Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Klubos hordozókról képes beszámolók

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Emili, totál így jártam a saját liliputis hátimmal! Szerencsére apára majdnem jó De reménykedem, hogy az új pásszentosabb, ki fogom próbálni a klubbost.
    Eszter
    Flóra, Vajk és a pici Lea anyukája, Beli Bubás hordozási tanácsadó

    Comment


      Októberben nálunk volt a Katja, találtam még egy képet.
      Imádtam ezt a kendőt! Puha, könnyű vele kötni, ideális a hossza... Szerelem lett első próbálásra!
      Lexi picasa

      blog

      Comment


        A kép lemaradt!
        Lexi picasa

        blog

        Comment


          Balaton Bamberoo

          Két hétig nálam volt a Balaton Bambi. Nagyon örülök, hogy kipróbálhattam, ugyanis most már tudom, hogy legalább mei taira nem fáj a fogam És mivel mindenki bevallása szerint a világ legkényelmesebb mei tai-ja a Bamberoo, így biztosan nem az a gond, hogy talán egy másik kényelmesebb lenne.
          No, megpróbálom leírni, miért nem annyira jött be nekünk. Többször is előfordult, hogy úgy éreztem, csúszik lefelé. Persze lehetett gond a kötéssel is, de kendővel egy lazábbra sikerült kötésnél se érzem azt, hogy mindjárt leesik a cucc a vállamról. Vsz. túl vézna vagyok én a mei tai vállpántjaihoz.
          A másik a hátratétel. Ha kendővel teszem hátra a gyereket, a művelet közben valamennyire fogja a kendő. Mei tainál viszont, amíg nem hajtom fel a bodyt, a gyerek csak úgy van a hátamon. Vagy megpróbál leugrani.
          Aztán az ujjszopás: ha Rozi keze a pánt alá kerül, kicsit nehezebben rángatja ki, mint a kendőben.
          A pántkisimítós feltevés lehet, hogy jobb, mint a Lexi twist, de arra már nem volt időm, kedvem, hogy azt is begyakoroljam.
          Namost vsz. mindez a probléma orvosolható, de akkor már - nekem legalábbis - az egész egyáltalán nem egyszerűbb, mint a kendőkötés.
          Úgy tűnik tehát, maradok kendős, és vigyázó szemeim inkább a rövid kendőkre vetem, ha már mindenképp költekezni akarok
          Íme, a kép. Igyekeztem színben harmonizálni
          Utoljára szerkesztette gemma; 2008.11.25., 16:17.
          Emma
          R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
          gemmamamami@gmail.com

          Comment


            Emma, köszi a beszámolót! Ebből nagyon jól látszik, hogy egy kendős, kendőt kedvelő és ahhoz szokott hordozónak mi a szempont és különbség a MT-hoz képest.
            Az, hogy lefelé csúszott, azt meg kéne néznem élőben, szerintem valami nem stimmel a kötéssel. Teljesen reális, ha Te úgy érezted, hogy a válladról lecsúszik, Sárának is volt ilyen gondja, neki is vékony az alkata és valószínűleg ehhez a duci vállpántpárnázáshoz keskenyek a vállai. Neki is azt javasoltam, hogy kösse a vállpántokat tibeti módra, mint a kendőnél, vagyis mikor előrehozod a vállpántokat (háti hordozás természetesen), akkor nem derékon megkötni, hanem felhozni és mellkas fölött átbújtatva fent megkötni. Ez összetrtja a vállpántokat és kevésbé izzadsz rá (nyáron ez szempont).
            Hogy a kisimítás nem sikerült, azt is megértem. Nem mindenkinek megy előszörre, mert nem tudnak annyira hátranyúlni. Nyugodtan lehet a lexi twistet használni
            Hátratétel: szokás kérdése. Hiszen aki megszokta, hogy kendővel együtt dobja hátra, annak furcsa lehet, hogy egy ideig "biztosítás" nélkül van a gyerek a hátán. Nekem Kama mindig is kiterült és várta a sorsát. De egyébként több, biztonságos módja is van a hátravételnek, de én dobálni szoktam.
            Ujjszopás: na ja. Hát igen, stabilabban tartja talán a MT, kevésbé tud kiszabadulni belőle a keze. Én homorítással tudtam ezt ált. orvosolni, mert akkor kicsit meglazul hátul. Vagy esetleg az egyik vállpántot lecsúsztatod kicsit, és úgy is meglazul.
            Köszönjük szépen a beszámolót! További boldog kendőzést kívánok Nektek!
            Rebaba blog

