Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    hú, Csöppke, köszi azt hittem ott csak a videók vannak de most láttam, h nem! elolvastam és sokkal okosabbnak érzem magam, de lenne gy kérdésem:

    "Legegyszerűbb talán (ha van kéznél tükör, kirakat vagy autóablak) egy kis kendővel rögzíteni a fejet, szárait a vállpántokon átvezetve és elől megcsomózva. "

    Ilyenről nincs véletlenül vkinek fotója?
    Viki
    Lányaim L(9), J(7) és D(4)

    Comment


      Sziasztok kedves anyukák!

      Néhány napja olvasgatom a topikot és eljött az ideje, hogy én is feltegyem az első "zöldfülű" kérdésemet.
      A hét hetes kisfiamat próbálom hordozni, egy Amazonas kendővel. Nem tudom, hogy jó választás volt-e még nem próbáltam mást. Mindketten nagyon élvezzük, én szabad vagyok, ő pedig biztonságban érzi magát, de sokszor elbénázom a megkötést. Zsebes keresztezettben cipelem, és rá szoktam húzni a fejecskéjére a kendőt, hogy tartsa és, mert szereti a félhomályt. De sokszor ő hiában van szorosan rajtam, a fejénél nem tartja jól a kendő. Azt hiszem könnyebb lenne még a rugalmas kendővel, de talán ezzel is megoldható.. NÉha persze sikerül, de nem nagyon tudom, hogy máskor mit rontok el.. Csinálok majd egy képet magunkról, hátha ti tapasztaltabbak meglátjátok a hibát.

      köszönettel,

      andi
      [COLOR="Green"]Andi és a fiúk: Beni és Barni

      Comment


        Sziasztok kedves anyukák!

        Néhány napja olvasgatom a topikot és eljött az ideje, hogy én is feltegyem az első "zöldfülű" kérdésemet.
        A hét hetes kisfiamat próbálom hordozni, egy Amazonas kendővel. Nem tudom, hogy jó választás volt-e még nem próbáltam mást. Mindketten nagyon élvezzük, én szabad vagyok, ő pedig biztonságban érzi magát, de olykor elbénázom a megkötést. Zsebes keresztezettben cipelem, és rá szoktam húzni a fejecskéjére a kendőt, hogy tartsa és, mert szereti a félhomályt. De sokszor ő hiában van szorosan rajtam, a fejénél nem tartja jól a kendő. Azt hiszem könnyebb lenne még a rugalmas kendővel, de talán ezzel is megoldható.. NÉha persze sikerül, de nem nagyon tudom, hogy máskor mit rontok el.. Csinálok majd egy képet magunkról, hátha ti tapasztaltabbak meglátjátok a hibát.

        köszönettel,

        andi
        [COLOR="Green"]Andi és a fiúk: Beni és Barni

        Comment


          Szia Andi! Szerintem semmi extrát nem rontasz el, összesen annyit csinálj, hogy jobban figyelj a kendő széleire, szépen szedd redőbe az anyagot. Nem nagy ügy, de -főleg hosszú távon- nagyon sokat tud javítani a kényelmen. Nézd meg a klubban készült videón, Varda sztem szuper-profin köti!
          Zsófi

          Comment


            Szia Zsófi!

            Köszönöm a tippet és bizony igazad van. Megnéztem a videót (Varda tényleg profi), én nem voltam elég gondos. Kicsit több időt kell szánnom a megkötésre, bár én eddig előbb megkötöttem és utána tettem bele a bébit, ő még nem tartja ilyen jól a fejecskéjét-
            Holnap megyünk egy nagyobb sétára, úgyhogy nem sietek majd a kötözéssel!
            andi
            [COLOR="Green"]Andi és a fiúk: Beni és Barni

