Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Gyapjúkülső

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Emőke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi a választ! Kipróbáltam a pelusokat. A kötött bebújós nem nedvesedett át. A másik viszont igen, teljes ruhacsere kellett. Az ilyen kézműves varrott gyapjúkülső. Lehet, hogy ahhoz több kell? Az vastagabb is. Vagy azt lehet jobb lenne a bedörzsölős módszerrel csinálni?
    Milyn a kézműves? Hány réteg? Prefi nem tudom milyen vastag? Nekem Tetra + valami betét gyapival, kb 4 órát simán bír, ázás nélkűl. 😉
    Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

    Comment


      Hát én elég rendesen reklámozom 😄
      5. Éve csak gyapit használok, és pár éve varrok a friss,babapopsokra 😉
      Egyre többen használják, nekem elhiheted 😄

      Brunhild eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok!

      Elnézést, hogy nem reagáltam eddig a válaszra, csak költözés közben vagyunk.

      Megnézem majd akkor a rövid,-méterárukat, köszönöm.

      Gyapjúnk eddigi működése: Kislányomon (5 hós) volt már éjjel is, este bepuszilt 210ml-t, hajnalban meg úgy gondolta kivételesen enni kér, kapott 140-et, de annyi erőm nem volt, hogy át is pelenkázzam... Hát aztán kb 2 óra múlva pelenkázom (akkor 12 órája volt rajta a pelus, de alapból ennyit lenne rajta, mert van egy alvóája...) És képzeljétek... Mindenhol száraz volt!!! Nem hittem el!!! Persze a belső pelusa az kirakta a megtelt táblát, de a gyapi állta a sarat. Leháztam, és nem volt büdi sem! Sőt, mire átpelusoztam, vittem szellőzni, már semmi szaga nem volt, csak a gyapilanolin!
      Még mindig nem hiszem el, egyszerűen nem értem miért nem reklámozzák jobban a gyapi-mamik. Mindenkinek gyapit!!!!

      Olyan boldog vagyok, úgy szeretek midnenkit :P köszönöm a segítségeket.
      Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

      Comment


        Noi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Milyn a kézműves? Hány réteg? Prefi nem tudom milyen vastag? Nekem Tetra + valami betét gyapival, kb 4 órát simán bír, ázás nélkűl. 😉
        Norka gyapjú pelenka, és legalább kettő réteg, de nem tudom pontosan. A prefold az középen 8, oldalt meg 4 réteg. Pulal nekem is simán bírja 4-6 órát 3 rétegben hajtva. De most csak ketté hajtottam és lehet az volt a baj. Majd még próbálkozok vele.

        Comment


          Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Szerintem próbáld ki a nacis belsővel is az eresztőst. Lehet, hogy a másik elcsúszott és kiszivárgott a pisi.
          Szerintem nem csúszott el. Teljesen középen volt átázva. :S De azért majd kipróbálom nadrágpelussal is. Csak abból kevés van.

          Comment


            A kötött gyapjú külső sajnos kakis lett így ki kellett mosnom. És elég volt a lanolin az áztatós vízben, mert ahogy beletettem a vízbe látszott, hogy ott van a lanolin réteg. Teljesen meglepődtem, hogy ez így látszik. Egyébként nagyon oda vagyok már most a gyapjúért. Szerintem is nagyon jó. Főleg az, hogy ebben semmi műanyag. Tiszta természetes anyag. Imádom már most is, pedig még csak tapasztalgatom, hogy hogy kellene csinálni a dolgokat.

            Én védőnő vagyok és, ha majd dolgozni fogok, akkor rajtam nem fog múlni a reklámozása.

            Comment


              Emőke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Norka gyapjú pelenka, és legalább kettő réteg, de nem tudom pontosan. A prefold az középen 8, oldalt meg 4 réteg. Pulal nekem is simán bírja 4-6 órát 3 rétegben hajtva. De most csak ketté hajtottam és lehet az volt a baj. Majd még próbálkozok vele.
              Ha új a Kriszti féle gyapid akkor lehet járatódnia kell még kicsit, azért minden gyapinak kell kis használat, hogy az anyag össze érjen, kicsit filcesedjen ahol kell, és a a varrásoknál is az anyag össze álljon
              A belsőket érdemes ammónia mentesíteni időnként, mert a lerakódott szappan, húgykő..stb,-től, veszít a nedvszívásából, könnyebben átfolyik a pisi. De ezeket ki kell tapasztalni
              Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

              Comment


                Emőke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A kötött gyapjú külső sajnos kakis lett így ki kellett mosnom. És elég volt a lanolin az áztatós vízben, mert ahogy beletettem a vízbe látszott, hogy ott van a lanolin réteg. Teljesen meglepődtem, hogy ez így látszik. Egyébként nagyon oda vagyok már most a gyapjúért. Szerintem is nagyon jó. Főleg az, hogy ebben semmi műanyag. Tiszta természetes anyag. Imádom már most is, pedig még csak tapasztalgatom, hogy hogy kellene csinálni a dolgokat.

