Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Babahordozó hét a XIII. kerületben

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Babahordozó hét a XIII. kerületben

    Akció
    A XIII. kerületi topikból átteszem inkább ide.

    Rövid összefoglaló az ott megbeszéltekből:

    pynky írta
    Még nem tudjuk, hogy fognak-e helyet adni a Gyerekházban a programra (kb. 1 hónapos infó, majd kell érdeklődni). Ennek ellenére úgy gondoljuk, hogy el kellene dönteni pár dolgot, és annak fényében megkezdeni a szervezést.

    1. milyen programok legyenek - erről elhangzott pár javaslat, de van-e még ötlet?

    2. ki szállna be a szervezésbe és mit vállalna? Szigorúan _mindentmegosztunkegymással_ alapon, úgy, hogy a részfeladatoknak felelősei legyenek.
    (plakáttervezés, -nyomtatás, -kiragasztás; előadás/előadók szervezése, hosztesszkedés, lótifuti ember, kendőkölcsönző, kapcsolattartó stb.)

    Úgy gondolom, hogy mindenképpen még a nyár előtt meg kellene csinálni legalább a dolog vázát (helyszín szervezése, előadókkal tárgyalás, tervek a plakátokhoz), hogy aztán ősszel (szept.) csak véglegesre kelljen "pofozni".


    pynky írta2:
    1. milyen programok legyenek - erről elhangzott pár javaslat, de van-e még ötlet?
    - volt a szőrkontaktusos beszélgetés (ezt gondoltam, hogy mivel nőgyógyász a doki, tovább lehetne vinni egyéb "úttörőségek" irányába is, pl. otthonszülés, kórházi de alter szülés -- amit a doki bácsi kibír )

    - "extra" hordozók bemutatása + képekkel
    ehhez kell extrább hordozókat keresni, hozzá akciós fotókat készíteni és kiállítani

    - még kitaláltam egy "kabátbemutatót" is. Sokan kérdezik, hogy mit csinálunk télen, ehhez segitség lenne azoknak, akik még nem hordoznak, de ez kételyt okoz náluk.
    Ezt úgy képzeltem el, hogy kérnénk kölcsön próbababákat, és csinálnánk (mondjuk) 3 szekciót 1. átalakítás nélkül hordható melegítőeszközök... Ide kerülne pl. bő kabát, poncsó --> költsége 0 Ft.(csak mert ez is érv szokott lenni) 2. SK átalakított kabátok ---> költsége 1-2-3E Ft. 3. eredetileg hordozásra készített-gyártott melegítőeszközök (pl. kötött lyukas poncsó, hord. kabát, külső csakgyereketmelegitő- elfelejtettem hogy hivják) --> költsége nagyobb.
    Szerintem érdekes lenne.
    A próbababákat kéne kunyerálni, a kabátok megvannak, akár én egyedül is tudok adni egy kiállításnyit De vannak nektek is az enyémeknél sokkal szebbek

    2. ki szállna be a szervezésbe és mit vállalna?
    Vállalnám
    - az egész koordinálását (a hajam őszítését), triggerelést, emberek mozgatását
    - kapcsolattartást a "nagy" NBH-sokkal, koordinálást, tőlük kunyerálást (Zita, akkor még itt laktok? mert akkor te legyél a kapcs.tartó és lobbizz ki nekünk mindent )
    - ezeken kívül egyéb feladatot is, amit senki se vállal


    cukorborsó írta:
    - "extra" hordozók bemutatása + képekkel
    ehhez kell extrább hordozókat keresni, hozzá akciós fotókat készíteni és kiállítani
    Szerintem ezt péntekenként a klubban meg tudjuk csinálni csak extra hordozó kell hozzá (bármi is legyen az ), fényképezőgép meg jó idő.

    dzsuz írta:
    Én is szívesen segítek, ha tudok valamiben. Plakátnak ha jó a fekete-fehér és A4 vagy kisebb, akkor nyomtatni szívesen nyomtatok, terjeszteni is szeretek.

