Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Milyen kendőt válasszak?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Milyen kendőt válasszak?

    Istennek hála október végén szaporodik a család és már most dilemmázok a kendőn.
    4 évest Nanduban hordoztam (nagyon-nagyon szerettem, de a legnagyobb is kicsi rám), majd kaptam kölcsönbe Mei-tai-t. De nekem a kendő a szívem csücske, imádom megkötni, és hogy rám tapadva alszik a kicsi, szóval maradnék annál, de milyet válasszak?
    Elég testes vagyok és akkor is meg kell tudni kötni, ha már nagyobb a baba. Mit ajánlotok?
    Van egy nagyon nagy, egy egyre nagyobb, egy még nem nagy, egy kicsiből naggyá váló és egy még igenpici növögető

    #2
    Gratulálok!!!

    Te nem ismersz engem, de én sokat olvastalak a "Te mennyi idő alatt tanultál meg..... " topikban, amikor küzdöttem a batyuval

    Gabi, ha előreláthatóan egy kendőt szeretnél végig a hordozási időszakban, akkor a helyedben egyszerű, de megbízható fajtát választanék, sima kereszt- vagy gyémántsávolyt, ami nem fog nagy meglepetéseket okozni sem újszülöttel, sem totyogóval.

    Ami a hosszt illeti, a testalkaton túl attól függően kell választani, hogy milyen kötéseket szeretnél kötni....csak batyuhoz pl. jóval rövidebb is elég, mint az elöl zsebeshez vagy a többrétegűekhez.....

    Amúgy újszülötthöz és mondjuk 3 éves, hosszú növésű, jó húsban lévő gyerekhez ugyanaz a kötés szerintem nem vesz fel annyival több anyagot, ha kb. ugyanolyan magasságban kötöm őket... épp tegnap kötöttem a két hónaposom után a nagyot is batyuba, szerintem nagyon max. 20-20 cm-rel lehetett rövidebb a csomó után lelógó rész, tehát max. egy méretnyit (50 cm-t) kell rászámolni az újszülötthöz szükséges hosszra, de ez a nagyon-nagyon maximum, biztonsági ráhagyás. Az más kérdés persze, ha a naggyal majd többrétegű kötést akarsz kötni, de amíg pici, csak egyrétegűeket....
    Utoljára szerkesztette SwankyDoodle; 2016.05.17., 10:55.
    Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

    Comment


      #3
      Köszi, örülök, ha emlékszel rám, én sajnos kelekótya vagyok ebben a tekintetben. Kicsit elszoktam már a témától, mert a 4 évest már évek óta nem tudom hordozni: egyrészt hatalmas elefántbébi, másrészt orvosilag se volt javasolt, de most majd meglátom, hogy mekkora lesz a kicsi (ha ő is 4,5 kilóval kezdi, akkor ráfáztam) és mekkora ütemben nő.
      Hoppedizt néztem ki, Nairobit, mert nagyon tetszik. Azt vajon könnyebb kötni, mint a Nandut? Mert néha azért megküzdöttem egy-egy csomóval. :S
      Van egy nagyon nagy, egy egyre nagyobb, egy még nem nagy, egy kicsiből naggyá váló és egy még igenpici növögető

      Comment


        #4
        Jaj, sokkal-sokkal könnyebb kötni, és szerintem nem csak a csomózásnál fogsz különbséget érezni nekem Hoppediz volt az első kendőm Nagyon puha lesz hamar, a csomó viszont úgy marad ahogy kötötted (mondjuk ez minden jó kendőre igaz kell legyen). Lapos csomót szoktál kötni?

        A Hoppediz elég széles (inkább kicsit több, mint 70 cm) kendő, de az újak elég vékonyak is, ezért szerintem nagyon jó lesz újszülötthöz. Az ár/érték aránya remek. Ha egy bizonyos súly felett úgysem fogsz már kendőzni, akkor jó választás (mert azért 10-12 kg fölött engem már kicsit vágott batyuban).
        Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

        Comment


          #5
          Na hoppá. Háton mindenképpen hordozom majd, mert télen sokkal inkább megnyugtat a tudat, hogy én melegítem és nem a babakocsiban van tőlem messze. Igaz, akkor még kicsi lesz. Jaj de nem tudom... :S
          Van egy nagyon nagy, egy egyre nagyobb, egy még nem nagy, egy kicsiből naggyá váló és egy még igenpici növögető

          Comment


            #6
            Gabivagyok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Na hoppá. Háton mindenképpen hordozom majd, mert télen sokkal inkább megnyugtat a tudat, hogy én melegítem és nem a babakocsiban van tőlem messze. Igaz, akkor még kicsi lesz. Jaj de nem tudom... :S
            Teljesen egyéni, hogy kinek milyen súlynál kezd kényelmetlenné válni egy kendő... .attól is függ, hogy milyen kötés, az mennyire pontosan van kötve, stb.

