Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

3 éves koron túl szoptató

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31

    Én ezt úgy szoktamk mondani, hog önismeretből soha nem elég..
    Különben nekem amit fennebb írtam, az alapkérdésem,problémám, nagyon mély vonatkozása van az életemben. Érdekes, hogy mindig találok egy puzzle darabkát hozzá, most is így történt...

    Comment


      #32
      Lilatündér eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Az én 5 évesem nehezen veszi, hogy a cici másé lesz. Tudnál tanácsot adni, mit tegyek, hogy ne legyen nagyon féltékeny a kicsire?
      Még van egy kis idő januárig,talán ez segít!
      TANDEMSZOPI!!! Hagyd hogy eggyütt szopizzanak!!
      Legalábbis én ezt csináltam,és nekem bejött!!
      Utoljára szerkesztette Döme; 2008.12.14., 15:02.
      Döme és a lurkók.

      Comment


        #33
        Döme, te itt?!
        Lilatündér: Egyetértek: tandem! Ez a legjobb a féltékenység megelőzősére, megküzdésére. És egy csoda tud lenni, ha te is így akarod...
        Mikor Soma szopik, Csenge közli: ha Soma szopik, akkor én is szeretnék! Mikor Csenge szopik (vagy csak kiejti a száján a szopás szót), Soma közli: nyam-nyam-nyam! - és jön, kéredzkedik az ölembe. Mikor meg egyszerre szopnak, egymás kezével játszanak, egymás arcát fogdossák, összenevetnek, huncutkodnak, vagy épp csak nézik egymást. Gyere a tandem topikba, vagyunk egy páran, mindenféle tapasztalatokkal telve!
        Anna, aki Csenge (05.06.11.) és Soma (07.10.25.) anyuja.

        Comment


          #34
          cseso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Döme te itt?!
          Mindjárt itt a március,gondoltam kicsit előre nézek,mik a kilátások!!
          Ha már itt vagyok,kérdezek is.jó?
          Ha még 4-5 évesen is szopizik Ádám és közben jön az újabb tesó,akkor mi van? Nem baj ha mindketten szopiznak terhesség alatt?
          Döme és a lurkók.

          Comment


            #35
            Döme eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Mindjárt itt a március,gondoltam kicsit előre nézek,mik a kilátások!!
            Ha már itt vagyok,kérdezek is.jó?
            Ha még 4-5 évesen is szopizik Ádám és közben jön az újabb tesó,akkor mi van? Nem baj ha mindketten szopiznak terhesség alatt?
            Ezt majd a nőgyógyászod megmondja, vagy ha ő nem olyan, szoptatási tanácsadó. Az enyém egy db szopó mellett azt mondta, ha nincs méhösszehúzódás, vérzés, persze, h. szoptathatok közben. Nem tudom, kettő esetén mi változhatna. Pl. ha szopó ikrek mellett vársz babát, az végülis uez. Csak mire megszületik a majdani tesó, növessz 3. mellet De ahogy számolom, van rá bőven időd...
            Anna, aki Csenge (05.06.11.) és Soma (07.10.25.) anyuja.

            Comment


              #36
              cseso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ezt majd a nőgyógyászod megmondja, vagy ha ő nem olyan, szoptatási tanácsadó. Az enyém egy db szopó mellett azt mondta, ha nincs méhösszehúzódás, vérzés, persze, h. szoptathatok közben. Nem tudom, kettő esetén mi változhatna. Pl. ha szopó ikrek mellett vársz babát, az végülis uez. Csak mire megszületik a majdani tesó, növessz 3. mellet De ahogy számolom, van rá bőven időd...
              Igen.Időm az lenne,ám mégsem szeretnék sokat várni!....
              Döme és a lurkók.

              Comment


                #37
                Döme, a holnap problémájával ráérsz holnap foglalkozni...
                Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                HipnoSzülés a tévében

                Comment


                  #38
                  bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Döme, a holnap problémájával ráérsz holnap foglalkozni...
                  O.K.Akkor majd HOLNAP,visszatérek rá!!!
                  Döme és a lurkók.

                  Comment


                    #39
                    Döme eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Igen.Időm az lenne,ám mégsem szeretnék sokat várni!....
                    Abból indultam ki, h. "hamarosan 3 éves" és h. "ha még 4-5 évesen szopik". De ha úgy jársz, mint itt vki (bocsánat, nem emlékszem a nevére, visszaolvasni meg most... hmmm...), szóval h. 3.-ra ikrek lettek, akkor 4-re lehet szükséged
                    Anna, aki Csenge (05.06.11.) és Soma (07.10.25.) anyuja.

                    Comment


                      #40
                      cseso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Abból indultam ki, h. "hamarosan 3 éves" és h. "ha még 4-5 évesen szopik". De ha úgy jársz, mint itt vki (bocsánat, nem emlékszem a nevére, visszaolvasni meg most... hmmm...), szóval h. 3.-ra ikrek lettek, akkor 4-re lehet szükséged
                      4-re????
                      Döme és a lurkók.

