Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

beszoktatás az oviba

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    beszoktatás az oviba

    Akció
    Sziasztok!

    Boti most kezdte az ovit-elég nehezen akar megbarátkozni a dologgal, ami érthető is.
    Egy hét a beszoktatás, ami szerintem nagyon rövid idő, de ez ellen nem tudok mit tenni-ez van. Így is ufónak néznek, hogy bent vagyok a gyerekemmel fél 9-től fél 10-ig.
    Ma közölte az egyik óvónő-akit mellesleg tipikus burn-out szindrómával tudnék jellemezni-, hogy hétfőtől csak beadjuk a gyerekeket, nem maradhatunk ott.
    A kisfiam nagyon érzékeny alapból is, így ez az ovi és az ottani hozzáállás, módszerek még jobban megnehezítik a beszoktatást.
    Ma történt az, hogy annyira nem akart elengedni, hogy csak sírt és sírt az ölemben. Az óvónénik nézték egy darabig, majd az egyik kivette a kezemből és közölte, hogy: "menjen el, jobb lesz így!" És bevitte Botit a csoportszobába és becsukta az ajtót. Mit ne mondjak, nagyon nehéz volt tartani magam, hogy ne sírjam el magam a többi gyerek előtt...
    Ti mit tennétek? Ez egy jó megoldás volt az óvónő részéről?
    Nem tudom, mi lesz jövő héttől, amikor csak beadom és kész...ha sír, amikor elmegyek, nem fogom tudni megvigasztalni, elmondani neki, hogy itt szerető óvónénik között van, akik addig vigyáznak rá, amíg vissza nem jövök, azaz ebéd utánig.

    És még egy dolog, ami aggaszt: ha nem szimpatikus egy óvónő, és hazudok, ha azt mondom Botinak, hogy a kedves, aranyos....stb óvónéni, akkor mit tegyek? Csak nem mondhatom azt neki, hogy a drága, kiégés határán lévő óvónénid...(értem ezt a helyzetet akkor, amikor az ovi pozitívumait sorolgatnám neki, és ez is beletartozik, hogy az aranyos óvónénik...)

    Remélem, annyira nem zavaros, amit írtam...
    Botond(2006.03.20) Bendegúz(2008.03.26) Nimród(2011.02.20)
    "Az életben minden csata azt a célt szolgálja, hogy tanuljunk belőle valamit, még az is, amelyiket elveszítjük."
    Paulo Coelho

    #2
    A mi ovinkban az az általános beszoktatás, hogy anyuka reggel leadja a gyereket, nem marad, elmegy, ebédre visszajön.
    De mi felrúgtuk a rendet, én nem bíom hallgatni, ahogy a gyerekem minden reggel ordít. Abszolút rugalmasan megengedték, hogy én ott ücsörögjek vele délelőtt egy órácskát, és együtt haza is jöttünk szépen. Szerintem jövő héten még végig így lesz (óvónők meg örülhetnek, mert én az összes többi kicsire is figyelek köznen, játszom velük, meghallgatom őket, kérdezem, kell-e pisilni...)
    Három a gyerek, egyik sem baba

    Comment


      #3
      jajj, de jó lenne, ha itt is így lenne! Sajnos itt az első pillanattól kezdve megkaptuk, hogy a gyerekeket hagyjuk, csak a háttérből szemlélődjünk. Ma pl. rámmordult a burn-out szindrómás, hogy na, azt a poharat azonnal tegyem le!(a fiamnak szerettem volna odaadni, mert egy óvónő se volt éppan akkor a közelben...)
      Botond(2006.03.20) Bendegúz(2008.03.26) Nimród(2011.02.20)
      "Az életben minden csata azt a célt szolgálja, hogy tanuljunk belőle valamit, még az is, amelyiket elveszítjük."
      Paulo Coelho

      Comment


        #4
        Nem szimpatikus az óvónénitek így a távolból sem valahogy az értésére kéne adni, hogy ő van teérted, nem fordítva! (amúgy mi az a burn-out szindróma?)
        Három a gyerek, egyik sem baba

        Comment


          #5
          A kérdésedre: a nem szimpatikus óvónőre nem mondanám a gyerekemnek, hogy milyen aranyos, kedves stb., szerintem csak összezavarná, ha ő épp az ellenkezőjét érzi (rajtad is ) inkább semlegesen beszélnék róla, és az ovi egyéb kellemetességeit domborítanám ki -sok játék, sok barát, szép nagy udvar jó kis hintákkal, ilyesmi.
          Három a gyerek, egyik sem baba

