Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Babahordozó hét a XIII. kerületben

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Totóval kapcsolatban azért gondoljátok meg azt is, hogy ha nincs nyeremény, csak egy "jó buli" az egész. Tényleg megoldókulccsal meg kiértékeléssel. Mondjuk 4 találatig: Sajnos a hordozásról egyenlőre olyan messze vagy, mint Makó Jeruzsálemtől. Sabla-babla és igy tovább még 2 kategória szellemesen viccesen megfogalmazva
    Akkor egyrészt nem kell leellenőrizni a megoldásokat
    Nem marad abban sem űr, aki nem tudja megvárni az eredményhirdetést
    Minusz 2 emberre és egy tálca sütire vagy csokira van szükség
    Nem marad senkiben sem kétely bármelyik kérdéssel kapcsolatban
    Mondjuk akkor totó helyett hivhatnánk tesztnek vagy ilyesmi.
    Ildikó

    Comment


      #32
      Nathaly81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Zita meggyőzött az anya-lánya témával kapcsolatban, viszont még mindig itt maradt bennem egy darab... igen tudom nem javulok
      Szóval arra gondoltam, hogy mi lenne, ha csak az egyik felet "céloznánk meg" a lányokat. Ha már az egyik fél tud "közeledni" az már fél siker. Gondoltam megoszthanánk velük anyáink miért csinálták úgy ahogy, talán ha értenénk, könnyebben elfogadnánk és nagyobb empátiával tudnánk fordulni szüleinkhez, és ez már fél siker, hiszen általában ez visszafele is elfog sülni. Vagy csak egyfajta kommunikációs segítséget adni Neki. Na jó eldugultam.
      Hát nem tudom. Csak az egyik felet megszólítani kicsit egyenlőtlen dolognak érzem. Úgy értem, ahol probléma van, az két ember problémája, amit nem lehet rárakni egyre. Ennek a problémának pedig csak az egyik pillére az, hogy miért neveltek régen úgy az anyák, ahogy. Úgy érzem, csak a "lány" szakaszt megszólítani igazságtalan teher rájuk nézve. Meg amúgy is, két felnőtt gondját csak mindkét fél részvételével lehet felnőtt módon megvitatni. Szerintem.
      Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
      Zita mama oldala
      Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
      Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
      Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
      Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

      Comment


        #33
        Nathaly81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Totóhoz még jutott eszembe egy két kérdés-válasz, leírom.

        Hogyan lehet hordozni az újszülött babát?

        a, Bölcsőtartásban, mert nem tartja még a fejét, valamint az elől (függőleges) hordozás nem jó a gerincének.
        b, elől (függőleges) hordozhatjuk
        c, elől (főggőleges) és háton is hordozhatom az újszülötett

        Segít-e a tejtermelés növelésében a hordozás?

        a, nincs kapcsolat a tejtermelés és a hordozás között
        b, a testkontaktus hatására gyakrabban szopizik a baba ami a tejtermelés növekedéséhez vezet
        c, ide most nem jutott semmi eszembe, mert Anna már nyíg és mennem kell....
        remélem azért tudtam segíteni...

        Még eszembe jutott a soha nem tudom letenni majdra is valami, gyorsan talán még van egy percem...cicivel kibekkeljük

        A folyamatos hordozás a köveztezőkhöz vezet:
        - a gyerek mindig rajtam akar lenne és majd soha nem tehetem le egy percre sem
        - többi most nem jön...bocsi
        Na már mennem kell...
        Ez, jó, a bölcsőtartásos-újszülöttes dolgot mindenképp vegyük bele!
        A másikat már összeszedtük a helyszínen, majd Pynky begépeli, bár az sem lenne baj, ha ezt csak személyesen beszélnénk meg, hogy ne lássa előre mindenki. Amúgy ha jól emlékszem a 10. kérdésnél tartunk.
        Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
        Zita mama oldala
        Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
        Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
        Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
        Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

        Comment


          #34
          cukorborsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Totóval kapcsolatban azért gondoljátok meg azt is, hogy ha nincs nyeremény, csak egy "jó buli" az egész. Tényleg megoldókulccsal meg kiértékeléssel. Mondjuk 4 találatig: Sajnos a hordozásról egyenlőre olyan messze vagy, mint Makó Jeruzsálemtől. Sabla-babla és igy tovább még 2 kategória szellemesen viccesen megfogalmazva
          Akkor egyrészt nem kell leellenőrizni a megoldásokat
          Nem marad abban sem űr, aki nem tudja megvárni az eredményhirdetést
          Minusz 2 emberre és egy tálca sütire vagy csokira van szükség
          Nem marad senkiben sem kétely bármelyik kérdéssel kapcsolatban
          Mondjuk akkor totó helyett hivhatnánk tesztnek vagy ilyesmi.
          Hehe, ez a vicces kiértékelés tetszik! (Csak arra kell majd vigyázni, nehogy bántóak legyünk...)
          0 pont= Alighanem te eddig még csak influenza vírust hordoztál...
          Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
          Zita mama oldala
          Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
          Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
          Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
          Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

