Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mit tegyek hogy kényelmes legyen a Mei Tai?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Mit tegyek hogy kényelmes legyen a Mei Tai?

    Egy Kozy mei tai boldog tulajdonosa vagyok kb egy hete, és nagyon szeretném, hogy rendszeresen használjam, amihez persze az kellene, hogy kényelmes legyen. Lehet hogy rosszul kötöm fel, de szorít a derékpánt, messze nem találom olyan kényelmesnek, mint a kendőt. Van erre valami megoldás? Esetleg az a gond hogy túl nehéz a gyerek ahhoz, hogy elől kényelmes legyen? (8 kiló körül van)
    örülnék ha lenne valami ötletetek
    réka

    #2
    Réka, az elején én is elkövettem azt a hibát, hogy szorosra húztam a derékpántot, mert azt hittem, attól stabilabb. Nem kell! Épp hogy csak meg kell kötni, a fő súlyt nem az viseli, hanem a vállpántok! Én 8 kilósan még hordoztam elöl, de már nem sokáig, de neked most nem ez a problémád a leírás alapján. Persze meg kellene lassan próbálni hátratenni, de először is kösd lazábbra a derékpántot!
    Rebaba blog

    email: hellorebaba@gmail.com

    Comment


      #3
      köszi Orsi, megpróbálom. Eddig, nem tudom miért, azt gondoltam, hogy minél szorosabbra kötöm annál jobb. Ja és ha a hátrakötés is szóba került...szerinted mikortól ajánlott? A Kozy használati utasítása szerint már újszülöttet is hétra lehet tenni, de olyat is olvastam valahol, hogy csak amikor a gyerek egyedül tud ülni. Hol az igazság?

      Comment


        #4
        Hát valahol a kettő között... Írtam erről a blogban: http://hugipakk.blog.hu/2008/03/24/b..._es_hasznalata
        Röviden: szerintem 3-4 hónapos kortól ideális a MT, akkor már nem nyeklik, és akármilyen "supportive" egy MT (pl. a Kozy), mégsem öleli annyira körül minden oldalról, mint egy kendő. Hátra én csak 8-9 hónapos korában tettem, talán egy kicsit korábban is meg lehet próbálni, de nekem kényelmes volt elöl.
        Rebaba blog

        email: hellorebaba@gmail.com

        Comment


          #5
          Szia ORsi!
          Már akartam kérdezni, hogy mit szólt Kamilla a hátrakötéshez az első időkben? NEkünk valahogy nagyon nehezen indul be a dolog, és Kómi is most 9 hónapos. Eddig csak akkor mertem hátra kötni, ha valakivel együtt mentem valahová, mert Kóminak mindig akadt vmi problémája (lecsúszott cumi stb), vagy egyszerűen fészkalódni kezdett.

          Réka: a derékpántot tényleg nem kell túl szorosra húzni, én is fuldokoltam benne egyszer-kétszer, mire rájöttem
          Szilva


          Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
          Hurcibaba Klub (8)

          Comment


            #6
            Szilva, kissé meglepődött, de tetszett neki, hogy sokkal többet lát, bár amikor elöl volt, úgy is tekintgetett jobbra-balra. De cumi nélkül nem mertem volna elindulni, mert az nekünk jó gyógyszer a nyugtalankodásra, ugrálásra. A cumiláncot hátra csíptettem a pólómra. és így hátra tudok úgy nyúlni, ha kiköpi, hogy be tudja kapni, és akkor béke van. Párszor még gyakrorlni kell rövid távon, esetleg segítővel, és meg fogja szokni, mert nagyon ideális a helyzet neki: lát, kénylemes, és anyaközelben is van.
            Rebaba blog

            email: hellorebaba@gmail.com

            Comment


              #7
              Reku, 8 kilóst én már nem vinnék elöl semmilyen hordozóban, mert túl nagy a terhelés a gáton is. A Kozy lényege szerintem a háton teljesedik ki, elöl vinni én nem is szerettem benne. A derékpánt szorossága tényleg nem a legfontosabb tényező, viszont a felső pántok legyenek simák és jó szorosak, akkor nem nyeklik-nyaklik benne a gyerkőc.
              Livi

