Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    A ferdeséghez még: Roland rendszeresen kihajolt valamelyik oldalra, mert arra támadt kedve nézelődni épp. Ez is ferdeséget eredményez, de a lába ettől nem lóg lejjebb.
    Varda

    Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

    Az igazságnak sok arca van

    Comment


      #32
      Varda, nem figyeltem, de jóval több maradt, amikor rendesen meg tudtam kötni, mint korábban (tipp: 30-40 cm, de lehet, hogy ennél is több). Én is fotelben ültem végig a két órát vele, csak egy kis időt járkáltam vele, amíg bealudt. Miután levettem még egy órát aludt, az rekord volt, azóta se sikerült, mindig felébredt.

      Szóval elől zsebes keresztezett vagy kenguru. Utánanézek. Köszi mindenkinek a tanácsot!
      Juli

      Comment


        #33
        Letchie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Eddigi próbálkozásaink alkalmával (kétemberes kendőfelvétel apára) a pici (2 hetes) mindig féloldalas lett a kendőben (elől keresztezett) - az egyik lába mindig lejjebb volt, a kis teste is nyiklett-nyaklott, pedig mi úgy éreztük ennél szorosabbra már nem lehet húzni.

        Kérdés:
        - Hogy lehet elérni, hogy egyensúlyban legyen?
        - Egy ilyen picinél egyenesnek kell lennie a törzsnek (mármint, hogy ne oldalirányba görbüljön, hanem kifelé domborodjon), vagy ez normális ?
        - Ha a külső szár egyik fele laza, hol kell pontosan húzni rajta?
        Rugalmas kendővel minden újszülötthordozási probléma elkerülhető általában.
        Livi

        Comment


          #34
          Hogy lehet elérni, hogy a gyerek lábát ne szorítsa el a kendő, amikor a feneke alatt kötöm meg? Vagy ez törvényszerű? Ez is nyomot hagy a lábán, meg a pelenkakülső is...teljesen ki van dekorálva.
          Juli

          Comment


            #35
            hát az nagyon nem mindegy, mit jelent a nyomot hagyás... nem tudod lefotózni?
            Mert ha cas kicsit piros meg mintás, tehát rányomódik akkor nem gáz. De ha bevág, elszorít, akkor gáz.
            Rebaba blog

            email: hellorebaba@gmail.com

            Comment


              #36
              Sajnos most nem tudok képet feltölteni róla, de később megpróbálom. Bazi piros, nyomot hagy az tuti, miközben a kendő teteje (kenguru) meg már tök laza egy órás bennealvás után.

              Az egyetlen negatív megjegyzés is, amit eddig a hordozás kapcsán kaptam pont az volt, hogy mennyire elszorítja szegény gyerek lábát...már nem az enyém gyerekét, hanem általában a kendő a szegény benne hordozott gyerekét. (hopp, ez más topik témája)
              Juli

              Comment


                #37
                szerintem legjobb lenne a klubban megszagérteni, több szem többet lát...
                Rebaba blog

                email: hellorebaba@gmail.com

                Comment


                  #38
                  Varda!
                  Jól szét volt húzva,nem volt kényelmetlen és Kismama,nem a Bóbita volt,tehát vastag és szorosra kötve.
                  Nekem nem volt nehéz,csak 1-2 hétig.Mit csináljak?6 hetesen 5,2 volt,nekem meg kb. 3,5 hónaposan lett kötözési útmutatóm...
                  Babakocsiban is előrecsúszik meg oldalra dől,mint a napszámosok ebédszünetben(akkor leengedem majdnem fekvőbe) és etetőszékben is lecsúszkál.Pedig míg nem ült önállóan,nem ültetgettem.
                  Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                  Comment


                    #39
                    Illaberek! Tanulgasd a csípő, illetve hátikötéseket

                    A Kismama kendő is vékony kendő, és szintén nem jó a szövése. Ez is lehet oka az oldalra dőlésnek, de mint írtam is, lehet szimpla kíváncsiság is
                    Varda

                    Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                    Az igazságnak sok arca van

