Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Könyvajánló - gyerekkönyvek

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    én is berendeltem még szülés előtt egy polcnyi gyerekkönyvet
    Vidám mesék, A sün, akit meg lehetett simogatni/Szutyejev Világbajnok!!!!!!!!!!!
    megvan a Bóbita, cini-cini, Jár a baba, jár, Rémusz bácsi meséi (ez az én kedvencem), amíg kicsi volt, herriotot olvastam neki fekve (na jó, szintén az én favoritom )
    meg vettem Magyar népmeséket is Szabó Gyula hangjával, mert azt annyira jó hallgatni!! (de még nem csomagoltam ki, törpe még az ifiúr )

    bookline-nal nekem volt már rossz tapasztalatom, az alexandra a leggyorsabb, a libri csomagküldője is jó... a pagonnyal már szemezek egy ideje eccer csak ott is hagyok egy kisebb "vagyont"
    3 a királyfi, majd a 4. lány lesz

    Comment


      #32
      A BÖNGÉSZŐK nekünk is nagggyon bejönnek, félórát is képes egyedül olvasni TOmi! Mivel nincs benne szöveg, tök jól lehet improvizálni, mesélni, emlékeket hozzáfűzni...stb. Én nem szeretem annyira a fix meséket, inkább fejből. Szóval ez ehhez szuper! (Tavaszi, Nyári, Őszi és Téli böngésző)

      Aztán az Anna és Peti sorozat is beválik, már 2 könyvet megvettünk. Tomi ezt is szereti,a rajzok aranyosak és a történetek is, de én itt is máskép szoktam mondani....
      Utoljára szerkesztette KKRISZTI; 2011.11.03., 16:27.

      Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

      Comment


        #33
        A böngészők mikortól jók? Nagyon tetszenek, ajándékba már vettem rokon gyerekeknek.
        Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
        1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

        Comment


          #34
          (Azért kérdezem mindenről, hogy mikortól jó, mert augusztusban megyünk ki, és jövő áprilisban jövünk először haza látogatóba. Akkor Félix 17 hónapos lesz és nem tudom hogy mit vigyek ki már most és mit elég akkor...)
          Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
          1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

          Comment


            #35
            kattix, szerintem akkor se marad le Félix semmiről, ha semmit se viszel. Az első három évben a szülők inkább maguknak vásárolnak, a gyerek meg töltekezik abból, hogy neked tetszik.
            Persze egy ilyen böngészővel jó sokáig elvan egy 2 éves mondjuk, de egy 5-6 éves még tovább. Szóval szerintem ne félj! semmiről se maradtok le.
            Én egy csomó helyen azt olvastam, hogy minél kisebb a gyerek, annál nagyobb és letisztultabb képeket érdemes neki mutogatni. Pl állatok fehér háttérrel, egy lapon egy figura. Ebből a szempontból a böngésző teljesen rossz. Mert nem élethű ábrázolás, hanem rajz és túl sok az infó egy lapon.
            De szerintem a fenti szempontok csak akkor fontosak, ha okosbabásan állatok neveit akarod neki tanítani, azt meg ugye minek is?
            Szóval én az alapján szoktam dönteni, hogy nekem képileg mi az ami tetszik. A történeteknek ennyi idős korban még nincs jelentőségük szerintem. Kb 18 hónapos kortól kezdik érteni amit mesélsz, de akkor is csak a legegyszerűbbeket, ami kb azt mondja el ami vele történt. Kezdetnek még az Anna és Peti is túl sok. Ivánt legalábbis egyelőre csak a képek érdeklik.
            Van viszont egy keménylapos könyve járművekről. Fehér háttér, nagy figura feltétel megvan. Na ezt imádja. de igaziból csak akkor nézeget könyveket amikor a nagyobbnak olvasok.
            Lili, Hana(04/12/18) Iván(06/10/28) anyuja
            Waldorfbabák és Egyebek

            Comment


              #36
              Kati, bármikor szíved vágya lesz egy könyv, elküldjük utánad postán!! azért nem kell tele bőrönd gyerekkönyvvel költöznötök!!
              3 a királyfi, majd a 4. lány lesz

              Comment


                #37
                Egerben voltam, magyartanári táborban, Tóth Krisztina volt a vendég, és dedikált is. Sajnos, ki kellett mennem a beszélgetésről Julcsival, mert megnyikkant, de mondták, hogy nagyon jó volt.
                már nem vagyok mamami
                csakazolvassa@freemail.hu -- itt megtalálsz
                minden jót!

