Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Klubos hordozókról képes beszámolók

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Klubos hordozókról képes beszámolók

    Akció
    Lányok, ide kerülnek a kikölcsönzött hordozókról szóló rövid (vagy hosszú, kinek-kinek vérmérséklete szerint) élménybeszámolók, lehetőleg képekkel.
    Rebaba blog

    email: hellorebaba@gmail.com

    #2
    Gypsymama rugalmas zold kendo:
    Pirokam nem panaszkodott ra, ebben is nagyokat aludt nekem nagyon tetszik a szine, emiatt viszont napsutesben "fut".
    Ez a kendo vekonyabb, mint a moby wrap es tarsai, de erdekes modon nem vag (6 kilo alatt elol zsebes keresztnel nem, sima X kotesnel sajnos mar igen).
    Ami tetszett benne, hogy vissza van hajtva a szele, nem ugy, mint a MW-nal, ahol csak egy sima szeges van. Ennek koszonhetoen nem nyulik a kendo szele gyakori hasznalat utan sem.
    Az anyaga nem olyan rugalmas, mint a MW, igy talan picit tovabb lehet hasznalni es feszesebbre lehet huzni. Ilyen szempontbol, ha rugalmast akar az ember talan jobb a gypsymama.
    Piroska most 6 kilo folott van egy picit es mar nem kenyelmes, vag.

    Egy "hatranya" van: a pluss ruhak ratapadnak a kendore, ez eleg fura erzes, nem konnyu igy igazitani a kendo szarait

    Kep (alkoholmentes) sorozes kozben keszult (a gyerekbol nem sok latszik, aludt)
    Sára

    Vince (2005.10.26), Piroska (2007.12.27)

    Comment


      #3
      Sára, nagyon tetszik ez a kép A boldog, laza kétgyerekes anyuka
      Eszter
      Flóra, Vajk és a pici Lea anyukája, Beli Bubás hordozási tanácsadó

      Comment


        #4
        A GypsyMama géz kendőt volt szerencsém tesztelni több, mint egy hónapig. Nagyon örültem neki, gyönyörű darab, olyan szép a festése, az anyaga is, igazi műalkotás.
        Én csak háton hordozok, és nagy ritkán csípőn, úgyogy csa ezekről tudok referálni.
        Nem könnyű felkötni a hátamra benne a gyereket, nehéz jó szorosra húzni a felső szegést, valahogy csúszik az anyag. Nálam fél óra a határ, amíg viszonylag kényelmesen tudok vele hordozni - míg a saját kendőnkkel naponta átlagosan 4-5 órát van a lányom a hátamon. Fél óra múlva már igazgatni kell, vágja a vállamat, már nagyon lekívánkozik rólam.
        Szerintem elöl hordozásnál pici babával még kényelmes lehet (tavaly nyáron lenvászon kendővel hordoztunk és nagyon szerettük), könnyű anyag és nagyon vékony.
        Mindennapi és egyetlen kendőnek nem javaslom, csak exkluzív, ünneplős darabnak.
        Utoljára szerkesztette cerceluska; 2008.05.22., 11:41. Oka: megtaláltam a képet
        Márti
        Zselyke (2007.03.02) édesanyja
        Hunbaba mei tai-ok ITT és ITT

        Comment


          #5
          köszi Márti a beszámolót! Majd teszek fel ide is Rólad gézkendős-klubos képet!
          Rebaba blog

          email: hellorebaba@gmail.com

          Comment


            #6
            Ide másolom Biobaba beszámolóját és képét a zöld rugalmas kendőről:
            nagyon konnyen meg tudtam kotni az SHBC-t
            viszont hosszu tavon nem volt kenyelmes, huzta a vallam. Valoszinuleg a kiscsaj mar nagy hozza. Mert bar nem annyira rugalmas, azert rugalmasabb, mint a szovott. Eva (hordozokendo.hu) is kiprobalta a masfel evesevel es neki sem volt hosszu tavon kenyelmes ekkoraval mar.
            Rebaba blog

            email: hellorebaba@gmail.com

            Comment


              #7
              Liliputi Mei Tai
              Nekem, aki majdnem 14 hónapja minden nap kendőzöm, elsőre furcsa volt a Mei Tai. A férjemnek hoztam el, mert Ő nem szeret kötözni hátihordozásnál.
              - ugyanolyan kényelmes, mint a kendő, akár nagyon hosszú ideig is (kipróbálva)
              - a lányom is szereti, amikor kötöm a derekamra, már jön és jelzi, hogy guggoljak le, hogy fel tudjon mászni a hátamra
              - furcsa benne, hogy a gyereket nem tudom olyan magasra kötni, mint kendővel pl. batyuban, de szokás kérdése
              - könnyebb vele a hátamra kötni a gyereket. Még a kendőtől idegenkedő, babakocsizó három gyerekes barátnőm érdeklődést is felkeltette.
              - amikor elalszik a lányom a hátamon, úgy érzem nem tartja eléggé a fejét. Mindentudó öregasszonyoktól meg is kaptam már, hogy ez nem tesz jót a gyerek nyakcsigolyáinak.
              Konklúzió---------> készül a férjemnek az SK Mei Tai
              Márti
              Zselyke (2007.03.02) édesanyja
              Hunbaba mei tai-ok ITT és ITT