            Ha nekem egy kicsit már vékonynak bizonyult 12 kg-nál, az nem jelenti azt, hogy másnak is....
            Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

            Comment


              #7
              Sziasztok!!!
              Segítsetek kérlek hordozni szeretném a kislányomat. Egy hegyen lakunk és praktikusabb lenne felkötni a csajt, mind autó - hordozó - babakocsi....
              Fogalmam nincs milyen típusút, márkát elasztikus, stb..semmit nem tudok... Szeretném hogy könnyen fel lehessen kötni.
              A nőcim éppen 4 kiló 1 hónapos,
              Köszönöm a segítséget Mamik

              Comment


                #8
                Moncsi87 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sziasztok!!!
                Segítsetek kérlek hordozni szeretném a kislányomat. Egy hegyen lakunk és praktikusabb lenne felkötni a csajt, mind autó - hordozó - babakocsi....
                Fogalmam nincs milyen típusút, márkát elasztikus, stb..semmit nem tudok... Szeretném hogy könnyen fel lehessen kötni.
                A nőcim éppen 4 kiló 1 hónapos,
                Köszönöm a segítséget Mamik
                Szia!

                Ha a horozás és hordozóeszközök csínjáról-bínjáról szeretnél mindent megtudni, akkor ajánlom ezt a topikot, érdemes a keresőjével átböngészni, de ide bármilyen konkrét kérdéssel is fordulhatsz:

                http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=451

                Ha kifejezetten szakmai segítségre van szükséged, hordozási tanácsadók lehetnek segítségedre itt:

                http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=28837

                De egy 1 hónapos picike mellett talán minderre még nincs időd, és gyors választ szeretnél: ha egyelőre a fő szempont, hogy gyorsan felköthető legyen a hordozó, egyszerű, és rövidebb távokra szeretnéd használni, akkor a karikás kendő lesz a jó választás. Így néz ki, és így kell használni:

                https://www.youtube.com/watch?v=M4OBym7Zx3M


                Hosszabb távra választhatsz a rugalmas vagy szövött kendők közül. A rugalmast max. 5-7 kg-ig tudod jól használni, de nagyon meleg mindkettőtöknek, talán nem kánikulába való. A szövött kendő ideális újszülött kortól. Legjobb hordozási tanácsadótól megtanulni a használatát.

                Ha kicsit nagyobb lesz a baba, igényetek szerint bővíthetitek az eszköztárat formázott hordozókkal is, ha szeretnétek.
                Utoljára szerkesztette SwankyDoodle; 2016.07.13., 20:47.
                Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                Comment


                  #9
                  Moncsi87 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok!!!
                  Segítsetek kérlek hordozni szeretném a kislányomat. Egy hegyen lakunk és praktikusabb lenne felkötni a csajt, mind autó - hordozó - babakocsi....
                  Fogalmam nincs milyen típusút, márkát elasztikus, stb..semmit nem tudok... Szeretném hogy könnyen fel lehessen kötni.
                  A nőcim éppen 4 kiló 1 hónapos,
                  Köszönöm a segítséget Mamik
                  Szia,

                  kezdésnek ilyen picihez én a Caboo CLose kendőt ajánlanám. Csak elöl lehet vele hordozni, de pofon egyszerű a használata, nagyon kényelmes, szuper kendő. Rugalmas kendő hivatalosan. Ha még sosem hordoztál ez jó választás.

                  Ági kavasolta a karikás kendőt, az is jó, de a Caboo még felhasználó barátabb. Ha már nem használjátok el tudod adni vagy eltenni a kistesónak és jöhet a szövött kendő hátra kötve, de ahhoz már hordozási tanácsadó kell, hogy megtanítsa

                  Comment


                    #10
                    Sziasztok!!!

                    A karikás kendő nagyon jól néz ki, de én nem merem elsőre, szerintem a másik lesz a befuto..
                    Nagyon gyakotlatlan kismama vagyok a lányom az első kisbaba akit fogok.. Ha meg lesz a kellő gyakorlatom ebben a hordozásban tuti beszerzek egy karikásat

                    Köszönöm Mamik!!!!

                    Comment


                      #11
                      Moncsi87 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok!!!

                      A karikás kendő nagyon jól néz ki, de én nem merem elsőre, szerintem a másik lesz a befuto..
                      Nagyon gyakotlatlan kismama vagyok a lányom az első kisbaba akit fogok.. Ha meg lesz a kellő gyakorlatom ebben a hordozásban tuti beszerzek egy karikásat

                      Köszönöm Mamik!!!!
                      a másodikat majd simán a hátadra "csapod" pár hetesen ne aggódj mindannyian tanultuk a kendőzést, az első kötések remegő kézzel "jajleesik" érzéssel, ágyon térdelve biztos ami biztos. na szóval majd megtanulod.
                      érdemes majd tanácsadó segítségét kérni, a jútyúb videók alapján látod mit hogy kell cisnálni, de a nagyon fontos információkat nem mondják el, nincsenek ott, hogy kiigazítsák a kötést, hogy segítsenek.
                      A Caboo megy magától ahhoz nem kell tanácsadó, de ha megszereted a hordozást és lesz karikásod, esetleg hosszú kendőd akkor mindenképpen javaslom, hogy kérd a segítségüket.
                      a Cabooról itt egy tuti videó
                      https://www.youtube.com/watch?v=2UqkZefPsbc
                      Örömteli hordozós perceket/órákat kívánok nektek

                      Comment

                      Mamami portál footer

                      Összecsuk

                      Friss bejegyzések

                      Összecsuk

                      Cikk a mamami portálról

                      Összecsuk

                      szivárvány
                      Betöltés...
                      X