Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptanít a mindennapokban

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    ”Akasztani elvileg kb úgy kell (ha jól emlékszem), hogy a mellbimbó magasságáig érjen le a teteje. Aztán, ha ez túl gyorsnak-lassúnak érzi az ember, akkor lehet kicsit le-fel mozgatni (ja, elvileg valami speciális kis kütyü van a madzagon, ami ezt segíti, hát, vagy rosszul csomóztam vagy nem tudom, de nekem sokat nem segített, inkább ha azt akartam, hogy gyorsabban jöjjön, kicsit megemeltem a kezemmel).”
    Réka 4 ajándék anyukája
    "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

    Comment


      #17
      ”Szoptanítozunk, bár képzeld, így, hogy B is szopik, ráadásul mikor J megszületett, akkor sokszor szopizott, az első hónapban nem kellett neki pótlást adnom (mondjuk csak 400 g-ot hízott, de akkor még nagyjából jókedvű volt). Azóta viszont kap, és sajnos most ez sem olyan egyértelműen könnyű, mint a nagyobbakkal volt. Igazából nem tudom mi a baja néha: sír, ha jön a tej, sír, ha nem jön, hát fogalmam sincs....ezt a jelenetet kb 1-2 naponta lejátsszuk. Nem tart sokáig, de valami azért nem teljesen kerek ez ügyben az érzésem szerint, csak nem tudom, hogy mi...
      Réka 4 ajándék anyukája
      "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

      Comment


        #18
        ”A legújabb felfedezésem, a kendőben szoptaníttal szoptatás, miközben igyekszem csinálni a dolgom: csípőn keresztezett kötést jól leengedni, hogy a függőlegesen beletett baba tudjon cicizni közben, szoptanít nyakba, csövet odaragasztom, és működik . Néhány üvöltést sikerült így megspórolnom mindegyik gyerek részértől, míg várniuk kellett volna a sorukra ... eddig nem próbálkoztam ezzel, mert kettővel még könnyebb volt, de most, hogy hárman lettek, főzni , szoptatni, játszani stb egyszerre néha elég bonyolult (volt)..most meg már egész sokat játszik J egyedül-nagyobbakkal is, úgyhogy könnyebb .)”
        Réka 4 ajándék anyukája
        "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

        Comment


          #19
          „Tejet én simán betöltöm a szoptanítba itthon, ha megyünk valahová, ahogy én látom, 3-4 -5 órát, még ilyen melegben is bírja, ilyen melegben hidegen töltöm be itthon, addigra meg átmelegszik, de legalább nem romlik... (ha izgulnék emiatt, akkor termoszban vinném, és onnan tölteném át, amikor kell...).
          Ha sok tej kell, és sok ideig leszünk távol, akkor vittem úgyis, hogy fagyasztva, és akkor mondjuk másnap még fek tudtam használni, mert ilyen melegben is azért kb fél nap, mire kiolvad. (ha meg még többre mentünk, akkor elvittem fagyasztva, és a föld alól is kerítettem valakit, akinél ellehetett a fagyasztóban .”
          Réka 4 ajándék anyukája
          "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

          Comment


            #20
            ”A ragaccsal kapcsolatban egy dolgot nem értek: te úgy ragasztod, hogy Anna a ragacsot is bekapja???
            "néha meg jól leáztatja Anna és akkor nem tudja hatékonyan szívni, mert kicsúszik a szájából, vagy birizgálhatja a száját." - ezt értelmeztem így.
            Szerintem elég úgy ragasztani, hogy kb addig legyen csak a ragacs, amíg nem ér el a baba szája. (persze lehet, hogy én értelmeztem félre valamit, de én mindig így csináltam. Tényleg rossz a bőrnek...ezért én nem ragacsozom már, csak odafogom az ujjammal a csövet...így is működik.)
            Réka 4 ajándék anyukája
            "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

            Comment


              #21
              ”Nekem újratölteni sosem kellett, B hízott nagyon, de így sem evett ki egy egész tartályt egyszerre sosem.”
              Réka 4 ajándék anyukája
              "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

              Comment


                #22
                http://www.lll.hu/node/305

                Ez még egy magyar nyelvű cikk a szoptanítról gyakorlati információkkal.
                Réka 4 ajándék anyukája
                "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

                Comment


                  #23
                  Hasznos videók találhatók még a you.tube-on, ha beírjátok a keresőbe, hogy SNS, vagy Supplemental Nursing System.
                  Réka 4 ajándék anyukája
                  "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

                  Comment


                    #24
                    Hú, Réka, ennyit írtam....
                    remélem, a tej elvitelével kapcsolatos véleményemért nem fognak megkövezni
                    Vica vagyok, [COLOR="SandyBrown"]Marci, Bori, Johanna és Miska anyukája

                    Comment


                      #25
                      Már, ha egyáltalán jön majd ide valaki rajtunk kívül. Nem hiszem! Ónodi Ágnes is hasonlókat írt róla, ha jól emlékszem.
                      Réka 4 ajándék anyukája
                      "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

                      Comment


                        #26
                        Sziasztok!
                        A nagylányommal mi is szoptanítoztunk, mert nekem ugyan volt tejem, de ő gyenge volt, mint utóbb kiderült, a nyelve is le volt nőve. Most a kisfiam nagyon hasfájós időszakát éli, legalábbis remélem, hogy nem a tej kevés neki. Szóval tőlem is lehet kérdezni sok tej-gyenge baba-lenőtt nyelv témájában.
                        Nekem ismerősömék örökbe-babára várnak és ő is szeretné majd megpróbálni a szoptatást ezzel a készülékkel.
                        Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
                        privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

                        Comment


                          #27
                          Én is követem a hozzászólásaitokat! Nagyon jó, hogy lett egy ilyen topik!!!
                          Kisfiammal még csak 3-4 hete használjuk a szoptanítot, cumizavar (kórház miatt), és türelmetlenség okán. Kinek mi a tapasztalata: kb. mennyi idő alatt és hogyan lehet elhagyni a segédeszközt, és rászoktatni teljes egészében a ciciből szopizásra?

                          Comment


                            #28
                            Én használtam a nagyobbiknál, és nagyon bevált. Szívesen megosztom a tapasztalataimat, ha van kérdés. Egy időben muszáj volt pótlást adni, és ezt használtuk. Később vissza tudtunk térni a teljes cicizésre. Nem biztos, hogy akkor is sikerült volna, ha cumisüvegből kapja a pótlást.

                            [mondjuk a gyerekem együttműködő volt, mert nem fogadta el a cumsüveget, ha az éhhalál szélén állt, akkor sem
                            Pohárból/kanálból elfogadta, de akkor olyan rettenetesen sokáig tartott az etetés, hogy mindketten kikészültünk tőle]
                            Nadrazsi

                            Comment


                              #29
                              Sziasztok! Örülök, hogy itt vagytok ti is!
                              Mi lassan 4 hete szoptanítozunk. Nem hozott túl nagy áttörést nálunk, de legalább tudok szoptatni! Bár vannak hullámvölgyek is néha... Nektek mi jut eszetekbe, mit osztanátok meg másokkal, milyen infókat? Ha van egy kis időtök, összeszednétek, hogy Ti hogyan csináljátok/tátok? Hasznos lenne. N ekem mindenképpen.
                              Réka 4 ajándék anyukája
                              "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

                              Comment


                                #30
                                Hasonló ci...pőben járunk. Nekem is hasznos lenne!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X