Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mei tai varrás saját kezűleg

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #61
    Nincs még kész a podeagi. De ma is sokat haladtam.
    A body része 59 cm széles, így nem térdtől térdig ér, hanem befedi a lábait is valamennyire. Nagyon tetszett egy képen ez a megoldás, de most hirtelen nem találtam meg. A babyhawk body-ja 39 cm széles.

    Maminti én is láttam a babaneten az mt-t, annyira jó!! Meséltem a férjemnek is róla.
    Mi mostanában felhajtjuk a body alját, hogy Szilárd kényelmesen ki tudja tenni a kezét.
    Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
    http://jucuu.blogspot.com/

    Comment


      #62
      A Babyhawk bodyja egyenes szabású és picit keskenyebb, mint a többi MT, ezért van, aki kevésbé ajánlja picinek, mert nem öleli körbe eléggé az anyag. Megjegyzem, nekem ez nem volt feltűnő a 3-4 hónapos Kamillával (volt BH-om). Talán kisebbeknek nem jó békatartású lábnál.
      MAminti, honnan gondolod, hogy kénylemetlen neki a kitett kéz? Én nem hajtom rövidebbre abodyt háton sem (bár van, aki igen!!!), mert Kamilla így is simán kiteszi a karjait (egyet vagykettőt), ha akarja. És nem én szabályozom, hogy hol legyen, hanem ő... Ki tudja tenni a karját kapucnisból (tehát aminek egyenes a teteje, mint a tiédnek) meg íveltből is, DE Ő MÁR NAGYOBB! Felhajtott body pici hátránya sokáig hordozásnál: ha elálmosodik, én a hátamon szoktam újrakötni úgy, hogy belerázogatom a karjait a bodyn belülre. Rövidített body meg nem annyira tartja a fejét akkor...
      Rebaba blog

      email: hellorebaba@gmail.com

      Comment


        #63
        ja és elöl hordsozásnál nehezebb kitenni a karokat, mert ugyanakkor body esetében elöl mélyebben ül a gyereke, mint háton! Tehát elöl ténlyeg rövidítenék, de én már nem hordozok elöl.
        Rebaba blog

        email: hellorebaba@gmail.com

        Comment


          #64
          Nagyon édes a kis katica!!
          Én alul hajtok egyet, hogy ki tudja rakni a kezét. Nekem eleve rövid a hossza a hátlapnak, direkt, mert amikor a nyakánál végződött az valahogy vágta a nyakát, a képen is látszik, de azóta kisebbre szabtam.
          Judit 3 fiú (9,6,2) anyukája.BelinBolt-egyedi táskák, hátizsákok,hordozóstáskák,dekorációsdolgok.Galéria.BelinBolt/Facebook

          Comment


            #65
            maminti katica cukkiiiiii
            fiam 2007 végi a lányom 2010 eleji
            nem is tudom, ki élvezi jobban, mikor felveszem: a gyerek vagy én????
            nyaralj a Balatonon: vár az Anker Villa

            kevesebbet netezek, privit írj, ha fontos.
            étékeléseim: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=25129

            Comment


              #66
              Nem tudtok valami jó anyagbeszerzési forrást. Nagyon tetszenek ezek az új design-os virág, pöttyös stb. anyagok, de itt Fehérváron a méteráru boltokban csak azok a hagyományos karton anyagok vannak, amit még asztalterítőnek sem használnék a mintája alpján.
              h.a. ikeás anyagait kapásból felismertem, de jó lenne még egy-két beszerzési forrás.
              Ildi, Dani (2004.06.), Zsófi (2008.09) és Dóri (2011.10.) anyukája; FiDiNi most kicsit háttérbe szorult. NE ÍRJ PRIVIT, ÜZENŐFALRA SE KÜLDJ ÜZIT!! KIZÁRÓLAG E-MAILEN VAGYOK ELÉRHETŐ. ildikokuchta@gmail.com

              Comment


                #67
                ILDI!
                Egy másik topikon olvastam (nem hordozós,hanem keresztszemes,de itt is jó lehet),hogy nemsokára nyit ez a bolt,sok szép francia anyagvégekkel (5m.es anyagok,a40,160 cm hosszú) a honlapon még sok nincs fenn és mivel végekről van szó,ezért lehet,hogy mire felkerül már meg is veszik,de azért lehet,hogy érdemes körülnézni....én még nem tettem meg...

