Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Könyvajánló - gyerekkönyvek

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    most is van az a sorozat. lehet kapni.
    én nagyon szerettem. Riki-tiki-tévi, Berzenke és a csepürágók, Balettcipőben Tokióig... ezek maradtak meg bennem. Riki azóta is nagy kedvenc
    Másodikban (ami így év végén az elsősnek már nagyon közel van) már pöttyös könyveket olvastam (Titkos kert -bármikor újra tudnám olvasni úgy századszorra is, gyerekkorom talán legmeghatározó könyve, Mi szemüvegesek, Biri és Bori stb). Meg A két Lottit is akkoriban.
    Illetve ilyen 7-8 évesen ismerkedtünk anno Lakner Artúr Édes mostohájával, bár inkább még csak felolvasva. Szerintem azt sem szabad kihagynia egy kislánynak sem

    a most "menő" könyveket nem ismerem... még nem sikerült kiaknáznunk otthon az elmúlt 30 év felhalmozott készletét mindig találunk így is valami olvasnivalót
    Utoljára szerkesztette youlcsi; 2016.05.30., 07:50.
    youlcsi és Muki (101214)[/URL]

    Comment


      Julcsi, mi is pont igy voltunk, tulajdonkeppen az en gyerekkorom konyveit olvastam foleg a fiamnak, az akkori "menoket" nem nagyon ismertuk, max ha ajandekba kapta. Abban az idoben a konyvtarnak se volt olyan naprakesz a kinalata, he-he... (Bar nem tudom, most milyen.)
      Egyebkent fiukent is tetszett neki a Ket Lotti, a Titkos kert, en olvastam fol 8-9 eves kora korul. A Kipling sztorikat meg ne is emlitsuk! Legalabb 3x olvastuk ujra kisebb-nagyobb idokozonkent! De az eredetit, amikor mar kesz volt ra.

      Juca, Dr Seuss! Nagyon szeretjuk!!! Nem csodalom, hogy tetszik a fiadnak:-)! Oszinten mondom, nem is tudtam, hogy van magyarul, de nagyon orulok! Eletre szolo elmeny a Lorax, a stilusa egy gyongyszem, mondanivaloja miatt meg beepult mintegy "szimbolum" a csaladi nyelvezetunkbe, tok komoly temaknal (kornyezetpusztitas, modernkori haracsolas, stb) siman hivatkozunk ra, "pont mint a Lorax":-)
      Nagyon ajanlom azt is!!!

      Comment


        Na gyereknapra megérkezett Jakab nagyon élvezi a gyerek, na es en is

        Jövő hónapban pedig megjelenik új kufli.
        D. 2013.01.15 és A. 2015.07.02.
        A teli kelyhet szépen üríteni ki, ugyan kinek sikerülne ez? (C.G.J.)

        Comment


          szerintem legalább annyira fontos a kortárs, mint a régi irodalom olvasása. nem gondolom azt, hogy "értéket" csak régen teremtettek. és nem is biztos az sem, hogy az "szólítja meg a gyereket", ami száz éve megszólította.

          egy fekete istván élvezetes volt nekem is, élvezetes a lányomnak is. de. nagyon fontos és jó regényeket olvas, amik mostani témát fejtegetnek, a szír háborút, az anorexiát stb. ez is fontos, vannak élethelyzetek, amikor akár fontosabb, mint egy jókai regény.

          de pont az olvasó cinke meg leó sorozat nem ajánlható -szerintem. és ennél többet várok egy könyvtárostól. sajnálom.

          lakner mellett "kötelező olvasmány" volt anno az élet játéka is. :-D

          nagyon széles a paletta, anno is volt sok könyv, amiit érdemes volt elolvasni, most meg nyilván még több van, hiszen amellé jött még 30 év gyerekirodalma. :-)
          Juca
          http://kovacs-telekes.org/hu Netes turi, két lány után jött a Gyuri :-)

          Comment


            Tündérviola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Megjelent a Rumini kapitány! Jihááááááááááááááá!