              Comment


                #8
                Köszi Orsi, ma sikerült is egy nagyot hátiputiznunk, nézegetett és szopta az ujját. NEm vittem cumit (elvesztettük valahol), hanem kicsit lazábbra kötöttem, mert a kezét mindenáron betuszkolta maga elé, hogy szophassa az ujját, így nekem ugyan nem volt olyan kényelmes, de nem volt zavaró.
                Szilva


                Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                Hurcibaba Klub (8)

                Comment


                  #9
                  Sziasztok! Mi babaközelben-est használunk, imádjuk. Eddig én csak elől vittem, Apa így is - úgy is a 6 hósunkat (8650g).
                  Háton hordásnál nekem kényelmetlen az elől keresztezett kötés. Ha hátizsákosra kötném, az biztonságos lenne? Nem csúszna le a vállamról? Esetleg valami ötlet, tipp? Már kezd elől nehéz lenni a kisasszony. :-)

                  Comment


                    #10
                    Kleo, hát elöl én soha nem kereszteztem, nem tudnám hova tenni a többi dolgot, ami még elöl van... Persze, hogy biztonságos a hátizsák-fazon, az az alapkötés. Nem szabad lecsúsznia! Nézd meg a videotárban a Mei Tai hátikötést!
                    Rebaba blog

                    email: hellorebaba@gmail.com

                    Comment


                      #11
                      Köszi mindenkinek a segítséget. Lazábban kötve tényleg kényelmesebb.
                      Livi, igen, tudom, hogy kinőtte már a leányzó az előlhordozós időszakot, de valahogy nehezen szánom rá magam a váltásra. Olyan jó, amikor elől van. Minden nap halogatom, hogy majd holnaptól hátrakötöm...Remélem sikerül megszeretni a hátonhordozást is...muszáj. Ez a projekt a következő hetekre.

                      Comment


                        #12
                        Kleo05 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sziasztok! Mi babaközelben-est használunk, imádjuk. Eddig én csak elől vittem, Apa így is - úgy is a 6 hósunkat (8650g).
                        Háton hordásnál nekem kényelmetlen az elől keresztezett kötés. Ha hátizsákosra kötném, az biztonságos lenne? Nem csúszna le a vállamról? Esetleg valami ötlet, tipp? Már kezd elől nehéz lenni a kisasszony. :-)
                        Szia Kleo! Nyugodtan kösd hátra jó szorosan, de azért kényelmesen, nem fog lecsúszni! Szép nagy a lánykátok, nekem az 1 évesem 9 kiló...
                        Livi

                        Comment


                          #13
                          Kamcsatka, Lívi! Köszi szépen! Tegnap Apára hátizsákosra kötöttük, de valahogy nem volt az igazi. Alig látott ki Kincsem. Na, mindegy, majd még gyakorolunk.

                          Comment


                            #14
                            Kleo, és neki baj volt szerinted, hogy nem látott ki? mert ha nem, akkor nincs baj, ha viszont igen, akkor a derékpántot a bodyval együtt hajtsd fel egyszer, hogy rövidebb legyen. Vagy próbálj meg egy magas háti kötést (Kozy honlapján), vagyis a derékpántokat ne a derekadra, hanem a mellkasod fölé kösd, és utána ugyanúgy, hátizsák, hátul kereszt, elöl csomó derékon (esetleg szintén mellkason)
                            Rebaba blog

                            email: hellorebaba@gmail.com

                            Comment


                              #15
                              Hú Orsi! Ott a pont! Eszembe nem jutott volna az általad írt módon fölhajtani, de mekkora ötlet! Kómi szeirntem a hátihordozástól növesztett nyakat! De így tényleg kilát belőle, mega kezét is ki tudja rakni! KÖsz! Hiába, ennyit tesz a rutin, meg a hónapok!
                              Szilva


                              Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                              Hurcibaba Klub (8)

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X