Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hordozott babát láttam VIDÉKEN

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Hordozott babát láttam VIDÉKEN

    ...avagy ufót láttam...
    Közkívánatra íme itt a vidéki szpotting-topik
    - hogy a vidéki (és a vidékre látogató) mamamik és papapik könnyebben át tudják futni a termést, ha arra kíváncsiak, látta-e őket valaki,
    - hogy kapjunk egy képet arról, hány hordozott baba bukkan fel vidéken, ahol sok helyen még a kenguru is fehér hollónak számít.
    (Na jó, inkább az 1. )

    ***

    Egy kis kiegészítés:
    Kedves vidék-szpotterek! Ha gondoljátok, a hozzászólás címébe írjátok be a város/falu/tanya nevét, ahol hordozott babát láttatok, így könnyebben áttekinthető lesz a topik.
    Persze nem kötelező, ha valaki a szövegbe rejtett poénokkal operál, azt is megértjük
    Utoljára szerkesztette gemma; 2009.11.01., 14:50.
    Emma
    R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
    gemmamamami@gmail.com

    #2
    Én most csak egy régi élményemet tudom leírni. Egyszer az utcánkban elsuhant egy bicikliző(!) mama hátán(!) türkizes egyszínű, minőségi kendőben(!) baba. Valaki esetleg?
    Emma
    R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
    gemmamamami@gmail.com

    Comment


      #3
      Szeptember 5-én a szegedi Vadasparkban láttam egy anyukát egy szép zöld mt-ben elöl a kisfiát hordozni. meg is szólitott (nekem is mt-ben volt, csak hátul, a kicsi), de valahogy nem voltam nagyon beszélgetős kedvemben, meg a férjem is elhúzott, pedig jó kis traccsparti lehetett volna
      Edit- Linda, Léna- a márciusi szülinaposok mamája- +hajtka,bora meitai

      Comment


        #4
        Eger és környékén élők figyelem! Szombattól négy napig Szilvásváradon nyaralunk. Szóval ki az utcára, hogy jó sokat tudjak írni ebbe a topikba!
        Ági (hordozási tanácsadó, oktató) és az orgonasíp: Anna (2003.08.), Máté (2006.08.), Balázs (2008.09.), Dóra (2012.03.)Hordozós klub havi rendszerességgel Gyulán kluBlog
        Kreálom

        Comment


          #5
          Salgótarjánban láttam kb három hete az "Állati jó vasárnap"on icipici babucit talán Nanduban elől keresztben. Mi épp babakocsiztunk, és nagyon irigyeltük őket, hogy egymáshoz vannak bújva, mi meg nem.
          "Itt a cici szopjá szépen, Néked adom lelki mézem, Bele öntöm boldogságom, Magzatomat úgy táplálom " (palóc altató)

          Comment


            #6
            Sziasztok!

            Új vagyok még itt, ami a hozzászóláskat illeti.

            Egy 4500 fős településen lakunk, Tolna megyében, Faddon. Ketten vagyunk akik kendőzünk a faluban. Eleinte úgy néztek rám az emberek, mint valami csodabogárra. Mára már megszokták a dolgot. A hétvégén voltunk a megyeszékhelyen, szüreti fesztivál, miegymás, igencsak meglepődtem a csodálkozó pillantásokon. A nagy forgatagban nem találkoztam mégegy hordozós szülővel, mindenki babakocsival küszködött.

            Egyébként én is bicikliztem kendősen a fiammal mikor még kicsi volt a biciklisüléshez.

