Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hurcipróbáink

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #61
    Petrazselyem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát tudod, kell egy karikás, egy hosszú, egy rövid, egy váltás mind a háromból (ha kakis, bukós, hányós, sáros stb lenne...) és egy ünneplős szép

    Öööö
    Velem már másodszor szalad el a ló, úgy látszik a kisbabás hormonok így működnek nálam. De legalább értékálló.
    Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

    Comment


      #62
      Eszter
      Amúgy az értékállóságban igazad van
      Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
      Kelleni fog még egy macska

      Comment


        #63
        Vicces kis topik. Tyuha szep kis listakat olvashattam toletek engem megcsak most kezd elkapni a hev...

        Igerem hosszu leszek

        Az elso kendom az egy rovid zsombi volt, nagyon szerettuk, haromhetesen mentunk eloszor setalni kivulzsebesben, de mai eszemmel en sem valasztanam a rugalmast, nagy humbuk, hogy konnyebben kotheto a szovottnel, de meg megvan, a kovetkezo babanal is elovesszuk majd, mert apa ugyesen megtanult kotni vele. Egyebkent teli gyereknek nagyon jol jott a melegsege, es az remek dontes volt, hogy rovidet valasztottunk.
        Ugy Sari harom honapos koraban erett meg a valtas, mivel gyorsan novo baba volt mar nehezen cipeltem elol es hatra meg nem tettem volna szivesen, igy egy karikast valasztottam, ez egy Storche Ulli volt, ugy nyolchonapos koraig ez volt a babakocsink szerintem a Storche vekonysaga nagyon jo karikasnak, kicsit nehezkes ugyan a betorese, mai napig imadjuk hasznalni ha csak a jatszora szaladunk ki vagy autoval megyunk valahova, es masik pozitivuma, hogy ujonnan is jo aron kaphato. Amikor a tiz kilot mar elhagyta Sari, akkor kezdett ujra a valtas idoszeru lenni es akkor lazas keresgelesbe kezdtem, olyan megoldast kerestem ami apanak es nekem is hasznalhato hordozo lehet es egy Encsi kendoszaras meitait valasztottam, csodaszep volt, DD nero gekkok az egyik oldalan, lenes steelblue Fischek erdozoldre festve a masikoldalon, csodaszep munka, megis hetekig csak nezegettuk, nem sikerult a hatonhordozast elkezdenunk vele, a kendoszarakkal soha nem is baratkoztam meg, es tul szeles volt nekem a vallpantja, mindig lecsuszott, es nem szerettem a kendo koze varrt plusz anyagot sem,ez az egyetlen hordozom ami azota uj gazdara talalt. No es akkortajt mikor ez erkezett egy batyukendo a piacteren ram mosolygott, es en engedtem a kisertesnek, ez egy Gira volt CocoaAlmond, isteni vajpuharatort, tokeletes volt kezdokent, bar kicsit tobbet nyult hordozas kozben a kelletenel es 11 kilo felett mar szornyen torte a vallam. Ami aztan leginkabb elinditott a kendo-szerelem utjan az az volt, hogy en leginkabb akkor indultam utnak, ha altatatni akartam, nekem meg ez a csuklyafelhuzas ez nem a mufajom, sokkal jobb volt, hogyha elaludt batyuban nem kellett semmit se csinalnom es oszinten nekem sokkal egyszerubb a hatamra venni a kendovel a gyereket, mint meitaiokkal vagy csatosokkal.
        Aztan mar emlitettem, hogy kezdett a novekvo sullyal kenyelmetlen lenni a Giram, igy megint nagy keresesbe kezdtem, a klubban beleszerettem az indioba, es ezen a vonalon elindulva valasztottam magamnak egy kenderes indio 1975 mystic petrolt, marha puhan erkezett, pedig az elado azt mondta, hogy egyszer-ketszer kotott csak vele kokemenyen tartott, ha rosszul kotottem meg akkor is, de epp ez a hatranya is nem nagyon engedi magat savonkent meghuzni, igy mostanaban inkabb a keresztsavolyokkal kotok szivesen, ennek a szine a tuti, mert olyan vilagos farmer szinu igy nagyon konnyen illik minden ruhahoz.
        Aztan beindultam: vasaroltam meg magamnak egy hosszu kendot ez egy pola, baromi szuper kis kendo, jol lehet kotni, es jol tart, nagyon stabil, ugyanaez mondhato el a legujabb szerzemenyemrol a neobulle margot-rol, ami batyumeretben erkezett hozzam ket honapos koraban es relative jol betorten
        Ja es meg a kendol-laz elott, hogy apa is tudjon reszt vallalni a hordozasban vettunk egy csatost,egy Manducat, apa imadja, tenyleg kenyelmesen elviszi a terhet a vallrol a csipore, de en vekony vagyok es nekem egeszegyegyszeruen nagy a derek resze, meg en szeretem jo magasra csatolni, hogy a gyerek ne csak a hatamat nezze
        Ami nagyon durva hogy a mi gyerekunk meg szigoru ertelemben veve nem totyogos, mert meg nem indult el, oke hogy 92/98-as a ruhamerete de mar kinotte a terpeszet

