptembertől is, valamint ha van rá mód és lehetőség akkor június második hetéig tolódna ki a klub (erre következő alkalmon rá kell kérdezni)! Biztosan emlékeztek, hogy volt programfüzete a kult13nak, bordó színű volt az eleje és havonta adták ki, ebben volt benne minden program, többek között a mi klubunk is fel volt tűntetve. Ezt most három részre osztották, 3 programfüzet van, ebből egyik a gyerekprogramos (a másik kettőre hirtelen most nem emlékszem), amibe nem volt feltüntetve a klub, kértük ha lehet akkor legyünk benne ismét!

                          Hordozóshét: jeleztük, hogy egy vagy két napot szeretnénk, ezzel együtt ingyen termet is, valamint előteret. A péntekre és szombatra esett a választás, ebből a péntek délelőtt az oké hiszen ekkor van a klubunk is, a délután még kérdéses. Ha jól emlékszem akkor még a szombat is! A termet szeretnénk ingyen megkapni! Megbeszéli a főnökével, utána pedig az igazgató elé kell vinni az "ügyet"! Halvány reménysugarat kaptunk azzal, hogy Gertrúd azt mondta az igazgató támogatni szokta az ilyen rendezvényeket...most csuri és legyen is így!!!!!!

                          Szóval ötleteljünk, rakjuk össze mit szeretnénk!!!!!

                          Szőrkontaktus: De jó hogy leírtad ANDI!!!!!!!!!!!!!!
                          Így is maradjon a bácsi?

                          Mé milyen előadást szeretnénk? Vagy egy elég?
                          hordozásról általában (előtte a totó), hordozás története, kötődő nevelés.

                          Zita meggyőzött az anya-lánya témával kapcsolatban, viszont még mindig itt maradt bennem egy darab... igen tudom nem javulok
                          Szóval arra gondoltam, hogy mi lenne, ha csak az egyik felet "céloznánk meg" a lányokat. Ha már az egyik fél tud "közeledni" az már fél siker. Gondoltam megoszthanánk velük anyáink miért csinálták úgy ahogy, talán ha értenénk, könnyebben elfogadnánk és nagyobb empátiával tudnánk fordulni szüleinkhez, és ez már fél siker, hiszen általában ez visszafele is elfog sülni. Vagy csak egyfajta kommunikációs segítséget adni Neki. Na jó eldugultam.
                          Nathaly
                          Lili & Anna

                          Comment


                            #28
                            Totóhoz még jutott eszembe egy két kérdés-válasz, leírom.

                            Hogyan lehet hordozni az újszülött babát?

                            a, Bölcsőtartásban, mert nem tartja még a fejét, valamint az elől (függőleges) hordozás nem jó a gerincének.
                            b, elől (függőleges) hordozhatjuk
                            c, elől (főggőleges) és háton is hordozhatom az újszülötett

                            Segít-e a tejtermelés növelésében a hordozás?

                            a, nincs kapcsolat a tejtermelés és a hordozás között
                            b, a testkontaktus hatására gyakrabban szopizik a baba ami a tejtermelés növekedéséhez vezet
                            c, ide most nem jutott semmi eszembe, mert Anna már nyíg és mennem kell....
                            remélem azért tudtam segíteni...

                            Még eszembe jutott a soha nem tudom letenni majdra is valami, gyorsan talán még van egy percem...cicivel kibekkeljük

                            A folyamatos hordozás a köveztezőkhöz vezet:
                            - a gyerek mindig rajtam akar lenne és majd soha nem tehetem le egy percre sem
                            - többi most nem jön...bocsi
                            Na már mennem kell...
                            Nathaly
                            Lili & Anna

                            Comment


                              #29
                              Zita, Nati, szivesen, gondoltam hátha megelőzöm így a kellemetlenséget/csalódást...
                              Persze add tovább nyugodtan.
                              Andi
                              Csörgő Szülőhangoló

                              Comment


                                #30
                                Sziasztok, itt vagyunk mi is, és nagyon lelkesek a kerületi NBH-val kapcsolatban, csak megint nagyszülőztünk... Szóval, szívesen segítek én is, pl. összeszerkesztem a totót, meg férjemet is elcsalom, szuper ügyes hordozós apuka!!!! A totó nyertes kaphatna egy doboz saját készítésű sütit pl...
                                Eszter, Lázár (2009.08.24.) és Simon (2013.03.07.) anyukája

                                Eladó könyv: Lelki köldökzsinór - beszélgetek a kisbabámmal

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X