    Én sajnos ősszel a suli miatt nem jutottam el hordozós hétre, így fogalmam sincs, milyen programokat érdemes vagy kel csinálni, meg hogy hány napba fér el. Talán péntek és szombat lenne a jó, két okból: 1. a hétvége jó, ha apukát is el akarja vinni magával anyuka 2. a hétköznap jó, ha apuka és anyuka a hétvégét együtt akarja tölteni, de nem ilyesmivel, anyuka viszont szeretne jönni.

    Szponzorkeresés izgalmas lehet. Én sosem csináltam ilyesmit, de a kerületben van több bababolt, ruha cipő egyéb meg pláne. Médiához nincs kapcsolat, csak olyan ismerős ismerőse, akkor meg már simán be is írhatnék a szerkesztőségbe Tv, azt sem tudtam hogy van kerületi, na persze nehéz úgy tudni róla, hogy tv készülék sincs a lakásban

    Nathaly81 írta:
    Beszéltem Erikával NBH ügyben, velünk van! Segít nekünk, hogy ingyen teremhez jussunk a Gyerekházba, ha nagyon nem megy akkor meg valami nagyon kedvező áron. Szüksége lenne egy összefoglalóra a hétről, valamint a kerületi rendezvényről, milyen programokat tervezünk, stb. ( hogy a főnöke elé tudja tenni)! Szóval hajrá lányok, ötleteljünk, dugjuk össze a fejünket, hogy ez az összefoglaló még idényzárás előtt megszülessen! Szóval pénteken jöhet az NBH téma?

    1 vagy 2 nap legyen, egyenlőre, aztán ha egész hétre megkapjuk ingyé a gyerekházat akkor mehet a hét bilibe lóg a kezem

    Nathaly81 és pynky "megbeszélése":
    NBH téma ötletek:

    - szőrkontaktus, szülés (otthon, kórházi alter amit a doki bácsi kibír)/ Pynky ide Te tudsz dokit ugye?
    Igen. Pontosabban: tudom, ki ő, de ismerni nem ismerem.
    - különleges hordozók kiállítása (fotók) / milyen hordozók lennének, régi tradicionális, vagy mai modern de különleges vagy mind a kettő?
    Szedjük össze, mit szeretnénk.

    - kabátbemutató / ez egy külön program lenne, vagy esetleg belefoglalnánk valamilyen témában? (pl. a hordozás és nehézségein belül egy rész ennek, vagy hogyan öltözz ha hordozol vagy valami ilyenre gondoltam)
    Első körben pl. az aulában (vagy ha fent kapnánk termet, akkor a fenti előtérben raknám ki a bábukat, aztán hogy belefoglaljuk-e valamibe, az már terv kérdése.

    -Olyan témák legyenek amik a központi programon nem lesznek, vagy bármi jöhet?
    Koncentráljunk csak a hordozársa, vagy belefér szopi, együtt alvás stb.?
    Szerintem főleg hordozás, és ha abban tudunk színvonalasat nyújtani, akkor jöhet még más esetleg. "Aki sokat markol, keveset fog."


    - Most jut eszembe...Erika is kérdezte, délelőtti vagy délutáni programokat szeretnénk?
    Szerintem 1 napos rendezvényre kellene gyúrni először, és akkor de+du.

    - Ha mondjuk tegyük fel a gyerekház támogat minket, ingyen ad termet akkor mi mit tudunk felajánlani nekik cserébe?
    Semmit. De ezt írtam lentebb. Légyszi, hadd legyek ott, amikor Erikával ezt megbeszéled. Nem fogok szólni semmit, ígérem, de ne az ajálgatással kezdjük az egyezkedést. Abból indulj ki, hogy NINCS SEMMINK. Nekik viszont van termük.
    DE Pl. adunk szép mosolyt, képeket a rendezvényről, amit felhasználhatnak reklámanyagban, illetve ha jön a tévé, akkor ott szépen megköszönjük nekik. Illetve2: a honlapon szerepeltetjük őket, ha akarják.