            Ma éjfélig 20 % kedvezménnyel rendelhető a Pagonyból!
            ez a 8. rész? már úgy összességében, a spin offokkal együtt?
            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

            Comment


              tjuca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              szerintem legalább annyira fontos a kortárs, mint a régi irodalom olvasása. nem gondolom azt, hogy "értéket" csak régen teremtettek. és nem is biztos az sem, hogy az "szólítja meg a gyereket", ami száz éve megszólította.

              egy fekete istván élvezetes volt nekem is, élvezetes a lányomnak is. de. nagyon fontos és jó regényeket olvas, amik mostani témát fejtegetnek, a szír háborút, az anorexiát stb. ez is fontos, vannak élethelyzetek, amikor akár fontosabb, mint egy jókai regény.

              de pont az olvasó cinke meg leó sorozat nem ajánlható -szerintem. és ennél többet várok egy könyvtárostól. sajnálom.

              lakner mellett "kötelező olvasmány" volt anno az élet játéka is. :-D

              nagyon széles a paletta, anno is volt sok könyv, amiit érdemes volt elolvasni, most meg nyilván még több van, hiszen amellé jött még 30 év gyerekirodalma. :-)
              Ránéztem erre a cinkere hát őszintén szólva már a kinézet is elég szimpla,érdektelen,sejtem hogy a tartalom sem lehet különb.Azért tényleg gáz ha egy könyvtáros ezt ajánlja....
              Nálunk is elég vegyes a könyvtári állomány.Sajnos sok az olyan könyv aminek se füle se farka....Most is kinézett magának kicsi fiam egy könyvet valóban ,szép illusztrációval de már az gyanús volt hogy a szerző sincs a könyvborítón????
              Ha már itt tartunk épp azt néztem hogy mennyi új könyv van a könyvtárban és köztük mennyi magyar író. Már majdnem túl soknak érzem... vagy csak én vagyok így?
              Gergő 2008.09.21és a vegyespáros:Ádám és Eszter 2012.03.26

              Comment


                Annak idejen tenyleg rengeteg sajat gyerekkonyvem megvolt, ezert is alakult ugy, hogy fokent abbol szemezgettunk (itt most abszolut nem klasszikus kontra kortars irodalomra gondoltam, azert annyira nem vagyok oreg).
                Masreszt pedig, amik konyvtarban es ajandekkent elebunk kerultek "modernek", egyaltalan nem voltak meggyozoek (sokszor ahogy Widor irja, se fule, se farka, erdektelen vagy bugyuta sztorik, gyakran bun rossz forditassal), szoval ezert is "ragadtunk le" a jo kis regieknel. Nekunk nagyon bejott, nem maradt hianyerzetunk:-) Most valoszinuleg azert jobb a felhozatal, mint 8-10 eve volt.

                Egyebkent nalunk valahogy ugy alakult, hogy sokszor ujraolvastuk a kedvenceket inkabb, mint mindig ujat:-)

                Hu, ilyesmi, hogy szir haboru, anorexia, hasonlok tuti nem jatszottak irodalmi tematika teren, valahogy korainak ereznem tinedzserkor elott. Marmint a sajat fiamra vetitve. Mondjuk, most se olvas ilyen temakrol. Valoszinuleg ez egyeniseg, erdeklodes kerdese is.

                Comment


                  Hirtelen felindulásból én is megrendeltem a Rumini kapitányt. Gondolván, hogy ez később kerül könyvtári állományba. De még előttünk a fél Datolyapart, a Ferrit sziget, a Fényvizek. Tényleg a Ferrit szigetből csak ez a színdarab változat van? Erősen elgondolkodtam hogyan lehet ezt felolvasni, hogy a gyerek értse is melyik szereplő beszél éppen?
                  Bori, ki 45. A fiúk: Apa, Zoltán 18, Csaba 17, Levente 6 és a lány : Katalin 14

                  Comment


                    Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    ez a 8. rész? már úgy összességében, a spin offokkal együtt?
                    igen

                    Pammut eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Hirtelen felindulásból én is megrendeltem a Rumini kapitányt. Gondolván, hogy ez később kerül könyvtári állományba. De még előttünk a fél Datolyapart, a Ferrit sziget, a Fényvizek. Tényleg a Ferrit szigetből csak ez a színdarab változat van? Erősen elgondolkodtam hogyan lehet ezt felolvasni, hogy a gyerek értse is melyik szereplő beszél éppen?
                    Bori!
                    Nálunk a Ferrites már Lackó olvasta egyedül. Így könnyebb volt.
                    Viki&Lackó(14,5)
                    https://www.instagram.com/viki.bacskai/

                    Comment


                      azokat a könyveket szeretem, amik megmozgatnak. most sarkos leszek, de ha az egy romana (soha nem olvastam) akkor azt. ami beszél hozzám vagy rólam.