          Comment


            #35
            A szórólap készítésben sztem tudnánk segíteni, de több infó kéne, hogy milyenre gondoltatok (méret, szín, mennyiség, papír...), és, hogy mikorra...
            P, egy nagyfiú egy lányka + egy pici fiúcska mamija

            Comment


              #36
              Kisebb plakátok kihelyezése gyerekorvosirendelőkbe, játszóházakba ezt most nem igazán látom át, hogy központilag lesz plakát, amit több helyre kitesznek, vagy minden kerület maga szervezi ezeket
              P, egy nagyfiú egy lányka + egy pici fiúcska mamija

              Comment


                #37
                Zituci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Szintén a tavalyi hét tapasztalata: a kérdőívek alapján a vártnál sokkal kevesebb ember jött el azért, mert szórólapon látta a hetet. Az a javaslatom, hogy a tavalyinál kevesebbet költsünk szórólapokra (plakát ez kell!), és jobban koncentráljunk egyéb hírforrásokra (internet, média, személyes meghívások).
                Vki megfogalmazta már pontosan (akár számszerűen is, hány anyuka lakik a kerületben; pl., olyan anyukákat, akik találkoztak már a hordozással... vagy, akik még csak pocakban hordoznak... vagy akik szeretik a lila színt, bocs, csak, hogy értsétek...), hogy kiket szeretnénk elérni? ez sztem fontos, könnyebben el lehet indulni, hogy hol, hogyan és mikor szólítsuk meg őket

                Na, már tünök is el
                Utoljára szerkesztette palmi; 2010.05.22., 23:37.
                P, egy nagyfiú egy lányka + egy pici fiúcska mamija

                Comment


                  #38
                  A szőrkontaktusos infót köszi, szilikon Még nem irtam neki, ezek után nem mertem összeszedni a bátorságom... De majd végiggondolom.

                  Akkor viszont gondolkozzunk még előadáson!
                  A nagy NBH-n lesz együttalvásos téma. Mi lenne, ha mi is belevennénk? És hivjuk meg a védőnőket is!!!

                  Zituci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A másikat már összeszedtük a helyszínen, majd Pynky begépeli
                  Akkor begépelem egy .doc-ba, azt töltöm fel, és csak az látja, aki meg is nyitja. Aztán bármikor levesszük, ha kész van.
                  Ma este talán sikerül beírni... Bocsi

                  palmi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A szórólap készítésben sztem tudnánk segíteni, de több infó kéne, hogy milyenre gondoltatok (méret, szín, mennyiség, papír...), és, hogy mikorra...
                  Palmi: beszéljük meg. Még nem gondoltunk semmit A méretet beszéltük A4-es ill. kisebb-ben. Ill. ami nekem még tetszik, az a pici, pénztárcába tehető (naptár méretű), mert azt könnyen át tudjuk adni személyesen.

                  palmi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  kiket szeretnénk elérni? ez sztem fontos, könnyebben el lehet indulni, hogy hol, hogyan és mikor szólítsuk meg őket
                  Gy.orvosi rendelőbe, tanácsadóba járnak kismamák és kisbabások is. A könyvtárakba, iskolákba, ovikba tettünk még ki tavaly. Meg a kisméretűeket vihetjük magunkkal, és ha látunk alkalmas "alanyt", egyszerűen megszólítjuk és a kezébe nyomjuk. Ez működött tavaly
                  A kerületnek sok pontján laknak olyanok, akik segitenének a szórásban, ez tavaly jól működött.

                  Még valami: eszembe jutott, hogy bagzerka fotós. Nem akarunk vele "bizniszelni" valamit?
                  pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
                  Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
                  hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
                  a XIII. kerklub ÚJ topikja

                  Comment


                    #39
                    Emese kérdezte a másik topikban a szülésfelkészítőt, és eszembe jutott, h egyszer elég hosszan beszélgettem egy lánnyal, aki pszicho-szülésfelk.-terapeuta, hordozott is stb. Nagyon kedves, szinpatikus és főleg kompetens volt. Itt az oldala:
                    http://www.eletkor.hu/asszonyerok-aradasa/
                    Mamamizik is néha.

                    Talán lehetne vele valamit kezdeni...
                    pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
                    Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
                    hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
                    a XIII. kerklub ÚJ topikja

                    Comment


                      #40
                      szórólap terjesztésben én is szívesen segítek. nem vagyok profi power pointban, de szívesen eljátszom vele, ha ebben tudok segíteni!
                      népek terelgetése gyerekkel történik vagy anélkül?
                      egyébként bármilyen számítógépes szerkesztgetésben szívesen segítek!

                      nem vagyok profi fotós, de azért fotózásba is beszállok ha kell, persze csak amatőr szinten!
                      Csilla
                      Borcsa 2009.09.19 és Kende 2012.09.17.

                      Comment


                        #41
                        Rendben giducki, köszi
                        Minden gyerekkel történik És szabad nekik szaladgálni, rajtunk lenni meg cicizni is

                        Lányok, lehetne kicsit aktivabban ötletelni?
                        A Hordozós totót csinálták a lányok már 2 pénteken, majdnem készen van. Légyszi hozzatok még 3-4 kérdést

                        Előadás(ok)
                        Jelen pillanatban a szőrkontaktusos kiesett, nem szeretném, ha a saját rendezvényünkön védekező álláspontot kéne felvennünk.

