Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Most olvasom, hogy nincs babakocsi a megadott okokból, akkor azt is tudod csinálni, hogy felkötöd a picit kendőben, lementek, keresel egy padot és leülsz ő levegőn van, te pedig vigyázol magadra

    Comment


      Nekem az elöl zsebes nem esett jól, pedig amúgy kényelmes jó kötés picivel Ezért szoktuk ajánlani a kenguru kötést mert a cicik jó szabadon vannak. A karikással is volt gondom mert az egyik cici ott is "blokkolva" van. Igaz, a pici babákat mindig javaslom hogy toljuk be középre, de akkor is van kendő az egyik cicin. Ha nektek beválik a karikás, akkor az nagyon jó, a kicsi babáknak az a legjobb, mert nincs sok anyag a popó alatt. Ha kicsit nagyobb lesz, a gömbölyödő hát mellett van egy kicsi hely a pocaknál, oda befér a cici Amúgy nekem mindig útban vannak szóval teljesen jogos a kérdés!

      A levegőztetéshez: ilyen melegben nem is jó napközben kivinni, esti séta, vagy hajnalban amikor hűvös van (de ki megy ki olyankor?). Én nem erőltettem most nyáron a "szellőzést" bevallom Délután amikor már nem sütött oda a nap az udvarra, néha kitettük aludni, de ez nálatok nem opció (csak ezért vettem egy olcsó kocsit amúgy nem használjuk). Apa esetleg leviheti karikásban, azt még el szokták viselni magukon, ha nem, akkor egy alapos szellőztetés is megoldja, nem muszáj feltétlenül 2 hetes babát levinni. Majd 6 hét után ha te rendeződsz, le tudsz menni vele kendőben
      Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
      hordozási tanácsadó (ClauWi)
      KreaTúra blog
      "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

      Comment


        Hú, köszönöm!
        Nagyon elgondolkodtam ezen a korai hordozáson. Az azért jó hír, hogy a
        kendőben altatás belefér. A nagyobb mellett simán kézben kihívásos
        lenne, úgyhogy eléggé kényszer a dolog. Ülve ezek szerint jobb? Tegnap
        kipróbáltam és nagyrészt bírta úgy is - miért ne ha ezzel tudok könnyíteni a helyzetemen .
        Séta ügyileg meg elhatároztam, hogy visszaveszek a tempóból. A tegnap
        tényleg sok volt. Játszótereztünk a nagyobbal + órákig altattam a kicsit
        (közben persze cici is volt, meg letettem-felsírt stb) - megéreztem. Úgyhogy
        ma nem megyünk játszótérre. Illetve felajánlottam, hogy itthon hagyjuk a
        picit Apával, de a nagynak ez nem opció - nem tágít a kicsitől. Úgyhogy majd
        adok neki D-vitamint. Tényleg volt bennem egyfajta kényszer, hogy ki kéne
        vinni a picit is, jó hogy írtatok erről.
        A karikás sajnos tényleg nem tökéletes a ciciknek, a gyerek preferenciája
        , plusz hogy abból van esélyem letenni, ha elaludt. Próbálom helyezgetni, hogy az üresebb cici felé essen a kendő. Eddig kengurut és FWCC-t próbáltam elöl, háát nem volt túl tuti a cicinek. Tény, hogy eszméletlenek a méreteim per pill és az is gond, hogy érzékenyek. Azért ez nem hiszem, hogy így marad, elsőnél is csökkentek idővel. Addig meg kísérletezek - köszi a tippeket!
        I, (M 2012) és (L 2017) anyukája

        Comment


          latonya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ti hogy viszitek levegőre a nyári újszülöttet? Babakocsival? Nekünk most nincs is, mert a házban ahol lakunk se lift, se babakocsitároló, nagyobb szívásnak tűnik a babakocsi. (OK, Apa vihetné kendőben - ezt hosszú lenne kibontani, hogy miért nem.)
          Nyári babám nekem se volt még, csak egy tavaszi, aki ordított, amint babakocsit ért a háta. Így kezdtem el hordozni. Ilyen melegben a reggel és az este tűnik sétára megfelelőnek, de most tényleg a szülés utáni regenerálódásnak van itt az ideje. Az újszülött simán elvan annyi friss levegővel, amennyi az ablakon bejön, a nagytesó mellé pedig minden elérhető segítséget pofátlanul kérni KELL és igénybe KELL venni.