            email: hellorebaba@gmail.com

            Comment


              (Gemma: nekem a batyu nem jött be, a BWCC annál inkább. és batyus pánttal. Na, ott szerintem még kevésbé biztos a gyerek a háton... vagy én csinálok nemjól valamit?)
              Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

              http://emilialkot.blogspot.com/

              Comment


                Orsi, hát igen, a tibeti kötés valószínűleg stabilabb lett volna. A hátratételnél Rozi sajnos nem mindig olyan türelmes Konkrétan olykor igyekszik szabadulni (ha már fent van, akkor oké a helyzet). Úgyhogy elgondolkodtam azon is, hogy is van ez az apukahordozó-dolog...
                Ja, meg olyan nagy darab izé az egész mei tai a kendő után.
                Szóval lehet, hogy ha még három hétig próbálkozok kitartóan, akkor rájövök, hogy mégiscsak ez kell nekem, de így legalább nem nézegetem folyton még a mei taiokat is
                Köszönöm a választ és a jókívánságot, igyekszünk megfelelni

                Émi, hogy érted azt, hogy még kevésbé biztos, minél kevésbé? Én szeretem különben a batyut, de ha teljesen biztosra akarok menni, én is inkább hátizsebet kötök. A mei tainál viszont az volt az érzésem, hogy maga a hordozó indul lefelé.
                Emma
                R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
                gemmamamami@gmail.com

                Comment


                  Úgy értettem, hogy a feltétel. BWCC-nél van egy pont, amikor mindkét kendőszár lóg, vagy a lábam tartja, ekkor a gyerek fel-le-oldalra közlekedhet... (nem kötök elöl csomót) és kendőnél (nekem) jóval hosszabb idő, míg eljutok oda, hogy na, akkor most stabilan tartja a babót. Ennek ellenére itthon inkább kendőzünk (aahhh, hol van már a Girasolom????), de ha nem itthon kell megkötni, eccerűbb a MT.
                  Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

                  http://emilialkot.blogspot.com/

                  Comment


                    Ja, értem. De a kendő akkor is tartja valamennyire, ha elficereg, legalábbis le nem esik. Volt már olyan, hogy Rozi nagyon nyűgös volt, feszítette magát, ordított stb. (a vonaton ) Fel is adtam, csípőre kötöttem. Mei taijal asszem, egyszerűen lerepült volna a hátamról.
                    Emma
                    R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
                    gemmamamami@gmail.com

                    Comment


                      Októberben a szivecskés Kozyt próbáltuk, és szerelem lett első próbára...(ill., a legelső Epre zöld Hillsville Kozyja volt, Valentine csak a második volt, bár hosszabb távra. Epre, Neked is köszi ismét! )
                      Aznap (okt. 11.) csodaszép idő volt, így klub után rögötn megsétáltattam a körúton is a szerzeményt. Az autóból kiszállva, rutin híján még a férjem pakolta a hátamra Gergőt, de nagyon hamar alatt sikerült.Az első pillanattól kezdve biztonságban éreztem a babót, és kényelmes is volt. A vállpántok kellő szélességűek, nekem nem volt gond a hátán kisimított keresztezés sem, és nem is csúszott semerre sem. Még a séta közben közölte a férjem, hogy vesz nekem egy ilyet, mert neki is tetszett (pedig nem volt túl hordozásbarát akkoriban). Itthon mindenki (még a párom is!) kipróbálta, Tominak is nagyon bejött, bár rá még én kötöm (de szeretné megtanulni az egydül kötést is.)
                      Szóval, engem meggyőzött! Köszönjük a lehetőséget!
                      Kata
                      Tamás Krisztián (1996.11.18.) Mira Zoé & Gergő Bence (2008.04.19.)
                      Drukkokat kérek, autóbaleset utáni vizsgálatokhoz és regenerálódáshoz! Köszönöm

                      Comment


                        gyönyörű gyerekeid vannak.És Tomi egy igazi jó testvér, büszke lehetsz, Kata!!

