Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Lehet az a baja, hogy a kezet is be akartam tenni? Mert ugye az elöl zsebedbe kinn van.
    Csybe

    Comment


      Kriszta, szuperek a képek
      Csybe

      Comment


        Ha nehéz csomagolni a babát fekve, lehet térdről is indítani:
        https://www.youtube.com/watch?v=ofn4vJoTMWY
        Sőt, térdről háttal csomagolni is:
        https://www.youtube.com/watch?v=sxRWPF3PT-k

        Ha nem hagyja magát csomagolni, az lehet mozgásfejlődési probléma is, érdemes lenne felvenni a kapcsolatot egy tanácsadóval, aki élőben tudna segíteni.

        Abszolút nem szeretném reklámozni, nem követendő példa, de az én fiamat sem lehetett anno csomagolni sehogyse. Ellenállt, kifeszítette magát, nem sikerült. Végigordította a felkötést is - aztán persze bealudt benne szinte azonnal. Mivel picit korábban jött, megmutattam dévényes gyógytornásznak, és neurológus is látta gyakran, de nem volt semmi baja, mozgásfejlődésileg teljesen rendben volt. Ő egyszerűen csak ilyen ordítós baba volt. Őt így kötöttem fel 3 hónaposan: https://www.youtube.com/watch?v=h1pv...z7QrdWLpOiu3cV
        Muszáj volt, mert szó szerint LEHETETLEN volt bárhogy máshogy megnyugtatni, mint kendőben, ő extrém kendőbaba volt.
        Fontos: lendíteni nem szabad, mert sérülhet a válla! Csak emelni szabad óvatosan.
        Krisztina
        4, 6, 8 és egy csecsemő
        Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

        Comment


          Köszi a tippet es a videókat, nézem. Mozgás terén ugy halad ahogy kell, de rlhondolkodtattal mert lusta nagyon. En persze ugrok neki mindenre
          na persze ha ketten vagyunk ha itt vannak a nagyok akkor persze nem.
          Csybe

          Comment


            Csybe lehet hogy azert fesziti magat mert esetleg te is bionytalanabb kezzel emeled hatra mint mikor elore kotod. Nem tudom nem lattam csak egy tipp. Nagyon erzekenyek a babak ezekre a dolgokra.

            Comment


              Ha leteszem a kanapéra hátra, hogy indulunk, es nyúlok a kendoert, hogy felvegyem addig bömböl. Ha meglátja megnyugszik, mikor felveszem es beteszem semmi baja. Mondjuk amúgy is utal haton feküdni. Viszont a csatosba miután felcsatoltam magamra simán fentről le tudom csusztatni. Utána mar nincs gond, csak ne egy helyben legyünk. (mosogatás nem megoldott igy sajna)

              Nem tudom van e értelme tanacsadohoz elmenni, mondjuk csak szeptemberben tudnék, mart nagyon anyás is. De lehet azt a devenyes dolgot megnezetem.
              Csybe

              Comment


                Tanácsadóhoz a babával együtt mész. Vagy félre értem az anyás részt?
                Judit, Máté (2009), Zsófia (2012) és Dorottya (2014) mamája
                Dunakanyar Klub

                Comment


                  Persze, de hogy mutatja meg, ha idegenek szépek es jok, de legyenek fél méret messze nagyazuloknek sem tudom átadni mert bömböl. (fel nap akkumulálás kell ott neki) A tesókkal meg velem van el.
                  Csybe

                  Comment


                    Köszönöm a véleményt! Akkor nem erőltetem, hogy nyakig legyen felhúzva a hordozó. Csak azért kérdeztem, mert anno nekem azt mondták, hogy a nyakát meg kell támasztani. De lehet ez csak a nagyon pici babákra vonatkozik. Köszönöm!

