Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szervezzünk Waldorf ovi-sulit a Csepel-szigeten!!!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Szervezzünk Waldorf ovi-sulit a Csepel-szigeten!!!

    Akció
    Dél-pestre Waldorf ovi-sulit szervezünk, ha van a környéken aki becsatlakozna, írjon!
    Ez a topic azért van hogy segítse egy szülői közösség létrejöttét akik nem restek megvalósítani az elképzeléseiket!


    információs oldal:
    http://waldorf20.blogspot.com/

    blogoldal:
    http://waldorfcsepel.blogspot.com/

    ajánlott internetes oldalak:
    http://www.camphill.hu/
    http://www.szellemtudomany.hu/
    http://www.waldorfsuli.hu/olvasosarok

    Ajánlott irodalom, minikönyvtári könyveink a témánkban:

    1-2 Waldorf-Óvodapedagógiai Program (?)

    Ekler Ágnes: A waldorf-pedagógia és a korproblémák

    Ujhelyi Hedvig: Líceumot építünk 1. Az óvoda

    Gajdos András: Az ember énekel- waldorf daloskönyv

    Masaru Emoto - A víz titokzatos élete, és A víz igaz hatalma (rezgésről, információ hordozásról, az egyén és környezetének jobbá tételéről)

    Toyoko Matsuzaki és Natsumi Blackwell - HADÓ a gyógyító erő (Hadó, azaz életenergia, miként lehet ezzel gyógyítani, építeni)
    Utoljára szerkesztette Dzsudzsi; 2010.02.17., 14:16.
    Hajnal Virág 2008.07.29, aki már naagy ovis csajszi!

    #2
    Dzsudzsi, talán érdemes lenne őket megkérdezni a tapasztalataikról, most szerveződnek: http://www.waldorf13.blogspot.com/
    Orsi

    Ölbebaba

    Comment


      #3
      Dzsudzsi,
      és a jövő héten kezdődő 4 előadásra sztem mindenképp próbálj eljutni. A kapcsolatok miatt fontos, szerintem.
      szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
      Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

      Comment


        #4
        Malyvacsiga, arra, amelyiket az anygyalföldiek szervezik?
        Hajnal Virág 2008.07.29, aki már naagy ovis csajszi!

        Comment


          #5
          Dzsudzsi,

          Remek dolog ez, sok szerencsét hozzá!!!

          (Mi pont egy éve kezdtük el ugyanezt és most a gyerkőceink már szeptember óta járnak, egyelőre játszóházi formában.)
          Judit /Lili 2004.11.16. és Huba 2007.07.27.

          Comment


            #6
            Dzsudzsi, hajrá!!! Támogatlak innen messziről, nagy álmomat valósítanád meg ezzel. Mi múlt nyáron költöztünk el Csepelről, többek közt azért, mert ott nem volt közel s távol w. intézmény.
            Pindi
            Benedek (2004), Boróka (2006), Benjámin (2008) és Bercel (2010) mamája

            Comment


              #7
              Dzsudzsi CSodás, hogy iylen elhivatott vagy, hajrá!!! A lelki támogatáson kívül, amit természetesen feltétlenül megszavaztam - ha szakmai kérdésekben van szükséged segítségre (pedagógiai program, esetleg annak gyakorlati szemléltetése) szívesen segítek. Persze az lenne a legjobb, ha lenne egy hely, egy ház, ahol elkezdődhetne egy baba-mama csoport, egy ovi, egy iskola - ezt reális sorrendnek gondolom. No meg egy segítőkész önkormányzati kapcsolat is sokat lendítene az ügyön. Én is érdekelt vagyok az angyalföldi kezdeményezésben, de még a csepeliben is lehetek

              Comment


                #8
                De hogyan kell elkezdeni?

                Addig elvégzem a sulit és akkor leszek ott tanárnéni.

                Nekem van kontaktom a X. kerületi sulival. Biztos, hogy segítenének abban, hogyan kell elkezdeni. De az tuti, hogy szülőket kell gyűjteni valahogy. Ahogy látom 12 család kezdte el a blogos cikkben. Na, de van-e ennyi őrült szülő Csepelen vagy legalábbis környékén??? És épület kell és sajnos az önkorik tényleg nem tudnak sokszor segíteni épülettel. Na, oda kellene még kontakt! Meg hát ugye, a Waldorf-pedagógiát ki kell vesézni és azt is, hogy mi az alapkövetelménye egy óvóda működésének.