        Es amik csak probalasra erkeztek hozzam:
        Meitai Tunderputtony: ezeknek totyogosmeretu bodyja, meg ikeas anyagbol keszul igy nem nagyon kerult elo a nehany probakotestol eltekintve.
        Egy regifajta Liliputi csatos is, jart nalunk, akkoriban tanultuk a hatonhordozas mufajat es nagyon jo szolgalatott tett abban, hogy megszokjam, hogy a hatam mogott van a gyerekem es ugy kell komunikaljak vele, a terpesze eleg furcsa annak a hordozonak, meg relative kicsi a bodyja,de kulonben jo volt vele hordozni.
        Storchenwiege Inka es Ulli- kinszenvedes egy betoretlen storcheval kotni es nehez gyereket cipelni, masoktol ugy hallom betorten szuper nagy gyerekhez...
        Ellevill Zara ez volt az elso zsakar kendo, amivel kotottem, a szovesetol egeszen maskepp rugalmas, mint a ks, ezert becsapos a zsakar szerintem, mert ahogy koti az ember ugy marad ez is jo kis kendo volt, de a csapasai botranyosan szelesek
        Lujzus eksavoly 25÷ lennel, betoretlenul erkezett es megis ennel a kendonel ertettem meg mi az, hogy kezes egy kendo
        DD katjaval is kotottem egy tok megbizhato kendo semmi extra
        Jart nalam a bloomyloom hobaglya is en meglepodtem milyen jol tart annak ellenere, hogy elso fogasra vekonynak es inkabb sprodnek, mint puhanak ereztem.
        Most egy kb het eve vasarolt ergo-baby van nalunk kolcsibe eppen es ennek a bodyja es a terpesze is kicsi a tizenhathonaposomnak.

        Lehet kihagytam valamit pedig messze kisebb a tapasztalatom, mint az elottem szoloknak
        Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
        van soproni klub!

        Comment


          #64
          Hordozós evolúció, ez jó.

          Hosszú leszek. Már D születése előtt tudtam, hogy hordozni akarok. (Ennek ellenére tövig rágtam a körmöm, amikor a kölcsönbe ígért babakocsi csak a 35. hétben érkezett meg, hogy mégis mibe fogom tenni ezt a gyereket? Nem is értem magamat... Pedig sose tudtam magam babakocsit tologató nőként elképzelni.) Ja, meg az a buta elképzelés, hogy egy hordozó majd kitart mindvégig. Végül egy erszény volt az első hordozóm, abban sétáltattuk meg D-t 3 hetesen először, a diósgyőri várban. De furán feküdt benne, apának kicsi volt... Alig vártam, hogy belenőjön egy Gremese MT-be. Mivel gyorsan gyarapodott, 10 hetes koráig vártam csak. Onnantól fél éves koráig ezt használtam nagyon boldogan.