                    Comment


                      Csybe, vannak tanácsadók akik házhoz is mennek, az nem lenne opció? Addig esetleg amíg alszik megmutatná a tanácsadó, utána együtt próbálnátok?
                      Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
                      hordozási tanácsadó (ClauWi)
                      KreaTúra blog
                      "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

                      Comment


                        Április eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Eddig kölcsönöztem hordozókat a klubból. Először kendőt, aztán kipróbáltam a karikásat is. Most nár nagyon nézelődne a babám, így háton szeretném hordozni. Viszont kendőt nem akarok kötőgetni. Egyébként vettem egy saját karikásat, hogy ha gyorsan fel kell kapni a babát vagy hasonló rövidtávú esetekben.
                        Most 7 kg-os a fiam, még anyatejes, hosszú is és azért van combja ��
                        Használt csatosokat néztem Babyhug, Storchenweige, Lujzus, Emeibaby, Indigo, Ringa, Maraya. Ezeknek van mindenhol állítható hordozója, ha jól tudom
                        A klubból nem tudsz kölcsönözni csatost is? Csak azért kérdezem mert egy éves korig én is kölcsönöztem és utána, hogy már amolyan "kisgyerek formája" volt a kicsinek, vettünk végül mi is csatost. Igaz akkor nem állíthatót de utána már könnyebb választani. De ha már próbálsz pár fajtát, legalább az kiderül hova jó ha esik a vállpánt, hogyan kényelmes neked az állíthatóság, stb. Ahogy írta Kriszta is, lehet hogy a csatos helyett a félcsatos is tetszene. Ha fél éves akkor már próbálgathattok nagyobb biztonsággal, 4-5 hós kor az ami még kétséges, mert nem minden baba tartja magát meg ugyanúgy. Csak összehasonlításképpen, a Mybabyhug egy viszonylag kisebb fajta, azaz most jó lenne, de később lehet hogy már nem. Kevésbé állítható menetesen. Storchéből én csak a kendős mt-t ismerem, csatost még nem láttam, arról nem tudok írni, Lujzus kisebb fajta, de kendős és emiatt kényelmesebb lehet. Emei-t nem feltétlenül javasolnék, nem olyan egyszerű felvenni mint tűnik és nagyobb gyerekekhez sztem nem is igazán jó. Indigot nem ismerem így kapásból, Maraya, Ringa nagyobb gyerekekhez jó, bár a Marayát jól lehet állítani már kisebb kortól is. Ott nekem a derékpánt kényelmetlenebb, de ez egyénfüggő, próbálni kell.

                        Április eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ha nagyon bizonytalan, hogy egy hordozó (még ha mindenhol állítható is) végig jó lesz méretben, akkor nem vennék teljesen új hordozót. Persze gyönyörű szépek vannak, de rettentő drágák. Pláne, ha csak egy évig lesz jó. Ezért inkább akkor használtat keresek. Árban max 30 ezerig mennék el, de akkor az már meseszép legyen szàmomra új vagy használt
                        Szerintem semmi baj azzal ha használtat veszel, csak oda kell figyelni hgoy a varrásoknál ne engedjen az anyag, ne legyen baleset, és megfelelő biztonsági csatokkal rendelkezzen. Használtat tudsz akár 20-ért is venni (nekem van pár 15-17-ért is, semmi bajuk), és ha nem gond még az sem, akár közben eladhatod az egyiket és cserélhetsz egy igazi nagygyerekesre, ha úgy belejöttök a hordozásba

                        Április eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nézegettem neten képeket, hogy hogyan is kellene háton hordozni babát. Eddig csípőn és elől hordoztam. Láttam olyan képet, amikor a babának csak a hónaaljáig ér a kendő vagy mai tei és a kezei szabadon lógnak, nem tartja a nyakát az anyag. És láttam olyat is, amikor nyakáig fel van húzva a hordozó. Kérdésem: szabad így is hordani, hogy nincs megtámasztva a nyaka? Vagy ehhez el kell érni egy kort? Csak a pici babáknak kell megtámasztás? Kölcsönöztem egy fél csatosat, úgy mutatták, hogy háton érjen fel a nyakáig a hordozó. Most megpróbáltam felvenni, de úgy veszem észre, hogy fiamat zavarja, ha be van bagyulálva teljesen. Akkor hordozhatom úgy, hogy csak a hónaaljáig ér? 6 hónapos a fiam, de még nem tud önállóan ülni.