            Comment


              illa még mindig a batyunál tart...
              Szóval próbáltam azt a kereszteset,amit Varda ajánlott,de nekem már a gyerek felvétele is kínainak bizonyult keresztezett kézzel félvállán kendővel.A kendő hónom alól váll fölötti hátravitele meg lehetetlen nekem,nemhogy még keresztezzem is..
              Van egy újszerű Nandum,hááát...még egy rendes csomót nem sikerült vele kötni.
              Olyan puha,hogy hihetetlen(Bóbitához és Kismamához képest),de az első csomó még megy,a másodikba anyait-apait bele kell adnom,s van hogy akkor se elég szoros.Ráncolni mondjuk könnyebb.
              Nekem most az fura még,hogy mikor levetem,kicsit popsiformájú marad remélem nem fog attól ritkulni majd a közepe idővel...
              Hanem van ám,hogy húz eléggé.(hátizsákosan)
              Kipróbáltam cictartósba-az meg fojtogatott...
              Valahogy az elölkeresztezett hátit kötni se olyan jó.
              Hogy lenne kényelmesebb?
              Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

              Comment


                Ja,hát ugye azért ruhában már 11 kiló a ded...ha meg hátradobom,legalább 1 órát viszem.
                Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                Comment


                  illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  illa még mindig a batyunál tart...
                  Szóval próbáltam azt a kereszteset,amit Varda ajánlott,de nekem már a gyerek felvétele is kínainak bizonyult keresztezett kézzel félvállán kendővel.A kendő hónom alól váll fölötti hátravitele meg lehetetlen nekem,nemhogy még keresztezzem is..
                  Van egy újszerű Nandum,hááát...még egy rendes csomót nem sikerült vele kötni.
                  Olyan puha,hogy hihetetlen(Bóbitához és Kismamához képest),de az első csomó még megy,a másodikba anyait-apait bele kell adnom,s van hogy akkor se elég szoros.Ráncolni mondjuk könnyebb.
                  Nekem most az fura még,hogy mikor levetem,kicsit popsiformájú marad remélem nem fog attól ritkulni majd a közepe idővel...
                  Hanem van ám,hogy húz eléggé.(hátizsákosan)
                  Kipróbáltam cictartósba-az meg fojtogatott...
                  Valahogy az elölkeresztezett hátit kötni se olyan jó.
                  Hogy lenne kényelmesebb?
                  Szia Illaberek, en a hatul keresztezettet ugy kotom, ahogy belinkeltek a lanyok a BWCCs forumra (ugye jol irtam, az az????), szoval, hgoy elobb egy csomot kotok a mellkasomon mell folott, az mar akkor eleg jol tartja a gyereket. UTana a kendo hatradobasa a karral, arrol is van egy szuper video azon a topikon, es en tukor elott csinaltam eloszor, ugy jol latod, hol tartassz. Kitartas!!!
                  Kiskrumpli, a Francia Babahordozasi Egyesulet (AFPB) okleveles oktatoja

                  es gyerekei: Jules (2006.04.23), Elise (2008.03.01) & Léonard (2011.01.24)

                  Elado francia gyerekruhak nagyon olcson, keresd a topikomat!

                  Comment


                    Köszi!
                    Majd igyekszem,csak a batyu egyszerűbb.
                    Nekikezdenék,de aztán á,nem érek én erre rá,sietek....
                    Én is az elölcsomósra gondoltam.Neveket keverem,de van egy finn csajszi sötét kendővel egy jó nagy kislánnyal,majd azt lövöm be magamnak,csak folyton rossz a gép mostanában,sokszor napközben nem tudom használni.Ja,mondjuk ilyenkor meg lenne bádoggergőm(kenyértartó,lehet diszkréten röhögni) vagy papírgergő(újságköteg,annak súlya is van,csak nagyon sarkos)-mindkettő saját elgondolás,és pont úgy féltettem a kenyértartót hogy kiesik,mintha a gyerek lett volna hátul...
                    Nekem az is mindegy még,hogy "felről le,vagy lelről fe"megy a kereszt,mert egyik se jött össze eddig-nem is sokat időztem vele,de majd most újrapróbálom!
                    Csak az nem az én férjem,aki odaül kockánként nézni és vezeti(csavarja)a kezem hogy máskor tudjam,merre is kell tekerni...viszont a kabát felvétele már jól megy.De hogy húztok a babóra kapucnit?Vagy sapit,ha lemaradt?És hol egy fejmegkötős videó?
                    Visszatérve:a fő gondom ott van,hogy emelni kéne a kezeimet néha sokat(újságkihordás,teregetés pl.)
                    és akkor vágja a vállam nagyon.Amúgy is elég fáradósak a kezeim nyaki gerincprobléma miatt...
                    Na,majd próbálkozom és tudatom,ha megy véletlenül...
                    Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                    Comment


                      séta

                      Kedves Anyukák!