          De hátratenni nem tudtam, folyton lecsúszott a vállamról a pánt. A megoldást egy Magyarinda jelentette. Azzal szerettem meg a háti hordozást. Aztán láttam egy videót, ezt, ahol egy apuka magára teker egy rugalmas kendőt, aztán haláli nyugalommal beleteszi az újszülött babáját. Gondoltam: ha ez neki megy, akkor nekem is! Ki akartam próbálni egy kendőt. Az első szövött kendő, amivel kötöttem, a vándor Jakob volt (Isten áldja meg, aki körbeküldte), az első kötés, amit próbáltam, egy elölkereszt. Az az érzés a mai napig elkísér, amikor először kendőbe raktam a fiamat: hogy ez mennyivel kényelmesebb a MT-nál! Utána beszereztem egy Amazonas Lagunát, az első saját szövött kendőmet. Szép volt, de sajnos csúszott. Majd jött egy Nandu, aztán Mese segítségével egy Zara Terracotta 6. Azal tanultam meg batyuzni, bár a hossz nem volt éppen ehhez megfelelő, meg maga a Zara sem épp kezdő kendő, de erre csak később jöttem rá, az első keresztsávoly kendőmmel. Jött még egy Ellevill Jade Forest, aztán egy Zara Leaf, és egy rövid zsömbi (amit nem szerettem meg: 2x-3x annyi idő volt megkötni, mint egy szövött kendőt, és feleannyira sem tartott, nagyon nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet). Járt nálunk egy Scootababy is, de nagyon húzta az oldalamat, nem volt kényelmes, pedig ez volt az első hordozó, amit a férjem is fel tudott venni tökegyedül.

          Jött még: hamis ergo (kinőttük), ebayről DD Iris (hosszú lett) és Lotties (vékony lett), azurblau indió karikás (nem sikerült kényelmesen használnom), lenes szürke Nati Sweet Place (vastag volt), Zara Infinity karikás (ezzel sem volt sikerem, eladtam), Nati gyapjas ágacskák. Szerelem első látásra. Nem érdekelt, mibe került, megszereztem, és nagyon-nagyon szerettem vele kötni. Ez volt az első igazán minőségi, újonnan vett kendőm, igazi luxusérzés volt, és eszméletlenül jó volt vele kötni. Bőőőven megérte az árát (sokba volt, rossz volt a forint éppen). Kötöttem is vele sokat, mert Á rettentően sírós volt. Ezzel a kendővel tanultam meg, hogy nem az olcsóság számít, hanem a minőség, és - ha van miből - érdemes a jobb minőségért több pénzt megadni, mert kifizetődik. A második fiamat, Á-t sokáig csak ebben hordoztam elöl, meg a bordó népmesésben háton.

          Szóval jött a bordó népmesés, bézs szarvasos (ugyanúgy jártam vele, mint Janka: előbb láttam meg képen, mintn a népmesést, és abból is kellett egyet vennem, iszonyú munka volt betörni, de álompuha lett), majd egy újabb álomkendő: DD Indio Herbstblau 6. Az álomkékem. Sajnos papírvékonyságban, szóval csak kis súlynál tudtam használni, de ez A KÉK.

          Aztán kíváncsi lettem, milyen egy 100% lenes kendő. Jött (és a színe miatt ment) egy Linuschka Dalia Minth. Majd ismét egy kék, jött strapakendőnek: Nati Mea Lazuri, na, annak a ferde mintájával nem tudtam kijönni. Jártak nálam doc Andi DD karibi halai, de sehogysem akartak betörni, a Nati keki cicák nagyon vágtak, a no cotton Nati pillék eszméletlenül csúsztak.

          Aztán jött a Girasol Folia 4, ezt azóta lecseréltem egy ötösre, egyébként abszolút maradós kendő, most is marad.

          Majd a Nati haaatalmas fecskés előrendelése nem úgy sült el, ahogy szerettem volna. Kék-fehér selymes fecskék helyett jött hozzám egy kék-fekete lenes, meg egy piros-fehér selymes. Ez utóbbit elcseréltem egy angol anyukával (a kendősfestős Holaloa) kék-fehér selymesre, ami aztán két hónapot keringett a postán, mire megkerült. Már majdnem lemondtam róla. Abból egy karikásnyi maradt nálam egy időre. Meg jöttr egy kasmíros türkiz-szürke Nati Honshiu, na, az életben nem volt és nem lesz olyan puha kendő, mint az a kasmíros.

          Aztán beleszerettem a Girasol Solola Red-be, ami hatalmas csalódás volt, amikor ideért: a honlapon narancsban pompázott, élőben viszont ciklámen volt. Eladtam karikásnak, egy darabja egy ideig az Encsi-félcsatosom belső oldala volt. Másik Encsi csatosom pedig a kék-fekete fecskék egy darabjából készült.

