Megújult a mamamibolt webshop! Teszteljétek velünk!
Karácsonyi ajándékötletek mamáknak és babáknak!
SZEMÉLYES ÁTVÉTEL Budapesten és Debrecenben dec. 24-ig!

Vissza   Mamami Fórum > Mamami témák > Alter nevelés

Alter nevelés Felnőnek, így is, úgy is...?! Kontinuum elv, kötődő nevelés és hasonló ideák boncolgatása

Hirdetés a mamamin

Válaszol

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Régi 2010-02-23, 19:59   #501
Ianna
Mamille

Összes hozzászólás: 7.064
Alapbeállítás

Sok-sok iskolába járó gyereket ismerek, aki funkcionálisan olvasni negyedikes, ötödikes kora körül kezd (pedig akár kitűnő volt végig, de ismeretlen szöveget mégsem tudott se elolvasni, se megérteni hamarabb). Úgyhogy ez biztosan nem az oo miatt van.
Ianna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-02-23, 20:02   #502
marywolf
Mamille

marywolf avatarja

Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 1.226
Alapbeállítás

Én úgy tudom, hogy olvasni, azaz nem betűket felismerni, egymás után egybe felolvasva etc, negyedik osztály végéig kell megtanulni. Szóval mint készség és a négy évnek ezen készség fejlesztésére kell irányulnia (kár, hogy minden más történik készségfejlesztés helyett vagy címén).
marywolf nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-02-23, 20:10   #503
katt
Dumamami

Összes hozzászólás: 106
Alapbeállítás

Egyelőre nem aggódom. Váltakozva gondolok ilyeneket, hogy nem szabad erőltetni, türelmesnek kell lenni. Meg hogy minden nap egy picit gyakorolni kell, akkor majd megtanulja. Pedig biciklizni is úgy tanult meg pótkerék nélkül, hogy kéthavonta kivittük a biciklit a parkba, és negyedszerre sikerült
katt nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-02-23, 21:47   #504
zamat
Mamille

zamat avatarja

Hely: Bp., Tátra tér környéke
Összes hozzászólás: 1.068
Alapbeállítás

katt (de lehet hogy a többiek is tudnak benne segíteni)
nem tudsz valahol letölthetően olyan angol olvasókönyvet ami elkezdi az ovasástanítást? (angolul) Kiváncsi lennék rá, belelapoznék.
Köszi.
zamat nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-02-23, 22:37   #505
szamocamama
Mamille

szamocamama avatarja

Összes hozzászólás: 3.445
Alapbeállítás

Most olvasom Dr Marshall B. Rosenberg : "Így is lehet nevelni és tanítani" című könyvét és nagyon hasznosnak tartom. Ha szigorúan vesszük nem az oo -ról szól, de számomra nagyon fontos információkat ír le a tanító-diák közötti kommunikációról, arról, hogy hogyan lehet közösen kitűzni konkrét célokat a diákokkal, és hogyan lehet erőszak nélkül kezelni a felmerülő konfliktusokat.

"Az ember gondolatai terméke. Amit gondol, azzá válik."*(Mahatma Gandhi)
szamocamama nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-02-23, 22:42   #506
katt
Dumamami

Alapbeállítás

Egyiket sem próbáltam, de ezek vannak elmentve könyvjelzővel nekem. Ezek közül konkrétan olvasókönyv az elsőn van, a többin azt hiszem segédanyagok, meg tanórai anyagok (??)

Progressive Phonics, regisztrálni kell letöltéshez, de úgy tudom ingyenes. Nevével ellentétben szerintem nem a fonetikus módszer alapján van, hanem az un. kulcsszavakat tanítja (angol nyelvben leggyakrabban előforduló szavakat tanulják meg "olvasni" a gyerekek). Lehet, h. tévedek, csak átfutottam eddig.

Egy másik a freereading, ez egy átfogó tananyagnak néz ki, nem tudom van-e rajta olvasókönyv is.

A primary resources tanároknak van, innen is lehet letölteni anyagokat.
Régi 2010-02-23, 22:43   #507
katt
Dumamami

Alapbeállítás

Szamócamama,
Ő írta az NVC-s könyveket?
Régi 2010-02-24, 06:54   #508
barbamama
Gyakorló mamami

Összes hozzászólás: 34
Alapbeállítás

Katt, szerintem ne aggódj L miatt! Hét évesen még simán belefér, hogy nem tud olvasni! A lányom osztályában még mindig van 2 gyerek akinek egyszerűen még nem kattant be az összeolvasás, sőt állítólag még másodikban is előfordul a dolog, pedig jópár(száz) olvasásórát végigültek ezek a gyerekek. A tanító nénik is jól tudják ezt és nem győzik nyugtatni a szülőket, hogy minden rendben lesz és általában - ahogy írod - hipp-hopp egyik-napról a másikra megtanulnak olvasni. Egyébként annak is számos előnye van, ha vki később tanul meg olvasni (jobban fejlődik, vagy nem sorvad el a vizuális memóriája pl)
Zamat! Én az EnglishAvenue-ról töltöttem le rengeteg anyagot, sajnos fileban nincs meg csak kinyomtatva, de szívesen odaadom (Bp-n laksz, ugye?). Könyveim is vannak, meg mindenféle egyéb oktatóanyagok, meg kéne szervezni egy randit ;-)!
A www.starfall.com egy nagyon jópofa, igényes oldal ahol online, játékos formában lehet gyakorolni az angol olvasást. Katt, ez lehet, hogy nektek is jól jönne.
barbamama nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-02-24, 07:35   #509
barbamama
Gyakorló mamami

Összes hozzászólás: 34
Alapbeállítás

Hopsssz! Az auditív memória nem sorvad el.
barbamama nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-02-24, 08:51   #510
zamat
Mamille

zamat avatarja

Hely: Bp., Tátra tér környéke
Összes hozzászólás: 1.068
Alapbeállítás

Köszi Katt és Barmamama!
Igyekszem mihamarabb "belelapozni".
Barbamama,
igen, pesti vagyok, 20. kerület. Sajnos mozogni 3 gyerekkel nem tudok nagyon messzire, és most még náthásak is vagyunk. Ha kigyógyultunk jelentkezem, és megbeszélhetünk egy randit.
zamat nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Keresés ebben a topikban:

Részletes keresés

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz topikot
nem írhatsz hozzászólást
csatolhatsz
hozzászólást nem javíthatsz

A BB code = bekapcsolva
Smileyk bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 02:18 , a GMT +2 időzóna szerint.