          Nem tudom, hogy apa ellenáll-e a hordozásnak, vagy csak nem tudja, hogyan kösse fel. Ha utóbbi, akkor nincs nagy gond, mert meg lehet tanulni, hogyan kösd fel rá. Én szégyentelenül lepasszolom a gyereket a férjem hátára, amikor csak tehetem. Cipeltem eleget, amíg a pocakomban voltak, most már ő is besegíthet kicsit.
          Krisztina
          4, 6, 8 és egy csecsemő
          Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

          Comment


            Most kell feltölteni a hordozós apukákról való képeket

            Én nagyon keveset hordoztam gyerekágy alatt -amikor hordoztam akkor esküvőn voltam, utólag ezt se kellett volna meg egy-két hivatalos dolgot intéztem. Bosszút is állt a testem, gyerekágy után két hetet feküdtem nagyon betegen, lázasan, hányósan
            "Azé a világ, aki teleszüli"
            2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

            Comment


              Méretek

              Sziasztok! Teljesen új vagyok itt, ha nem itt kell erről kérdeznem vagy már volt kérdés, akkor légyszi írjatok meg merre kell keresnem a választ. Fél éves a babám, most szeretnék csatos hordozóra váltani.
              Szerintetek létezik olyan mindenhol állítható csatos, ami ekkortól-kb 2-3 éves korig jó lehet és nem kell évente nagyobbat vennem? Vagy ezek csak reklámfogások és nem túl egészségesek?
              És akkor itt a másik kérdésem. Honnan tudom, mit kell merném a babámon, hogy már most tudjam használni azt a hordozót, amit megveszek esetleg.
              Tehát a gyártó megadja a body és terpesz adatait tól ig, de hogyan mérem le, hogy az már most jó-e? Sőt ha megadja a max body és terpeszt, honnan tudom hogy az hány éves koráig lesz jó?
              Valószínű sokan mosolyogtak most ezeken a kérdéseken 😀😀 de ha van valakinek türelme, kérem írja meg.
              Köszönöm

              Comment


                Azt nem tudhatod mekkora lesz pontosan a baba 3 évesen vagy hogy akarsz-e majd akkor hordozni Úgy értem lehet hogy 2 éves koráig jól tudjátok állítani de utána már nem, és még nőni fog, stb.
                Az, hogy jó-e nektek pedig leginkább csak próbálva deríthető ki igazán, ilyenkor szoktuk a klubokat javasolni. A babát pont ezért nem tudod lemérni. Egy tanácsadó vagy gyakorlott hordozós anyuka segíthet élőben, hogy a baba alkatát figyelembe véve javasoljon kisebb vagy nagyobb hordozó típusokat. De ez így nagyon általános. Érdekel egy konkrét márka amit kinéztél? Mekkora a babád, kisebb, nagyobb, eddig mit használtatok?
                Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
                hordozási tanácsadó (ClauWi)
                KreaTúra blog
                "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

                Comment


                  latonya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Hú, köszönöm!
                  Nagyon elgondolkodtam ezen a korai hordozáson. Az azért jó hír, hogy a
                  kendőben altatás belefér. A nagyobb mellett simán kézben kihívásos
                  lenne, úgyhogy eléggé kényszer a dolog. Ülve ezek szerint jobb? Tegnap
                  kipróbáltam és nagyrészt bírta úgy is - miért ne ha ezzel tudok könnyíteni a helyzetemen
                  Az jutott még eszembe hogy az altatásnál (is) jól jöhet egy olyan fitnesz labda Nekem sokat segített (csak sajnos annyit ültem rajta hogy lefogyott a popómról a zsír mert az ugyan nem szellőzik ) Könnyebb ringatni vele a babát, foghatod kézben, vagy esetleg kendőben van rajtad és könnyebben elalszik. Mi most is így alszunk el, mert már olyan nehéz hogy nem bírok sétálni vele, vagy ringatni és éjjel már nem kötöm fel hordozóba. Egyedül pedig esze ágában sincs elaludni Ha fekszünk és szopizik az egy opció csak ha nem alszik el akkor jönnek ezek a körök. A gátat támogatja neked, nem kényelmetlen mint egy szék vagy sok kanapé. Még a hintázós szopis székek jöhetnek be, a hintaszék bukta
                  Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
                  hordozási tanácsadó (ClauWi)
                  KreaTúra blog
                  "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

