Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Waldorf pedagógia

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    hát mikor az oviban járok(így volt ez az előző 2 épülettel is és a Manófalvával is ahova baba-mamára jártunk) mindig úgy érzem egy rinocérosz vagyok a lakberendezéshez.
    nem is a lakberendezéshez, hanem hogy ez az atmoszféra meglegyen.
    nem tudom mi a titok, próbálom ellesni.
    talán többet kéne vendégeket fogadni.
    Lili, Hana(04/12/18) Iván(06/10/28) anyuja
    Waldorfbabák és Egyebek

    Comment


      remélem, hogy talán már hétvégén is fogok tudni képeket hozni! egyébként még mindig van 1-2 szabad hely nálunk, hátha épp most hallottatok valakiről, aki w ovit keres

      Comment


        Lili! Szuper hírek, gratulálok mindenkinek!
        Varda

        Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

        Az igazságnak sok arca van

        Comment


          Úgy látszik kezdek belejönni a topikokon belüli keresésbe, sikerült megtalálnom hol volt szó a evés/nemevésről.

          Comment


            Elektra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ugye ebben a topikban volt szó ez evésről, nem evésről, válogatásról? Ha jól emlékszem Vera írta, hogy olvasott arról a gondolatról, hogy a kalória-elmélet nem állja meg a helyét, az ételben az információ fontosabb. Valamint hogy az étel is élmény, ezért változik, hogy mit mikor mennyit eszik a gyermek ahogy növekszik.

            Tudtok esetleg segíteni, hogy hol tudnék erről olvasni? Ki (vagy kik) írt erről, esetleg egy könyvcímért vagy linkért nagyon hálás lennék. Előre is köszönöm.
            dr Hauschka foglalkozott sokat ezzel a témával, ott tudsz pl. utána nézni. De Steinernek is van könyve a táplálkozásról, gyűjteményes. Meg a Gyerekkalauz, meg előadások ebben a témában, meg sorolhatnám... Úgy kell összecsipegetni
            Vera

            Comment


              savitri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              hát mikor az oviban járok(így volt ez az előző 2 épülettel is és a Manófalvával is ahova baba-mamára jártunk) mindig úgy érzem egy rinocérosz vagyok a lakberendezéshez.
              nem is a lakberendezéshez, hanem hogy ez az atmoszféra meglegyen.
              nem tudom mi a titok, próbálom ellesni.
              talán többet kéne vendégeket fogadni.
              Lili, ez olyan érdekes, én alapból nem értek a lakberendezéshez, de amikor az előző lakásomat megláttam, már éreztem, láttam, hogy itt különleges lesz az atmoszféra. És pillanatok alatt szinte, rögtön rátaláltam a megfelelő bútorokra, és elrendezésre. Amit pedig a vendégfogadásról írsz, nálam pont fordítva volt, rengetegszer hívtam oda barátokat, valahogy úgy éreztem, hogy a lakás hívja őket, és mindig szívesen jöttek, sokszor még ott is aludtak.

              Evvel a lakással nem volt meg a kezdeti szimpátia sem, de gondoltam csak a változás miatt van bennem rossz érzés, sokkal több időt töltöttem a berendezéssel, nehéz volt, és szinte sosem rendezek vendégséget, hívok, ide barátokat, mert úgy érzem kicsi, pedig csak pár négyzetméterrel kisebb.

              Tényleg hiszem, hogy annak a lakásnak egészen más volt a lelke, a rezgése, mint ennek, és eddig nem sikerült változtatnom. Azért még nem adom fel.

              A waldorfban van valami, hogy ha besétál az ember elkapja az a bizonyos érzés, hogy igen, itt valami TÖBB van, mint egy ház, és bútorok, és tárgyak.

              Comment


                Én sem tudom mi a titok, de szeretnék rátalálni

                Comment


                  Érdekes, most hogy az ételről és utána a berendezésről olvastam közvetlenül egymás után, feltűnt, hogy vannak szavak amik ismétlődnek: nem mennyiség, minőség, élő, tiszta, levegő, lélegzet, energia

                  (tudom, nem találtam fel a spanyol viaszt, csak érdekes volt, hogy látszólag két különböző téma, de hát csak látszólag persze)

                  Comment


                    Vera eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    dr Hauschka foglalkozott sokat ezzel a témával, ott tudsz pl. utána nézni. De Steinernek is van könyve a táplálkozásról, gyűjteményes. Meg a Gyerekkalauz, meg előadások ebben a témában, meg sorolhatnám... Úgy kell összecsipegetni
                    Köszönöm Vera! Hauschka nem is jutott eszembe, az ő nevét csak a kozmetikumokkal kapcsolatban hallottam.

                    Akkor majd Steiner-ből is próbálok csipegetni.

                    (megint gondok vannak Hannával és az étellel, orvoshoz is kellett mennünk, nem túl komoly, de mégis szeretnék valami más oldalról is utánanézni)

                    Sajnos a Gyerekkalauz-t még mindig nem sikerült megszereznem

                    Ha valakinél kéznél van, megnézné, hogy mi az könyv eredeti címe, ami alapján a fordítás készült?

                    Comment


                      Oviköltözés téma: A Mártonhegyi (Kisember ovi) elköltözött, vagy csak kettévált? Vagy? Tudtok erről valamit?

                      Comment


                        sztem a Kisember maradt a helyén, csak épp indult egy másik ovi a Bimbó úton, egyelőre inkább kicsikkel, ami egy tavalyi kisoviból fejlődött fel rendes nagy 25 fős csoporttá, 2 (volt) Márthonhegyis W.óvónőnek képződő mama vezetésével
                        - épp jártunk náluk pénteken , még javában tartottak a munkálatok, de asszem ma ők is kezdtek! (ők egyelőre játszóház és csana-ként)
                        J
                        Születésház Közhasznú Egyesület,
                        számlaszám: 10700567-65588927-5110000

                        Comment


                          Judilla, errol van valahol bovebb info? marmint a Bimbo uti kisovirol...
                          Mesi, Bence (2009.február) és Abigél (2013. július) anyukája

                          Comment


                            Örülök nagyon, amikor látom, hogy jönnek létre a kis waldorf szigetek. És az ovik annyira a szívem csücskei.
                            Jól kezdődik ez az év, gratulálok én is Lili.
                            Waldorf könyv - M, Melinda-blog

                            Comment


                              Elektra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ha valakinél kéznél van, megnézné, hogy mi az könyv eredeti címe, ami alapján a fordítás készült?
                              Die Kindersprechstunde - Ein medizinisch-pädogischer Ratgeber
                              (Wolfgang Goebel, Michaela Glöckler)
                              Beatrix; 3 lány és 1 fiú

                              Comment


                                Lenne egy kérdésem. A második lányunk most megy elsöbe, és az "A" és "B" osztályokon gondolkodom.... Halott/olvasott már valaki valamit erröl, hogy van-e "elméletben" valami különbség a kettö között? (Még nem tudjuk melyikbe gondolták Öt)
                                El nem tudom képzelni, hogy "A"-osztályos legyen a gyerekem, de még nem igazán tudom megfogalmazni, hogy miért, de olyan bééés...
                                Beatrix; 3 lány és 1 fiú

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X