Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Babahordozó hét Erdélyben

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    Kati érdekelne idén is lesz Váradon is? Tervek vannak?
    Damarisz Rebeka (2009 okt. 5)
    Dominik Joel (2012 maj. 21)

    Comment


      #17
      Valószinű, de most a szoptatás hetére koncentrálok, jó lenne idén ha többen szerveznénk
      Lackó ,Ilus és Benedek mamija

      Comment


        #18
        katyica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Valószinű, de most a szoptatás hetére koncentrálok, jó lenne idén ha többen szerveznénk
        Szivesen segitenék amiben tudok, csak nem tudom miben tudnék ............
        Utoljára szerkesztette p-emi; 2010.07.16., 08:26.
        Damarisz Rebeka (2009 okt. 5)
        Dominik Joel (2012 maj. 21)

        Comment


          #19
          katyica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Valószinű, de most a szoptatás hetére koncentrálok, jó lenne idén ha többen szerveznénk
          Azt mikor szervezitek? ez is nemzetközi esemény része? Hajrá, Katyica nagyon ügyes vagy, de ezt már sokszor mondtam
          Melinda, Dani legény (2009 április) anyája

          Comment


            #20
            Réka, végülis mi lesz az erdélyi dátum a hordozós hétre, kialakult már?
            Melinda, Dani legény (2009 április) anyája

            Comment


              #21
              Hát nem tudom. Gondoljátok, hogy jó lenne egységes dátumot megszabni? Végülis mi döntjük el, hogy mikor legyen.
              Azt hiszem már írtam, hogy nekem inkább a szeptember vége lenne jó, de részemről nem ragaszkodom hozzá, hogy minden más erdélyi városban ugyanakkor legyen. Persze szép dolog, amikor egyszerre zajlanak a hasonló jellegű események. Nektek mi a véleményetek? Ti mikor tartjátok?

              Amúgy én még sehol sem állok a szervezéssel, még gondolni se sok időm volt rá. Idén két napos rendezvénysorozatot szeretnék, az egy napba nem minden sok fért be. Annyit viszont már tudok, hogy lesz egy előadás a szoptatásról, és Katyica fogja tartani. Tavaly is ő volt, és az anyukák nagyon élvezték az előadását. Szeretném ha idén is lenne séta, az jó figyelemfelkeltő, csak azt nem tudom, hogy ki fog hordozva sétálni....én még nem lesz akit hordozzak, és a klubos anyukák közül sem sokan hordoznak már. Tavaly volt egy kis kézműves foglalkozás- nemezelés-, aminek nagy sikere volt, úgyhogy azt idén sem hagynám ki. Most agyagozás lesz, azt hiszem. A mosható pelenkákról is mindenképpen szó lesz, mert az tavaly kimaradt. Na leállítom magam egyelőre. Nektek milyen ötleteitek, terveitek vannak?

              Comment


                #22
                A pólós témához mit szóltok? Megoldjuk mi erdélyi szinten, vagy az Ölbebabához csatlakozva szervezkedünk, és akkor onnan szerezzük be?

                Comment


                  #23
                  Sziasztok!

                  Hazajöttünk, most már én is ráérek gondolkodni-szervezkedni.

                  A dátumot én inkább nem egységesíteném. Azért sem, mert így megint kölcsön tudjuk majd adni egymásnak a hordozóinkat, miegymást- nekünk legalábbis nagy segítség volt tavaly a csíki mamamik hordozó-arzenálja. És akkor kötve sem vagyunk annyira, kényelmesebb...

                  Ami a pólókat illeti, ezen én is gondolkodom egy ideje. Szerintem nem muszáj csatlakoznunk az Ölbebabához- szép lenne, de ugyanakkor bonyolítaná is a dolgunkat, mert eléggé szigorúak a feltételeik. Ami egyébként teljesen érthető, de nekünk Vásárhelyt meg Csíkban elég nehéz lenne képzett hordozási tanácsadó/tanfolyamvezető (ill. szoptatási tanácsadó) jelenlétét biztosítani... az anyagiak miatt is. Szóval a pólókat mi vállaljuk, ha ti is szeretnétek, az ötleteiteknek, elképzeléseiteknek örülnék!

                  Más: képzeljétek, tegnap kaptam egy levelet egy kedves tavalyi résztvevőtől, azt kérdezte, lesz-e idén Vásárhelyt babahordozó hét, és hogy van-e szükségünk segítségre!
                  Cirmocska

                  Comment


                    #24
                    Tavaly nekünk is jól jött, hogy mivel a rendezvényeink nem voltak egyidőben, a nagyváradiakkaljól együtt tudtunk működni- hozzánk is eljuttott a hordozós kiállítás és főleg Katyica , és mi is el tudtunk menni Váradra. Remélem idén is ki tudjuk majd segíteni egymást.

                    Cirmocska, részemről hajrá a pólókhoz! A tavalyi pólót szerettem, azóta is gyakran hordom, jó lenne ha idén sikerül kitalálnunk valami szépet. Az is jó lenne, ha minél olcsóbban jönne ki, gondolom akkor az anyukák-apukák is szívesen megvennék, és nem csak a főszervezők pompáznának benne.