            Csak gondoltam leírom ezt nektek!
            7 év szünet után újra itt. ❤️
            Bercel (2008.03.09)
            Lilla (2010.10.15)
            Hármas számú jövevény 2021.01 hó eleje

            Comment


              #7
              gyerrtek egy nappal hamarabb!!! pénteken hordozós városnézés egerben, képzett idegenvezetővel, és kölcsönözhető hordozókkal...
              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
              írj a gmailemre az is cyanus

              Comment


                #8
                Ma 1 szem kengurus babát láttam itt Tatán. Elég picinyke volt, lógott a lába...kocsiban ültem (ill. vezettem), nem tudtam megállni, remélem holnap ő is ott lesz a hordozós napunkon!
                Évi, Zalán (2007/10/24) és Róza (2009/06/12) anyukája

                Comment


                  #9
                  Hűű, micsoda programok.
                  Én azért rendszeresen látok hordozott babákat Győrben, és most nem csak a topiktársakra gondolok.
                  Mondjuk a többség kengurus, meg nagyon sok az elöl kifelé néző kendős is.
                  A kedvencem viszont egy háromgyerekes anyuka, aki a legkisebbet szokta elöl (befelé) kendőben hordozni, vele már többször "összefitottunk", de valahogy sosem szólítottam még meg. (nyusziszmájli?)
                  Tinke - nagy fiam Balázs (2008), kicsi fiam Dani (2010)
                  Eladó totyogó MT, fenyő komód, hordozós kabi

                  Comment


                    #10
                    OFF Évi, nem lehet, hogy együtt voltunk császárfeldolgozó csoportban idén a születésházban?
                    Tinke - nagy fiam Balázs (2008), kicsi fiam Dani (2010)
                    Eladó totyogó MT, fenyő komód, hordozós kabi

                    Comment


                      #11
                      Tinke, Te merre jársz Győrben, h sok hordozottat látsz? én sosem...
                      Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                      Comment


                        #12
                        Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        gyerrtek egy nappal hamarabb!!! pénteken hordozós városnézés egerben, képzett idegenvezetővel, és kölcsönözhető hordozókkal...
                        Ez a program nagyon jó ötlet! (Jövőre tervezem, hogy mi is csinálunk hordozós napot. Ezt az ötleteket majd adoptálnánk.)
                        Sajnos nem tudunk pénteken menni.
                        Ági (hordozási tanácsadó, oktató) és az orgonasíp: Anna (2003.08.), Máté (2006.08.), Balázs (2008.09.), Dóra (2012.03.)Hordozós klub havi rendszerességgel Gyulán kluBlog
                        Kreálom

                        Comment


                          #13
                          málnabokor26 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok!

                          Új vagyok még itt, ami a hozzászóláskat illeti.

                          Egy 4500 fős településen lakunk, Tolna megyében, Faddon. Ketten vagyunk akik kendőzünk a faluban. Eleinte úgy néztek rám az emberek, mint valami csodabogárra. Mára már megszokták a dolgot. A hétvégén voltunk a megyeszékhelyen, szüreti fesztivál, miegymás, igencsak meglepődtem a csodálkozó pillantásokon. A nagy forgatagban nem találkoztam mégegy hordozós szülővel, mindenki babakocsival küszködött.

                          Egyébként én is bicikliztem kendősen a fiammal mikor még kicsi volt a biciklisüléshez.

                          Csak gondoltam leírom ezt nektek!
                          Hoppá!Annyira nem vagy közel,de messze se.Csak éppen túl a Dunán.
                          De nem téged láttak néha a kalocsai Tes.oban??
                          Ha felénk járnál,szólj!
                          Addig is itt a helyi (meg szimpatizáns,ill.ide járó)csapat.
                          Üdv!
                          Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                          Comment


                            #14
                            Néptánc-találkozó mennyire alteros?
                            Előző hétvégén, szombaton, Kecskeméten, két hordozott babát láttam, a jó hír, egyik sem kengurus.
                            Egy Nandu tengerben, elöl keresztben pici baba.
                            Egy kifelé baba, meg nem mondom milyen (talán Kismama) kendőben, az anyuka egy babakocsit is tolt. Már sötétedett, így legalább nem sütött a szemébe a nap.
                            Nőkért.hu

                            Bogi vagyok, két gyerek anyja

                            Comment


                              #15
                              felénk Pécsen aránylag sok a hordozott baba (merthogy fel van túrva az egész város és bbk-val közlekedni öngyilkosság) de 70% kb kenguru.

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X