    - Itt jó a szervezés ebben a topikban?
    Gondoltam, hogy nyitok egy topikot az éves résznél, ahogy tavaly is.
    Még eszembe jutott karaszeszter Dalolkája, meg kéne kérdezni, hogy eljönne-e.
    Illetve még eszembe jutott, hogy kéne egy sajtókapcsolatos valaki. Akinek nagyjából a nyilatkozás lenne a dolga, ha kell.
    Cikkírásban szerintem jók vagyunk, kapásból több embert tudok aki tud írni... De én a tévébe nemésnem megyek


    (az álló betűk Nati, a bold betűk pynky)
    Utoljára szerkesztette pynky; 2010.05.21., 08:32.
    pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
    Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
    hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
    a XIII. kerklub ÚJ topikja

    #2
    Gondolkoztam, hogy hány emberre lehet szükség...
    Ott, aznap egyszerre legalább 4-5 segítő-hosztessz anyuka kellene. Lent 1-2 terelgetni a vendégeket, fent 2-3, akik szintén terelgetnek, tájékoztatnak, mutogatják a dolgokat.

    Kell 1, aki az előadót terelgeti, udvarolja körbe, hogy ne érezze elveszettnek magát és jöjjön jövőre is.

    Eszkozök: kendők-MT-erszény-csatos kirakva, tapogatni; programtól függően egyéb hordozóeszközök; próbababák; kabátok; szórólapok-plakátok

    Előtte:
    Triggerelőember 1 fő (értelemszerűen ő tartja a kapcsolatot az Ölbebabásokkal is)

    Szórólap nyomtatás, terjesztés minél többen, területekre elosztva, ahogy tavaly. Akkor nagyon jól sikerült!!!

    Szponzorkeresés. Utána kapcsolattartás.

    Sajtó-kapcsolattartás.

    ÖTLETELÉS ÖTLETELÉS ÖTLETELÉS


    Andrej, rád feltétlenül számítunk, mint hordozós apura Esetleg lehetne apubemutató is Hordozós apubemutató
    Á, viccből írtam, de nem is olyan butaság.
    Szerintetek össze tudunk szedni 5-8 apukát, hogy bemutassák magukat hordozva? (az én férjem tuti nem jönne el) Lehetne a délutáni program elején, poénos kezdésnek...
    Utoljára szerkesztette pynky; 2010.05.20., 10:31.
    pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
    Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
    hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
    a XIII. kerklub ÚJ topikja

    Comment


      #3
      sztem enyém is rávehető az apás hordozásra, persze ez nála erszényt jelent
      Gerda, cukkerpiszkafa és cukkergombóc

      Nagy zsibvásár itt

      Comment


        #4
        Tutter papper
        pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
        Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
        hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
        a XIII. kerklub ÚJ topikja

        Comment


          #5
          Alapból rávehető lenne az én férjem is, de neki a hétköznap tuti nem jó. Amúgy bármit amit én rákötök, azt használ szívesen
          Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

          Comment


            #6
            Múltkor olvastam vmi olyasmit, hogy tavaly volt hordozós divatbemutató. Hmm? Ott felléphetnek az apukák is meg a hordozós kiegészitők is megmutathatóak (kis-nagy-mégnagyobb táskák banyatankok).
            Ha a férjem épp nincs a munkája miatt nagy hajrában egy karikásra talán rá tudom venni.
            Aztán a képektől én még mindig nem szakadtam el. Lehetne az extra hordozó mellett egy életképek kiállitást is csinálni. Nagyjából arra gondolok hogy mi mindenre jó a hordozás. Vidám kedvcsináló képekre gondoltam. Pl.: hordozóban alvás, tömegközlekedés, bevásárlás, biciklizés, kirándulás, szoptatás diszkréten, játszóterezés nagyobb gyerekkel-kicsi a háton, nagymama-nagypapa hordoz stb.Tudom ez azért pénzbe is kerül.
            Utoljára szerkesztette cukorborsó; 2010.05.20., 14:49.
            Ildikó

            Comment


              #7
              Átmásolom ide, amit a klubosban írtam:

