Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kötés

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Jaj de jó köszönöm, hát így nem kerestem, ez az!!!

    Comment


      Anita!
      A Felhő nem vékony,épp a szerkezete miatt...ha összefogod jó vastag lesz szerintem.
      Nagyon csini ez a pulcsi,bár a magam részéről,ha már ilyen vastag,meleg,akkor túl nyitott a nyaka és rövid a dereka.Nekem.De nagyon szép még bogyókkal is,pont az benne a pláne
      Mosható Betét Ganges

      Comment


        A miénk....bár a fényképen lévő személyt módfelett érdekelte a gép, de talán látszik belőle valami....
        Mellékletek
        Tati,a mindenlébekanál, hajszálvékony Csicsóka (2009.09.25),és a meglepetés vasgyúró KópéKoma (2011.02.03)anyukája

        Comment


          Anita! Hát a néni nagyon nem tetszik....
          A pulcsival kapcsolatban meg egyetértek Ágival. A hatalmas nyakkivágása, és rövidsége miatt én valószínűleg átszámolnám 1 szálas felhőre.
          Tati,a mindenlébekanál, hajszálvékony Csicsóka (2009.09.25),és a meglepetés vasgyúró KópéKoma (2011.02.03)anyukája

          Comment


            Ancsurka77 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sziasztok!

            Nagyon szép dolgok kerülnek ki itt ügyes mamik keze alól. A sapik nekem is tetszenek, meg a többi is.

            Most már én is begyorsítok, mert nagyon le vagyok maradva kötésügyileg, és már mindjárt itt a karácsony.

            Kötött-e már közületek valaki téli sapit barka felhő fonalból? Ha igen, elég meleg a gyerekeknek? Vagy inkább két szállal kössem? Kötéspróbát megcsináltam így is, úgy is, de már egy hete ezen rágódom. Egyébként csak az elején vagyok ilyen csiga a tervezési fázisban, de ettől már néha kivagyok. Miért is lettem mérleg?!!
            ha meleget akarsz, akkor duplán fogd, én is így csináltam. egy rétegben sztem nem valami meleg.

            Gagnes1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Anita!
            A Felhő nem vékony,épp a szerkezete miatt...ha összefogod jó vastag lesz szerintem.
            Nagyon csini ez a pulcsi,bár a magam részéről,ha már ilyen vastag,meleg,akkor túl nyitott a nyaka és rövid a dereka.Nekem.De nagyon szép még bogyókkal is,pont az benne a pláne
            Ági, úgy gondoltam, h a derekát mindenképp hosszabbra kötném, én utálom, mikor hátol kivan a vesém, amúgy is vesetágulatom van, szóval muszáj hosszabbra. a nyaka meg nem annyira kivágott, elöl, olyan kör formájú szélesebb, sztem itt hülyén van fotózva. (hja, a vogue fotósa mindenkin kifog )

            tati80 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A miénk....bár a fényképen lévő személyt módfelett érdekelte a gép, de talán látszik belőle valami....


            tati80 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Anita! Hát a néni nagyon nem tetszik....
            A pulcsival kapcsolatban meg egyetértek Ágival. A hatalmas nyakkivágása, és rövidsége miatt én valószínűleg átszámolnám 1 szálas felhőre.
            Tati, átszámolni a rengeteg csavarás meg egyebek miatt nem szeretném, nameg a 6os tűvel azért csak jobban lehet haladni
            akkor inkább a nyakát kicsit valahogy zártabbra veszem, ha szerintetek aggasztó a mérete. az alját mindenképp meghosszabbítanám, ez nem is volt kérdéses, szóval akkor valami felhő jellegű gyapit nézek hozzá, duplán

            (igaz, először a kardigánomat kéne megkötnöm, már 2 sort fel is szedtem belőle
            nameg tegnap óta a kör alakú kendővel álmodozom, de 5000 db gyöngy van rajta... a fonalat már nézegettem, de az se lenne olcsó...
            ez max majd olyan nyár előtti projektnek jöhetne, minden után. )
            fiam 2007 végi a lányom 2010 eleji
            nem is tudom, ki élvezi jobban, mikor felveszem: a gyerek vagy én????
            nyaralj a Balatonon: vár az Anker Villa

            kevesebbet netezek, privit írj, ha fontos.
            étékeléseim: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=25129

            Comment


              amúgy a rajzon 56 cm hosszú a pulcsi, és a nyaka 15 cm mély, 11 cm széles, "kocka" formájú, de hátul sem egyenes, hanem ott is olyan 5 cm mély, kb. nem tudom, a képen hogy lett mély, v alakú, szinte csónaknyak belőle
              fiam 2007 végi a lányom 2010 eleji
              nem is tudom, ki élvezi jobban, mikor felveszem: a gyerek vagy én????
              nyaralj a Balatonon: vár az Anker Villa

              kevesebbet netezek, privit írj, ha fontos.
              étékeléseim: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=25129

              Comment


                Lehet, jó magas néni, hatalmas vállszélességgel!
                Tati,a mindenlébekanál, hajszálvékony Csicsóka (2009.09.25),és a meglepetés vasgyúró KópéKoma (2011.02.03)anyukája

                Comment


                  Évi!
                  Én kötöttem turn a square sapit, de nem téglalapot kell kötni, hanem rendesen körben, csak van a mintán egy kifektetett rajz, az lehet megtévesztő. A blogomban találsz róla képeket, hogy is néz ki mosó masából. Egyébként tök egyszerű volt, csak ha olyan nagyfejűnek kötöd, mint az én férjem, akkor számolj hozzá pár sort a fogyasztás előtt
                  Anna, akinek a lánya Sári (2008. 03. 26.), fia Misi (2012. 12.31.)
                  http://holidayknitting.blogspot.com/

                  Comment


                    Ancsurka77 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok!

