Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Matematikai ismeretek megalapozása (kis)gyermekkorban

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    Caldesia!

    A zenével én is pont így vagyok, de nekem eszembe se jutott, hogy a gyerekem másként lesz. Most meg itt állok, nézem a citera húrjait, és örülök, hogy van ember, aki levette a vállamról a zeneoktatás felelősségét
    Igen, így már értem, miért szeretnéd matekból fejleszteni
    Gira, a négy gyerekes anya

    Comment


      #47
      Szia. Mi Flo fél éves kora óta okosbabázunk. Nem olyan régen kezdtük a matekot, mert nem volt eszközöm, avagy pöttyös kártyám. Ezzel halmazokban mutatod a számokat. Ismered?

      Comment


        #48
        sziasztok!
        én eddig meg voltam arról győződve, hogy a formabedobó a matek megalapozásához kell... hiszen geometria, vagy mifene az is.
        amúgy nálunk 2 éves korában kapot LÜK-öt a gyerkőc, nagyon szeret vele játszani. most (3 évesen) gondoltam, kap már hozzá matekos füzetet, hátha bejön.

        jaj, azt már csakazért is elmesélem, mekkora különbség van köztem meg nővérem között: tesóm tanítónak tanult, náluk sokszor előfordult, hogy amikor már semmi máűs nem jutott eszébe, akkor pl Nemzeti dal vagy a Himnusz volt az altatódal én mérnök vagyok... megesett, hogy a 2hónaposomnak a szorzótáblát skandáltam unásig alváskor is, később etetéskor is
        youlcsi és Muki (101214)[/URL]

        Comment


          #49
          Én a minap kínáltam fel az éppen 2, 5 éves lányomnak a Lück-kel való "játsszás " lehetőségét, de még nagyon nem értette . Be is idegesedett tőle rendesen, ezért inkább annyiban hagytam.
          Akkor a Colorama játék is a matekra megy nemigaz ? ( meg a színekre természetesen )

          Comment


            #50
            Ezek szerint az a véleményetek túlnyomórészt, hogy felesleges matekos feladatlapokkal traktálni pl. egy nagycsoportos óvodást? Nem segíthet az iskolai kezdésben ha gyakorol egy kicsit? Deákné B. Katalin (pl. Anya taníts engem ) szerint azért ezeket is elő kell venni néha..
            Én most ezt vettem meg: Én már ovis vagyok-játékos feladatok 4-5 évesek részére.Ebben vannak matematikai jellegű feladatok is.
            Itt jegyzem meg a fiam most 5, 5 éves , és eddig nem csináltunk semmiféle feladatlapozást.

            Comment


              #51
              NEm nem felesleges matekkal traktálni szerintem. De ezt ne a suli miatt tedd, hanem mert jó játék. Már tudnia kell 5-ös, sőt 6-os számkörben az összes létező összeadást: 1+1, 1+2 5+1 stb. Prersze "szöveges" feladattal: van két almám, az egyiket megeszem, mennyi marad stb. Nálunk az oviban is ez az alapkövetelmény, csinálnak rá ezer példát, de társasoznak főleg (pl. ki nevet a végén vagy hasolók pöttyös dobókockával).

              Azért kell a matek mert jó móka, nem kell semmit alapozni, de biztos szoktatok beszélgetni. Nálunk hallanak nagy számokat is. Sőt már az öt éves is kap zsebpénzt épp a számolás miatt. Nem sokat, de arra költheti, amire akarja, és így tanulja, hogy valami drága, olcsó stb. az ő kis pénzecskéjéhez képest.

              Az iskolát meg azért írom, hogy hagyd a csudába, mert elsőben max. a 10-es számkörben mozognak. Ha nem juttok addig el magatoktól, hát majd ott megtanulja. De szerintem Te az anyája vagy, nem a tanítója... Mi mindent számolunk: vonatkocsikat, kacsákat a tavon, virágokat a mezőn...

              A középsőm most lesz 5 januárban. De nálunk erős matek beütés van (majdnem tökkelütés), mert maradjunk annyiban, hogy mindketten mi a szülei erős matekos háttérrel rendelkezünk, szóval mihozzánk ne nagyon viszonyíts... Szóval gyerkőc már 10+10-et is tudja, mert mondtuk neki, hogy ez úgy működik, mint a kettő meg kettő. És őt érdekli, és jön és kérdez!!!
              Jégkor
              gyerekek: Aga 2006jún, Bi 2009jan, Csongi 2011jún,Tünde 2014máj

              Comment


                #52
                Ja és mi is okosbabáztunk régen, még az elsővel. Az angol az nagyon jól ment. Másfél évet tanítottam így. Vettünk még mellé magyar olvasát és matekot is, meg némi alapműveltséget. Nekem most 7,5 évesen úgy tűnik, az angolon kívül a többi csak átfolyt rajta, kétlem, hogy bármi megmaradt volna.
                Jégkor
                gyerekek: Aga 2006jún, Bi 2009jan, Csongi 2011jún,Tünde 2014máj

                Comment


                  #53
                  Butterfly4444 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én a minap kínáltam fel az éppen 2, 5 éves lányomnak a Lück-kel való "játsszás " lehetőségét, de még nagyon nem értette . Be is idegesedett tőle rendesen, ezért inkább annyiban hagytam.
                  Akkor a Colorama játék is a matekra megy nemigaz ? ( meg a színekre természetesen )
                  szvsz ami a logikus gondolkodásra késztet (mint színek, formák válogatása pl), az mind matematika...