                Én védőnő vagyok és, ha majd dolgozni fogok, akkor rajtam nem fog múlni a reklámozása.
                Ha még nem késő.. ilyenkor nem kell újra lanolinozni

                No és, tessék is reklámozni

                Bár , sajnos azt tapasztalom, hogy az emberek/ anyukák, kb tesznek a környezetre, a spórolásra.
                Tagja vagyok egy Erdélyi anyukák csoportnak. Elképesztő
                Szó szerint lehülyézték azt aki moshatót használ és mossa a szart a pelenkából. Sőt, feltettünk mosható eü betéteket, és tömeg undort váltott ki, hogy ez mennyire gusztustalan, undorító stb
                Érdekes a dologban, hogy a Román anyukák, (vagyis Bukaresti egyéb nagyvárosi)
                ölnek a mosható pelusért, az eü betétekért és a hordozásért..a fene sem érti Informáltabbak, vagy mi?
                Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

                Comment


                  Emőke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Szerintem nem csúszott el. Teljesen középen volt átázva. :S De azért majd kipróbálom nadrágpelussal is. Csak abból kevés van.

                  Egy próbát megér, nagy szakértő én sem vagyok.


                  Emőke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A kötött gyapjú külső sajnos kakis lett így ki kellett mosnom. És elég volt a lanolin az áztatós vízben, mert ahogy beletettem a vízbe látszott, hogy ott van a lanolin réteg. Teljesen meglepődtem, hogy ez így látszik. Egyébként nagyon oda vagyok már most a gyapjúért. Szerintem is nagyon jó. Főleg az, hogy ebben semmi műanyag. Tiszta természetes anyag. Imádom már most is, pedig még csak tapasztalgatom, hogy hogy kellene csinálni a dolgokat.

                  Én védőnő vagyok és, ha majd dolgozni fogok, akkor rajtam nem fog múlni a reklámozása.

                  Szuper! örülök, innovatív reformer védőnő leszel!


                  Noi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ha még nem késő.. ilyenkor nem kell újra lanolinozni

                  No és, tessék is reklámozni

                  Bár , sajnos azt tapasztalom, hogy az emberek/ anyukák, kb tesznek a környezetre, a spórolásra.
                  Tagja vagyok egy Erdélyi anyukák csoportnak. Elképesztő
                  Szó szerint lehülyézték azt aki moshatót használ és mossa a szart a pelenkából. Sőt, feltettünk mosható eü betéteket, és tömeg undort váltott ki, hogy ez mennyire gusztustalan, undorító stb
                  Érdekes a dologban, hogy a Román anyukák, (vagyis Bukaresti egyéb nagyvárosi)
                  ölnek a mosható pelusért, az eü betétekért és a hordozásért..a fene sem érti Informáltabbak, vagy mi?
                  Szomorú. Szerintem sokszor ezeket a dolgokat, mint papírpelenka stàtusszimbólumként is használják...csak a pempörszöt bírja a bőre...

                  Comment


                    Mumin!
                    Én megértem amúgy. Én 43 múltam, kb 20 éves lehettem, mikor 2-es golffal jártuk végig Erdélyt. Az üzletek kongtak az ürességtől, volt színes tv de kb 1 évi bérükből tudtak volna venni. Frankón akiknél voltunk, az a sárga fólia volt a tv előtt, hogy színes legyen Lakótelepi lakásban, fatüzelésű vízbojler volt, a fűtés is fa fűtés volt. Kenyérért sorba kellett állni és protekció kellett, hogy friss kenyeret vehess.Cukor egyebek még véletlenül sem voltak a polcokon. 15 évvel ezelőtt, ott még nem igen volt eldobható pelenka, sőt az eldobható eü betéteket is Magyarországról vitték. Ha így nézed, náluk ezek a dolgok még erősen a luxus kényelmi kategóriába tartoznak. 25 évvel ezelőtt nem ismerték a banánt, narancsot, kivit, mi meg napi szinten vehettük már akkor is.
                    Ha ebből a szemszögből nézed, akkor más megvilágításba kerül....Csak ami visszás. Ma már ők is a neten és fészbukon nyomulnak, tehát az infó áramlás adott.
                    De ha bele gondolok, 20 évvel ezelőtt, én is hülyén néztem a Szőke Henrik feleségére, hogy mikor van eldobós pelenka, Ő miért moshatót használ, és amúgy is, csomó olyat volt, amire fogtam a fejem..Most meg nézz meg engem, azt sem tudom lassan, milyen az eldobós pelus, és ha betegség van, hívom a Sz Henrik feleségét vagy itt szaladok Klárihoz De ehhez kellett pár év és a net, hogy informálódjak, más szemmel lássak dolgokat
                    Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

                    Comment


                      De te mostanról írtad ezt vagy 25 évvel ezelőttről?
                      Mert aki most anyuka az 25 éve gyerek volt...szóval persze még szegényebb idők voltak, meg nyomor.