                    Nagyon szép dolgok kerülnek ki itt ügyes mamik keze alól. A sapik nekem is tetszenek, meg a többi is.

                    Most már én is begyorsítok, mert nagyon le vagyok maradva kötésügyileg, és már mindjárt itt a karácsony.

                    Kötött-e már közületek valaki téli sapit barka felhő fonalból? Ha igen, elég meleg a gyerekeknek? Vagy inkább két szállal kössem? Kötéspróbát megcsináltam így is, úgy is, de már egy hete ezen rágódom. Egyébként csak az elején vagyok ilyen csiga a tervezési fázisban, de ettől már néha kivagyok. Miért is lettem mérleg?!!
                    szia, én magamnak kötöttem felhőből sapit, és elég egyszálasan venni. nagyon jó meleg ez a fonal.

                    már hordom 1 hete a sapkát, de azért nem hoztam a fényképet, mert a sállal együtt akartam fotózni, esetleg kesztyűvel ... de most úgy is más feladatom lesz, mert az aldiban vettem zöld fonalat, és Kedvesemnek fogok pulcsit kötni belőle, szóval az én sálam, kesztyűm nem most fog elkészülni.
                    csatolok egy képet a sapkáról.
                    Mellékletek
                    van nekem egy TubaRozétám, akivel egy napon születtünk

                    Comment


                      tati80 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Lehet, jó magas néni, hatalmas vállszélességgel!
                      ( és életunt arckifejezéssel)
                      tati80 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A miénk....bár a fényképen lévő személyt módfelett érdekelte a gép, de talán látszik belőle valami....
                      http://irgulyas.freeblog.hu/

                      "Az ember gondolatai terméke. Amit gondol, azzá válik."*(Mahatma Gandhi)

                      Comment


                        a kör alakú kendő hogy néz ki fölvéve? Annyira nem bírom elképzelni , hogy hogyan kell hordani....mutassatok vmi fotót lécci-lécci!
                        http://irgulyas.freeblog.hu/

                        "Az ember gondolatai terméke. Amit gondol, azzá válik."*(Mahatma Gandhi)

                        Comment


                          Az aviatrixxal meg egész jól haladok, köszönöm a segítséget mindenkinek!
                          http://irgulyas.freeblog.hu/

                          "Az ember gondolatai terméke. Amit gondol, azzá válik."*(Mahatma Gandhi)

                          Comment


                            szamocamama eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Az aviatrixxal meg egész jól haladok, köszönöm a segítséget mindenkinek!


                            Timi, a felhő nekem egyszálasan még visszahajtva is vékony volt, de lehet, h én kötöttem lukasra, 4es tűvel csináltam akkor. most 6ossal, kétszálasan, így egész jó. legalábbis nekem jobban tetszik.


                            Ági, most néztem, h bénán fogalmaztam: szóval felhő típusú gyapival csinálnám a pulcsit, 2 szállal, de nem a felhővel. (100gr-ra írnak elő a leírásban 117 métert, akkor azt 2 gombóc 125 méteres gyapi összefogva nagyjából megteszi? talán..) amúgy a felhő csak fel van "fújva"... valahogy olyan felhős a szerkezete, de amikor megkötöm, kimosom, akkor bevékonyodik ám. ezért is kell a 4es tű. nekem munka végeztével és pár mosás után nem vastagabb lényegesen, mint a többi 100% merino ami ugyanez a hosszúság. csak azokat szorosabbra fonják, ahogy én látom... vagy tudtok valami más okot?
                            fiam 2007 végi a lányom 2010 eleji
                            nem is tudom, ki élvezi jobban, mikor felveszem: a gyerek vagy én????
                            nyaralj a Balatonon: vár az Anker Villa

                            kevesebbet netezek, privit írj, ha fontos.
                            étékeléseim: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=25129

                            Comment


                              Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Vettem elég vastag nemezgyapjú és merinói gyapjú fonalat mellényhez a nagyobbik fiamnak, a papírja szerint 8-as ill. 12-es tűvel kell kötni és 30-40%-ot zsugorodik. Ez azt jelenti hogy 30-40%-kal nagyobbra kell kötnöm mint a fiam mérete lenne és mosáskor össze fog menni akkorára, hogy jó lesz? Vagy előtte kell kimosni a fonalat mielőtt megkötöm? Hú biztos jó hölyeségeket kérdezek, de gyapjúból még nem kötöttem...Köszönöm előre is!
                              Márti és 4 fiúcska (M. 2008.szept.,T. 2010.júl., P. 2012. aug. és E. 2016.jan.)

                              Comment


                                Nemezelni kötés után kell. Tehát miután megkötötted, be a gépbe és összenemezelödik a höfoktól+ centritöl.
                                Hena
                                Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                                ClauWi hordozási tanácsadó

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X