                Hú, ez a blog nagyon jó!!!
                Utoljára szerkesztette Kalka; 2009.04.09., 09:31.
                Juli
                Ákos 4 éves

                Comment


                  #9
                  Kalka
                  én nem ismerek X. kerületben waldorf-iskolát. Ha te igen, kérlek, adj elérhetőséget, mert érdekelne Elkezdni pedig így kell, hogy leírtam: a szülők irgalmatlan munkával toboroznak hasonszőrűeket, nekiállnak egy b-m-csoportnak, óvodának és iskolának. Ez sorrend fel is borulhat, de többnyire be szokott válni.

                  Comment


                    #10
                    Írom priviben!
                    Juli
                    Ákos 4 éves

                    Comment


                      #11
                      áh, elnéztem Kispestet tudom! Kell az is?

                      http://www.waldorfkispest.hu/index.php?mid=36
                      Juli
                      Ákos 4 éves

                      Comment


                        #12
                        Sütike, Pindi, Indianyo, köszi a lelki támogatást, tök jól esik!!!
                        Kalka, jöhetsz!!!
                        Minden segítség jóljön, Indianyo, minden érdekel!!!!
                        Énse tudom hogy lehet elkezdeni, egyenlőre hasonszőrűeket toborozgatok eddig kb. 3 család van, rajtunk kívül, akit érdekelne... még kevés.
                        Egy hónap múlva van egy fontos vizsgám, utána átrágom magam az összes magyar nyelvű steiner-könyvön!
                        hát amiket eddig olvastam róla, teljesen egybevág az életmódunkkal, világképünkkel...
                        Hajnal Virág 2008.07.29, aki már naagy ovis csajszi!

                        Comment


                          #13
                          http://www.ovodatar.hu/dokumentumok/...rf-tanterv.pdf

                          imádom
                          Hajnal Virág 2008.07.29, aki már naagy ovis csajszi!

                          Comment


                            #14
                            Dzsudzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sütike, Pindi, Indianyo, köszi a lelki támogatást, tök jól esik!!!
                            Kalka, jöhetsz!!!
                            Minden segítség jóljön, Indianyo, minden érdekel!!!!
                            Énse tudom hogy lehet elkezdeni, egyenlőre hasonszőrűeket toborozgatok eddig kb. 3 család van, rajtunk kívül, akit érdekelne... még kevés.
                            Egy hónap múlva van egy fontos vizsgám, utána átrágom magam az összes magyar nyelvű steiner-könyvön!
                            hát amiket eddig olvastam róla, teljesen egybevág az életmódunkkal, világképünkkel...
                            Nos, én nem ismerek egyetlen olyan embert sem, akinek ez sikerült volna
                            Szerintem elég, ha kezdetnek elolvasod az alapműveket: Általános embertan (alfa és omega), Teozófia, A nevelés művészete szellemtudományi szempontból (lehet, hogy egy kicsit más magyarul a címe, én mindennek csak németül tudom a címét, mi párhuzamosan olvastuk a magyar és a német/angol szöveget, a magyar címekkel nem is bíbelődtünk). Ezek után, ha már "átrágtad" magad, lesz egy rakás kérdésed. Figyelmeztetlek: Steinert olvasni egy élet munkája, ugyanazt a szöveget újra és újra olvasni nagy feladat és ajánlott, ha waldorfista az ember. És kötelező, ha tanár/óvónő

                            A toborzáshoz ajánlatos az iwiwes waldorfos klubot és a waldorf fórumot is igénybe venni és az angyalföldihez hasonlatos blogot/weboldalt indítani. Én szívesen ajánlom majd mindenfelé, ha nekiálltok. És mindenképpen kezdeni kell az önkormányzati emberek valamint lehetséges épületek keresését, párhuzamosan a jelenkező családokkal.

                            És ez az én gumicsontom, amit folyton rágok: nem adni alább. Félmegoldások helyett magasra tenni a mércét. Sokat kell dolgozni érte, de megéri. Nemcsak a gyerekeinkért tesszük

                            Comment


                              #15
                              Köszi, Kalka, ismerem a kispesti iskolát.

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X