                  Áron imádja a lük-öt. kezdettől fogva... leülünk és képes 1 teljes füzetet végigcsinálni benne. persze van, hogy emgunja és direkt rosszul rakja, és vizsgáztat, hogy figyelek-e
                  youlcsi és Muki (101214)[/URL]

                  Comment


                    #54
                    a suliban matekból a lányomék most jutottak el az ötig. vagyis hattól felfelé még nem csináltak semmit. Az első fél év az, hogy mi az az egy kettő stb. összeadások, bontások kiegészítések, kivonások 5-ig! SZóval nem kell attól félni, hogy majd a suliban lemarad, Hanna pl baromira unja, hogy ennyi az egész matek..
                    Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                    Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                    Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                    írj a gmailemre az is cyanus

                    Comment


                      #55
                      Csak annyit fűznék hozzá hogy nagyobbik fiamat (3 lesz nyáron) nagyon érdeklik a számok. Semmiféle erőltetés nem volt, nem is lesz, egyszer csak elkezdte ismételni a számokat, és elszámolni 1-10-ig.

                      Az utcán séta közben számol, leolvassa a házszámokat , otthon elmondja hogy hány mesét szeretne olvasni, hány kölesgolyót kér, vagy éppen hány kanál levest
                      Számomra érdekes hogy habár a beszédfejlődésben (szerintem) kissé le van maradva az átlagtól, a számokat mennyire szereti.
                      Eszter - Benjámin és Barnabás anyukája

                      Comment


                        #56
                        Ez a numicon amiről a topicban olvastam mindenesetre későbbre érdekes lehet, kapható Magyarországon?
                        Eszter - Benjámin és Barnabás anyukája

                        Comment


                          #57
                          Mit gondoljak erről?

                          Későre jár, röviden felvázolnám a helyzetet - majd részletesebben később.

                          Gyerek iskolás (5,5 éves, 1. osztályos, tavaly előkészítőbe járt, Angliában). Fogadóórán vettem észre, hogy mennyire gyengén teljesít matekból.

                          Laponkét 10 feladat, összeadás, kivonás, számolása tárgyaknak, illetve, nem tudom a nevét (5 - ...=3) t\pus] feladatok.

                          Leány legmagassabb pontszáma 3, azaz egy lapon 3-nál több feladatot nem tudott még megoldani.

                          Kissé meglepődtem, hogy ilyen "nehézfejű lenne", otthon visszkerestem tavalyi matekot, ott 7-ből 5-6-7 feladatot jól csinált. Mi történt?

                          Másnap visszamentem tanárhoz, kiderült, hogy 20 másodperc áll rendelkezésre a 10 feladat megoldásához. Utána elveszik. Tanár azt mondta, hogy a cél, hogy ez automatizmus legyen, ne a kezükön számoljanak.

                          Kérdésem, ez most hogyan ítélhető meg módszertani szempontból? Tekintetbe véve, hogy itt 5 éves gyerekek vannak (akik ebben az évben töltik be a 6-ot), tehát otthon nagycsoportos óvodásoknak felelnek meg.

                          Comment


                            #58
                            Nálunk nincs ilyen követelmény ebben a korban. Először másodikban.
                            Szilva


                            Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                            Hurcibaba Klub (8)

                            Comment


                              #59
                              Caldesia, sheer madness...

                              Ez meg az en rossz tapasztalataimat es elkepzeleseimet is felulmulja. Egyenes ut az onbecsules rombolasa es a kesobbi szorongasos betegsegek kialakulasa fele, amit ez az iskola csinal. Bocsanat, hogy ennyire durvan fogalmazok, de ilyen kicsiknel SEMMILYEN tevekenyseget nem lenne szabad idore csinaltatni, plane nem absztrakt matematikai feladatokat megmerettetesre, es plane nem masodperceket adva ra.

                              A hiba nem a te gyerekedben van, gondolom, ezt te is pontosan erzed.

                              Comment


                                #60
                                Köszönöm a hozzászólásokat - és még várok további reakciókat! Otthon vagy külföldi iskolában, alsó tagozatban van ilyen tesztelés időre, akár másmilyen tárgyból is. (Persze dolgozatírás van.) Vagy hátha én nem is hallottam még olyan módszerekről, mint ez, és nem is olyan ördögtőlvaló, mint aminek első látásra tűnik?

                                Nekem is az az érzésem, hogy ez itt nem normális. Megkérdeztem ismerőseimet, barátaimat, ők középiskolai mat, fiz tanárok, azt mondták ez így hülyeség, de ők azért nem ezt a korcsoportot ismerik.

                                A józan ész azt mondatja velem, hogy ez kifejezetten káros. A gyerek valszeg szorong (amúgy is ideges fajta, vacakol, babrál, mindent megnéz), mire hozzákezd már vége is.

                                Ezt a fajta "tanítást" valszeg minden más iskolában is használják, mert a papír sarkában ott van, hogy "Step 1,2,3 - 20 seconds".

                                Nem tudom, hogy a többi gyerek hogy tudja ezeket megoldani. Azt nem kérdeztem meg.

                                Biztos, hogy egz idő után már automatikus lesz a 3 meg 3 egyenlő hattal, és nem az újjunkon számoljuk ki, de most ez a fajta megközelítés elvisz egy ilyen eredményhez? Vagy ilyen hülyéskedés nélkül is megérik ez a gyerekben? (fiam, 3,5 éves, ha megkérdezem hány lába van, még megszámolja, de a nővére már nem).

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X