Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kötődő nevelés és a hiszti

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    babamosoly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na mi most pont belefutottunk egy hisztis időszakba, 4 éves leányzó, mindenen.... ha van sapka, ha nincs. Az előzőekből azt tanultam, hogy a határszabás fontos, és ahogy a nagyfiam osztálytanítója is mondta nekem: HIDD EL A HATÁROK, KORLÁTOK NEKIK TÁMASZT IS JELENTENEK!
    Egyetértek.
    A kötődő nevelés nem azt jelenti, hogy mindent szabad, hanem, hogy mindig meghallgatjuk, figyelünk rájuk. Nem adunk teret a magába fojtásnak. Megfelelően kezeljük a jeleket. A hisztinek is meg van az oka, nyilván.
    Na, most nagyon úgy írtam, mind ha és szuper lennék, pedig dehogy. Tele vagyok kétellyel. Sokszor érzem úgy, hogy rosszul ítélem meg a helyzetet - mondjuk, ha ezt felismerem, akkor töredelmesen bevallom a gyerekeknek és bocsánatot kérek - , sokszor rossz eszközhöz nyúlok (felesleges ordítozás). Amikor pedig jól kezelem le a szitut, olyan büszke tudok magamra lenni, hogy csak na
    Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

    Comment


      Én is csak próbálok okos lenni, sajnos sokszor ordítok velük. Egyszerűen nem érzek más eszközt, pedig igazából az sem az... tudom fejben... A saját gyerek idő tényleg fontos és sokszor segít. De pl nekem mostanában a középső rendre visszautasítja az ilyen terveimet, pedig nagyon kellene neki, nekünk. És egyébként amikor sikerül jól kezelni én is olyan büszek vagyok magamra és jól megveregetem a vállam
      Judit, T (2013), L (2016), R (2019)

      Comment


        Köszi hogy leírtátok a tapasztalaitokat!
        A külön idővel majd igyekszem. Szerintem meg is lesz, mivel a nagyobbik ovis lesz már augusztustól.

        Az a helyzet, hogy iszonyat nehéz nekem úgy határokat szabni, hogy megtartsam máskor a szabad választást lehetőségét. Nyilván nem érti még hogy néha miért lehet kipakolni a konyhaszekrényt és néha pedig miért szólunk érte (tegyük fel az olajat és a befőtteket kezdi el hurcolászni játékból.)
        Van egy kétéves lányom és most várom a második gyermekem.
        Szabadidőmben jógázok: http://yoga.kallai.net

        Comment

        Mamami portál footer

        Összecsuk

        Friss bejegyzések

        Összecsuk

        Cikk a mamami portálról

        Összecsuk

        szivárvány
        Betöltés...
        X