                      Comment


                        #41
                        Iris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Hogy miért vannak olyan gyerekek akik igénylik a hosszan tartó szopizást, nem tudom... Minden estre érdekes bejegyzést olvastam ezzel kapcsolatban az egyik kedvenc blogomban:http://szirkababa.blogspot.com/2008/04/fehrlfia.html


                        Itt pedig egy igazán hosszan szoptató anyuka története: http://www.youtube.com/watch?v=fxv6R9fUO74
                        (Az igazság az , elsőre engem sokkolt a dolog.)

                        Különben a cumizást, ujjszopást sem tekintik kórosnak 5-6 éves korban sem, erről sem mondanak le hamarabb a gyerekek ha a szülők nem avatkoznak be.
                        A Szirkásat átküldtem a férjemnek, marha jó cikk. ))
                        Marcsi és Tibike (2008.08.20.) az én ovis nagyfiam
                        Eladó Máv-telepi lakásunk (1,5 szobás tégla, saját kertrésszel), a 15. kerületben

                        Comment


                          #42
                          Bence 4 éves, 3 hónapja választotta el magát.
                          arról tudok beszámolni, hogy az utolsó, reggeli szopik idejét most is szereti mellém átmászva tölteni, ahol az összebújás hamar átmegy "nyúzásba", ami eléggé ösztönöz a felkelésre. álmosan direkt jól jön egy kis plusz motiváció.
                          általánosságban magas még most is a testkontaktus-igénye, de alaptermészetének vagy korának viszont már sok az, hogy tényleg hozzámbújni, hosszan... helyette rövid szünetekkel anyanyúzás megy, ha együtt vagyunk.
                          Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                          HipnoSzülés a tévében

                          Comment


                            #43
                            Kicsit szüneteltünk... Van egy nem aktuális, de számomra fontos téma: ovi és szopás. Ti, akik 3 éves kor fölötti gyereket szoptattok, szoptattatok, és oviba is jár, járt ez a gyerkő, elmondtátok az oviban? Én rettegtem attól, h. Csenge elszólja magát, mit fognak szólni az óvó nők, esetleg a gyerekek. Végül is nem sok esélyt adtam rá, mert Csenge csak 1 hetet járt oviba, gyakorlatilag 1 de-t töltött teljes egészében nélkülem; aztán beláttam, h. ez még korai. Nem is bántam meg. De az akció szeptembertől újra indul, és nem tudom, mit kezdjek ezzel a témával. Van erről tapasztalatotok?
                            Iris? Ilka? Bonyi? Más?

                            Egy érdekes tapasztalat: Csenge magától kitalálta, h. a kiságyban alszik, és ha rosszabb napja van, akkor úgy dönt, mégis velünk, ha kiegyensúlyozott, - természetesen a közös hálóban lévő - sajátjában. Odafekszem mellé, mikor Soma már elaludt - újabban - a mienkben, szopik, majd elalszik, ha éjjel ébred, újabban már nem nekem kell mellé feküdni, és nem-szoptatni, hanem átjön végre a mienkba. de szép is így! Ezért is vettünk Soma születése után (mikor átköltöztünk végre egy nagyobb lakásba) hatalmas ágyat, amibe elférünk. Igen, csak azt az egyet hagytuk számításon kívül, h. a gy-k képesek keresztben feküdni, és minket teljesen kiszorítanak... De a lényeg: én ezt a leválasztódás első látható jelének tartom. (Néha azt is mondja, aznap este nem fog szopni, de persze aztán mégis - legalább van magáról egy olyan képe, h. valaha nem fog - ez biztató!)
                            Anna, aki Csenge (05.06.11.) és Soma (07.10.25.) anyuja.

                            Comment


                              #44
                              Még mindíg illetéktelenül,lógok itt!
                              De má' nem sokáig! Ádám márciusban betölti a 3-at!!
                              És elkezdjük az ovit....Éppen ezért én is kíváncsi vagyok az ovis kérdésre!
                              Döme és a lurkók.

                              Comment


                                #45
                                Az oviban nem beszélt erről soha. Ha nem kérdezték tőle, eszébe sem jutott. Szerintem tudják, hogy általában nem szopiznak olyankor már a gyerekek, de nem okoz nekik logikai bukfencet, hogy akkor talán nekik sem kéne. Van egy helye és ideje ennek, az oviban meg mást csinálunk. Mi ugyan megmondtuk (volt kérdőív, amin kérdezték meddig szopott), de senki nem foglalkozott vele. (Vita volt róla, de nem hagytam beleszólást)
                                Ha úgyis beszéltek róla (nyilván), hogy lassan ideje lenne befejezni, meg a többiek tudod már biztosan nem szopiznak stb, úgyis tudni fogják, hogy ez a téma nem az oviba való. Szinte kizártnak tartom, hogy egy gyerek csak úgy magától elkezdjen arról beszélni, hogy milyen finom is a tejecske. Valahogy tudják, hogy az nagyon intim dolog, és elsősorban nekik az. Nem tudom értitek-e, mit próbálok nyökögni.Olyan bénának érzem a mondatokat, ha kérdeztek még, talán jobban tudok válaszolni.
                                Ilka

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X