                        Április eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Köszönöm a véleményt! Akkor nem erőltetem, hogy nyakig legyen felhúzva a hordozó. Csak azért kérdeztem, mert anno nekem azt mondták, hogy a nyakát meg kell támasztani. De lehet ez csak a nagyon pici babákra vonatkozik. Köszönöm!
                        Azért egy 6 hós babának azt javasolnám első körben hogy legyen bent a keze és érjen a tarkójáig a hordozó. Viszont abban igazad van hogy nagyon sok baba nem szereti ha totálisan be van bugyolálva, úh arra kell figyelned, hogy a feje azért rendesen lógjon ki belőle, és a pántok úgy fussanak, hogy ne érezze beszorítva a fejét közéjük. Ez típusfüggő szintén melyiknél hogyan oldották meg a csatlakozást. Ha nem szereti, semmiképpen nem javaslok olyan hordozót, aminél ilyen lehajtható tarkótámasz meg ívelt body fejrész található, mert az még ráadásul dupla anyag, nagoyn odafeszíti a fejüket a hátadhoz.
                        A keze főleg akkor fog többet kint lenni, amint jobban tartja a hátát, azaz már tud ülni biztosan, magától. Sok babának ez kényelmesebb, de vannak "bekuckózós" fajták Igazából azért az a jó, ha nem a dereka közepéig ér a body rész. A zippes vagy átbújtatós hordozók, amiknél hosszítható a body, ebből a szempontból jobban állíthatók mint a fix egymagasságúak, ahol oda esik a body felső része ahova. Hosszabb babák jobban járnak... Bár ébrenlétnél kint lehet a kezük, a kéz ill. a fejtámasz valójában elalvásnál számít jobban, hiszen akkor ernyed el a test és kellene támasztani. Az alvócsuklya oké, de valójában sok babát láttam csuklyában is hátrabicsaklott fejjel Az azért nagyon nem egészséges.
                        Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
                        hordozási tanácsadó (ClauWi)
                        KreaTúra blog
                        "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

                        Comment


                          bellatrix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Csybe, vannak tanácsadók akik házhoz is mennek, az nem lenne opció? Addig esetleg amíg alszik megmutatná a tanácsadó, utána együtt próbálnátok?
                          Vidék, itt nem tudok róla, hogy lenne. Az utcán se latok hordozó anyukákat. Max ha kettőt láttam 9 ev alatt. De az se kendő hanem csatos volt.
                          Csybe

                          Comment


                            bellatrix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            A klubból nem tudsz kölcsönözni csatost is? Csak azért kérdezem mert egy éves korig én is kölcsönöztem és utána, hogy már amolyan "kisgyerek formája" volt a kicsinek, vettünk végül mi is csatost. Igaz akkor nem állíthatót de utána már könnyebb választani. De ha már próbálsz pár fajtát, legalább az kiderül hova jó ha esik a vállpánt, hogyan kényelmes neked az állíthatóság, stb. Ahogy írta Kriszta is, lehet hogy a csatos helyett a félcsatos is tetszene. Ha fél éves akkor már próbálgathattok nagyobb biztonsággal, 4-5 hós kor az ami még kétséges, mert nem minden baba tartja magát meg ugyanúgy. Csak összehasonlításképpen, a Mybabyhug egy viszonylag kisebb fajta, azaz most jó lenne, de később lehet hogy már nem. Kevésbé állítható menetesen. Storchéből én csak a kendős mt-t ismerem, csatost még nem láttam, arról nem tudok írni, Lujzus kisebb fajta, de kendős és emiatt kényelmesebb lehet. Emei-t nem feltétlenül javasolnék, nem olyan egyszerű felvenni mint tűnik és nagyobb gyerekekhez sztem nem is igazán jó. Indigot nem ismerem így kapásból, Maraya, Ringa nagyobb gyerekekhez jó, bár a Marayát jól lehet állítani már kisebb kortól is. Ott nekem a derékpánt kényelmetlenebb, de ez egyénfüggő, próbálni kell.