                      éppen ezért nem nagyon értem a pánikot a bogyó és babócával kapcsolatban. ha arra odagyűlnek a gyerekek, a magas irodalomra meg nem, akkor a bb nyert a másikkal szemben. az anorexia és a szír háború a mindennapjaink része. tehetünk úgy, hogy nincs, de ettől még van. erről IS kell, hogy tudjanak, olvassanak. ha a gyereket egy olyan főszereplő fogja meg, aki meg fog vakulni vagy autista vagy anorexiás, akkor gondolkodik, kérdez. fontos jókai is, meg a 100 évvel ezelőtti irodalom is, de legalább olyan fontosnak találom azt, hogy a gyereket megtalálja a téma vagy a téma megtalálja a gyereket. a kortársnak az a legfőbb erénye, hogy róla/neki szól most. lehet nem feszeget dosztojevszkiji sorskérdéseket, de egy kamasznak lehet ezer apróbb, de ugyanolyan fontos kérdés a mindennapjaiban. nekem 11-12 évesen a rózsaszín nyári strandregény (mondjuk egy grecsó light 10-12+) sokkal többet adott hozzám, mint egy téli berek vagy mint az egri csillagok. elolvastam én mindent, ami az utamba került, de az egri csillagokat, már akkor el is felejtettem, abszolút hidegen hagyott. viszont azon szirupus pöttyös könyveimre meg csíkosakra mai napig emlékszem, amiket az egri csillagok HELYETT faltam két pofára. :-) (Álarcosbál, Abigél, Szeleburdi vakáció stbstsbstb)

                      most sok könyv jelenik meg, van béna, kusza, de vannak nagyon jók, olyanok is, amiket én is lelkesen olvasok, noha ifjúsági irodalom, mert a gyerekeimről szól. a pagony tilos az á könyvei sem rosszak (mondjuk heterogén). nagyon fontos kérdéseket feszegetnek, van, hogy csak mellékszálként, amikről anno nem tudtunk vagy egyszerűen nem "illett" beszélni, noha a téma velünk él, életünk része. és itt most nem elsősorban a szexre gondolok.

                      én az irodalomtanítás egyik legnagyobb hibájaként élem meg, hogy nem tanít kortársat. el is veszíti a gyerekek zömét. számos kutatás leírja, hogy azért nem olvasnak, mert nem szólítja meg őket, nem érdekli őket a könyv. most már van választék (8-10 éve hatalmas fejlődés volt), de az iskolai "mindennapimórától" nem mentesülnek. én nem csodálkozom azon, hogyha bemegy egy gyerek a könyvtárba olyat választ, ami merőben más, mint amit délelőtt kap. szent johanna gimi. vagy doktor proktor. mert az szólítja meg, azt élvezi. ha az iskolában nem valami ódon bemagolandó tárgy lenne az irodalom (az első gyerekemnek ! pl. az, a negyedikesnek sokkal alterebb), akkor kiegyensúlyozottabban "táplálkoznának" olvasási téren is.
                      Juca
                      http://kovacs-telekes.org/hu Netes turi, két lány után jött a Gyuri :-)

                      Comment


                        Az en olvasatomban sem a szir haboru, sem az anorexia nem feltetlenul resze a 10-12 eves gyerekek eletenek. Max olyan forrasokon at, amelyeket szinten nem tekintek egy gyerek elete reszenek, pl. televizios re'mhirek, felnotteknek szolo ujsagok. (Magunkrol beszelek, sajat hozzaallasunkrol, nem altanossagban.)

                        (Es termesztesen egy teljesen mas teszta, ha van a csaladban/ismeretsegi korben pl. anorexias, akkor a szituaciobol adodoan es az eletkorhoz/erzekenyseghez igazitva nyilvan beszel rola az ember, marmint ha erdeklodest mutat a gyerek.)

                        Juca, szerintem felreerted kulonben, amit az olvasmanyokrol irtam, mert "regin" mintha csak klasszikusokat ertenel, probaltam jelezni, hogy en spec most az en regi konyveimre gondoltam, tobbek kozott pl. az Abigelre, Alarcosbalra, Ket Lottira, vagy a Balint Agnes konyveire. Mindezeket szinten olvastuk D-val, es o is, en is imadtuk:-)

                        Irodalomtanitas, na ezt is sokszor elmondtam mar, a sajat konyokomon jovok ki, itt A-ban (meg szerintem az angolszasz vilagban) mar szinte csak kortars szerzoket visznek be alt. iskolai irodalom cimen, meg is van a hatasa, nem ertem, miert csodalkoznak a feluletesedesen, fokozatos silanyosodason. Mert azon meg nyavognak. Jo lenne egy aranykozepszer, ahol sem egyiktol, sem masiktol nem huzodoznak, rettegnek...