                        Megkérdezzem esetleg a lentebb belinkelt lányt, hogy eljönne-e beszélgetni? De miről? Téma-ötletek? Előadó-ötletek?

                        Másik ötletem celesztina Viki, aki irgalmatlan sokat tud mindenféle hordozóról. Őt is hivhatnánk... Mondjuk kötésmódokról beszélne, mellette valaki pedig kötné azt, amiről éppen szó van...


                        2 napot tervezünk, de azt ki is kell tölteni...

                        Péntek lehetne (CSAK munkabeosztásnak, de pl. így nézne ki)
                        De.: Dalolka Kárász Eszterrel (kb. 45 perc) 10-10:45 h
                        utána kötetlen beszélgetés a jelenlévő anyukákkal (esetleg meghatározhatunk témát is)
                        Du.: Előadás-bemutató a kötésekről celesztinával 15-18 h
                        (nem végig lenne, de utána lehetne kérdezni, beszélgetni)

                        Szombat lehetne kb. 10-18 h folyamatosan
                        - hordozópróbálgatás
                        - pszichológus tanácsadás (erről beszéljünk, hogy vált be a múltkor!!!)
                        - szopis tanácsadás (kit kérjünk meg?)
                        ELŐADÁS 1. --> ide kell valami! Mi legyen? Ötletek? Morvay Réka? Szülés, kötődés, hordozás, dúlaság, akármi??

                        Kora délután (felkorbácsolni a kedélyeket) Táncház szrekucékkal (kb. fél óra)

                        ELŐADÁS 2. ide is kéne valami... (miközben olvasgattam, eszembe jutott valami, de a kerületi topikot olvasva ki is röppent... Biztos visszajön a gondolat...)

                        Küldjetek ötleteket, dolgozzunk!!


                        A "műsor" tervezetét június végén kell leadnom a Gy.háznak, mert abból készít Gerti projekt-tervet, amit előterjeszt az igazgatóságnak. Kérlek benneteket, segitsetek, hogy létrejöjjön a rendezvény
                        pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
                        Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
                        hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
                        a XIII. kerklub ÚJ topikja

                        Comment


                          #42
                          Viki tényleg sokat tud a hordozókról, szerintem jó ötlet. Lehetne a címe az előadásnak: sokszínű hordozók a világban...csak egy ötlet!
                          - Ó. Ági ( hordozásról )
                          - Sz. Vera ( hordozás történte, néprajza )
                          - Csóka Szilvi ( kötődésről, testkontaktus fontosságáról )
                          - Schill Bea ( lehet rosszul írtam a nevét, bocsánat. Kengurúmódszer)
                          - Csörgő Andi ( perinatalis szaktanácsadó - lehet ezt is rosszul írtam bocsi ha igen)
                          - kereshetünk egy hordozáspárti védőnőt aki beszélhetne a hordozásról védőnői szemmel
                          - megkérjük Andrejt tartson egy előadást a hordozásról Apa és férfi szemmel
                          - hordozótanácsadás
                          - szopistanácsadás ( Eszter? )
                          - hordozóstorna Emmyvel ez akár lehet párhuzamosan a tanácsadásokkal
                          - hordozóskabát és kötésbemitató(
                          erről már volt szó )
                          - kisfilm a hordozásról - egy hordozó napja - kell egy alany és egy kamerázni
                          vágyó egyén

                          csak ötleteltem...remélem valami használható
                          Nathaly
                          Lili & Anna

                          Comment


                            #43
                            Semmi újjal nem jöttem, de amiket írtatok, tetszenek, különösen az apa-szemmel dolog, és a torna.

                            Mintha lett volna szó arról, hogy kötésmódokból csinálni vetítést. Annak van valami konkrét terv-menete? Elkezdtünk már fényképezni?
                            Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

                            Comment


                              #44
                              Itthon van Z munkahelyi videókamerája, hozzá szupi kis állvány, ha szépen mosolygok, tuti elvihetem, helyből merevlemezre vesz. Ez segítene?
                              Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

                              Comment


                                #45
                                A kenguru-módszeres Schill Bea nekem is eszembe jutott, olyan lelkesen mesélt róla Vera a hordozós tanfolyamon! Most visszanéztem, és tavaly előadott a Kesztyűgyárban, ami persze nem akadály, épp ellenkezőleg, szerintem azt jelenti, hogy kapható a dologra!

                                Totó: én szívesen agyalok még, de ahhoz látni kéne, mi van meg eddig, hogy beinduljon a fantáziám Nem voltam az elmúlt két klubon, még nem tudom, hogy most fogok-e tudni menni. El tudja nekem valaki küldeni priviben? Vagy küldjek emailcímet?
                                Ha segíteni kell a végén megformázni, abban szívesen segítek!
                                Zsófi, Léna (2006.08.29), Maja (2008.09.26) és Hédi (2012.09.15.) mamája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X