Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

BikeWithBaby - Tekerj hátibabával!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    gyermekmegőrzőt én fizetősnek tudtam, és bevallom nekem az utazással és a jegyárral már eleve húzós, ha még rá kell költeni, kizártnak tartom, hogy beleférjen anyagilag, hogy a gyereket is vigyem. emiatt (ebben a hónapban azért szeretnék mindenképp menni egyedül, februárban kezdem a melót, akkor semmiképp nem tudok) utána pedig már annyira felpörög az óra, hogy lesz csoportos bérletünk és abbahagyhatom a nyafogást ugye?
    késni csak gyermek nélkül fogok, már ha egyáltalán és akkor magam állítgatok
    nekem is a nyakam fáj egy kicsit. nagyon nem tökéletes a gerincem. de ez engem nem tart vissza.
    a karácsonykor felszedett kilók lementek, nyilván nem ennek az egy órának köszönhetően, de ez is benne van.

    off vagy esetleg facebookra kipakolható kérdéseim lennének:
    (tudjátok, mindig az ismerősöm kérdezi, akkor is ha nem)
    ha elsődlegesen erőnlét növelés és fogyás a cél, akkor ugye nem cél az izomláz?
    nem veszélyezteti a szoptatást az edzés?
    ha kétoldali térdfájdalom jelentkezik mi a teendő ott helyben ill. hosszú távon?
    ha bármilyen féloldalas fájdalom jelentkezik mi a teendő ott helyben ill. hosszú távon?
    olvastam, de nem vagyok biztos benne, szóval mi a súlyhatára a bringáknak? (130-ra emlékszem)
    a mostani csoportban már mindenki spinningelt, gondolom ezért nem mondtad el Katica, hogy vész esetén az ellenállást hogy vesszük le. (egyszer régen kifordult a térdem és csúnyán megütötte a pedál a combomat, szerencsére nagyobb baj nem lett, ezért nagyon él bennem a dolog.)
    Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
    privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

    Comment


      pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Egy mérhető pozitív eredmény viszont, hogy mikor hazaértem, tökéletes volt a vércukrom, ami cukorbetegen nem gyakran fordul elő
      Hopp, ezt nem is tudtam! Mondjuk nekem kellett volna kérdeznem. Viszont, hogy jó volt utána az érték, ennek én is nagyon örülök, ez egy kézzelfogható pozitív teszteredmény a program szempontjából is.
      Tomary derekához: én végig néztem, hol jobban hol kevésbé feltűnően, hogy mennyire ejti be a derekát, hogy tudjak szólni, a fájást megelőzendő, de szép volt a tartása
      És majdnem tökéletes a kötése (a kacsintás a magam kritikája, mielőtt félreértenétek)
      Bevallom, én már olyan kimondottan árgus szemekkel nem figyelek egyes testrészeket, mert ha rossz tartást látok, már mozgásból látszik, meg az egész emberen, tehát nem lehet NEM kiszúrni, de tényleg nagyon szépen tartottad magad Mariann és szép volt a kötés is!
      ...késés... "bevezető idő"
      Valóban, erre kell figyelni, mondjuk az, hogy az első 15 perc már benne foglaltatik az órában és az órarendben is így van, szerintem azért is jó, mert ha késik valaki, akkor a 10:15-höz képest teszi, nem a 10:30-hoz képest, amikor VALÓJÁBAN elkezdjük a bemelegítést. A bringák állítását pedig az első órán megmutatom mindenkinek, de sokszor egy hagyományos spinning órán is le kell szállni új vendéghez és nem csak óra elején, hanem mert nem mindig tudja azt csinálni, amit a többiek és ilyenkor odamegyek.
      Annyival könnyebb ott a dolgom, hogy a többi tekerőnek közben talajról is tudok számolni/instrukciókat adni, nem kell, hogy a szememmel is annyira kövessem azalatt a történéseket, amíg segítek bringát állítani, vagy elmagyarázok egy új dolgot, mint itt. Úgy is hívják, hogy "talajról tanítás technikája".
      De szerintem pár óra, és ebben is szerzek annyi rutint, hogy kialakul, mit, milyen sorrendben intézzek, ha új vendégek jönnek, netán sosem hordoztak még Azért azt érzem, hogy igencsak hasznos az az eddigi 3,5 év rutin az edzősködésből.