                      Zsófi tanácsát megfogadva, nagyobb gondossággal kötöttem meg a kendőmet és valóban jobb lett, így elmentünk az első "kinti" kendős sétára.
                      Mindketten nagyon élveztük, amit Beni úgy mutatott ki, hogy 1,5 órát végig aludt (babakocsiban max. 15 perc).
                      Azonban, nem tudom ti tapasztaltátok-e, az emberek furcsa pillantásait.. hát nem tudom. Egy ember meg is szólított, hogy miért nem babakocsiban tolom a porontyomat. Nem kezdtem bele a 100 indokba, amit kapásból tudtam volna mondani, azt mondtam, hogy nincs babakocsink
                      Na, mindegy. Gondoltam leírom az első megdöbbentő tapasztalatomat. Itt az utcában egy kismama tologatja gyermekét, de nem tudnak bemenni a zöldségeshez, így én mentem be helyettük, hát szuper volt, komolyan!

                      Már csak egy problémám van, ami a közelgő téllel súlyosbodni fog: az öltözködés. Nem tudoM, hogy a babát öltöztessem be (akkor ha bemegyünk valahová, kivenni, vetkőztetni, felébreszteni és hallgatni a reklamát), vagy én öltözzek rá a dedre.. Ti hogyan csináljátok?

                      Köszi a tippeket,
                      [COLOR="Green"]Andi és a fiúk: Beni és Barni

                      Comment


                        Andi van egy topic a beszolásokról itt és egy a hidegben hordozásról itt. Sok hasznos infót találhatsz!
                        Zsófi

                        Comment


                          séta

                          Én általában azt hallom, hogy milyen aranyos abban a kendőben. De tény, hogy nem sokat sétáltunk
                          Amikor viszont a kutyát sétáltattam úgy, hogy Bálintot előrekötöttem, és kertek alatt (szántóföldön) sétáltunk, hogy ne ugassanak meg minket a kutyák, akkor láttam egy-két furcsa pillantást

                          Kutyasétáltatós topic is van?
                          Betty + Julianna (2005.01.03) + Bálint (2008.06.23)

                          Comment


                            Andi, minket is mindig megbámulnak, de szerencsére még csak pozitív megjegyzéseket kaptunk.
                            Nekem Botikám januári, így már hidegben kezdtük a kendőzést. Ha olyan helyre mentünk, hogy tudtam, nem kell vetkőzni, akkor én is melegen, ő is melegen és kívülre kötöttem. Ha meg melegebb helyre, akkor én öltöztem rá. Szóval mikor mit gondoltam praktikusnak ill. kényelmesnek.
                            Livi

                            Comment


                              Hipphipphurrá és új kérdés

                              BWCC sikerült.Most nem tudnám megmondani,előtte miért nem,illetve sokat segített a csomó elöl.csak nekem nagyon furi:
                              1;nem tudom a kezét belekötni
                              2;ez miatt és mert lejjebb van a súlypontja,nem érzem olyan biztonságosnak,mint a batyut.
                              3;Így a sétálós széldzsekim is nyomot hagyott hátul a nyakán 1 óra alatt...
                              (4;nem is kell hozzá gumikéz)
                              Viszont a féloldalas még mindig nem jó,igaz,emlékezetből akartam kötni.De azt hiszem,annál is jobb,ha bent van a kéz.Azt hogy csináljátok?
                              Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                              Comment


                                sziasztok, gondoltam, egy kérdést megér, hogy sok kendőt kipróbáltak szerint melyik jó választás egy nagyobb súlyú és még súlygyarapodásban levő bébihez? (ez az 5 hó 9 kiló bébi)
                                És ha most kb megvan mekkora kendő kellene nekünk akkor hiába nő meg lesz még nagyobb súlyra is jó marad az a kendőhossz, ugye?
                                Viki
                                Lányaim L(9), J(7) és D(4)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X