                  Comment


                    bellatrix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Azt nem tudhatod mekkora lesz pontosan a baba 3 évesen vagy hogy akarsz-e majd akkor hordozni Úgy értem lehet hogy 2 éves koráig jól tudjátok állítani de utána már nem, és még nőni fog, stb.
                    Az, hogy jó-e nektek pedig leginkább csak próbálva deríthető ki igazán, ilyenkor szoktuk a klubokat javasolni. A babát pont ezért nem tudod lemérni. Egy tanácsadó vagy gyakorlott hordozós anyuka segíthet élőben, hogy a baba alkatát figyelembe véve javasoljon kisebb vagy nagyobb hordozó típusokat. De ez így nagyon általános. Érdekel egy konkrét márka amit kinéztél? Mekkora a babád, kisebb, nagyobb, eddig mit használtatok?
                    Eddig kölcsönöztem hordozókat a klubból. Először kendőt, aztán kipróbáltam a karikásat is. Most nár nagyon nézelődne a babám, így háton szeretném hordozni. Viszont kendőt nem akarok kötőgetni. Egyébként vettem egy saját karikásat, hogy ha gyorsan fel kell kapni a babát vagy hasonló rövidtávú esetekben.
                    Most 7 kg-os a fiam, még anyatejes, hosszú is és azért van combja ��
                    Használt csatosokat néztem Babyhug, Storchenweige, Lujzus, Emeibaby, Indigo, Ringa, Maraya. Ezeknek van mindenhol állítható hordozója, ha jól tudom

                    Comment


                      Ha nagyon bizonytalan, hogy egy hordozó (még ha mindenhol állítható is) végig jó lesz méretben, akkor nem vennék teljesen új hordozót. Persze gyönyörű szépek vannak, de rettentő drágák. Pláne, ha csak egy évig lesz jó. Ezért inkább akkor használtat keresek. Árban max 30 ezerig mennék el, de akkor az már meseszép legyen szàmomra új vagy használt

                      Comment


                        Április eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ha nagyon bizonytalan, hogy egy hordozó (még ha mindenhol állítható is) végig jó lesz méretben, akkor nem vennék teljesen új hordozót. Persze gyönyörű szépek vannak, de rettentő drágák. Pláne, ha csak egy évig lesz jó. Ezért inkább akkor használtat keresek. Árban max 30 ezerig mennék el, de akkor az már meseszép legyen szàmomra új vagy használt
                        Sajnos nem vagyok képben a mostanában kapható összes hordozó tekintetében, de be tudok számolni a saját hurcinkról. Én elsősorban kendőzöm, de apa nem tud kendőt kötni, számára Csengelino kendős félcsatost varrattam. A terpesze 20-56 cm között fokozatmentesen állítható, a body hossza három fokozatban állítható a derékpánt átbújtatásával, 30/39/48 cm max. magassággal. Empirikus adatok alapján (4 saját gyerek) ezek a méretek újszülött kortól 3 éves korig biztosan jók átlagos gyerekméret esetén.

                        3 év fölött extra totyogó Encsi csatosunk van, ami még ennél is nagyobb.

                        Saját tapasztalat, hogy egyedül nehezebben veszem fel a csatost, mint a félcsatost, egyszerűen azért, mert a félcsatos vállpántjai hosszabbak. Valamint a csatos vállpántjaiban heveder fut, ez kötelező szerkezeti elem a csatok miatt. Így azonban akármilyen vastagon párnázott a vállpánt, a heveder "át fog ütni". (Bár úgy tudom, hogy egyes készítők különleges gumibéléssel igyekeznek ez ellen tenni, erre rá lehet kérdezni.) Ezzel szemben a félcsatosunk párnázott vállpántján teljes szélességében oszlik meg a teher, így végülis kényelmesebb. Ez még egy érvet jelent számomra a félcsatos mellett a csatossal szemben, hiába kompaktabb az utóbbi.

                        Képek:
                        Apa altat (2. gyerek)
                        Apa hordoz (3. gyerek)
                        Apa karikásozik! (4. gyerek)
                        Extra totyogó Encsi csatos (3. gyerek)
                        Csengelino félcsatosunk (4. gyerek)
                        Mellékletek
                        Utoljára szerkesztette anyatigris; 2017.08.16., 07:48.
                        Krisztina
                        4, 6, 8 és egy csecsemő
                        Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

                        Comment


                          Megvannak az apa hordoz képek . Minden elismerésem! Á, nálunk komplikált. Az egyik fő baj, hogy meleg van és Apa nem akar sétálni alapból. És akkor még a kendő melegít is ... Szóval a legnagyobb könnyebbség, hogy azt írtátok nem kell stresszelni azon, ha még nem sétáltatom rendszeresen a picit. Altatni még inkább altatna Apa, de annak meg a kis partizán áll ellen.