      Fontos, hogy hozzatok inni Amúgy is, de aki szoptat annak még fontosabb a hagyományos okokon kívül is.
      Igen, köszi Pynky! Számomra alap és evidens volt, így nem hangsúlyoztam ki, de ettől még mondani kell, mert tényleg nagyon fontos!
      A zene nekem bejött, a keringő különösen, mert vicces volt rá tekerni. (Nekem asszimetrikus volt v. hogy mondjam...)
      Igen, babát ringatni én is nagyon szeretek keringőre, otthon szoktunk rá csak úgy táncolni, ide a 3/4 miatt nem jó. El lehet ugyan felezni az ütem egyeket figyelve, csak sokkal több figyelmet igényelne (meg némi komolyzenei tanulmányokat, zongoristák előnyben), óhatatlanul el fog bice-bócásodni az ember tőle, mert nem tud annyi ideig oda koncentrálni.
      A kül. zenei stílusok mixelése meg nem elvárásként volt megjelölve, de szerintem nem butaság, mert nagyon sokszor van stílusbeli hasonlóság. Én simán el tudok képzelni 1 óra Tankcsapda után 15 perc relax klasszikot
      Ja, úgy már én is, tehát az óra egyes szakaszai lesznek is különböző stílusok majd, de egy szakaszon belül nem keverem a dolgokat.
      Vicces is lenne Tankcsapdára levezetni...
      1. rész: felkötözgetés, bringaállítás
      2.a) rész: bemelegítés 5-6 perc
      2.b) rész: az óra fő része 42-45 perc
      2.c) rész: levezetés kb 10-12 perc nyújtással együtt
      Úgy is fogalmazhatnék, hogy egy klasszikus órai felépítés, elé "csapva" egy nulladik, bevezető részt.
      zsofizsofi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Most csütörtökön sógornőm phd-védésén voltam, de a jövő csütörtök már be van tervezve! És nem egyedül megyünk, terjesztem a hírt Újlipótvárosban!
      De jó, várunk! És köszi a hírverést!
      valerka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Gyerekmegőrzős kérdést pont azért, amit írtál, mindenképp nagyon fogom forszírozni, hogy találjunk ki rá valamit, ami a babával érkezőkre nincs kihatással. Én is tudom, hogy épp elég kiadás, ha az ember eljön magára az órára...
      off vagy esetleg facebookra kipakolható kérdéseim lennének:
      (tudjátok, mindig az ismerősöm kérdezi, akkor is ha nem)
      ha elsődlegesen erőnlét növelés és fogyás a cél, akkor ugye nem cél az izomláz?
      nem veszélyezteti a szoptatást az edzés?
      ha kétoldali térdfájdalom jelentkezik mi a teendő ott helyben ill. hosszú távon?
      ha bármilyen féloldalas fájdalom jelentkezik mi a teendő ott helyben ill. hosszú távon?
      olvastam, de nem vagyok biztos benne, szóval mi a súlyhatára a bringáknak? (130-ra emlékszem)
      a mostani csoportban már mindenki spinningelt, gondolom ezért nem mondtad el Katica, hogy vész esetén az ellenállást hogy vesszük le. (egyszer régen kifordult a térdem és csúnyán megütötte a pedál a combomat, szerencsére nagyobb baj nem lett, ezért nagyon él bennem a dolog.)
      Ez jogos, valóban nem mondtam el, most kimaradt, pedig szintén fontos!
      A kérdések egyébként jöhetnek egész nyugodtan a fb-ra kommentben, mert akkor látszik, hogy lehet kérdezni és válaszolok is rá. A kommentben feltett kédéseket pedig - most hirtelen jött az ötlet - kiposztolom a válasszal együtt és ha valakinek még van az adott kérdéshez kapcsolódó újabb kérdése, akkor nem lesz kavarodás, hanem átlátható marad egy kérdéskör; mindig az kérdésnek megfelelő poszt alá lehet folytatni majd kommentben a dolgot.
      Utoljára szerkesztette Sifra; 2013.01.12., 10:33.
      SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
      Kérdezd az edzőt!

      Comment


        Gabi, ne haragudj, felfüggesztettem a BWB oldalt, mert azt nem a fb adatlapomról indítottam, hanem teljesen külön, így meg marhára macerás volt ki-be lépegetnem a rajongói oldalamra meg vissza.
        Milyen jól hangzik, hogy "rajongói oldal"... Na, szóval van új, ugyanúgy néz ki, csak újra kell lájkolni...
        SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
        Kérdezd az edzőt!

        Comment


          Sifra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Gabi, ne haragudj, felfüggesztettem a BWB oldalt, mert azt nem a fb adatlapomról indítottam, hanem teljesen külön, így meg marhára macerás volt ki-be lépegetnem a rajongói oldalamra meg vissza.
          Milyen jól hangzik, hogy "rajongói oldal"... Na, szóval van új, ugyanúgy néz ki, csak újra kell lájkolni...
          okés, megkeresem
          Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
          privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

          Comment


            Úgy tervezem most csütörtökön megyek tekerni. Én még soha nem spinnigeltem, úgyhogy rám fér majd az eligazítás
            Egy alkalom ára mennyi ott egyébként?
            Anna

            Comment


              tomary eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Megyünk Csongával. Autóval megyek. Ha a környékről járna még valaki, akkor vinni is tudnám.
              Mariann te hol parkoltál?
              Anna

              Comment


                Még egy helyszín, még egy időpont

                Fb-os oldalamról másolom ide;

                Sziasztok! Egyeztetések folynak arról, hogy a közeljövőben az Oxygen Wellness Újpestben is indul BikeWithBaby óra, méghozzá egyből heti két alkalommal!
                A Gilda Óbuda eddigi délelőtti időpontja természetesen marad. Gyermekmegőrző mindkét teremben van, az órán való részvétel mellett ingyenesen igénybe vehető!
                Az Oxygenben 11:00 és 15:00 közötti kezdéssel működne a dolog, de ebben az ebéd/altatási időben különösen kéne, hogy mondjátok, Nektek mi lenne jó!
                Gondoljátok át, szavazzatok, addig mi is agyalunk, pontosítunk tovább!