              Elvileg hamarosan előáll az Ölbebaba a szervezés részleteivel, de ha már így felmerült pár kérdés, gyorsan elmondom, hogy kétféleképpen lehet hetet szervezni:
              • önálló programként: ez esetben a kerület önállóan regisztrálná a nemzetközi oldalon a programját,
              • ölbebabás programként: ez esetben a szervezőknek csatlakozni kéne az egyesülethez (ami ettől függetlenül tök jó dolog), és akkor az egyesület bizonyos feltételek mellett bizonyos formában tudja támogatni a kerületi programot


              A szőrkontaktusos dokibácsit a kp-i programra is szeretnénk elhívni. Ez ügyben majd egyeztessünk, ill. majd kérném Pynky segítségét a becserkészésében.

              Szívesen leszek kapcsolattartó - bár akkor már csak exkerületiként.

              Kabátbemutatóhoz: lehet, hogy meg lehetne csinálni egy olyan kiállítást, ami nem csak a kabátokra van kihegyezve, hanem minden extrémebb időjárásra: hidegben, esőben, napsütésben, ilyesmi. Hm?

              Egyéb úttörőségek: ezeket annak fényében gondoljuk át, hogy hány napos lesz a program. Ha több nap is lesz, és emellett még kellő teret tudunk biztosítani a hordozásnak, legyen, de a babahordozó héten élvezzenek elsőbbséget a hordozós témák.

              Én a két napra szavazok, ha meg tudjuk tölteni. Az viszont ne egy teljes hétvége legyen, hanem egy hétvégi nap és egy hétköznap egymás után. A "nagy" héten az volt a tapasztalat, hogy egy teljes hétvégére kevésbé jönnek el, mert család, piac, ezazamaz...

              Szponzor: ha úgy döntünk, hogy Ölbebaba program lesz, akkor majd oda kell figyelnünk, hogy milyen kritériumok alapján választunk szponzorokat. Egyébként semmi extra, egy igényes hordozós program amúgyis a szellemiségéhez illő cégeket választ.

              Szintén a tavalyi hét tapasztalata: a kérdőívek alapján a vártnál sokkal kevesebb ember jött el azért, mert szórólapon látta a hetet. Az a javaslatom, hogy a tavalyinál kevesebbet költsünk szórólapokra (plakát ez kell!), és jobban koncentráljunk egyéb hírforrásokra (internet, média, személyes meghívások).
              Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
              Zita mama oldala
              Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
              Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
              Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
              Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

              Comment


                #8
                Én szeptembertől dolgozom, órarendet még nemtom nyilván, úgyhogy konkrét ottlevést (sajna) nem tudok igérni...
                DE: szívesen ötletelek addig is, adok hordozókat, hordozós ruhát, táskát. Segítek a terjesztésben is, ha kész a szórólap. Nyomtatni nem tudok.

                Tavaly volt hordozós divatbemutató a központi programok között, szerintem jól sikerült. Mi voltunk...
                Én is tudok hozni hordozós apukát, talán még hordozós gyereket is... (Bár ez tavaly is tervbe volt véve, és Léna végül "megfutamodott"... de azóta eltelt 1 év...) Sőt, enyém apuka kötni is tud önállóan!

                Szerintem a fotókiállítás is jó ötlet, tudok olcsó de profi helyet, ahol lehetne előhivatni, nyilván pénz, de szerintem nem olyan vészes összeg...

                Szóval mindenben segítek szívesen, de olyan "feltételekkel", hogy szept-től nemtom mi lesz velem...
                Zsófi, Léna (2006.08.29), Maja (2008.09.26) és Hédi (2012.09.15.) mamája

                Comment


                  #9
                  Még valami: már most nagyon el vagyok havazva, szóval szinte biztos, hogy nem fogom tudni követni a topikot. Zsani, arra kérlek, hogy majd legyél a segítségemre a kapcsolattartásban úgy, hogy segítesz mindig képbe hozni engem, mi hol tart, mi hiányzik, ilyesmi! Illetve ha valamiről úgy tudjátok, hogy értek hozzá, és nem csápolok rá magamtól is, akkor keressetek meg vele bátran! Szívesen segítek bármiben, főleg ha nem jár túl sok jövésmenéssel.
                  Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
                  Zita mama oldala
                  Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
                  Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
                  Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
                  Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