          Harmadik próbálkozásom a karikással végül sikerrel járt, azóta is nagy karikás-fan vagyok. Járt nálam natúr Colimacon-ból készült, meg Vatanai Reims, még egy Gira karikás (elfelejtettem a nevét), Nandu Meggy-ből készült sk karikás ókalocsai hímzéssel, lenes Nati nansei-karikás, Nati Rosa Canina karikás, nati Iceland karikás, kendőkből pedig gyapjas Nati Málta, 100% len Heartiness Tűzmadár, Girasol Snow Flame , Nati Türkiz tulipánok, lenes szilvalila Lujzus, Girasol Solola (nem volt elég narancsos). Ekkortájt cseréltem le az összes 4-es kendőmet 5-ösre, hogy tudjak velük tibeti befejezést is kötni, meg kabátra is kötni, ha szükséges. (Á nem szerette meg a hordozós kabátot, sokat üvöltött alatta, ezért inkább kintre kötöttem, ha tudtam.)

          Végül jött V. Végre egy lány! A szilvalila Lujzust az ő kedvéért vállaltam be (nem bántam meg, kiváló kendő), pedig amúgy nem színem a lila. Járt nálunk rövid időre egy kék Pola és Girasol Donau is, de ez utóbbi végképp vékony, hosszú és zöld volt, és érkezett egy sk hímzett kalotaszegi csatos a fiúknak, hozzáillő hímzett karikással nandu Drapp-ból. Na, ez a páros maradós, elteszem az unokáknak. Ekkor tűnt fel, hogy túl sok a kendőm (attól függ, mi a sok: 8 db egyeseknek sok, másoknak kevés). Úgy gondoltam: eladom, amitől meg tudok válni, és az árukból kipróbálom, mit tudnak az egy kategóriával drágábbak. Így lett kenderes Oscha Sonora Xico-m (nagy meccs volt betörni), kenderes Baie Trowen Ivory-m (dobozból kivéve egyből puha volt) és most érkezik egy Baie Trowen Nightingale (úton felém, ő lesz az aktuális KÉK KENDŐ, mert kék, az mindig kell ).

          Most az a terv, hogy - a Girasol Folián felül, mert attól képtelen vagyok megválni - csak három szuper batyukendőm maradjon. Ezen felül van egy nagyonrövidkendőm (Lujzus folklór 3 m) a gyors felkapásokra, három és fél karikásom (a fél egy szövött hevesi szőttes, még nincs megvarrva), egy kanga az itthoni házimunkákhoz, egy fürdős karikás vízbe, meg két Encsi-csatos túrázni. Mondhatni kiéltem magam és megállapodtam, de én már sohasem mondom azt, hogy soha.

          Amik a kedvenceim: a laza szövésű pamut zsákárok, és a minőségi keresztsávolyok, meg a gyémántsávoly. Kevert szálasban a 25% vált be legjobban: ilyen aránynál már érvényesül a len/kender/selyem minden jó tulajdonsága, de nem dominál, és puha, kezes marad a kendő. Jó esetben észre sem veszed, hogy nem tiszta pamut, csak abból derül ki, hogy a kendő nem ereszt, hanem tart, mint a hajlakk, ahogy Szilva mondta volt. A gyapjút szeretem, eszméletlen puha, jó vele kötni, de az én ízlésemnek picit rugalmasabb a kelleténél. Én azt szeretem, hogy ha valami meg van kötve, akkor az ott marad. Amelyik kendő ezt nem tudja, annak fájó szívvel búcsút intettem.
          Utoljára szerkesztette anyatigris; 2014.05.12., 00:37.
          Krisztina
          4, 6, 8 és egy csecsemő
          Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

          Comment


            #65
            Ez anno egy mókás kis topic volt Most véletlenül akadtam rá, ahogy valamit vissza akartam keresni, gondoltam, felhozom, hátha másnak is megtetszik, ha szem előtt lesz
            Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
            Kelleni fog még egy macska

            Comment

            Mamami portál footer

            Összecsuk

            Friss bejegyzések

            Összecsuk

            Cikk a mamami portálról

            Összecsuk

            szivárvány
            Betöltés...
            X