Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mei tai varrás saját kezűleg

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Lányok, már párszor nekifutamodtam, de egyszerűen nincs lehetőségem végigolvasni a topikot, ma újra megpróbáltam alvás időben, de nem hagyták a gyerekek, gyorsan felébredtek...

    Elképzelésem van már MT készítésről, van is saját, azt is tudom tanulmányozni.... Kérdésem, hogy az Ikeás egyszerű pamut anyagok is jók?
    És a párnázott részt mivel töltitek ki?
    Néhány MT-on egy négyzetben van egy X varrás, ez biztosabb?

    Bocsánat, ha már voltak a kérdések, de tényleg nem tudok folyton itt ülni (most is sír a pici, mennem kell ). Csak holnap elvisz a férjem a klubba, és utána lehetőségem nyílik (talán ) ikeába is menni....
    Á., K., S. és R. anyukája

    Comment


      ikeás anyagok dekornak, bodynak jók.

      párnázhatsz flízzel (így írják?), polárral, szivaccsal, ezek keverékével.

      x: biztos, ami biztos alapon. ha a középső rétegre varrod, akkor nem látszik kívül (szerintem úgy szebb)

      pánt legyen sávolyszövet, munkaruhavászon vagy kord, ha strapabírót és kényelmeset szeretnél
      Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
      "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

      Comment


        Köszönöm Kisvic
        A Keletinél lévő nagy texzilboltban ilyeneket lehet kapni? Cérnát is?
        Á., K., S. és R. anyukája

        Comment


          azt nem tudom, de nincs valakinek elfekvőben pántanyaga dekorokért cserébe? vagy pénzért. klubba holnap?
          Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
          "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

          Comment


            Ez jó ötlet. Holnap megyek klubba. Hátha hoz vki pánt anyagot és tölteléket. Vki?

            Body-hoz veszek cuccost....
            Á., K., S. és R. anyukája

            Comment


              Köszönöm szépen,örülök hogy Nektek is tetszik!
              GyöngyeszBencus 2002/12 16 és Petra 2008/04 28 anyája
              Mivel már nagyon ritkán járok erre kérlek próbáld velem a facebook oldalamon felvenni a kapcsolatot,köszi

              Comment


                Sziasztok!
                Ide is jöttem zöldfülűsködni Szóval több kérdésem is lenne. Szeretnék varrni egy mei tai-t, de többfajta szabásmintát is találtam. Nekem eddig az tetszett a legjobban, és zöldfülűként az tűnt praktikusnak, amelyiknek a body része alul-láb között egy kicsit keskenyebb, és felül talán olyan 10 centivel bővebb. Mik erről a tapasztalatok??? Valóban ez a jó, kinek mi jött be?
                A másik kérdés pedig, hogy a csak a pántokba kell flízt tenni, vagy a bodyba is???
                Köszi előre is.
                Anna, akinek a lánya Sári (2008. 03. 26.), fia Misi (2012. 12.31.)
                http://holidayknitting.blogspot.com/

                Comment


                  Driakk, én olyan MT-t varrok, ami felül bővebb, én így jobban szeretem, mert így a pántok a hátamra simulnak felül és a babát is jobban körbeöleli (nevessetek ki, de nekem mindig za volt a parám, hogy oldalt kiesik a béb ) Varrtam régebben sima MT-t is, nekem ez jött be. A deréknál és a vállnál bélelem, én szivaccsal, nekem ez jött be legjobban. A body-t ne béleld, nagyon meleg lesz, és minél vastagabb, annál kevésbé simul rá a gyerekre sztem. Nekem a téli mt-ben volt egy réteg kabátszövet, de most varrhatok másikat, mert már túl meleg

                  Zsu
                  Gyerkők: Bence, (2003.06.27) Kata, (2006.03.09) és Lizi (2008.04.18)
                  Már nem pelenkázom, nem hordozok, de tortázok :https://www.facebook.com/pages/Tort%...65744636891067

