Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szent István Kórház

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Szuper! Ezek szerint ebben is javult a helyzet 2006 óta. Persze, biztos már akkor is kérhettem volna, hogy meztelenül lehessen rajtam, és ne kelljen minden nap fürdetni, de akkor még eszembe se jutott. 2011-ben meg kérésem nélkül is így történt. Én nagyon örülök, amikor hallom, hogy egy kórházban egyre jobb! (A jelenlegi helyzetet azért nem tudtam, mert a legkisebb osz volt.)
    E(2003) A(2006) F(2011) V(2015) M(2018)

    Comment


      Sziasztok!
      Újra bedobom a kérdést, hátha valaki tudja. B.á.b.inszki Ágota tarifájáról van valami hír? Mennyi vajon az annyi?
      Emese, K (2013. 06.), Z (2015. 04.) és kicsi Z (2017. 06.) anyukája

      Comment


        Sziasztok!

        Újabb szaftos történet KE-ről!
        Sajnos mellgyulladásom lett, és tőle kellett volna kapnom antibiotikumot, hívtam, nem vette fel, aztán írtam egy sms-t, hogy ki vagyok és mit akarok, nem válaszolt. Másnap megint hívtam, és le se sz@rja a fejem! Ez szerintetek milyen?? Egy szülész nem veszi fel a telefonját? Vissza se ír?
        Mindezt pénteken, és írtam is neki, hogy hétvége előtt szeretném beszerezni a gyógyszert...
        Azt hiszem, nem akarja megkapni a szülésért járó pénzét! Mert így már tuti nem kapja meg...
        Ennyit róla.

        UI: Hál' Istennek van egy gyógyszerész ismerősünk...
        Roland (2015.09.) anyukája

        Comment


          phangan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok!

          Újabb szaftos történet KE-ről!
          Sajnos mellgyulladásom lett, és tőle kellett volna kapnom antibiotikumot, hívtam, nem vette fel, aztán írtam egy sms-t, hogy ki vagyok és mit akarok, nem válaszolt. Másnap megint hívtam, és le se sz@rja a fejem! Ez szerintetek milyen?? Egy szülész nem veszi fel a telefonját? Vissza se ír?
          Mindezt pénteken, és írtam is neki, hogy hétvége előtt szeretném beszerezni a gyógyszert...
          Azt hiszem, nem akarja megkapni a szülésért járó pénzét! Mert így már tuti nem kapja meg...
          Ennyit róla.

          UI: Hál' Istennek van egy gyógyszerész ismerősünk...
          sajnálom, hogy így jártál vele, de a mellgyulladást még jobban, vigyázz magadra, szoptass sokat és beszélj egy szopis tanácsadóval ha még nem tetted esetleg eddig. Jobbulást!

          Comment


            KE-re tényleg jellemző, hogy szüléssel nála véget ér a gondozás , nem tudom miből fakad ez a hozzáállása . De a terhesgondozás és szülés kapcsán( igaz csm volt mindkettő) nincs rá panaszom. Vagy lehet hogy volt, de idővel már nem emlékszem rá

            Comment


              Sziasztok!
              Szült mostanában valaki U. Attilánál:? Én Dr. T.Ágnes-t kaptam "párnak" hozzá, ismeri valaki? Nekem furcsa ez dupla terhesgondozás, de majd meglátjuk... Igaz az a "rémhír", hogy a készenléti díjat akkor is ki kell fizetni, ha az ügyeletesnél szülök?
              Rákóczi Ági,Nováky Rita és Spiesz Annáról véleményt és árakat tud valaki írni? Bocsánat a sok kérdésért!!! ))
              Utoljára szerkesztette animoon; 2015.10.05., 17:57.
              Kornél babóca (2013. április)

              Comment


                animoon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sziasztok!
                Szült mostanában valaki Ú. Attilánál:? Én Dr. T.Ágnes-t kaptam "párnak" hozzá, ismeri valaki? Nekem furcsa ez dupla terhesgondozás, de majd meglátjuk... Igaz az a "rémhír", hogy a készenléti díjat akkor is ki kell fizetni, ha az ügyeletesnél szülök?
                Rákóczi Ági,Nováky Rita és Spiesz Annáról véleményt és árakat tud valaki írni? Bocsánat a sok kérdésért!!! ))
                Na ezekere en is kivancsi vagyok, hasonlo okokbol. Rakoczi Aginal hogyert van most egy szules, azt tudja valaki?

                Comment


                  En vegul nem nala szultem mert masik orvost valasztottam de igen a keszenleti dijat mindenkeppen kifizeted de kapsz szamlat egeszsegpenztarra elszamolhatod. De nekem ez nagyon nem volt szimpatikus (marmint az hogy mindenkeppen fizetsz akkor is ha ott sincs...)illetve a felvaltva masik orvossal torteno terhesgondozas sem. Ha orvost valasztok akkor egy orvost valasztok es benne bizom meg.
                  Szulesznokent R A nekem is opcio volt de kiderult hogy nala ugy van hogy tobbszor kell menni hozza a terhesseg alatt is hogy alaposan megismerjetek egymast. Az egesz "csomagert" kell fizetni de ezt is szamlaval. En ezt nagyon nem igenyeltem (tudom fura) sot csak nyug lett volna hogy meg a szulesznohoz is tobbszor menni kell igy nem ot valasztottam.

