Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

BLW - igény szerinti hozzátáplálás, tapasztalatok

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    Réka, de jó, lehet hogy lesz BLW társam a személyedben? Egyelőre eléggé egyedül vagyok a lelkesedésemmel... (a férjem ugyan osztja, de jó lenne még 1 mamami akivel párhuzamosan csináljuk....)

    Zsuzsa, tök igazad van, "hogy ha "tul koran" probalod etetni, akkor ö egesz egyszerüen nem fogajda el es kesz".
    A félrenyelés mennyire para ha még nem ül rendesen? Mert ez az egy még ami miatt parázom, egyébként jövő hét vége felé elérakhatok majd valamit (még ki kell találni mit) és max nem kell neki, á la BLW. (15-én lesz 6 hós)
    (Elkezdett tegnap négykézlábazni és csomószor kidől oldalra fenékkel kezdetlegesen, szóval az is lehet hogy nemsokára minimális szinten ülni fog......)
    Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
    1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

    Comment


      #17
      Kattix, biztosan lesz BLW társad , mert én elhatároztam, hogy mindenképpen így szeretném csinálni (persze ha a leányzónak is tetszik). Én is örülök, hogy lesz akivel tapasztalatot cserélni. Ha jól értettem a cikkekből és egyebekből amit ezzel kapcsolatban olvastam, lehet pl. főtt murokkal, főtt almagerezddel kezdeni. Nagyon jó táblázat van abban az angol nyelvű cikkben amit beigértél, hogy meglesz hamarosan magyarul is.
      Az én férjem is támogatja a dolgot. A védőnőnek is mondtam, hogy mire készülök, miután ő elmagyarázta, hogy gyümölcslé, meg pépek stb, és elég nyitottnak tűnt a dologra. De nekem tulajdonképpen csak az számít, hogy a gyereknek jó legyen.

      Comment


        #18
        Az ígért cikk már fent van, és a táblázatos része is hamarosan, csak az még félkész állapotban van.

        A védőnőnek még nem mertem említeni, szerencsére mostanában nem járt erre.... ő már 3 1/2 hónaposan almapépet akart adatni velem Félixnek... meg az igény szerinti szoptatást sem nagyon kedveli ("már letettem róla, hogy lebeszéljem a kismamákat, de nem tartjuk jónak" ), úgyhogy nem hinném, hogy nagyon partner lenne...
        Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
        1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

        Comment


          #19
          Olvastam a cikket, érdekes, sok információ van benne.
          A védőnővel meg szerintem nem sokat kell foglalkozni. Legalábbis én sose vettem szívre amiket mondott. Mindig udvariasan meghallgattam, aztán meg csináltam ahogyan én jónak láttam. Már azt hiszem megszokta, hogy hiába beszél nekem

          Comment


            #20
            Safrany, a pénteki klubban tök elfelejtettem, hogy te is írtad, hogy BLWztek, úgy beszélgettem volna róla élőben is veled! No mindegy, majd itt.

            Bevezetési sorrend-allergiák: én mondjuk az allergizáló dolgok miatt parázom, úgyhogy ezeket el akarom tolni későbbre. Kifliből egyébként van vizes, amiben (elvileg) nincs tej, kérdezz rá a boltban.

            Most azon dilemmázom mivel kezdjünk, de még a rendes hozzátáplálás táblázatot se néztem meg, csak annyit tudok, hogy alma leve és almapüré az első..... Szóval máris többet tudok tőletek mint máshonnan.
            Sült alma és sárgarépa párolva vagy grillezve, héja lehúzva tűnik a legszimpibbnek. Nyersen almát nem mernék elsőnek adni, keménynek tűnik.
            Angol BLW fórumon találtam a mangó és avokádó ötletet, én mindkettőt imádom, úgyhogy nem bánom ha meghagyja nekem.
            Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
            1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

            Comment


              #21
              Az avokadot en is akartam javasolni, csak hat azt importalni kell stb. (bar mondjuk engem nem zavar, meg van bio avokado is). Beni nagyon szivesen ragcsalja.
              Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

              Comment


                #22
                Zsuzsmuzs, az avokádót lehet már hat hónaposan adni, vagy csak később?
                Mindjárt kezdem én is a BLW-zést, és még olyan keveset tudok..

                Comment


                  #23
                  Az avokádó kitűnő a babának, mivel sok jó zsírsavat tartalmaz. S egy idő után úgyis ajánlják az olajat az ételébe, miért ne lehetne ezt az avokádóval bevinni? Nálunk a héten kezdődött az avokádós kenyér kóstolgatása, nagyon ízlett Szilárdnak. De a mangó tudtom szerint allergizáló, nem? Az én könyvem legalábbis nem ajánlja csak 1 éves kor után, ha jól emlékszem.
                  De nektek Kattix könnyű, mire elkezded rendesen a hozzátáplálást, jön a rengeteg idénygyümölcs otthon! Én meg maradhatnék a répánál, ha csak helyi zöldséget-gyümölcsöt szetenék adni...
                  Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                  http://jucuu.blogspot.com/

                  Comment


                    #24
                    Mangorol nem olvastam, de tudom, hogy az angolok kicsit "lezserebbek" szoktak lenni az alergia kerdesekben. Az avokadorol viszont szinte teljesen biztos vagyok, hogy azzal lehet kezdeni (nemet hozzataplalasi cikkeket szoktam olvasni, azok meg tipikusan nagyon szigoruak).
                    Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                    Comment


                      #25
                      Még egy avokádós kérdés...és akkor azt milyen formában lehet adni? főzve vagy nyersen?

                      Comment


                        #26
                        Nyersen, akár egy villával alaposan összetörve is lehet kanállal. Nagyon tömény, sokat nem kell belőle adni egyszerre. A maradék meg hamm, anya hasába.
                        Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                        http://jucuu.blogspot.com/

                        Comment


                          #27
                          Szerintem a banán is ideális első szilárd táplálék (bár van, aki szerint allergizálhat, de lll pl. kifejezetten ajánlja.) Könnyű elrágni, kézbe való, édes és tápláló.
                          Eszter
                          Flóra, Vajk és a pici Lea anyukája, Beli Bubás hordozási tanácsadó

                          Comment


                            #28
                            A banán nagyon jó első kaja. A lányaim a mangót is szeretik, de ritkán jutunk hozzá. Alig várom, hogy megint legyen sárgadinnye!
                            Livi

                            Comment


                              #29
                              Szilárd is szeretné a banánt, a kását pl.csak szinte azzal eszi meg (azt a 2 kiskanál adagot, amit amúgy is hajlandó bármiből is), de sajnos elég rendes székrekedést okoz neki , így már nem is adok egyáltalán.
                              Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                              http://jucuu.blogspot.com/

                              Comment


                                #30
                                Igen, tenyleg a banan szekrekedest okozhat, de nalunk is ez volt egyike az elsö kajaknak. De a tegnapi avokado viszont egyaltalan nem okozott szekrekedest, söt
                                Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X