                    Milyen jó, hogy érdeklődnek a babahordozó hét iránt. Azt jelenti, hogy igazán jól sikerült a tavaly.

                    Comment


                      #25
                      Akkor... akár neki is láthatunk ötletelni, várom a javaslatokat póló-ügyben! Persze, ha a többiek is úgy gondolják.

                      Gondolkodom egyébként (még mindig) azon is, hogy milyen lenne csatlakozni az Ölbebabához. Többiek, mit gondoltok? Érdemes?
                      Cirmocska

                      Comment


                        #26
                        Én úgy gondolom mindenképp éredemes. Ők már egyesületként működnek, van kire "hívatkozni" úgymond, szóval ne valamiféle ötperces hóbortnak tünjön az egész azoknak akik most először fognak ilyet látni, hallani. Fontos tudatni, hogy ez az egész világon szokás, beleértve a fejlett országokat is, szóval nem egy-két erdélyi mamami légből kapott ötlete. Én nem azt mondom, hogy ezzel kell takarózni, csak ...
                        Csege (2011.03.04)
                        " A legmélyebb folyó hömpölyög a legkissebb zajjal." C.R.

                        Ritkán járok erre, mert nem tudok kellő időt szakítani a fórumozásra. A leveleimhez azért benézek emtesz14@yahoo.com .

                        Comment


                          #27
                          Hát szerintem azt már tavaly láthatták, amikor több városban is színvonalas rendezvényeket tartottunk, melyeknek elég szép sajtóvisszhangja is volt, hogy nem légbőlkapott ötlet a Babahordozó Hét.

                          Az Ölbebabához csatlakozással kapcsolatban az a véleményem, hogy a nagy távolság miatt, a csatlakozás számos előnyét mi nem is élvezhetnénk (pl. pénzügyek intézése, a reklámozás főleg erdélyi szinten lenne fontos, amit úgyis mi kell majd megoldjunk- nem sok erdélyi anyuka nézi az Ölbebaba egyesület honlapját) a pólók beszerzése tavaly elég döcögösen ment), viszont elég nehéz lenne a feltételeiknek eleget tennünk- a szervezők be kellene lépjenek az egyesületbe, ami évi 6000 forint, valamint amit már Cirmocska is írt, hogy csak a Beli Buba vagy a Babahordozó kft. által képzett előadókat illetve képzett szoptatási tanácsadókat lehetne meghívni.
                          Na nem tudom....

                          Comment


                            #28
                            Réka, ezt nem tudtam, hogy ilyen feltételek vannak, viszont azt tudom, hogy média ide vagy oda nem nagyon említették az Ölbebabát stb és nem fogom senkiről sem feltételezni, ha most először jönne ilyen rendezvényre, hogy tisztában van a dolgokkal és hátterekkel.

                            Ha nem így akkor hogyan? Javaslatokat várok. Talá úgy jobb lenne ötletelni, ha a másik lehetőséget is konkrétabban látja az ember, mármint a nem csatlakozás előnyeit stb.
                            Csege (2011.03.04)
                            " A legmélyebb folyó hömpölyög a legkissebb zajjal." C.R.

                            Ritkán járok erre, mert nem tudok kellő időt szakítani a fórumozásra. A leveleimhez azért benézek emtesz14@yahoo.com .

                            Comment


                              #29
                              Ugyanúgy, mint tavaly. Megosztjuk az ötleteinket egymással, és amiben tudunk, segítünk.

                              -pl. Vásárhelyen megcsinálják a pólókat, eljuttatják minden más városban levő szervezőnek időben
                              -valamelyik más városi szervezők pl. előkészítik a szórólapokat, eljuttatják a többi szervezőnek, és mindenki helyileg sokszorosítja
                              -a rendelkezésünkre álló babahordozó eszközöket is megosztjuk egymással, szükség szerint- itt valóban előny lenne az eltérő időpont, hogy legyen idő a babahordozókat küldözgetni
                              -megszervezzük a reklámozást- helyi sajtóban mindenki egyénileg, feltérképezzük az országos sajtóval való kapcsolatainkat és minél több médiában reklámozzuk az összes rendezvényt
                              -akár a román babahordozó anyukákkal is felvehetjük a kapcsolatot- úgy tudom idén Bukarestben is nagyobb rendezvényeket készülnek szervezni (tavaly tkp majdnem semmi sem volt)

                              Na így hirtelen ennyi jutott eszembe. Egy levelezőlistát is létrehozhatunk esetleg a szervezéshez, de ha ide jönnek a szervezni óhajtók a topikba, az is jó. Hosszabb távon gondolkodhatunk mi is egy Romániai Babahordozó Egyesület létrehozásán vagy valami hasonlón. Jó lenne, ha valahogy közülünk néhanyan elvégeznénk egy hordozós tanfolyamvezetői képzést, csak sajnos kisgyerekek mellett ezt nem egyszerű megszervezni, és a költségek is elég nagyok.

                              Comment


                                #30
                                Nem erre gondoltam . Ezt magamtól is kitaláltam.
                                Csege (2011.03.04)
                                " A legmélyebb folyó hömpölyög a legkissebb zajjal." C.R.

                                Ritkán járok erre, mert nem tudok kellő időt szakítani a fórumozásra. A leveleimhez azért benézek emtesz14@yahoo.com .

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X