                  Comment


                    És azt nem tudod, mennyi a "csomag" RÁ-nál?
                    Ez a készenléti díj azért durva... mire fizetünk, ha ott sincs???
                    Kornél babóca (2013. április)

                    Comment


                      sztem elég nehéz lehet állandóan készenlétben állni, és akár a gyereked ovis ünnepénél vagy a szilveszteri bulinál sohanem inni, mert bármikor hívhatnak.
                      És ez a készenlét, akkor még nem beszéltem a szülésről. És azt hiszem, hogy itt nem arról van szó, hogy iszol-e egy pohár bort, hanem az, hogy mindig be van kapcsolva a telefonod és állandóan hívható vagy.
                      Ismerek ilyen embert és tudom, mennyire megerőltető ez. Lelkileg. Szerintem ez lehet a készenléti díj magyarázata. Az meg, hogy számlát adnak róla, tök korrekt.
                      Van, akit megnyugtat, hogy havonta elmegy szülésznői gondozásra, át tudnak beszélni mindent, és mint egy jó barátnőt tudja hívni a szülésznőt, ha eljön a nagy pillanat. Én is így voltam a szülésznőmmel és mondhatom, nagyon jó volt.
                      Csak jókat

                      Comment


                        animoon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        És azt nem tudod, mennyi a "csomag" RÁ-nál?
                        Ez a készenléti díj azért durva... mire fizetünk, ha ott sincs???
                        Nekem ezt ugy mondta, hogy az esetek kilencven mittomen hany szazalekaban o van ott a szulesnel, de elofordulhat, hogy nem tud jonni (mondjuk pl. masik szulesnel van). Es ha nem tud jonni, abban az esetben ez es ez jon helyette, pl. ezert dolgoznak parban. Nyilvan ez igy nem mindenkinek jo, nekem azt mondom, most belefer. Es ugy velem, latom, hogy nem vallalja magat agyon, ergo nem az van szerintem, hogy szulesrol szulesre szaladgal.

                        Comment


                          Köszönöm a válaszokat, valóban, ezt átgondolva elfogadható a készenléti díj. Én vele szültem az első babánkat, és valahogy fel sem merült bennem a gondolat, hogy másnál is szülhetek. Aztán jönnek ezek a paráztatások, hogy a második gyorsabb lehet, és mi van ha nem érünk be (ergó az autópályán szülök... :O ) A szülésznőm viszont nem volt jó választás, azért keresnék mást, akivel ki tudnék alakíteni egy olyan kapcsolatot, mint amit "Potyka" is írt.
                          Kornél babóca (2013. április)

                          Comment


                            potyka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            sztem elég nehéz lehet állandóan készenlétben állni, és akár a gyereked ovis ünnepénél vagy a szilveszteri bulinál sohanem inni, mert bármikor hívhatnak.
                            És ez a készenlét, akkor még nem beszéltem a szülésről. És azt hiszem, hogy itt nem arról van szó, hogy iszol-e egy pohár bort, hanem az, hogy mindig be van kapcsolva a telefonod és állandóan hívható vagy.
                            Ismerek ilyen embert és tudom, mennyire megerőltető ez. Lelkileg. Szerintem ez lehet a készenléti díj magyarázata. Az meg, hogy számlát adnak róla, tök korrekt.
                            Van, akit megnyugtat, hogy havonta elmegy szülésznői gondozásra, át tudnak beszélni mindent, és mint egy jó barátnőt tudja hívni a szülésznőt, ha eljön a nagy pillanat. Én is így voltam a szülésznőmmel és mondhatom, nagyon jó volt.
                            egyetértek mind a két dologgal
                            de én nem akartam készenlétért fizetni.

                            A szülésznős dolog is érthető, de én vagyok a kivétel, akinek teher lett volna még oda is járkálni. Nem igényeltem a jóbarátnős kapcsolatot, tüneményes szülésznőm volt, de engem a szakmai oldal nyugtatott meg, hogy jó kezekben vagyok ehhez meg nem kellett havonta találkoznunk

                            Comment


                              animoon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              És azt nem tudod, mennyi a "csomag" RÁ-nál?
                              Ez a készenléti díj azért durva... mire fizetünk, ha ott sincs???
                              azt tudom, hogy kb egy éve mennyi volt nem tudom az ilyesmit inkább priviben kell azt hiszem, írok

                              Comment


                                Szia! Én U.Attilával és R. Ágival szültem a másodikat, történet itt: http://tortenetek.szules.hu/1772-nap
                                Nagyon-nagyon szerencsés vagyok, hogy velük szülhettem, különösen az első szülésem fényében. Így aztán a harmadikat is velük terveztem, más kérdés, hogy esélyük sem volt beérni (történet itt: http://tortenetek.szules.hu/1773-nap-elemi-erovel) így aztán tudom, hogy valóban úgy működik, hogy a készenléti díjat mindenképp ki kell fizetni. Erről már a legelején megállapodtunk, nem akkor kedzték "követelni". Nekem is valamilyen szinten logikus volt a dolog, hisz ha elvállalnak havonta öt-hat szülést (U.A is ennyit vállal tényleg), és azt betevezik az időbeosztásukba, tartják a kapcsolatot a helyettessel, stb, akkor ilyen szempontból mindegy, hogy önhibájukon kívül nem tudnak ott lenni. Gondolom nem kérik el, ha mittomén hirtelen elutaznak, vagy valami, vagyis akkor talán a helyettes kapja? Fogalmam sincs.
                                Nekem hasznos volt a csomag R. Ágival, kellett pár lelkizős beszélgetés, hogy túllegyek az első szülés élményén, a készülődés problémáin, aztán az utolsó hónapban pedig ő CTG-z és leveszi a streptococcust a magánrendelőjükben. Én csak ajánlani tudom őket, ha valaki természetes szülésre vágyik!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X