                        Comment


                          Stellar Rose eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Az en olvasatomban sem a szir haboru, sem az anorexia nem feltetlenul resze a 10-12 eves gyerekek eletenek.
                          anélkül, hogy a többihez hozzászólnék, ez a mondatod nagyon meglepett. én az 5 éves elől nem tudom már elrejteni a valóság ilyen elő-előbukkanó sötét foltjait, mint a háborúk, éhezők, menekültek, hajléktalanok, szabadon kóborló pszichiátriai esetek, részegek, agresszívek, önértékelési zavarokkal küzdők, manipulatív reklámok, stb. pedig nem néz tévét, sem felnőttújságot, a rádiót kikapcsolom a híreknél, egyszerűen csak nyitott szemmel jár az utcán, villamoson, boltokban, emberek között. és foglalkoztatja és kérdez.
                          cs a nagydumás (2011.02.19) és a kisvacak (2013.03.25) anyája

                          Comment


                            unikornis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            anélkül, hogy a többihez hozzászólnék, ez a mondatod nagyon meglepett. én az 5 éves elől nem tudom már elrejteni a valóság ilyen elő-előbukkanó sötét foltjait, mint a háborúk, éhezők, menekültek, hajléktalanok, szabadon kóborló pszichiátriai esetek, részegek, agresszívek, önértékelési zavarokkal küzdők, manipulatív reklámok, stb. pedig nem néz tévét, sem felnőttújságot, a rádiót kikapcsolom a híreknél, egyszerűen csak nyitott szemmel jár az utcán, villamoson, boltokban, emberek között. és foglalkoztatja és kérdez.
                            ugyan ez... olyan dolgokat hall a radioban es kerdez... en nagyon utalom a hireket, de nem tudok odaugrani orankent es kikapcsolni, a jazzyt meg szeretem... es olyan ertelmezesei vannak muszaj megbeszelni... es leggyakrabban arrol beszelunk, h butasagot beszelnek a hirekben es vsz a fele sem igaz :S
                            Vikk vagyok, 35eves, durvan net fuggo (V, G, L)

                            Comment


                              Unikornis, nem kell elrejteni a valosagot a gyerek elol, szerintem ilyesmit nem irtam (vagy szerinted igen?). Pont utaltam ra, hogyha szemelyesen talalkozik egy-egy konkret dologgal, akkor az ember az adott csemete koranak es erzekenysegenek megfeleloen beszelget a latottakrol. En az absztrahalastol probalok tartozkodni, hogy amit latott/hallott, ugymond "jelenseg" szintjen kezeljem. Sokszor egyebkent mi felnottek beszeljuk, magyarazzuk tul a dolgokat, alkalmankent nem tartva szem elott, hogy egy kisebb gyereknek sokkal kevesebb is eleg, nem szukseges belemenni melyen (ebben is jo tanacsokat ad az Egyszerubb gyermekkor, ill. a Waldorf reven en sok segitseget kaptam, mert voltak/vannak? hajlamaim a tulintellektualizalasra, aminek a kovetkezmenye sajnos, hogy mi magunk rangatjuk ki a gyereket a sajat korabol.)

                              Vikk, ha't ez az, milyen fura lehet a gyerekeknek, hogy allandoan ide lyukadtok ki, hogy "amit hallgatunk, tudod, az butasag meg fele sem igaz"... Nem tudom, mit szurnek le belole...

                              Comment


                                Stellar Rose eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Unikornis, nem kell elrejteni a valosagot a gyerek elol, szerintem ilyesmit nem irtam (vagy szerinted igen?). Pont utaltam ra, hogyha szemelyesen talalkozik egy-egy konkret dologgal, akkor az ember az adott csemete koranak es erzekenysegenek megfeleloen beszelget a latottakrol. En az absztrahalastol probalok tartozkodni, hogy amit latott/hallott, ugymond "jelenseg" szintjen kezeljem. Sokszor egyebkent mi felnottek beszeljuk, magyarazzuk tul a dolgokat, alkalmankent nem tartva szem elott, hogy egy kisebb gyereknek sokkal kevesebb is eleg, nem szukseges belemenni melyen (ebben is jo tanacsokat ad az Egyszerubb gyermekkor, ill. a Waldorf reven en sok segitseget kaptam, mert voltak/vannak? hajlamaim a tulintellektualizalasra, aminek a kovetkezmenye sajnos, hogy mi magunk rangatjuk ki a gyereket a sajat korabol.)

                                Vikk, ha't ez az, milyen fura lehet a gyerekeknek, hogy allandoan ide lyukadtok ki, hogy "amit hallgatunk, tudod, az butasag meg fele sem igaz"... Nem tudom, mit szurnek le belole...
                                igen. de akkor mi a megoldas? :S
                                Vikk vagyok, 35eves, durvan net fuggo (V, G, L)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X