                http://www.mi2en.hu/

                jó varrogatást!
                Réka
                Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

                Comment


                  #68
                  ilkuchta, én ajánlom a turikat, tök szuper alapanyagok vannak mindenféle alkotásokhoz jó áron! legalábbis a body mintás részéhez biztos találnál ott valamit, a pántokhoz a hosszúság miatt muszáj venni, de az már nem annyira spéci dolog

                  Comment


                    #69
                    ilkuchta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nem tudtok valami jó anyagbeszerzési forrást. Nagyon tetszenek ezek az új design-os virág, pöttyös stb. anyagok, de itt Fehérváron a méteráru boltokban csak azok a hagyományos karton anyagok vannak, amit még asztalterítőnek sem használnék a mintája alpján.
                    h.a. ikeás anyagait kapásból felismertem, de jó lenne még egy-két beszerzési forrás.
                    sajnos mikor én venni akartam csak hótgagyi anyagokat találtam. ezért ikea.
                    aztán persze múlt héten az erzsébet körúton láttam aranyosakat...
                    sztem lakástextil boltban is érdemes körülnézni, én ezt kihagytam, mostmár kicsit bánom.
                    fiam 2007 végi a lányom 2010 eleji
                    nem is tudom, ki élvezi jobban, mikor felveszem: a gyerek vagy én????
                    nyaralj a Balatonon: vár az Anker Villa

                    kevesebbet netezek, privit írj, ha fontos.
                    étékeléseim: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=25129

                    Comment


                      #70
                      Jelentem a podeagit szinte készre varrtam, de próba során kiderült, hogy nem jó úgy, ahogy szerettem volna. Így most majd lebontom és keskenyebbre csinálom a body tetejét, plusz áthelyezem a pántokat is. Kár, mert minden éjszaka 2-ig lelkesen varrtam, nagyon vártam már, milyen lesz. Biztos segített volna, ha látok egy podeagit élőben a varrás előtt.
                      A próba során amúgy nagyon kényelmesnek bizonyult, tetszik a kordbásony pánt. Meg szép is. Meg az egész nagyon mutatós a hosszú body-val.
                      Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                      http://jucuu.blogspot.com/

                      Comment


                        #71
                        Hajnali fél három van, de úgy néz ki, lassan elkészül a podeagi. Most már csak reggelig kell kibírnom, hogy belepakoljam Szilárdot. (van egy óriási plüsspingvinünk, fel kellett kötnöm a hátamra legalább azt ) Aztán holnap már csak a szépítgetése marad. Meg az apróbb hibák eltüntetése. Lehetne szebb is a végeredmény, de végülis ez az első ilyen munkám, a következőnél tudom majd, mire kell figyelni. Na megyek aludni.
                        Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                        http://jucuu.blogspot.com/

                        Comment


                          #72
                          Itt még csak fél 2, úgyhogy igazán beleférhetett volna, hogy előzetesként feldobj egy képet. Most várhatunk holnapig...
                          Pindi
                          Benedek (2004), Boróka (2006), Benjámin (2008) és Bercel (2010) mamája

                          Comment


                            #73
                            Pindi
                            Jucuu, kérünk pingvinhordozásos képet is!
                            Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
                            1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

                            Comment


                              #74
                              Srácok, találtam egy tök jó kis blogot hordozókendőből készült MT varrásra: http://www.wrapmeitai.blogspot.com/
                              Beszéltünk már róla, hogy milyen jól lehet hasznosítani a megunt kendőket, inkább varrjunk belőle valamit, mint hogy otthon porosodjon.
                              Utoljára szerkesztette kamcsatka; 2008.06.07., 15:45.
                              Rebaba blog

                              email: hellorebaba@gmail.com

                              Comment


                                #75
                                Nekem amikor még akartam varrni mei tait akkor ez volt az egyik cikk amit használtam volna: http://christmasevetwins.blogspot.co...ke-scandi.html
                                És itt a Frankenkozy leírás kendőpántos mei taihoz:
                                http://www.sleepingbaby.net/jan/Baby/FrankenKozy.htm
                                Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
                                1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X