                            Szerintem semmi baj azzal ha használtat veszel, csak oda kell figyelni hgoy a varrásoknál ne engedjen az anyag, ne legyen baleset, és megfelelő biztonsági csatokkal rendelkezzen. Használtat tudsz akár 20-ért is venni (nekem van pár 15-17-ért is, semmi bajuk), és ha nem gond még az sem, akár közben eladhatod az egyiket és cserélhetsz egy igazi nagygyerekesre, ha úgy belejöttök a hordozásba






                            Azért egy 6 hós babának azt javasolnám első körben hogy legyen bent a keze és érjen a tarkójáig a hordozó. Viszont abban igazad van hogy nagyon sok baba nem szereti ha totálisan be van bugyolálva, úh arra kell figyelned, hogy a feje azért rendesen lógjon ki belőle, és a pántok úgy fussanak, hogy ne érezze beszorítva a fejét közéjük. Ez típusfüggő szintén melyiknél hogyan oldották meg a csatlakozást. Ha nem szereti, semmiképpen nem javaslok olyan hordozót, aminél ilyen lehajtható tarkótámasz meg ívelt body fejrész található, mert az még ráadásul dupla anyag, nagoyn odafeszíti a fejüket a hátadhoz.
                            A keze főleg akkor fog többet kint lenni, amint jobban tartja a hátát, azaz már tud ülni biztosan, magától. Sok babának ez kényelmesebb, de vannak "bekuckózós" fajták Igazából azért az a jó, ha nem a dereka közepéig ér a body rész. A zippes vagy átbújtatós hordozók, amiknél hosszítható a body, ebből a szempontból jobban állíthatók mint a fix egymagasságúak, ahol oda esik a body felső része ahova. Hosszabb babák jobban járnak... Bár ébrenlétnél kint lehet a kezük, a kéz ill. a fejtámasz valójában elalvásnál számít jobban, hiszen akkor ernyed el a test és kellene támasztani. Az alvócsuklya oké, de valójában sok babát láttam csuklyában is hátrabicsaklott fejjel Az azért nagyon nem egészséges.
                            Bellatrix: köszönöm a tapasztalatokat, véleményedet! Most egy félcsatos Csengelino mt-t kölcsönzök, csatos derékkal, kendőszáras pánttal. Ennek a body része tépőzárral állítható. Ez első mt-nek kényelmes is, de háton ebből akar kiszabadulni hónaljig.

                            Teljesen csatos hordozóval megvárom akkor hogy idősebb legyen. Bár már olvastam olyan márkáról, ahol már ajánlják 6 hós kortól.
                            Ja és igen, valószínű a nyaknál megemelt hordozót biztos nem nagyon díjazná.

                            Azok a hordozók (mt, csatos) amiknek kendőből készült a body része, csak abban különbözik a vászon anyagútól, hogy nem ad olyan ölelös érzést? Vagy mi a legfőbb különbség?

                            Comment


                              A kendősök elvileg pont hogy jobban adnának ölelést, ez a cél A vászon sem mindig rossz, főleg ha jól van szabva és nem csak egy sim téglalap. Mert az merev lehet és kisebb babán jobban eláll, nem támaszt minden ponton ugyanúgy. Nagyobb babánál viszont ez már kevésbé gond, mert tartják magukat (kivéve ha alszanak)
                              Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
                              hordozási tanácsadó (ClauWi)
                              KreaTúra blog
                              "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

                              Comment


                                Tudnátok ajánlani pocakkötést? Nem nekem, hanem egy barátnőmnek kell köszi.
                                "Azé a világ, aki teleszüli"
                                2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X