                  Comment


                    driakk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok!
                    Ide is jöttem zöldfülűsködni Szóval több kérdésem is lenne. Szeretnék varrni egy mei tai-t, de többfajta szabásmintát is találtam. Nekem eddig az tetszett a legjobban, és zöldfülűként az tűnt praktikusnak, amelyiknek a body része alul-láb között egy kicsit keskenyebb, és felül talán olyan 10 centivel bővebb. Mik erről a tapasztalatok??? Valóban ez a jó, kinek mi jött be?
                    A másik kérdés pedig, hogy a csak a pántokba kell flízt tenni, vagy a bodyba is???
                    Köszi előre is.
                    Mindkét kérdésedre a válasz: tök mindegy. Lehet véleményeket mondani pro és kontra, mindegyik jó, nem ezen múlik.
                    Utoljára szerkesztette kisvic; 2009.04.08., 20:20. Oka: n
                    Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                    "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                    Comment


                      Vettem anyagot pántnak, és vettem anyagot body-nak. Már csak egy varrógépre van szükségem Elméletileg anyukámtól a hétvégén kapok kölcsön...
                      Viszont nincs töltelék anyagom, valaki csinált már bélés nélküli MT?

                      Már olyan izgatott vagyok ám
                      Á., K., S. és R. anyukája

                      Comment


                        Először is gratulálok a sok szép saját készítésű MT-hez, nagyon szeretem nézegetni, amikor elkészül egy-egy újabb darab. Nagyon sok szuper ötletet, tippet olvastam a varráshoz, ha ma készítenék egyet, azt hiszem Katának a listájával kezembe mennék anyagbeszerzésre.

                        Régebben én is varrtam egyet, ami fényévekre van a tökéletestől, de azért szeretném megmutizni.
                        Persze, ha akkor tudtam volna mindazt, amit most, talán jobban használható lenne. Sajnos dekor anyagnak egy csúszos anyagot használtam, így csak lexi twiszttel tudom megkötni a pántokat, különben a gyerek feneke alá csúsznak, úgy meg nem az igazi. Meg a pántok is kicsit nyúlósak, gyűrődősek, dehát abból dolgoztam, amit itthon találtam.
                        De minden hibája ellenére szeretem; mert kicsit ilyen, kicsit olyan, de a miénk.
                        Kati
                        Doma (2004.12.12) és Nati (2008.05.08.) anyukája

                        Comment


                          hibik eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Vettem anyagot pántnak, és vettem anyagot body-nak. Már csak egy varrógépre van szükségem Elméletileg anyukámtól a hétvégén kapok kölcsön...
                          Viszont nincs töltelék anyagom, valaki csinált már bélés nélküli MT?

                          Már olyan izgatott vagyok ám
                          Igazából a bélés csak európai kényelem. Eredetileg ez fel sem merült. Ha 10cm-nél szélesebbre csinálod a pántot, akkor amúgy sem kell bélés. Hordozókendő sincs bélelve, mégis kényelmes.
                          Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                          "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                          Comment


                            Hopp, nekem mindig Ritus feneke alatt van a kötő! Akkor nagyon rosszul kötöm?
                            Na, megyek is gyorsan egy Mt-os topikba, és bevallom bűnöm, és kérek feloldozást (megoldást)

                            Kisvic, köszi, teljesen igazad van! Ha meglesz a varrógép, megpróbálkozom vele, és majd jövök képekkel...
                            Á., K., S. és R. anyukája

                            Comment


                              Mióta egész jól kendőzök, nem értem ezt a full extrás mei tai dilemmát....

                              Zsaka, nagyon ügyes vagy, gratulálok!!!!!!!!!!
                              Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                              "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                              Comment


                                Naaa... végre lefényképeztem a legújabb macskás mei taiunkat... már hetek óta ezt használom és szuper, sokkal jobb, hogy keskenyebbre szabtam a 2 comb közti részt (már nem emlékszem hány centire... talán 32?). Max. majd ha kinövi akkor eladom... (most épp egy újabb mei taion gondolkozom... májusban esküvőre megyünk, oda kéne valami elegánsabb...)
                                ...

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X