                          Bevetettem ezt az ülve hordozás dolgot, hátha ettől jobb lesz. De felmerült bennem, hogy bárhogy ülve jobb, vagy csak, ha hátradőlök? Normál ülve mintha terhelné a gátat, már amennyire ezt érezni lehet. No meg elbizonytalanít, hogy szülni is ülve szültem (szülőszéken persze ) - akkor pont azért, hogy jobban rányomul a gátra a bébi, állva nem is lehetne . A labda jól hangzik - van is valahol leengedve Anyukáméknál .

                          Én is használtam csatost az elsővel és nekem is a klubbos próba, sőt kölcsönzés jött be. Vagy 3 fajtát kölcsönöztem kéthetekre, meg akkor még volt mamamis vándor hordozó is - nem tudom van-e még. Aztán a tapasztalatok alapján vettem meg a sajátot. Nekünk Babbinka lett és szerettem, 2,5 éves korig használtam, utána már csak kendő volt kényelmes az se sokáig .
                          I, (M 2012) és (L 2017) anyukája

                          Comment


                            Nézegettem neten képeket, hogy hogyan is kellene háton hordozni babát. Eddig csípőn és elől hordoztam. Láttam olyan képet, amikor a babának csak a hónaaljáig ér a kendő vagy mai tei és a kezei szabadon lógnak, nem tartja a nyakát az anyag. És láttam olyat is, amikor nyakáig fel van húzva a hordozó. Kérdésem: szabad így is hordani, hogy nincs megtámasztva a nyaka? Vagy ehhez el kell érni egy kort? Csak a pici babáknak kell megtámasztás? Kölcsönöztem egy fél csatosat, úgy mutatták, hogy háton érjen fel a nyakáig a hordozó. Most megpróbáltam felvenni, de úgy veszem észre, hogy fiamat zavarja, ha be van bagyulálva teljesen. Akkor hordozhatom úgy, hogy csak a hónaaljáig ér? 6 hónapos a fiam, de még nem tud önállóan ülni.

                            Comment


                              Ha ki akarja rakni a kezét, akkor ki fogja rakni, ez ellen nem tehetsz semmit. Szóval magától csak akkor fogja kirakni, ha már érett erre. De te magad is érezni fogod. Ha a karjai szabadon "repülőznek", akkor valószínűleg korai még, hogy kitegye.

                              A csatost amúgy - hacsak nem állítható a magassága - nem nagyon tudod "felhúzni a nyakáig", mert akkora, amekkora. Legfeljebb belerázni tudod a babát, hogy ne görnyedjen benne. Hogy meddig ér a gyereknek, azt a gyerek testmagassága és a ruházata vastagsága dönti el. A téli cucc sok anyagot felfog, overálban lehet, hogy csak derékig ér az a hordozó, ami egy szál pólóban még hónaljig támasztotta, erre figyelni kell! A kendőt centire addig húzod, ameddig akarod: hónaljig, nyakig, fülcimpáig, ameddig kell. Valamint a kendő körben - tehát oldalt is - megtámasztja, azaz jobban tart, kendővel hamarabb megoldható, hogy ne nyakig támasszon, hanem csak a háta közepéig.

                              (Az én fiam is 6 hónapos és még nem ül önállóan. Még nem kötöttem úgy, hogy kint legyen a keze, sem kendővel, sem félcsatossal, de nem is igényelte.)
                              Krisztina
                              4, 6, 8 és egy csecsemő
                              Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

                              Comment


                                En vettem egy Gremeset, most 7 hosan már tetszik neki. Épphogy kilóg a szeme, de ha ki nyújtózik tudja rágni a pántot.

                                Akkor az en kérdésem: Miért nem tudom kendőben hatra tenni? Megfeszíti magát, ordít, pedig csak addig jutottam el, hogy alatta van a kendo es próbálnám felszedni. De nem nem es nem. Elöl zsebes keresztezettet meg imádja. Csak mar többször volt olyan, hogy a vállamba kapaszkodik es felhúzta magát, hogy a vállam fölött kikukucskáljon. Mondjuk, ha egy cicát, babát, kutyust lát.
                                Csybe

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X