                        Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                        Comment


                          kék-fehér indio

                          én is jöttem akkor. a Varda féle indio van nálam. nagyon szép, nekem legalábbis nagyon tetszett és majdnem vettem is ilyet, de aztán rájöttem, hogy én kendőre ennyit nem vagyok hajlandó
                          először kötöttem batyut és meglepve tapasztaltam, hogy mennyivel magasabban van a gyerek, mint mt-ban. egyszerű meg jó, csak én valamiért nem tartom egy biztonságos kötésnek, pedig biztos az. próbáltam a csípő kötést is és egész jó.
                          összehasonlítani más kendővel nem nagyon tudom, csak emlékezetből az én carolinommal (az meg pont most van kölcsön másnál), szóval annál talán vastagabb, de puha kendő.
                          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                          Comment


                            Liliputi piros háti hordozó

                            Orsi előre szólt, hogy nem lehet meghúzni elég szorosra a pántjait,ez így is volt.Sajnos nekem még kabátra felvéve sem tartotta meg a gyerkőcöt...de azért én láttam a pozitívumait is, mint a párnázott derékrész, és ha rövidebb lett volna a pántja, vagy jobban meghúzható,akkor szerintem egy nagyon jó hordozó lehet.Köszönöm a lehetőséget.
                            Ha lesz rá alkalmam a klubban pár percre egyszer szívesen kipróbálom az új generációs változatot.
                            Anna nagyigényű Izabella (2008. 02.28.) , sebes Sebestyén (2010. 07. 14.) és Julianna (2012.12.29.) boldog anyukája

                            Comment


                              Új Liliputi hátihordozó (narancs)

                              Néhány napig nálunk nyaralt, illetve telelt az új hátiputi, nagyon hasznos volt. mi csak háton próbálkoztunk.

                              pozitívum:
                              - vállpántok: szerintem jó a kialakítása, a párnázása, jóóó, hogy jó szorosra lehet húzni (nem úgy, mint a régi típusnál), szóval bejött. én nem használtam a mellkaspántot, mert engem nyomott, de én hátizsáknál sem szeretem ezt, szóval bennem lehet a hiba, mindenesetre anélkül se csúszott lefele pánt.
                              - kapucni: bár nem próbáltuk, mert Bogyónak még a body is tartotta a fejét, de tetszett, hogy lepatentolható, meg szerintem hasznos is lehet.
                              - állíthatóság: könnyen lehet állítani, kapcsolni, jó.
                              -kényelem a babának: ez biztos jó, mert az első felvételkor pár perc alatt bealudt.
                              - anyaga: nekem tetszik, jól szellőzőnek tűnik, bár melegben ugye nem használtuk.
                              - kezelhetőség: könnyű le-fel venni, és ezel a hordozóval fordult tlő először, hogy alvó gyereket le tudtam tenni, úgy, hogy nem ébredt fel.

                              negatívum:
                              - színe. nekem nagyon nem jön be ez a narancssárga, de ez ízlés dolga.
                              - derékpánt, hátul: meghajlott. ez nem tudom, a komfortján mennyire rontott, mert a legeslegfőbb gondom vele a
                              - derékpánt elülső része volt, ahol béleletlen, és a csat van, merthogy nekem ez belemélyedt a hasamba, nyomott, nem volt jó. Kabáttal, aláöltözve okés volt, de otthon, egy pólóval, macinacival nem. Ez lehet alkat kérdése, ez esetben nekem vsz. egyik ssc sem lenne jó, nem tudom. De ezért volt hasznos a próba lehetősége, mert rájöttem, hogy nekem ez nem jó, a MT derékpántja valahogy sokkal kényelmesebb nekem. Próbáltam derékon, csípőn (így még rosszabb volt, mert a csípőcsontomat is nyomta a pánt)
                              - body teteje: alváskor főleg, de máskor is, ha elég szorosra húztam, nagyon megnyomta a baba nyakát hátulról. nem tudom, meg lehet-e ezt oldani, hogy ne nyomjon ennyire, a mt teteje emlékeim szerint sosem vágott így be...
                              Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

                              http://emilialkot.blogspot.com/

                              Comment


                                Egy kis előzetes a zöld rugalmas Gipsymamás kendőhöz:
                                ma tettem bele először a kis hatnapost, és egy szava nem volt! Annak ellenére, hogy belakva, és nézelődős hangulatban próbáltunk, két perc után elfészkelte magát benne, és szunyált egy nagyot.
                                Ja, és nagggyon kényelmes!!!
                                Ági
                                Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X