          Comment


            #6
            Zsuzska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A kérdésedre: a nem szimpatikus óvónőre nem mondanám a gyerekemnek, hogy milyen aranyos, kedves stb., szerintem csak összezavarná, ha ő épp az ellenkezőjét érzi (rajtad is ) inkább semlegesen beszélnék róla, és az ovi egyéb kellemetességeit domborítanám ki -sok játék, sok barát, szép nagy udvar jó kis hintákkal, ilyesmi.
            Igen, eddig én is így tettem, csak többen azt kérdezik elsőnek-tőle is-, hogy :és milyenek az óvónénik? Ugye milyen aranyosak???"

            Hát, nekem se szimpatikus sajnos. Az egyik egyáltalán nem.
            A burn-out az azt jelenti, hogy valaki kiég, elfárad, nem bírja azt a nyomást, ami a munkájában éri. Ezáltal idegesebb,. levertebb, depisebb lehet, türelmetlen, az arcára kiül az unottság, stb...
            Botond(2006.03.20) Bendegúz(2008.03.26) Nimród(2011.02.20)
            "Az életben minden csata azt a célt szolgálja, hogy tanuljunk belőle valamit, még az is, amelyiket elveszítjük."
            Paulo Coelho

            Comment


              #7
              Pitypang!
              Mintha magam látnám 5 évvel ezelőtt..Annát szoktattam az oviba ekkor, unszimpatikus óvónéni, síró gyereket kivették a kezemből..én kint bőgtem, ő bent. ..
              Akkor tényleg bebeszélték nekem, hogy ez így jó, könnyebben beszokik. Az első pár napban én ülhettem az öltözőben egy-két órát, de be nem mehettem. Anna javarészt velem volt kint, persze, hogy nem ment be, de az óvónők sem igazán törték magukat, hogy becsalogassák... A lényeg a lényeg, hogy én bizony nem csinálnám még egyszer.
              Anna végül "beszokott", de utálta az ovit, mivel év vesztes így kétszer járta a nagycsoportot, úgyhogy az utolsó évre másik óvónőhöz került. Hát, ég és föld volt!!! Az én lányom kivirult, imádott oviba járni!
              Nekem is iszonyú nehéz volt 3 évig úgy beszélni az óvónőről, hogy szeret téged, vigyáz rád..stb..amikor egy unszimpatikus rosszindulatú banyának láttam...Állandóan csak a rendre utasítás hallatszott, meg mindig valaki büntetésben ült, amikor mentem Annáért. Olyan csönd volt mindig, hogy eleinte azt hittem későn mentem, már alszanak. Aztán megszoktam. Olyan volt, mint egy mini katonaság..Furcsa is volt, amikor először mentem Annáért a másik csoportba, hogy gyerek kacagást, letye-petyét, csivitelést hallok!

              Pitypang! Én azt mondom, ha teheted, válts óvónőt, mert -tapasztalatból mondom- piszok nehéz 3 éven át úgy vinni a gyereket oviba, hogy ellenérzéseid vannak! Vagy, ha nem tudsz váltani, még most állj a sarkadra és mond meg mi nem tetszik!!!
              (Én ugyan nyúl voltam, nem olvastam hozzá, nem tájékozódtam... de most már máshogy állok hozzá!)
              1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

              Comment


                #8
                Megkeresem, és bemásolom, mit írt nekem erről a beszoktatásról tegnap mélben az óvónénink.
                Három a gyerek, egyik sem baba