                    Comment


                      #40
                      Mikortól lehet háton hordozni és miben érdemes? Rendeltem már egy Kozyt, de arra azt írtátok, hogy csak 3 hónapos kortól lehet használni. Ákosom már nagyon, nagyon ficereg elől a rugalmaskendőben. Nézelődik és látom, hogy kevesli a helyzetet. Elég kényelmetlen így a közlekedés. Pedig a kendő jól tart és nekem sem nehéz még a fiam. Tegnap lett lemérve, 59 cm és 6 kg (és 9 hetes ) Elég jól tartja a fejecskéjét. Ha muszáj vennék egy kendőt, bár nem volt tervbe. Ebből milyet érdemes? Nem bírom a túl vastag anyagot...olyan gúzsba kötve érzem benne magam. Valami vékonyabb és jó? És akkor az utolsó, hogy a csípőhordozást is csak 3 hónapos korától lehet? A legeslegutolsó pedig (tudom, hogy nem ide tartozik), hogy a babaközelben-es mei-tai és a liliputi mei-tai közül melyik a használhatóbb? Kell valami gyors megoldást találnom, mert megőrülök, ha babakocsiznom kell szeptemberben.

                      Hogy lehet az, hogy 4 hónapos kislány tök nyugisan elvan előlhordozva?
                      Utoljára szerkesztette Kalka; 2008.09.05., 16:32.
                      Juli
                      Ákos 4 éves

                      Comment


                        #41
                        Háton születéstől kezdve lehet, kendőben. MT-ban szerintem kicsit később, talán 3-4 hónapos kortól. Kendő szuper dolog, de ha idegenkedsz tőle, nem kötelező Én 1 éves kora után vettm csak, de már kevésbé használom, pisiként érdemesebb lett volna nekem.
                        Mikor jön a Kozyd? Az említett MT-okat kipróbálhatod a klubban.
                        Nekem Kamilla még most, 16 hónaposan is tök jól ellenne elöl hordozva, gyereke válogatja...
                        Rebaba blog

                        email: hellorebaba@gmail.com

                        Comment


                          #42
                          kamcsatka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Én 1 éves kora után vettm csak, de már kevésbé használom, pisiként érdemesebb lett volna nekem.

                          Orsi! Csak nem pelusozni kellett közben Kamát?

                          Kalka! A gyerek személyiségétől függ elsősorban, hogy mikor lesz kíváncsibb, mint ami még kielégíthető elöl hordozva

                          A fejecskéje bent van még a kendőben, mikor viszed? Ha igen, ne tedd be! Jobban tud nézelődni.

                          Mint Orsi is írta, kendőben újszülött kortól lehet háton hordozni. Csípőn is lehet, ha nagyon-nagyon jól van megkötve a kendő. A csípőre kötést azért javasolják 3-4 hónapos kortól, mert csípőn a legnehezebb annyira szorosra kötni a kendőt, hogy minden irányból jól tartsa a babát. De nem lehetetlen.

                          Én azt hittem, hogy csípőre kötni előbb fogom tudni Rolandot, mint hátra. Nem így lett. Hátrakötni sokkal könnyebbnek bizonyult

                          A nagyon vékony kendők nagyon pontos kötözést igényelnek háton, ahhoz, hogy ne vágja a válladat. Ezért is nem szokták javasolni, hanem inkább a vastagabb kendőket javasolják. Könnyebb velük kényelmesre kötni.

                          Ha batyut kötsz, akkor nem kötöd magad gúzsba, próbáld ki egyszer , köss fel egy nagy macit, vagy más plüssállatot a hátadra!
                          Utoljára szerkesztette Varda Tintalle; 2008.09.05., 22:26.
                          Varda

                          Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                          Az igazságnak sok arca van

                          Comment


                            #43
                            jaj, jaj, Freud professzor közbeszólt, igen, peluscsere volt... szegény Kama,lepisiztem... szóval kicsiként, KICSIKÉNT, nem pisiként...
                            Rebaba blog

                            email: hellorebaba@gmail.com

                            Comment


                              #44
                              Varda: Köszi! Nincs a feje bent, forog a fejecskéje, nézelődik. Nem is nagyon tűri, csak ha elszunnyad. (bár szinte be sem fér már, akkor a kölyök)

                              Tetszik a batyu. De akkor most vékony vagy vastag kendővel kell??
                              Néztem a filmet, elég nehéz megkötni. Hogy teszem a hátamra Ákost? A filmen nagyobb gyerekek voltak és nyugisak.
                              Juli
                              Ákos 4 éves

                              Comment


                                #45
                                Kalka, megnézted már itt a fórumon a Hét hordozási módja - Batyu topikot? Ott több video és tapasztalat is van.
                                Rebaba blog

                                email: hellorebaba@gmail.com

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X