Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

A hét (máj.26-jún.1) hord. módja-Wiggleproof

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    A hét (máj.26-jún.1) hord. módja-Wiggleproof

    A szavazás szerint a héten a wiggleproof háti kötést fogjuk gyakorolni. Magyar elnevezése nincs, de a lényeg, hogy ez egy izgő-mozgó gyerekekkel is jól alkalmazható bombabiztos kötés. Jó hosszú kendő kell hozzá.

    Itt egy videó angolul, tibeti befejezéssel:

    http://s62.photobucket.com/albums/h1...Picture002.flv

    És itt egy finn nyelvű, itt mellkaspánttal fejezi be a kötést:

    http://www.youtube.com/watch?v=DK7iVFUzjxQ

    És itt látható a csomó nélküli befejezés:

    http://my.videoegg.com/video/fvVPeH

    Na várjuk a jobbnál-jobb fotókat, videókat, tippeket és tapasztalatokat.

    #2
    Hogy helyrehozzam a múlt heti lógást, én már korán reggel nekiláttam wiggleproof-ot kötözni.
    Az előző sikertelen kísérletekre gondolva arra számítottam, hogy nagyon nehezen vagy egyáltalán nem fog sikerülni. Kellemesen meglepett, hogy sikerült, és nem telt hosszabb időbe, mint egy háti zseb megkötése (ami már elég jól megy, mert sokat használom). Kipróbáltam többféle megkötési módot- tibeti kötéssel egyáltalán nem volt kényelmes, a csomó nélküli se jött be, a mellkaspántos viszont jónak tűnt. Úgy is volt kb fél óráig, elaludt a leányzó és én leültem a számítógéphez dolgozni és nagyon kezdte húzni a vállamat. Végül átkötöztem BWCC-re, mert az kényelmesebb. Lehet, hogy a tartásommal volt a gond és menet közben kényelmesebb. Ki fogom próbálni.
    Amúgy nagyon stabil és sikerült jó magasra kötni, ami a háti zsebbel nem megy. Ami hátránya ennek a kötésnek szerintem, hogy két rend anyag megy a vállon.
    Na egyelőre ennyit tapasztaltam. Majd fotót is teszek fel az első próbálkozásról.

    Comment


      #3
      kipróbáltam
      a wiggleproof-ságot nem sikerült megvalósítani, mert gyerek ösztönösen kirakta a kezét
      3szor próbáltam újrakötni a tesco különböző pontjain, de gyerek végűl masszív ellenállásba kezdett.
      direkt az ellaroo (extra vékony) kendőmmel csináltam. jót tesz neki, így kevésbé vág és stabilabban tart.
      a következő próba lanával lesz

      ezt a szavazáshoz írtam, de hát mégiscsak itt a helye
      Lili, Hana(04/12/18) Iván(06/10/28) anyuja
      Waldorfbabák és Egyebek

      Comment


        #4
        No, Roland baba Wiggleproof a hátamon. Egyik keze bent, másik valahogy kint. Nem semmi csomórendszer van a mellkasomon, és vállpántrendszer a vállamon. Gondoltam, így ugrunk át ma a gyerekorvoshoz, de azt hiszem, inkább átkötöm SHBC-be, mert nem leszek így túl jó kendőreklám arrafelé. Megyek is kötözni, Roland úgyis épp a szabadulással kísérletezik...
        Varda

        Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

        Az igazságnak sok arca van

        Comment


          #5
          Tulképp nekem annyira hasonlónak tűnik ez a W a SHBC.hez. Nem lehet, hogy csak annyi a különbség, hogy az utóbbi vállpántjai jönnek előre másképp? A W pedig egy batyuval indit és arra keresztez. Vagy nem vagyok jó megfigyelő? Gyakorolni kellene, de persze nincs kivel... Addig meg csak olvasok.

          Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

          Comment


            #6
            Kriszti! Nem egészen, de tulajdonképpen minden hasonlít mindenhez.

            A Wiggleproof az én szememben inkább a BWCC-vel rokonítható, mert mindkettő esetben 3 kendőréteg takarja a babát, és mert a Wiggleproof egy fejen álló BWCC . Na jó, nem egészen, mert a BWCC egy sima afrikai kötéssel indít, a WP meg egy batyuval.