                Comment


                  #38
                  Lili, Zsu, köszi! Én is azt gondolom, hogy bőven elég lenne bármiféle könyv csak jövő áprilisban de nem tudom elképzelni, hogy ne legyen velünk egyetlen gyerekkönyv se. Már az is olyan nehéz gondolat, hogy távol leszek a saját könyveimtől 2 évig. Fura. Pedig (sajnos ) nem olvasok nagyon sokat, de a könyv nekem tartozékom nem létezhetek nélküle. És egy gyerekkuckó mesekönyv nélkül... az nem az igazi. Úgyhogy mindenképp viszünk pár könyvet, szerintem vidám mesék, boribonok, és ha találok jó leporellós keménykönyvet. (Kisvakond?)

                  A Böngészők tényleg elég aprólékosak, majd később lesznek jók, azt egyelőre nem veszem meg.
                  Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
                  1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

                  Comment


                    #39
                    Kati nekünk van egy Kisvakondos, Szilárd mostanában gyakran "olvasgatja". Imádja lapozni a könyveket, ha meglát egyet, akkor hosszú percekig csak azzal foglalkozik, hogy lapoz. Szóval most a Kisvakond az egyik kedvenc. (a képeket nem nézi, csak a lapozás a lényeg )
                    Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                    http://jucuu.blogspot.com/

                    Comment


                      #40
                      Igy van, ahogy előttem irták: még kicsi a fiad egy könyvhöz. Tomi is 2 éveskorára kapta az első téli böngészőt, aztán a többit. De MOST nagyon jól leköti! A "petis" könyvek szintén

                      Amig kicsi volt, leporellós könyvet kapott ajándékba nagyitól, az is teszett neki, de nem érdemes nagyon beruházni.

                      Ami fura, hogy a lapozás valóban jobban leköti egy ideig a figyelmét, ezért apa autós újságjai is teljesen megfeleltek neki

                      A fotókon egyéves elmúlt.
                      Utoljára szerkesztette KKRISZTI; 2011.11.03., 16:27.

                      Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                      Comment


                        #41
                        kattix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Úgyhogy mindenképp viszünk pár könyvet, szerintem vidám mesék, boribonok, és ha találok jó leporellós keménykönyvet. (Kisvakond?)
                        A Kisvakondos könyvekkel nagyon kell vigyázni! Némelyiknek rendkívül rossz, magyartalan a fordítása, olyannyira, hogy élvezhetetlenné teszi a mesét. Mivel ezek a könyvek nem túl hosszúak, érdemes a vásárlás előtt végigolvasni őket.
                        Angéla
                        Huba Márton (2004), Keve László (2007),Hanga Piroska (2010) és Ilka Mária (2013)

                        Eladó vagy zsámbéki, töki ingatlanra cserélhető dobai (Veszprém m.) házunk.

                        Comment


                          #42
                          Most vettem, és bele vagyok szeretve (csak így, szép magyarosan ):

                          József Attila: Altató, GYöngyösi Adrienn rajzaival - szintén Pagony kiadó. Gyönyörű!
                          M, egy nőnapi kisvirág anyukája

                          Comment


                            #43
                            Én Radvány Zsuzsa lapozóit sem szeretem. Pl, az iciri-piciriben a kismacsek elkeseredve keresi az ökröcskéit, és közben a rajzon vigyorog. áááááá
                            M, egy nőnapi kisvirág anyukája

                            Comment


                              #44
                              Nekünk most a legnagyobb kedvenc: Was Albert mesekönyvek! Az évszakok teremtést imádják a kicsik, de még a nagyok is beülnek meghallgatni!
                              Orsi

                              Comment


                                #45
                                Nagyobb gyereknek, (enyim majdnem hat) már élvezhető és a szülőnek is az garantálom Czigány Zoltán: Csoda és Kósza. Mi minden este röhögtünk. Jó a humora.
                                A nagyfiam másik kedvence, amit szintén mindenkinek csak ajánlani tudok Berg Judit: Rumini. Ezek azonban már tényleg nagyobbaknak valók, nem azok a lapozós kategória.
                                Rita,
                                Dani (2002), Bori (2004) és Olgi (2007) anyuja

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X