              Comment


                #8
                Köszönjük a képes beszámolót, Márti! Látom, nem csak 1-2 kört tettetek vele a játszótéren:-)
                Már többen mondták a MT-okra, hogy "apukahordozó", mert nem kell ráncolni meg rafináltan kötni.
                Rebaba blog

                email: hellorebaba@gmail.com

                Comment


                  #9
                  Azt hiszem én vagyok az első, aki teljes lelkesedéssel odáig van a gypsymamás géz kendőért. Igaz persze, hogy én vagyok az első, akinek van alkalma tényleg melegben kipróbálni. Mert az igazi természete ilyenkor, kánikulában mutatkozik meg Könnyű, vékony, gyönyörű, elfér a táskában is, és ha gyerek nélkül van rajtam, nincs az az érzésem, hogy pulcsit vettem fel 30 fokban. És bónuszként még akár hordozásra is alkalmas
                  Ezen előnyei mellett a már ismert hátrányai megvannak persze: a vékonysága miatt vág, nagyon keskeny és hordozás közben kinyúlik. A 20 hónapos lánykát a hátamon elég rövid ideig tudom elviselni benne. Csípőn keresztezett hordozás viszont nagyon is működik vele, erről lesz majd kép, ha megtalálom a fényképezőgép letöltőzsinórját.
                  Összességében: nem ezzel a kendővel indulnék el kirándulni, és nem ezt használom, ha tutira el fog aludni a hátamon a gyermek. Viszont ezt használom 30 fok-árnyékban városi jövés-menéshez.

                  orsi
                  Orsi

                  Ölbebaba

                  Comment


                    #10
                    Orsi! Én is lelkes vagyok, szerintem is nagyon jó, szellős kendő, sőt engem eddig még nem is vágott. Igaz, Roland még csak 7 kiló, és SHBC-be szoktam kötni, nem batyuba.

                    De engem nem vág pl. a rugalmas kendő se, csak nézek itt a beszámolók láttán. Nem tudom, miért. Vagy nagyon fakír lehetek , vagy másképp csinálok valamit...
                    Varda

                    Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                    Az igazságnak sok arca van

                    Comment


                      #11
                      Orsko Orsi, köszi! Kicsit kezdtem lelombozódni a Gypsymamás tesztelők azon véleményén, hogy vág. Az tuti, hogy nem 20 hónapos gyerkere találták ki, e ezek szerint Te megtaláltad a mósját, hogy lehet kihasználni. Én új babával tuti, hogy vagy a rugalmast vagy a gézt használnám, mert könnyebb megkötni ilyen vékony/rugalmas anyagot. És szép is, Vardáé is gyönyörűek! Igazán használatkor mutatkozik meg a szépsége!
                      Nagyon várom a fotót/kat!
                      A géz némileg rövidebb fajta, mint pl. a zöld rugalmas, ez nem jelentett problémát?
                      Rebaba blog

                      email: hellorebaba@gmail.com

                      Comment


                        #12
                        Varda,

                        picihez nyáron szerintem is tökéletes. De nagyobbacskánál már számít az is, hogy keskeny.

                        Van egy barátnőm, júliusban fog szülni, gondolkodom, hogy kapjon-e ajándékba egy géz kendőt tőlem. Na gypsymamásra nem ruháznék be, de anyagot vehetek....

                        o
                        Orsi

                        Ölbebaba

                        Comment


                          #13
                          Orsi,
                          azért elég hosszú ez a géz kendő is.
                          Azt nem is írtam, hogy gyerek nélkül úgy dobom magamra, hogy félbehajtom, és olyan anyakönyvvezetős módon félvállra veszem. És még így duplán sem vastag.

                          o
                          Orsi

                          Ölbebaba

                          Comment


                            #14
                            Orsi! Nagyon jó gézanyagokat láttam a Keletinél egy boltban, bár azok szvsz kendőnek nem elég erősek. De lehet, hogy van időnként kicsit vastagabb is.
                            Varda

                            Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                            Az igazságnak sok arca van

                            Comment


                              #15
                              Másik Orsi! Gézből hosszabb verzió is létezik a GM-ből.
                              Varda

                              Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                              Az igazságnak sok arca van

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X