                Comment


                  #9
                  Sajnálom, hogy így alakult L-val, de gyakran pont ezek a nehezen induló dolgok válnak szuperré.
                  Én mintha azt érzékelném, hogy még lelkileg nem volt felkészülve az óvodára, gyerekekre.Tudatában tudta, hisz hallotta sokszor, csak félt tőle.Onnét is tudom, mert szinte félig becsukott szemmel sirdogált, vagy nem is sirdogált, inkább csak fájdalmasan nyöszögött.Végig az ölemben tartottam szinte, de úgy kellett kérjem, hogy nézzen igazán rám, hogy meg tudjam neki mondani, hogy fog jönni az Anya.Tudat alatt az egész szitut elutasította.Ő -ha jól látom egy nagyon érzékeny, törékeny kislány-akinek esze ágában sincs feladni a jól kialakult kis életét.Aki otthon jól érzi magát-úgy igazán, van körülötte jó kis társaság, nem unalmas otthon, hanem biztonságosan érdekes, az ösztönösen is tiltakozik az óvoda ellen.Neki sokkal élvezetessebb otthon.
                  És ez teljesen érthető, igaza van.
                  Kérdés, hogy hogyan tudjuk majd mégis érdekessé, élvezetessé tenni az oviban töltött órákat.
                  Amikor itt voltak vele a testvérei, akkor nagyon élvezte, tehát ez jó alap.
                  Szerintem, neki arra lenne szüksége, hogy bizony Te is begyere az oviba és ott maradj.Ám, nem úgy, hogy csak állunk és őt játszani küldjük, hanem az lenne jó, ha téged tevékenykedni látna.Hiszen, ha elkezdesz vele játszani, akkor neki nincs értelme nyitni a gyerekek felé.Azonban, ha azt látja, hogy akár söprögetsz, vagy bármi tevékenységet vidáman végzel, vagy akár kézzel varrogatsz, akkor lassan unalmas lesz mellettted állni és elindul a játszó gyerekek felé.Vagy akár játszol, beszélsz a többi gyerekkel.Valószinű, hogy szeme sarkából még sokáig lesne téged de ha látná, hogy Te teljes lelkinyugalommal elvagy és nem őt nézed, egyy idő után el merne menni.
                  Természetesen akkor jön oviba, amikor Te akarod Zsuzsi.Ha úgy érzed, hogy sokkal több időre van szüksége, az sem baj.

                  Az az igazság, hogy legjobban az édesanyák érzik, hogy mire van szükségük a gyereküknek, így számomra az lesz a jó megoldás amit Te javasolsz.
                  Három a gyerek, egyik sem baba

                  Comment


                    #10
                    Zsuzska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A kérdésedre: a nem szimpatikus óvónőre nem mondanám a gyerekemnek, hogy milyen aranyos, kedves stb., szerintem csak összezavarná, ha ő épp az ellenkezőjét érzi (rajtad is ) inkább semlegesen beszélnék róla, és az ovi egyéb kellemetességeit domborítanám ki -sok játék, sok barát, szép nagy udvar jó kis hintákkal, ilyesmi.
                    Igen, egy idő után már én is így csináltam!
                    Csak Annának fontos lett volna, hogy szerese az óvónő, neki kellett volna a "fix pont" akihez ragaszkodik... Fontosabb, mint a sok játék.

                    (Balázs más, őt inkább a gyerekek és a játék érdeklik! )
                    1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                    Comment


                      #11
                      Érthető, szerintem a legtöbb kicsi először amúgy is a felnőttek társaságát keresi, aztán a gyerekekét, az enyémek legalábbis mind így voltak.
                      Három a gyerek, egyik sem baba

                      Comment


                        #12
                        Zsuzska! Nagyon szimpatikus ez az óvónő!
                        1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                        Comment


                          #13
                          blani eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Zsuzska! Nagyon szimpatikus ez az óvónő!
                          mi is szeretjük
                          Három a gyerek, egyik sem baba

                          Comment


                            #14
                            Én nem is tudom mit csinálnék abban a helyzetben Szegény gyerek.
                            (Bár én nem vagyok jó példa, mert én ha tehetném, kivenném.... Kristófnak szerintem nagyon kellett ez a plusz egy év itthon. Igaz nagyon nehéz volt nekem...de megérte. Most 3 nap ovi után megint itthon van betegen Ja, és ma az óvonő mondta is, h. hányás vmi van, a fél ovi hiányzik. Lehet így ezt is megússzuk, nagyon remélem...)
                            Á., K., S. és R. anyukája

                            Comment


                              #15
                              Pitypang: (bocs, nincs időm, csak tömören )
                              1. beszélnék a vezetőnővel, hogy mi nem tetszik, hogy van ez, stb.
                              2. váltanék csoportot
                              3. váltanék ovit.

                              Könyörgöm, mondd, hogy nem a Vizafogó oviba jár!!
                              Tapasztalatom szerint itt normálisak az ovónénik
                              pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
                              Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
                              hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
                              a XIII. kerklub ÚJ topikja

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X