                      Na meg a szegénység nem kell, hogy butasággal társuljon.

                      Comment


                        Noi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A belsőket érdemes ammónia mentesíteni időnként, mert a lerakódott szappan, húgykő..stb,-től, veszít a nedvszívásából, könnyebben átfolyik a pisi. De ezeket ki kell tapasztalni
                        Még csak kb. 1,5 hónapja használjuk a prefoldokat. Annyi idő alatt lerakodhat benne a húgykő, meg a szappan? Miből tudom, hogy ez van? Csak a nedvszívásból látható?
                        Hogy kell ammónia mentesíteni? Ecetes öblítéssel, magas hőfokon mosással? Mert alapból nem szoktam ecetet tenni a mosógépbe, mert együtt mosom a bambuszos pelusokkal és azt olvastam, hogy az nem tesz jót nekik. Csak teafaillóolajat rakok az öblitéshez. Meg 40 fokon mosok, szintén a bambusz miatt.

                        Szerintem amúgy nem feltétlenül olcsóbb a mosható pelus. Persze, ha vesz az ember egy egyméretes pul külsőt és prefivel vagy tetrával használja, akkor biztos olcsóbb. De én most úgy látom, hogy így a gyapival nem biztos, hogy olcsóbb lesz. Mert szerintem, amíg csak anyatejet kap addig nadrágpelust kell majd használnom, és az úgy elég sokra fog kijönni. De szerencsére megengedhetjük magunknak, és vehetem elsődleges szempontnak azt, hogy mi a legjobb a babának, és másodiknak meg, hogy mi jó a környezetnek.
                        Van valami ötletetek arra, hogy anyatejes babánál mivel tudnám esetleg kiváltani a nadrágpelust? Tetra esetleg snapikapoccsal? Vagy úgy is ki fog folyni?

                        Comment


                          Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          De te mostanról írtad ezt vagy 25 évvel ezelőttről?
                          Mert aki most anyuka az 25 éve gyerek volt...szóval persze még szegényebb idők voltak, meg nyomor.

                          Na meg a szegénység nem kell, hogy butasággal társuljon.
                          Most pfujjoltak,kb másfél hete.
                          És próbáltam álmosan írni
                          Ott később mentek be az országba azok,amik itt már évek óta,az életünk részei voltak. Kb 10-15 évvel később,azért az iszonyat sok idő
                          Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

                          Comment


                            Engem is lehülyézett egy gyerekkori ismerősöm a mosható pelusok meg a hordozók miatt.Illetve,hogy mindent megpróbálok megjavítani,felújítani és nem kidobni,újat venni. tv-énk is van vagy 20 éves. Nem vagyok hajlandó lecserélni újra, csak azért hogy ez is lapos legyen,aztán 3 évente meg kuka, mert max.annyit bírnak.Mindig megkérdezi,mi van nem fussa újra. Nem érti,hogy ez szemlélet nem pedig igénytelenség
                            Liza Nagyfiú 8 éves Nyunyi, aki István, 4 éves Zsófi ,tisztaùj Zsigmond Albert (2015.04.22) anyukaja Nagycsalados mamami lettem

                            Comment


                              lizavank eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Engem is lehülyézett egy gyerekkori ismerősöm a mosható pelusok meg a hordozók miatt.Illetve,hogy mindent megpróbálok megjavítani,felújítani és nem kidobni,újat venni. tv-énk is van vagy 20 éves. Nem vagyok hajlandó lecserélni újra, csak azért hogy ez is lapos legyen,aztán 3 évente meg kuka, mert max.annyit bírnak.Mindig megkérdezi,mi van nem fussa újra. Nem érti,hogy ez szemlélet nem pedig igénytelenség
                              Vannak anyag cafataim, kéred? 3 év alatt, varrhatsz pl takarót belőle
                              Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

                              Comment


                                Gyapjúkülsőt lehet Ökopel pelenakmosószerrel mosni? Azt írják, hogy minden fajta pelenka mosására jó, de a gyapjúban nem vagyok biztos. Szerintetek?

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X