            Az SHBC meg ezek hibridje valahol, indít egy rebozóval, majd köt egy fél batyut és egy fél BWCC-t. Így viszont csak két réteg van a babán, és szerintem van annyira wiggleproof, mint a WP.
            Varda

            Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

            Az igazságnak sok arca van

            Comment


              #7
              Érdekes volt különben, hogy egyik kendőszár a kötés végén sokkal jobban lelógott, mint a másik...pedig a középponttól indítottam a kötést. Nem egyedi eset ez nálam, de még nem jöttem rá, hogy csinálom. Azt hittem, hogy ez csak az SHBC-nél lesz így, mert az legalább nem szimmetrikus kötés, de a WP is így sikerült ma, pedig az szimmetrikus.

              A jó hír viszont, hogy így mellkason rögzítve bőven elég a 6-os kendő, slisszre tán még az 5-ös is elég volna. Viszont én jobban szeretem, ha derékon rögzül a kötés, jobb úgy a súlyelosztás. Szerintem úgy sajnos nem elég a 6-os kendő, de ezt nem tudtam kipróbálni a különböző hosszúságú kendőszárak miatt.
              Varda

              Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

              Az igazságnak sok arca van

              Comment


                #8
                Na íme a fotó a reggeli próbálkozásról. Jó laza lett

                Comment


                  #9
                  Nekem tetszik Reku

                  A miénk ferde lett, kimerészkedtünk sétálni 17 óra körül, akkor már nem volt annyira meleg.
                  Megjegyzés amit kaptunk: de jó hátizsákod van, nem eladó?
                  Marina+3 (22,18, 7)

                  Comment


                    #10
                    Réka, Marina! Ügyesek vagytok .

                    Nekem ma nem lesz képem, Roland elaludt a második próbálkozásnál, úgyhogy letettem, mert lógatta a fejét.

                    Másodszorra valamivel kevésbé volt szövevényes a vállpántok elhelyezkedése, és nem kötöttem elöl, csak betűrtem, így ott se volt olyan nagy a csomórendszer. Így viszont szerintem nem volt elég stabil, az amúgy is laza kötés jól megereszkedett 20 perc alatt.

                    Még nincs meg a mozdulat a szárak szétterítésére háton, kétszer is újra kellett kötnöm, mert tükörből nézve kisült, hogy egy icipicit sincsenek a szárak háton szétterülve, pedig úgy éreztem, hogy sikerült.

                    Szóval ezt még gyakorolni kell
                    Varda

                    Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                    Az igazságnak sok arca van

                    Comment


                      #11
                      Mi is próbálkoztunk ma, sikertelenül. Szilárd nagyon álmos volt már, s keservesen sírt a felkötés közben. A lábait nem sikerült békalábtartásba rakni sehogysem, ezért itt abbahagytuk a nyúzását és zsebes hátiba került. Hozzáteszem, ebben sem aludt el végül, egész nap csak 1x aludt fél órát!
                      Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                      http://jucuu.blogspot.com/

                      Comment


                        #12
                        Passzolok, sosem próbáltam, de lehet, hogy beadom a derekam...
                        Livi

                        Comment


                          #13
                          Marina, szép lett a WP és szép a kendőd
                          Úgy látom nagy csend van ebben a topikban a héten. Én se ügyeskedtem sokat. Tegnap este próbálkoztam ismét. Tényleg nehéz kiteríteni a szárakat, most valahogy nehezebben sikerült, mint első alkalommal.
                          Na de hétvégéig sok idő van még. Hátha addig sikerül begyakorolni.
                          Jucuu, nem semmi Szilárd a fél óra alvással Ágnes is szokott néha ilyeneket csinálni és én is

                          Comment


                            #14
                            Azon mind gondolkozom, hogy mire jo ez a kötes? Jo, ho wiggleproof, de nem teszi meg pont ugy a SHBC is? Vagy csak siman a batyu, vagy ha az nem akkor a reinforced? Lehet, hogy nem elegg wiggle-es a gyerekem, de nekem batyubol se maszott ki meg soha.

                            Egyszeri probalkozas utan, ahol csak fent tudtam volna betürni a pantokat, mert tul rövid volt a kendöm, ugy ereztem, hogy ez egy tök bonyolult kötes, rengeteg reteg van rajtam, rengeteg pant mindenhol es elönyt meg nem lattam, de lehet, hogy ez csak en vagyok.
                            Kepek mindenkep szuperek.
                            Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                            Comment


                              #15
                              Hát, úgy látszik ez a kötés csak nekem jön be, azóta többször is voltunk így sétálni. Sztem annyit tud mint a zsebes keresztezett, csak azt sajna nem tudom elég magasra rakni.
                              Marina+3 (22,18, 7)

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X