Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kötődő nevelés - dühöngő

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sziasztok!
    Régi-új felhasználó vagyok. Már van két nagy gyermekem, egy 11 éves fiú és egy 8 éves lány. Mind a kettőt igény szerint szoptattam és együtt aludtam velük 2 éves korukig. Éjjel 4-10x ébredtek és szopiztak kedvük szerint, abszolúte nem zavart, szuperül aludtam egész éjjel és nem voltam kialvatlan, sokszor 9-ig szundiztunk még reggel.
    November 10-én született meg a 3. gyermekem, ismét egy kislány. Sajnos a szopi nem sikerült, több okból, nem szeretném részletezni, nem is lényeges. A lényeg, hogy 2 hetes kora óta kizárólag tápszeres, még mindig fáj, de igyekszem túllendülni.
    Nappal hordozom, igény szerint, de éjjel egyelőre a kiságyában gyönyörűen alszik. Este tápin beájul, beteszem, egyszer ébred, tápi és alszik tovább.
    A gondom az, hogy mi lesz, ha esetleg később többet fog ébredni. Tápit nem adhatok neki 3 óránál sűrűbben, sétálni nem akarok vele éjjel, azt biztosan nem tudom/akarom vállalni.
    Akinek esetleg van tapasztalata együtt alvásról tápszeres babával (egészen kicsivel is-enyém 4 hetes), kérem, hogy írjon, hogy hogyan zajlott. Barbi nappal akkor sem alszik ágyban (csak ringatva, kendőben), ha odabújok mellé és simogatom, susogok neki.
    Kétségbe vagyok esve, mert félek, hogy mivel nem tud egyedül elaludni, csak hordozva vagy tápin, ezért előbb-utóbb éjjel is ezt fogja kérni, én pedig nagyon rosszul viselem a kialvatlanságot, és egyszerűen nem akarom elkezdni a hurcibálást. Sajnos a szopi nem opció, mint a nagyoknál volt.
    Remélem, hogy van itt olyan, aki tápszeres gyermekkel volt és együtt aludt, vagy el tud látni bármilyen altatási ötlettel tápszeres babához. Már mindenen túl vagyunk (hátsimi, hason, háton, oldalt alvás, cumival, susogva, fehér zajra, összebújva, semmi hatása. Csak a ringatás.
    Egy anyukát láttam, aki tápszeresen együtt aludt, Nyuffu , de nem tudok neki privát üzenetet küldeni, biztosan azért, mert most regisztráltam újra a fórumon.
    Köszönöm, ha segítetek.

    Comment


      Szia! Jól értem? de persze, hiszen ezt írtad, hogy a babád nyugodtan alszik éjjel és te azon rettegsz, mi lesz ha ez majd egyszer megváltozik? Ez olyan, ha nincs probléma csinálsz magadnak... Ne görcsölj rajta előre. Mi lesz ha majd egyszer éjszakai műszakba fog járni dolgozni? ugyanannyi értelme van ezen görcsölni. Gyere inkább vissza a jelenbe beszélgetni jó és kell is más anyukákkal, ez jogos, innen is ki lehet indulni.
      Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

      Comment


        jtimi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok!
        Régi-új felhasználó vagyok. Már van két nagy gyermekem, egy 11 éves fiú és egy 8 éves lány. Mind a kettőt igény szerint szoptattam és együtt aludtam velük 2 éves korukig. Éjjel 4-10x ébredtek és szopiztak kedvük szerint, abszolúte nem zavart, szuperül aludtam egész éjjel és nem voltam kialvatlan, sokszor 9-ig szundiztunk még reggel.
        November 10-én született meg a 3. gyermekem, ismét egy kislány. Sajnos a szopi nem sikerült, több okból, nem szeretném részletezni, nem is lényeges. A lényeg, hogy 2 hetes kora óta kizárólag tápszeres, még mindig fáj, de igyekszem túllendülni.
        Nappal hordozom, igény szerint, de éjjel egyelőre a kiságyában gyönyörűen alszik. Este tápin beájul, beteszem, egyszer ébred, tápi és alszik tovább.
        A gondom az, hogy mi lesz, ha esetleg később többet fog ébredni. Tápit nem adhatok neki 3 óránál sűrűbben, sétálni nem akarok vele éjjel, azt biztosan nem tudom/akarom vállalni.
        Akinek esetleg van tapasztalata együtt alvásról tápszeres babával (egészen kicsivel is-enyém 4 hetes), kérem, hogy írjon, hogy hogyan zajlott. Barbi nappal akkor sem alszik ágyban (csak ringatva, kendőben), ha odabújok mellé és simogatom, susogok neki.
        Kétségbe vagyok esve, mert félek, hogy mivel nem tud egyedül elaludni, csak hordozva vagy tápin, ezért előbb-utóbb éjjel is ezt fogja kérni, én pedig nagyon rosszul viselem a kialvatlanságot, és egyszerűen nem akarom elkezdni a hurcibálást. Sajnos a szopi nem opció, mint a nagyoknál volt.
        Remélem, hogy van itt olyan, aki tápszeres gyermekkel volt és együtt aludt, vagy el tud látni bármilyen altatási ötlettel tápszeres babához. Már mindenen túl vagyunk (hátsimi, hason, háton, oldalt alvás, cumival, susogva, fehér zajra, összebújva, semmi hatása. Csak a ringatás.
        Egy anyukát láttam, aki tápszeresen együtt aludt, Nyuffu , de nem tudok neki privát üzenetet küldeni, biztosan azért, mert most regisztráltam újra a fórumon.
        Köszönöm, ha segítetek.
        Nekem a nagyobbik lányom ugyan nem volt tápszeres, de kb az első 3 hónapban cumis üvegből kapta az anyatejet. Mi együtt aludtunk vele, bár nem minden este, csak akkor, ha felébredt. Nappal viszont mindig mellé bújtam a szopizás miatt, mármint, hogy hátha elkezdi magától. nekem nem volt semmi gondom az együtt alvással, még abban az időszakban sem amikor még nem szopizott (ez később megoldódott).
        Ha netán még is fel kell kelni hozzá rendszeresen, akkor a kialvatlanság egyik ellenszere a délutáni együtt alvás
        Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

