Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Amerikából jöttem...Mesterségem címere...:)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Én 14 évesen dolgoztam először, sok helyen megfordultam: meki, SOTE mosoda, határőrség (tolmácskodtam), egy műegyetemi oktató(nő) hétvégi magántitkára voltam 4 évig, egy nagy cég könyvviteli osztályát is megjártam, aztán közgazdász diploma megszerzése után 8 évig egy nagy cégnél adótanácsoltam, társasági jövedelemadózás, nemzetközi adózás területen, míg nem jött egy kismanó :-) Mindig reál érdeklődésű voltam, de időközben rájöttem, hogy az egészségügy is érdekel, na meg saját eü nyavalyákból, és azok helyretételéből okulva elvégeztem egy gyógymasszőri tanfolyamot is. Ki tudja, mit hoz a jövő... ;-) Egyébként a nagy titkos álmom egy saját fotókiállítás :-P
    Blga

    Comment


      Gyogytornasz vagyok 2005-ben vegeztem, utana aerobic edzo is lettem. Igy most mar a beteg embert es az egeszsegest is edzhetem - hivatalosan... Igy lett kerek a kep...
      de most foleg anya leszek

      Comment


        Bolga!!!

        Kivanom, valjon valora az almod!!!

        - megprobaltam idezni a leveled, de nem sikerult... igy csak kommentelem

        Comment


          Én informatika tanári szak után programozni kezdtem. A tanari hivatáshoz még nem voltam elég erős és elhivatott, hogy a mini fizetés se erdekeljen. Aztán némi termeszetgyogyasz kanyar, kineziológia tanulas után rajottem, hogy a pszichológia és az emberek érdekelnek nagyon. Most mesterkepzesre jarok Debrecenbe eddig munka mellett, most majd baba mellett. :-)
          Ágota, Szofi (2015/06) anyuja.

          Comment


            Sziasztok! Én gyógypedagógiai szakasszisztensnek tanultam. Dolgozni sajnos nem sikerült benne, mert közbeszült a nagy fiam érkezése.
            Nevelés a gyermek igénye szerint.

            Comment


              .....
              Utoljára szerkesztette Cal; 2017.09.21., 22:24.
              Írókezdemény Önjelölt bölcsész Kötődő nevelés (és sok más egyéb) iránt érdeklődő

              Comment


                Cal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Én jelenleg gimnazista vagyok. (Nem elírás tényleg)
                Fél éve az egyik tanár behívott magához és nagyon leoltott mert még nem gondolkodtam azon hogy milyen hivatást válasszak (persze a végén bevallotta hogy gimiben még ő sem tudta de itt nem ez a lényeg). Lesokkolva jöttem ki tőle. Azóta rengeteg szakma megfordult a fejemben de mindet elvetettem valami miatt. Azt már biztosan tudom hogy mi nem akarok lenni.
                Több mint négy éve írok nagy álmom lenne egyszer kiadatni de eddig mindenkitől csak azt hallottam hogy "ebből nem lehet megélni" Soha semmiben nem voltam kiemelkedően jó most pedig örülök annak hogy olyasmire vagyok képes amire a körülöttem élő emberek közül senki sem. Egyébként eddig mindenkinek tetszettek az irományaim.
                Hogy civilben mi szeretnék lenni azt még van egy évem eldönteni. Most talán már körvonalazódik az irány de nem akarom elkiabálni.
                Bocs ha hosszú lett.
                Kedves Cal! Szerintem kicsit korán jöttél erre a fórumra... Olyan, mintha át akarnál ugrani pár életszakaszt. Hidd el, eljön majd ennek is az ideje, kár siettetni a dolgokat... Ne bántodj meg, jószándékkal írom
                A és egy kosárlabdacsapatnyi gyerek

