Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatás és teherbeesés

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Tege néha rajtam lóg egész nap. De van olyan mikor a reggeli szopi után csak az estit fogadja el... de éjjel akkor is szopizik. Nem tudom.. olykor nagyon intenzív, majd úgy érzem nem is érdekli... Azért reménykedem. Nem is akarom a mikulást. Én a két csíkot akarom látni! Kissé optimista vagyok???
    Éva + Tege (2007.07.04) + Ilka (2009.10.30)
    Beli Buba Hordozókendő tanfolyamokat tartok Egerben és környékén

    Comment


      #32
      Omma: hát, így is összejöhet a dolog, de szerintem sokkal valószínűbb, hogy előbb menstruálni fogsz egyet-kettőt, és utána ovulálni.
      Itt a link!

      Rozmaring, és te mi leszel, ha...?
      Livi

      Comment


        #33
        Hát én hosszas vívódás, többszörös váltogatás után jelenleg a reumatológiánál horgonyoztam le, bár nem ezt akartam, de ez még viszonylag családbarátabb terület. És kacsingatok a homeopátia, term.gyógyászat felé. Aztán majd meglátjuk.
        3 gyermek anyukája

        Comment


          #34
          Szervusztok sorstársak!
          Előzményeimet ismerve, nálunk akkor lesz újabb áldás, ha a szopi abbamarad. Örlődöm. Szeretném, ha Keve még sokáig cicizne, de arra is vágyom - akárcsak Rozmaring -, hogy max. 2 év legyen a 2. és a 3. között.
          Angéla
          Huba Márton (2004), Keve László (2007),Hanga Piroska (2010) és Ilka Mária (2013)

          Eladó vagy zsámbéki, töki ingatlanra cserélhető dobai (Veszprém m.) házunk.

          Comment


            #35
            Hát szerintem itt biztosra nem lehet menni!
            Bencét 13 hónapig szoptattam(ez egyébként az Ő döntése volt,többet nem fogadta el hiába próbálkoztam)ez után rögtön meg is jött a mikulás.De 6 hetes korától az éjszakákat végigaludta (szopi nélkül),8-9 hós korától pedig csak reggel és este szopizott.
            Nincs ebben rendszer az biztos,szerintem alkat függő,hormonszint függő az egész!Kár,hogy erre így nem lehet alapozni
            Egyébként mióta a Mamamin tengetem fölös időm igencsak rákívánkoztam hogy szülök mégegyett.A nyító oldalra kikéne írni egy figyelmeztetést,hogy Mamami és gyerekfüggő "ragájt" lehet itt kapni!
            GyöngyeszBencus 2002/12 16 és Petra 2008/04 28 anyája
            Mivel már nagyon ritkán járok erre kérlek próbáld velem a facebook oldalamon felvenni a kapcsolatot,köszi

            Comment


              #36
              hekele eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Egyébként mióta a Mamamin tengetem fölös időm igencsak rákívánkoztam hogy szülök mégegyett.A nyító oldalra kikéne írni egy figyelmeztetést,hogy Mamami és gyerekfüggő "ragájt" lehet itt kapni!
              Gyöngyi, sok szépet írtatok már sokan a mamamiról és hogy milyen jól érzitek magatokat itt, nagyon jól esett mindegyik, de eddig ez a mondat melengette meg a lelkemet legjobban. Köszönöm!!
              Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
              1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

              Comment


                #37
                Hú, ez elég off volt. Kimoderáljam magam?
                Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
                1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

                Comment


                  #38
                  moderálni nem köll, de tessék kicsit a sarokba térdepelni, vagy mi... ;-)))

                  hát... ami eszembe jut, és nem kell hozzá elválasztani: picit eltávolodni az igény szerinti szopitól. TALÁN elég.

                  - ha az éjjeli szopi megvonása nem pálya (szerintem arra nagyobb babának jobban szüksége van, mint a nappalira!), akkor is szóba jöhet:
                  - ritkítani (pl. gyakrabban kérnek az unatkozó babák, illetve ha sok időt töltötök otthon - mert akkor a kedvenc fotel, lengén öltözött anyu látványától is eszébe jut, hogy akár szopizhatnátok is...), míg ha járjátok a világot, érdekes dolgokba lehet bekapcsolódni, akkor ezek a szopik kimaradnak, és inkább csak az étkezés funkció kerül előtérbe.

                  - komfortszopit korlátozni, és maradni a nutritív szoptatásnál (azaz mikor a baba fejével már "lehet beszélni", mondani, hogy "sötétben a cici is álmos", vagy ilyesmit, amit ő is megért már, és nem totál hazugság (szerintem tilos átverni a gyereket...).... és hogy "csak PICI szopi van", mondjuk nem mind a kettőből, csak egyből... vagy csak addig, amíg eldúdolsz egy dalocskát, ilyesmi... (ugye, az időfogalmuk még homályos, olyan kell, amit ő is megért)... és persze az időt fokozatosan csökkenteni, hogy ne tiltakozzon, hanem belenyugodjon hamar...