                11:00-12:15 (lehet kicsit később)
                13:00-14:15 (ezt lehet ám toligálni előre-hátra)
                15:00-16:15 (max negyed órával lehet későbbre tenni)


                Csoportos bérletre az Oxygenben is lenne lehetőség, viszont itt aszerint fog ajánlatot tenni az értékesítő, hogy nagyjából látható, hány embert érdekelne!
                A neten elérhető fix árakon kívül annyit tudok elmondani addig is, hogy 20 alkalmas bérlettel 1250 Ft-ra jön ki egy óra (mindjárt megnézem, mennyi ideig érvényes),
                és létezik náluk egyéni ajánlat is, amire azt mondta az Oxygen-es szakmai vezető, hogy hozzájuk nagyon sok vendég így jár, szóval egyáltalán nem kuriózum ez sem.
                Ne felejtsétek el a számolgatásnál, hogy a heti két alkalom egy teremben az kedvez annak, aki több alkalmas/csoportos bérletben gondolkodik.
                Ha csak alkalomszerűen járna vki, mert járnak a babával más foglalkozásra is, akkor viszont nyilván a helyszín lesz az elsődleges szempont.
                Utoljára szerkesztette Sifra; 2013.01.16., 17:12. Oka: ÚJ INFÓK!
                SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
                Kérdezd az edzőt!

                Comment


                  Újpest nekem szuper lenne
                  Újpest Oxygen 10:15-11:30
                  négy gyerköc anyukája vagyok Bencus 2005.05.14., Csabika 2007.09.13., Kinga 2010.10.06., Panna (2013.12.25.)

                  Comment


                    Vettem!
                    A nyomaték kedvéért ha gondolod, keress rá BikeWithBaby néven a fb-on és ott is szavazz erre az időpontra, szavazós kérdésnek szerkesztettem meg!
                    SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
                    Kérdezd az edzőt!

                    Comment


                      meg is tettem :-)
                      négy gyerköc anyukája vagyok Bencus 2005.05.14., Csabika 2007.09.13., Kinga 2010.10.06., Panna (2013.12.25.)

                      Comment


                        Nagy vagy, köszönöm!
                        SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
                        Kérdezd az edzőt!

                        Comment


                          A Savoya-parkban szerinted van esély, hogy lesz óra valamikor?
                          Anna

                          Comment


                            Van, méghozzá reális, csak kell hozzá pár hét, hogy látsszon, az Óbudában megy, akkor gondolom szívesen berakják az órarendbe ott is. Ugyanis mindenhol más az üzletvezető, rajta is múlik, nem csak a szakmai vezetésen. Az üv-nek pedig üzleti érdekeket is szem előtt kell tartania, ez egy ilyen világ...
                            Savoyába viszont kizárólag csak du-t vállalnék, mert nekünk meg az a világvége, meg az még (du) úgy sincs.
                            De érdekes, hogy az Oxygen kapásból heti két alkalomban gondolkodik, szóval nagyon bizakodóak, pedig ők aztán megválogathatják, mit tesznek be az órarendbe.
                            SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
                            Kérdezd az edzőt!

                            Comment


                              És mennyi lenne a belépő az Oxigénbe? Az nekem elég közel van, de emlékeim szerint brutál drága hely.
                              Ági és Zsófi ördögfióka 2007.10.04.

                              Comment


                                Sifra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Van, méghozzá reális, csak kell hozzá pár hét, hogy látsszon, az Óbudában megy, akkor gondolom szívesen berakják az órarendbe ott is. Ugyanis mindenhol más az üzletvezető, rajta is múlik, nem csak a szakmai vezetésen. Az üv-nek pedig üzleti érdekeket is szem előtt kell tartania, ez egy ilyen világ...
                                Savoyába viszont kizárólag csak du-t vállalnék, mert nekünk meg az a világvége, meg az még (du) úgy sincs.
                                De érdekes, hogy az Oxygen kapásból heti két alkalomban gondolkodik, szóval nagyon bizakodóak, pedig ők aztán megválogathatják, mit tesznek be az órarendbe.
                                Szuper!!
                                Persze ez egy ilyen világ, de szerintem be fog jönni ez a dolog. És ha lenne egy délutáni óra a Savoyában, akkor ott tuti bérletes lennék!!!
                                Anna

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X