                Comment


                  Rengeteg hobbival, szabadidővel, életmóddal kapcsolatos jobbnál jobb téma van a mamamin, amihez nem kell, hogy valaki anya legyen.
                  Milyen életszakaszokra gondolsz bomami? Én 17 évesen kezdtem szülés-születésről informálódni, most vagyok végzős szülésznőhallgató. Belefutottam én is értetlenkedő, elutasító hozzáállásba ami engem ugyan nem tántorított el mert addigra már volt egy elhivatottságom "alternatív" irányban, (ami az informált döntés és önrendelkezés jogának tiszteletben tartását is jelenti!) de néhány csoporttársamat sikerült elvadítani, pedig akkor még nyitottak voltak. Szerintem borzasztó káros kirekeszteni az érdeklődő fiatal lányokat, nem keveset köszönhetek a saját szüléseim és szülőségem szempontjából annak, hogy még IDŐBEN jutottam megfelelő információkhoz, nem akkor amikor mások szerint éppen "időszerű", valójában az infódömping miatt néha kifejezetten késő.
                  Ne felejtsük el, egy gimnazistának még rengeteg szabadideje van (még ha nem is érzi mindig így ) nem mindegy mivel tölti.
                  Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

                  Comment


                    Jaj, dehogy rekesztem ki! Hisz itt van, regisztrált, hozzászól, mi válaszolunk. Nekem mégis az a véleményem, hogy egy gimnazista korú kislánynak jobb a saját korosztályában lenni. Kortársaitól tanácsot kérni. Nekem furcsa az iskolapadból mamamizás... de ha erre van szüksége, akkor jó helyen van. Véleményem szerint van egy természetes érési folyamat, amit nem kell siettetni.
                    Sok sikert kivánok neki ezen az úton.
                    A és egy kosárlabdacsapatnyi gyerek

                    Comment


                      Kedves Cal,

                      Ha az irast meg tudod oldani a tanulas es egy "civil szakmara" keszules mellett, akkor hajra! De (ha jol sejtem) vannak mar olyan kurzusok, ahol lehet ilyesmit tanulni is, legalabbis itt Angliaban letezik a "Creative writing" mint szak vagy egy szak resze, sot a gimnazium utolso ket eveben is fel lehet venni, mint erettsegi targyat.

                      Szerintem az mar nagyon is tudatos reszedrol, hogy atlatod, mi nem szeretnel lenni, es azt is tudod, mi az az elfoglaltsag, ami igenis oromot ad, es ami nem mellekesen egy kreativ, sok onallosagot igenylo tevekenyseg. Ebbol rengeteg minden kinohet! Ezt emlitetted a tanarodnak kulonben?
                      Furcsallom kicsit a hozzaallasat (lesokkolas), szerintem kevesebb az olyan gimnazista, aki pontosan tudja, mi is akar majd lenni, milyen palyat fog valasztani, foleg evekkel a vegzes elott. Az en fiam 16 eves, es bizony nehez helyzetben volt nyar elejen az IB targyai osszevalogatasaban, mert azok mar valamilyen palya iranyaba orientaljak, o pedig me'g nemigazan tudott donteni. Szoval nagyon hasonlo helyzetben van, mint te.
                      Utoljára szerkesztette Stellar Rose; 2017.08.14., 17:55.

                      Comment


                        .....
                        Utoljára szerkesztette Cal; 2017.09.21., 22:27.
                        Írókezdemény Önjelölt bölcsész Kötődő nevelés (és sok más egyéb) iránt érdeklődő

                        Comment


                          Közgazdász végzettséggel egy multinál dolgozom a pénzügyön. Ezen belül sok mindent csináltam már, szóval nem tudom leszűkíteni, hogy pontosan milyen tapasztalattal rendelkezem. Szóval pénzügy közel 20 éve.
                          Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                          Comment


                            Sziasztok! Azért csatlakoztam, hogy tanulhassak Tőletek, illetve, hogy segíthessek ha tudok. Ami a 'mesterségemet' illeti: gimi alatt leginkább a nyelvekért voltam oda, így francia BA szakra mentem, majd hozzátettem egy francia- és magyartanári MA-t. Végül mégsem a tábla előtt kötöttem ki, hanem a jóval magasabb fizetés érdekében egyből multihoz mentem service deskre, franciásnak. A munka elég stresszes, és terhesen igen nehezen bírtam, mégis azt mondták, jól megy ez nekem, és kár, hogy ellépek gyerekezni... Azóta az anyaság kifejlesztésével küzdök. Üdv, Réka
                            Greyan - Mommy under construction | Roxána '16.11.23.

                            Comment


                              Gyerek koromban állatorvosi szerettem volna lenni vagy katona, az utóbbi vált valóra 17 éve.

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X