                  - esetleg nappal rágyúrni a hozzátáplálás során, hogy kiváltsatok szopikat szilárddal, és így nappal elérjétek legalább, hogy legalább 1x legyen min. 6 órás szünet két szopi között. ha jól értettem a cikk tanulságait, akkor ez már elég lehet önmagában is!


                  vagy ezek túl evidens dolgok, és már túl vagytok rajtuk?
                  Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                  HipnoSzülés a tévében

                  Comment


                    #39
                    Sziasztok!

                    Nézelődtem kicsit a neten, és pár dolgot találtam, aminek érdemes talán jobban utánajárnotok, hogy ne kelljen tétlenül várni...:
                    1. E vitamin. Állítólag emeli a progeszteron szintet a szervezetben ezáltal termékenységet elősegítő.
                    2. Sok szex. A rendszeres altesti vérbőség és a rendszeres endorfinfelszabadulás útján hat, illetve a rendszeres orgazmus a petefészkeket ovulációra serkenti!
                    3. Találtam egy ilyen gyógynövényt, hogy Barátcserje (Vitex). Érdemes rá google-zni.
                    4. Aviva módszer is segített már sok szoptató amenorrheáson (babaneten olvastam egy fórumban).

                    Hát ennyi dióhéjben! Jó keresgélést!
                    Livi

                    Comment


                      #40
                      Nálam az a probléma minden elmondottal, hogy nem akarom rástresszelni magam. Csak reménykedek, hogy összejön. Valahogy nem visz rá a lélek, hogy ne szopiztassak annyiszor (egyébként elég gyakori a 6 órás szünet napközben)
                      Valahogy nem akarok aggodni ez miatt.
                      Lehet, hogy néhány hónap múlva mást mondok, de valahogy hiszem, hogy így is menni fog..... vagy túl optimista vagyok
                      Ezt most nem tudom.
                      Azért elgondolkodtató, hogy hány olyan ember van aki azt hitte, hogy a szoptatás véd és rájött, hogy mégsem. Ők, hogyan csinálták??? Nem szopiztatnak igény szerint????
                      Éva + Tege (2007.07.04) + Ilka (2009.10.30)
                      Beli Buba Hordozókendő tanfolyamokat tartok Egerben és környékén

                      Comment


                        #41
                        Omma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Azért elgondolkodtató, hogy hány olyan ember van aki azt hitte, hogy a szoptatás véd és rájött, hogy mégsem. Ők, hogyan csinálták??? Nem szopiztatnak igény szerint????
                        Omma, látom, nem olvastad a topic elejét. Ketten is írtuk, hogy igény szerinti (sőt kizárólagos) szoptatás mellett menstruálni kezdtünk, majd jött a baba. Én még most is szoptatok, 5 hónapos várandósan.
                        Livi

                        Comment


                          #42
                          Ok, ez tényleg kimaradt. De nem fogalmaztam jól. Az olyan nőkre gondolok akiknek nem tért vissza a vérzésük, és ezzel egészíteném ki a fenti gondolatot. Ismerősi körben van olyan anyuka aki a gyermeke 6 hónapos korában így lett várandós. Vérzés nélkül. Van olyan ismerősöm is akinek nem tért vissza a gyermeke 5 éves koráig. Orvostól orvosig járt, mígnem végül az egyik azt mondta, Ön terhes. Tehát létezik fogantatás vérzés nélkül. Na én ezért reménykedem, hogy összejöhet.
                          Egyértelmű, hogy mindenki más és más, mint tudjuk egyéni adottság a vérzés visszatérésének időpontja, és ha van vérzés akkor a fogantatás is jóval nagyobb esélyel indul.
                          Azért írtam, mert az előzőekben írtad, hogy valszinű hogy először a menszesz jő.
                          Remélem érthetőbb voltam.
                          Éva + Tege (2007.07.04) + Ilka (2009.10.30)
                          Beli Buba Hordozókendő tanfolyamokat tartok Egerben és környékén

                          Comment


                            #43
                            Omma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Azért írtam, mert az előzőekben írtad, hogy valszinű hogy először a menszesz jő.
                            Remélem érthetőbb voltam.
                            Naná, érthető voltál! Azért valószínűbb, hogy először a menzesz jön, mert a hormonok általában úgy térnek vissza, hogy a méhnyálkahártya leválik (egy darabig még ovuláció nélkül, vagy csak egy rövid luteális fázissal körítve), aztán beindul a peteérés is. A vérzés nélküli fogantatás azt jelenti végül is, hogy pont "elkapjátok" az első megérett petét, tehát értsd: kábé 2 hét múlva úgy is megjönne már az első vérzés...erre van esély, csak kevés.
                            Livi

                            Comment


                              #44
                              liv731 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A vérzés nélküli fogantatás azt jelenti végül is, hogy pont "elkapjátok" az első megérett petét, tehát értsd: kábé 2 hét múlva úgy is megjönne már az első vérzés...erre van esély, csak kevés.
                              Mi ehhez a kis százalékhoz tartozunk.
                              Nálunk 5 éve nincsenek piros betűs napok.
                              Angéla
                              Huba Márton (2004), Keve László (2007),Hanga Piroska (2010) és Ilka Mária (2013)

                              Eladó vagy zsámbéki, töki ingatlanra cserélhető dobai (Veszprém m.) házunk.

                              Comment


                                #45
                                Angéla, de jó Neked
                                Biztosan furcsa lesz majd, ha újra ezzel is törődnöd kell.
                                Andi
                                Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X