                  Comment


                    #10
                    zsofizsofi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sőt, enyém apuka kötni is tud önállóan!
                    Tényleg, lehetne kötés-bemutató is. Annyian kérdezik döbbenten, hogy "hogy mered "

                    Zita: az Ölbebabás feltételekről ott beszéljünk? Csak, hogy nehogy később belefussunk valamibe... (lehet rá példa, hogy nem vállalnak fel valamit)

                    cukorborsó: a fotók nagyon sokba kerülnek. Ajánlkozott vki az nbh topikban, megkérdem őt...

                    Klubos szórólap: Zita, rosszul emlékszem, hogy volt pénztárcába rakható méretű szóróanyagunk? Az hová lett? Az elmúlt hetekben sokszor akartam volna adni, de nem találtam a weben
                    pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
                    Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
                    hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
                    a XIII. kerklub ÚJ topikja

                    Comment


                      #11
                      Itt egy olcsó ötlet: Hordozós totó
                      Néhány kérdés a helyes hordozásról és mindegyikhez 3 lehetséges válsz.
                      Pl Jó-e a babának, ha kifelé van.
                      1. Persze a babáknak teljesen mindegy.
                      2. Csak ha az apukán van.
                      x. Nem, mert és itt egy szakszerű válasz.
                      A helyszinen kitölthető, de a szórólap mellé is tehetjük. A végén megoldókulcs és "vicces" értékelés, mint a magazinokban.
                      Ildikó

                      Comment


                        #12
                        cukorborsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Itt egy olcsó ötlet: Hordozós totó


                        Kárász Eszter visszaírt, hogy 2 Emmapusziért eljön dalolkázni
                        Éljen Eszter
                        pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
                        Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
                        hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
                        a XIII. kerklub ÚJ topikja

                        Comment


                          #13
                          pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Zita: az Ölbebabás feltételekről ott beszéljünk? Csak, hogy nehogy később belefussunk valamibe... (lehet rá példa, hogy nem vállalnak fel valamit)
                          Igen, legalábbis egyelőre.

                          pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Klubos szórólap: Zita, rosszul emlékszem, hogy volt pénztárcába rakható méretű szóróanyagunk? Az hová lett? Az elmúlt hetekben sokszor akartam volna adni, de nem találtam a weben
                          Elvileg a blogban a Klubinfóknál le tudod tölteni. (Egy ideig a frissítés miatt nem voltak elérhetőek a szóróanyagok.)
                          Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
                          Zita mama oldala
                          Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
                          Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
                          Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
                          Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

                          Comment


                            #14
                            cukorborsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Itt egy olcsó ötlet: Hordozós totó
                            Néhány kérdés a helyes hordozásról és mindegyikhez 3 lehetséges válsz.
                            Pl Jó-e a babának, ha kifelé van.
                            1. Persze a babáknak teljesen mindegy.
                            2. Csak ha az apukán van.
                            x. Nem, mert és itt egy szakszerű válasz.
                            A helyszinen kitölthető, de a szórólap mellé is tehetjük. A végén megoldókulcs és "vicces" értékelés, mint a magazinokban.
                            Még az jutott eszembe, hogy lehetne a téves válaszokhoz is valami fals magyarázat, pl. Csak, ha az apukán van, mert nekik lapos a mellkasuk. vagy Persze a babáknak teljesen mindegy, és bizonyos kor fölött amúgyis szeretnek nézelődni. stb-stb.

                            Na pl. egy ilyen totó összeállításában szívesen segítek! Ja és a végén mindenképp legyen valami közös, magyarázós kiértékelés!
                            Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
                            Zita mama oldala
                            Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
                            Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
                            Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
                            Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

                            Comment


                              #15
                              pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése


                              Kárász Eszter visszaírt, hogy 2 Emmapusziért eljön dalolkázni
                              Éljen Eszter
                              Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
                              Zita mama oldala
                              Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
                              Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
                              Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
                              Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X