        Comment


          Köszönöm. Igen, valóban agyrém, hogy előre stresszelek ezen, de nekem a nagyon borzalmas alvók voltak, nekem ez a természetes, a fiam az 5 hónapos koráig végigaludta az éjszakákat, aztán viszont 2 éves koráig 5-10x kelt. A lányom az elejétől kelt. Szóval ezért stresszelek. Ébred egyébként éjjel, egyszer hajnalban és eszik, majd visszaalszik. De tudom (előzetes tapasztalatból), hogy ez sajnos megváltozhat. És nincs cici, amivel vissza lehetne nyugtatni.
          Mindegy, majd úgyis kiderül, és az is, hogy hogyan fogok akkor reagálni.
          Nappal sajnos katasztófa, csak és kizárólag kendőben alszik el, pedig 2 hétig próbálkoztam 2-4 hetes kora között (most töltöttük a 4 hetet) és feladtam. 2 napja elfogadom, hogy ha kendő, akkor kendő. De csak nappal. Éjjel erre nem vagyok hajlandó. Van még 2 gyerekem, akikkel reggel kelni kell, indítani őket az iskolába, délután leckét átnézni, kikérdezni, vezetni a háztartást, stb.
          Az az igazság, hogy sajnos e rettegés miatt egyáltalán nem tudom élvezni a babázást, pedig ez az utolsó. Valahogy el kéne engedni a témát, hogy majd lesz ahogy lesz. Próbálom.

          Comment


            Bocsánat ha indiszkrét a kérdés, de van egy apuka is gondolom, aki ugyanúgy segíthetne, nem? Pl. reggel vagy este a nagyobb gyerekekkel, attól függöen hogyan dolgozik. Szerintem az a legnagyobb hibánk nekünk nöknek (természetesen van kívétel ) hogy azt gondoljuk, hogy mindent nekünk kell megoldani. De hol van ez így megírva?
            Enikő egy férjjel és négy törpével
            ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
            Vega hét menü
            Kihívás (okt.1-14)

            Comment


              Még egy gondolat: rengeteg családot ismerek, ezért kb. biztosan állíthatom, hogy a legtöbb férfinak, de sok nönek is, aki dolgozik szinte kikapcsolódás a munkahely. 😝 Szóval nem jó érv, hogy a másiknak dolgoznia kell, mert az otthoni robotból még elmenekülni se lehet. ☺️
              Enikő egy férjjel és négy törpével
              ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
              Vega hét menü
              Kihívás (okt.1-14)

              Comment


                jtimi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Köszönöm. Igen, valóban agyrém, hogy előre stresszelek ezen, de nekem a nagyon borzalmas alvók voltak, nekem ez a természetes, a fiam az 5 hónapos koráig végigaludta az éjszakákat, aztán viszont 2 éves koráig 5-10x kelt. A lányom az elejétől kelt. Szóval ezért stresszelek. Ébred egyébként éjjel, egyszer hajnalban és eszik, majd visszaalszik. De tudom (előzetes tapasztalatból), hogy ez sajnos megváltozhat. És nincs cici, amivel vissza lehetne nyugtatni.
                Mindegy, majd úgyis kiderül, és az is, hogy hogyan fogok akkor reagálni.
                Nappal sajnos katasztófa, csak és kizárólag kendőben alszik el, pedig 2 hétig próbálkoztam 2-4 hetes kora között (most töltöttük a 4 hetet) és feladtam. 2 napja elfogadom, hogy ha kendő, akkor kendő. De csak nappal. Éjjel erre nem vagyok hajlandó. Van még 2 gyerekem, akikkel reggel kelni kell, indítani őket az iskolába, délután leckét átnézni, kikérdezni, vezetni a háztartást, stb.
                Az az igazság, hogy sajnos e rettegés miatt egyáltalán nem tudom élvezni a babázást, pedig ez az utolsó. Valahogy el kéne engedni a témát, hogy majd lesz ahogy lesz. Próbálom.
                Tudom tudom konnyu mondani de ha stresszelsz a baba is stresszelni fog. A harmadik gyermeked szoval tudod hogy lehetetlen mindent elore megtervezni kitalalni megjosolni. Akkor aghodj egy problema miatt ha mar benne vagytok de altalaban akkor is hamar elmulik. A kisbabab probelmak nagy reszenel az ido az egyetlen gyogyir.
                probalj egy kicsit lazulni es elvezni a dolgot ha majd gond lesz akkor lehet hogy olyan megoldas jon szembe ami addig eszedbe sem jutott

                Comment

                Mamami portál footer

                Összecsuk

                Friss bejegyzések

                Összecsuk

                Cikk a mamami portálról

                Összecsuk

                szivárvány
                Betöltés...
                X